Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
23. dec 2011

Prijemne prezitie sviatkov, plné kolacikov, pokoja a rozpravok ;)

barunka28
24. dec 2011

@chlpacik neviem prečo mi to nerobili,ale na druhý deň mi lekár povedal,že dalo by sa to nejak rozrušiť,ale že to nemá význam,lebo,že sa to hneď zas zrastie.Nevieš mi poradiť kedy je najlepšie ísť na UO po laparoskopii?

chlpacik
24. dec 2011

@barunka28 tak nie som lekar, takze nemam sajnu, ale su zeny, kt. sa podarilo po drilingu otehotniet, a ak by sa nepodarilo, tak az potom by som sla na umele. Fakt Ti musia poradit ine macherky tu, skor hiva, katkaajurko by Ti vedeli relevantne poradit. Skus IP 😉

barunka28
24. dec 2011

@chlpacik ok,ďakujem 🙂

hiva
autor
25. dec 2011

caute babule-... stasne a vsele sviatky Vam prajem a do noveho roka vsetko len to naj.... hlavne zdrave deturence 🙂

bosorkajarka
27. dec 2011

@barunka28 priechodnost vajcovodov s PCO nesuvisi to skor nejake zapaly operacie v brusnej oblasti

labanka
1. jan 2012

dievcata zelam vam aby ste boli zdrave v novom roku aj v tych dalsich....a hlavne aby vam novy rok priniesol to vytuzene stastie v podobe maleho babatka po ktorom tak vsetky tuzime....

irsina83
1. jan 2012

Caute spolubojovnicky, tnto mesiac sme sa zacali snazit o druhe ale pravdepodobne to nepojde tak lahko pri mojom PCO a astme tak si chceme dat prestavku do jula. |Chcem sa opytat, ze ake vysetrenie potrebujem absolvovat??? pri prvom som nasadila femibion a zmenila som zivotospravu....sice aj teraz sa zdravo stravujem a cvicim a aj som schudla 19kil ale teraz si nemyslim, ze to pojde bez liecby...predsa len uz som aj starsia... Co by ste mi odpoucili???

pralinka25
1. jan 2012

@irsina83 a myslis ze nemavas ovulku? ja sice neviem ako na tom presne som ale po porode sa mi polepsilo aspon to ze mavam MS pomerne pravidelne. pred tehotenstvom som merala teplotu ale teraz sa mi neda tak neviem co je u mna vo veci ci mam ovulku alebo nie ale myslim ze minimalne obcas ano.
ja som uzivala gynex ale nakonic to u mna islo clostylom. ale gynex mi pomohol. pila som aj alchemilku ine ma nenapada. drzim palce aby sa vam zadarilo 🙂

irsina83
1. jan 2012

@pralinka25 dakujem moja, som rada ze si napisala 😉 ako sa mate??? ja som otehu prirodzene ale teraz neviem ci to pojde lebo ja este stale odsavam mlieko a co sa tyka ms tak je nepravidelna...tak vlastne ani netusim ci ovulku mam 😒 lebo nasa eluska bola maly zazrak...tak neviem... mne dr. hovoril, ze mam nasadit femibion a ze sa uvidi....mozno clostil mi potom da a hotovo....neviem...

pralinka25
1. jan 2012

@irsina83 aha no ta nepravidelna MS moze byt kludne aj tym mlileckom. jeeeej to si krasne dlho vydrzala s tym lliekom. ja som nekojila tiez len odsavala ale podarilo sa mi len 5 mesiacov.
tak klobuk dole ze to takt otahas. takze urcite mas vela prolaktinu preto tan nepravidelnost myslim. dokedy budes odsavat?
hej jasne skus ten femibion. urcite to neni na zahodenie. ja myslim ze to s vami nebude take tazke.
u nas to bolo zlozite aj pri prvom a teraz ani nehovorim vobec neviem ci sa este nejake niekedy zadari ☹ my mame teraz cakacku minimalne rok a pol este. tak uvidim ako to potom pojde. chcela by som si zacat merat teplotu ale maly stale moc nespava takze zatial nemam sancu

