Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkamarek
16. mar 2010

na 6 mesiacov? 😅
a co potom uvidi? Ze mas pravidelny cyklus ale ovulka nikde? A to co chce cakat na zazrak? No ja neviem, mozno ze aj taka liecba existuje ale bez HP, len na zaklade UTZ, stanovit diagnozu, ktoru je dost obtiazne stanovit a nasadit len duphaston, to mi pripada, ze ten dr. nevie co ma robit, tak to odsuva a dufa, ze sa to vyriesi samo.

Ja by som sa este pozrela po inom doktorovi, si z blavy, urcite su tam aj lepsi odbornici, ktori problem s PCO nebudu odsuvat. Toto sa samo nevyriesi, nie je to ani koniec sveta, ale chce to trosku pomoct, ale nie s takym pristupom. Ja som prisla k novemu dr. a on mi sam povedal, ze keby som nemala podozrenie na PCO tak by ma nechal rok iba tak, ale ked mam diagnozu, tak to budeme riesit.

lieenka13
16. mar 2010

no ja som len teraz presla k nemu a zaplatila som si rocny poplatok 100 € ☹ Moja predosla gyn. mi nedala ani ten duphaston (ked som si nieco pytala, tak mi povedala ze na to jedine HAK!!!), tak som od nej odisla. No asi ani tento gyn. ma velmi neohuril ☹ Neviem ci nepojdem rovno do nejakeho centra asist.reprodukcie, aspon nebudem stracat zbytocne cas.

katkamarek
16. mar 2010

lieenka, urcite si daj v prvom rade urobit HP, a nemusis ani u gynekologa, ked on nie je ochotny, chod ku endokrinologicke, ale k nej potrebujes listok od obvodneho, ale isla by som k nej tak ci tak, lebo problem moze byt aj stitna zlaza, tak by som si dala vysetrit aj tu. Nemas problem s vahou, alebo akne, alebo nadmerne ochlpenie? To su znaky PCO.

jancos
16. mar 2010

lienka, uplne suhlasim s katkou, a ked si platis, tak si opytaj hp a uvidis, co bude dr hovorit potom.

katkamarek
16. mar 2010

No presne, este som chcela to napisat, ze sa casto bojime doktorom nieco povedat, aby sa nahodou neurazili, ale ja uz som ina, ja sa nebojim a poviem co chcem alebo nechcem, je to predsa tvoje zdravie a ked raz vidis, ze nekona spravne, tak sa ozvem, a ked si k tomu este zaplatis nejaky pausalny poplatok tak duplom.

jancos
16. mar 2010

presne🙂)) ale ja nie som az taka odvazna, aj ked nieco poviem, tak na tom neviem trvat, ale snazim sa napravit🙂

lieenka13
16. mar 2010

Problem s vahou mam a posledny polrok aj zvysene problemy s akne. Takze tie priznaky na mna sedia. Pokusam sa dozvediet viac o PCO, aby som vo stvrtok ked k nemu pojdem mala jasnejsie co od neho chcem. Dakujem za rady 🙂

lieenka13
16. mar 2010

jancos, ja tiez som taka ista. Nastastie tento lekar je pomerne ukecany, takze snad naberiem odvahu a na druhy pokus (minule mi to celkom nevyslo) zo seba dostanem vsetky svoje obavy a poziadavky 🙂

katkamarek
16. mar 2010

lienka, tak urcite trvaj na HP, a povedz, ze chces zistit pricinu, ci su to zvysene muzske hormony, alebo inzulinova rezistencia (to sa musi riesit liekmi), alebo je to zvyseny prolaktin, ci mas dostatocný progesteron a ze chces ist na vysetrenie k endokrinologovi na stitnu zlazu, normalne sa s nim dohodni, ze ked nechce urobit HP on, ze nech ti da odporucenie k endokrinologovi. Proste mu povedz ze to chces riesit, a ze ti nestaci Duphaston, ze vies, ze ten ovulku nenavodi, iba upravi cyklus, ze nie si ochotna cakat na zazrak 😉
A potom prid a daj vediet co povedal a dame dalsie rady 🙂

katkamarek
16. mar 2010

aj ja som bola taka, ale to sposobuje aj nevedomost, ze nevieme co mame ocakavat a verime doktorom, takze sa tym netrap. Ja na svojho dr teraz nemozem krive slovo povedat, tak dufam, ze sa dopracujeme coskoro k babatku 🙂

jancos
16. mar 2010

presne, lienka, ja sice sa neviem moc ozvat, ale zase by som u takeho neostala, co mi neurobi vsetky tie veci, co pise katka. tak sa to nauc, nech vies vytasit zbrane. on by nemal mat problem dat ti listky na endokrinologiu a diabetologiu, ale aj to je dolezite, aby boli dobri doktori, ale to je trochu pravdepodobnejsie, ze budu nez ze bude dobry gyndos.