kacnov
1. jan 2012

ahoj holky můžu k vám? mám 1 dítě přirozeně ale jelikož jsem při těhu přibrala 47kg(nezjištěná těhu cukrovka) a zhodila jen cca20 tak mi bylo zjištěno PCO, nemám menzes před měsícem jsme byli na IVF ale bohužel neuspěšně a jelikož nemáme tolik peněz aby sme šli do dalšího tak sem si říkala že zkusím přírodu máte některá zkušenosti s Gynexem? a je možné že když zhubnu tak mi naskočí MS? holky moc děkuji jsem ve slepé uličce :( vůbec nevím proč to tak je :(

irsina83
1. jan 2012

@pralinka25 ja viem ☹ ale dufam, ze manzel sa ma dobre.... chcela by som odsavat do 2 rokov a potom to necham tak 😉 no uvidime...teraz mam take divne pocity v podbrusku, neviem co sa deje lebo ms mi skoncila tyzden pred Vianocami... tak sme skusili len tak ci sa zadari...ale myslim ze nie no a potom si davame pauzu do jula kvoly mojim liekom na astmu.... ja som pravidelne nemala ani pred tym ale chodili viac menej kazdy mesiac... no vsak uvidime...zatial len zistujem info 😉

irsina83
1. jan 2012

@kacnov ahoj mozne to je, ja som teraz schudla 19kg a ms sa mi objavila castejsie 😉 , skus aj ten Femibion 800... ale co sa tyka gynezu tak neviem... ale pre niektorych fomach PCO staci upravit zivotospravu. u mna to pri prvom pomohlo 😉

kacnov
1. jan 2012

@irsina83 ahojík no já jsem zkoušela všechno a nic :( ted sem si zaplatila vacu shape tak uvidíme co půjde dolů a ten femibion 800 je bez lékařského předpisu?? a ty jsi otěhu i přes PCO? já se v tom vůbec nevyznám jaké jsou formy PCO jestlii je rozdíl mezi PCO a PCOS?

pralinka25
1. jan 2012

@irsina83 hej ma sa dobre dakujem. ale musime cakat aby to bolo bezpecnejsie. takto je velke riziko poskodeneho plodu. coz bude uz navzdy ale casom sa znizuje. po dvoch rokoch by to malo byt relativne ok.
jasne ked mas mliecko tak preco nie. malinkej to je ku prospechu 🙂no a mozno sa aj zadarilo. ved uvidis. ak nie tak v lete bude snazenicko super 🙂 mozno sa podari aj na nejakej dovolenke

@kacnov ja ked som chodila na endokrinologiu tak mi doktorka povedala ze vaha a PCO jednoznacne spolu suvisi a treba si ju strazit.ja som po porode schudla 27 kil a pomohlo mi to.
pred prvym som uzivala gynex v niecom mi pomohol mavala som MS aspon castejsie ako 2x do roka.
ale nakoniec som otehotnela v prvom clostylovom cykle. mozno b si si mohla merat teplotu aby si vedela na com si.

kacnov
1. jan 2012

@pralinka25 ale já nemám vůbec MS :(
v to je můj problém clostil ten nic měla jsem 1 dominantní folikul a nic

pralinka25
1. jan 2012

@kacnov no ja som pred prvym tehu nemavala tiez vobec. raz za pol roka aj to po vyvolavacke
ja som pila alchemilku lebo mi hovoril ze mam nizku sliznicu na to mi pomohla ta a uzivala ten gynex ale aj ten femibion by mohol byt fajn. ten som ale nemala.
ja som vzdy byvala chuducka ale ked som zacala uzivat HAK tak sa mi vsetko pokazilo vela som pribrala 30 kil pri nej. a ked som ju vysadila lebo sme chceli babo tak mi vobec nechodila ani ms no bolo mi zle uplne vsetko rozhadzane. uzivala som ju asi 2 roky a uz nikdy viac. potom to bolo tak ze cim som viac schudla tym to bolo lepsie a este aby som nezabudla na endokrinologii mi predpisali metformin

irsina83
1. jan 2012

@kacnov ja som otehu prirodzene na 5ty mesiac od zaciatku snazenia a v prvom mesiaci ako som nasadila femibion.... femibion su prenatalne vitaminy s lepsou moznostou vstrebavania kyseliny listovej... ja si myslim ze u teba je primarny problem v nadvahe. a co si si to zaplatila??? a neviem aky je rozdiel medzi PCO a PCOS.... v podstate ani ja velmi o tych formach neviem ale su tu babenky co maju bohate skusenosti....

irsina83
1. jan 2012

@pralinka25 neboj budete mat babatko len musite dlhsie cakat aby to bolo ok 😉 hlavne je ze mm sa ma po liecbe dobre 😉 ja som nemyslela to ze sa zadarilo ale to ze mam divne akoby ms bolesti v podbrusku...zeby ovu??? ked mi koncila ms tyzden pred Vianocami... lebo mam aj ciry hlien....no neviem.... aj tak nedavam tomu ziadne sance a potom od leta sa tym budeme hlbsie zaoberat 😉

kacnov
2. jan 2012

@irsina83 vacushape je to cvičení v podtlaku no uvidíme či to zabere 🙂 no tak zkusím ted ten gynex a když nic tak potom ten femibion při prvním jsem otěhu po 6ti měsících no jo ale to sem taky vážila 87kg a ted mám 105kg ☹ ☹ je to šííílenej rozdíl tak uvidíme jestli je to opravdu příčinou nadváha. a vymizí někdy PCO? nebo je to napořád??

irsina83
2. jan 2012

@kacnov Pco je stav vajecnikov a je to navzdy 😉 moja prepac asi budem drza ale cvicenie bez diety je na nic 😉 v prvom rade treba upravit stravu 😉 a cvicenie je ,,len,, doplnok. 70% uspechu je strava a 30% je cvicenie.... poyri sem to som ja 😉 http://www.laco.lead1.eu/index.php?include=prem... - zaplatila som si on-line trenera a stalo to za to 😉 ty musis v prvom rade schudnut 😉

leeena_4
2. jan 2012

@irsina83 @kacnov nevím,ale já mám zkušenost spíš takovou, že dieta bez cvičení je na prd 😉. Já osobně když cvičím 5x týdně, tak si můžu jíst normálně (smozřejmě žádné prasárny, knedle a čokolády) a váha jde dolů. Ale někdo to může mí jinak. Ten on-line trenér, nebo poradna je super nápad 😉. člověka to asi motivuje, viď? a taky ví, jak na to.

nienna
2. jan 2012

@kacnov ahoj 🙂 ja mám tiež PCO, mrcha mi chodí kedy chce, väčšinou aj pol roka nič....tiež som skúsila teraz nedávno ten Gynex, práve som doužívala prvú flaštičku ale zmena žiadna...asi to treba brať dlhšie, neviem, no ja na to moc nemám trpezlivosť.....a tá hmotnosť, všetci vravia že to súvisí, no na mne sa to moc neprejavilo, teraz som pribrala po HAK 10 kg, mrcha ako kedy, niekedy pol roka nič, niekedy príde aj tri mesiace po sebe....ale ked som mala o 10 kg menej, dokonca aj o 15, tak žiadna zmena, tiež žiadna mrcha.....to je asi dosť individuálne.....minule som akurát rozmýšľala že čo som brala v období ked som mala krámy 3krát po sebe na deň presne a spomenula som si že som mala taký prípravok Kelp sa to volá, je to prirodzený zdroj jódu, zlepšuje funkciu štítnej žľazy, čo tiež môže vplývať na hormóny 😉 zajtra si to idem kúpiť znova, uvidím či to bolo tým

kacnov
2. jan 2012

@irsina83
@leeena_4 no holky je jasný že cvičení půl hodky a pak si dát čokoládu je magořina 🙂 to vím i já 🙂
@leeena_4 ale tobě se podařilo otěhotnět že myslím po IUI? zajímalo by mě jaký mám stádium pco...
@nienna jojo tak nějak to mám i já když nejdu na vyvolávačku tak nic já bych chtěla aspon ty krámy když už nic 🙂

nienna
2. jan 2012

@kacnov a robili ti vyšetrenie štítnej žlazy?

pralinka25
2. jan 2012

@kacnov ono dost zalezi aj z coho to PCO vznika ktory hormon mas zle na to treba hormonalny profil, niekomu moze robit zle stitna zlaza niekomu nadoblicky. skratka PCO je nalsedok nejakej inej poruchy. hormonalnej. nie prvotna prapricina. tu treba najst. treba spravit hormonalny profil ako prve potom ist na endokrinologiu nech popozeraju ci neni chyba v endokrinnych zlazach
ono len priroda niekedy nestaci.

a k chudnutiu. je ine sa udrziavat a ine schudnut desiatky kil. keby si videla ako vela energie musis vydat na spalenie jednej misky musli s mliekom tak by ta na nu chut presla. ak by si chcela sportom schudnut musis cvicit cely den aby si spalila tolko energie aby si zacala chudnut. pri udrziavani je to uplne o niecom inom.
ako som pisala schudla som 27 kil nebola to malina ale slo to.
v prvom rade treba nastartovat metabolizmus a to sa da len a len upravou stravy ako ti pisala irsina83. treba zistit ktore potraviny su ok a ktore radsej pri chudnuti obist. totiz nie kazda zdrava potravina je aj dietna. musli tycinky a fit ticinky su hotove peklo hoci tiez by som po nich siahla pri diete. je to omnoho vacsi zabijak chudnutia ako cokolada. a mimochodom taka cokolada je mensie zlo ako salam a podobne mastne veci.
treba sledovat okrem ineho aj glykemicky index potravin a kopec inach veci. a hlavne co je najdolezitejsie nie kazdy pohyb je na chudnutie. napriklad taka zumba moze byt viac na skodu ako na uzitok. totiz treba si dat zistit ktore tempo je pre teba vhodne lebo ak budes cvicit prilis rychlo tvoje telo nebude spalovat tuky ale cukry a tudis vobec nic neschudnes. prave naopak telo bude ukladat zasoby ot ot huzevnatejsie.
skratka pohyb treba ale treba najst ten pravy a bohuzial len pohybom sa naozaj neda schudnut desiatky kil max tak par kileciek alebo udrzat vahu.
navyse clovek s vacsou nadvahou (neviem ci sa to tyka teba) musi najprv schudnut dietou a potom zacat cvicit pretoze velka pohybova aktivita prilis tazkeho cloveka je neprimerana zataz na kosti a klby a viac uskodi ako pomoze. a hlavne na kazdeho plati iny pohyb s inym tempom. su zariadenia kde ti to zistia a presne poradia ako a co cvicit

priroda je super vec ale je treba vediet v com presne je problem a potom mozno liecbe napomoct aj prirodou. myslim ze len tak bez potrebnych info v com je problem to nevyriesis.

toto je tiez zaujimava tema "Sójové isoflanovoidy ako náhrada clostilbegytu" tiez priroda ale tiez treba vediet predtym co je problemom.

irsina83
2. jan 2012

@pralinka25
@kacnov
@leeena_4 ja este uzivam schindeleho mineraly a co som citala tak sa vyrovnaju gynexu... mozte kuk na www.bestofnatur.sk a ako som uz pisala femibion 800 kedze mam trombofiliu a mutaciu genu MTHF a nemetabolizujem kys. listovu...

kacnov
2. jan 2012

@nienna ani ti nevím nevím co vše mi dělali :( bylo to v CARu ale dr říkala že je hodně velká pravděpodobnost že když zhubnu tak to půjde a holky co papkají vaši muži?? já mám pro manžu objednaný selen+zinek snad to bude ok

irsina83
2. jan 2012

@kacnov moj muz pije tie shindeleho mineraly tiez...