lieenka13
16. mar 2010

katka, dakujem velmi pekne. musim si zapamatat vsetky moznosti co si vypisala 🙂 mozno ani on o vsetkych nevie 🙂 Potom dam vediet ako som dopadla.
Ste tu fakt uzasne! Naozaj by ste si uz mohli zalozit sukromnu kliniku na liecbu PCO, hlasim sa za pacientku 🙂 A drzim palcky vsetkym tehu aj cakatelkam na // !

jancos
16. mar 2010

vdaka lienka🙂 len to nie je viac moznosti ale jedna moznost s viacerymi krokmi🙂 pytak papieriky na endo a diabet /kvoli vyluceniu problemov so stitnou a vyluceniu inzulinovej rezistencie/, plus nech spravi on HP alebo ked mas kontakt na dobreho endokrinologa, potom ti to moze urobit on kompletne.

jancos
16. mar 2010

dobru baby🙂

lieenka13
16. mar 2010

No pokusim sa, som zvedava ako to na neho vsetko vysypem, dakujem za rady!

katkamarek
16. mar 2010

lienka, ani nemusis vsetky priciny PCO menovat, ako som vypisala ja, len mu povedz, ze chces to riesit, ze chces zistit pricinu PCO a ze chce HP a vysetrenie u endokrinologa a diabetologa.

Ja som to len napisala aby si mala aspon aku taku predstavu 😉

Dobru noc, a urcite sa ozvi

katkamarek
16. mar 2010

a ked budes mat cas, tak si precitaj toto, je to pisane dost odborne, ale da sa z toho nieco pochopit, ja som si to tiez viackrat citala, kym mi dosli suvislosti 🙂
http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_06_05...

lieenka13
16. mar 2010

Jasne, ze mu to poviem len tak suhrne, ze chcem HP a ist k endork. a diabetologovi 🙂
Dakujem za linku - idem dalej studovat. Dobruuu noc 🙂

mireag
17. mar 2010

Dobre ranko,

lieenka, ja mam napr. HP ok a IR tiez nemam, ale PCO ano - mam v albume aj fotku... 😀 Ale uz som s nim vychcala. 😉 Rozhodne sa toho neboj. Da sa to riesit. 🙂

Nooooo a nemyslite si, ze vcera som obchadzala lekarne - som slaboch... 🤐
Kupila som si rapiho a hned 2v1... 😀
A hlasim ducha... 😅 Ako je to s metforminom...? Treba ho potom vysadit...? 😅

www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkamarek
17. mar 2010

ahoj mire, odfot 🙂
Neviem ako je to s metforminom, s tym nemam skusenost, ale ked nemas IR, tak preco si brala metformin?

shaarka
17. mar 2010

mire! 😵 napinave!!!
tak je tam duch, alebo slaba ruzova?

sarafortuna
17. mar 2010

mire, držím palce!
ženy, ide jar... otehotniete ani neviete ako 😉 😉 😉 😉 príroda je mocná čarodejka!

lieenka13, hlavne to chce kľud a nechci všetko hneď naraz... ja som pred rokom zistila že mám PCO, a tiež môj dr. laxne povedal, že dáme agnucaston - kedže v minulosti trochu pomohol - a tak som ho brala 5 mesiacov + som pridala samoliečbu FEMI kvapky cca od mája... cyklus sa pomaly znormalizoval, a pomaly prišla aj ovulka....
V niektorých prípadoch netreba radikálne riešenia ako napr. Clostil a pod... my sme sa tu zhodli, že na to PCO je množstvo postupov a foriem liečby a každej zaberie niečo iné... skôr ide o to ako sa tvoje telo správalo pred HAK... ak tam boli cykly cca do 40dní, tak je to OK ... ak tam boli krámy len na vyvolávačku, tak je to horšie...

držím palce všetkým....

bambi9__2
17. mar 2010

miera, drzim ti moc palce 😵 dava mi to nadej, ze s pco sa da bojovat....

ja sa sama este neviem presne zaradit - aku formu mam.... kym sme sa nesnazili mala som cykly pravidelne 33-35dc... ms prisla vzdy sama .... az HP a uzv ukazal pco..... a teraz clostil krasne zabral a dr. bol prekvapeny ze tak skoro vidi dominantny folikul.....

sara, aj ty si moja nadej 😵

mireag
17. mar 2010

Dakujem, baby. 😵 Nemam velke oci, sak viem, ako to moze dopadnut...

shaarka, co ja viem... Keby som nebola truba, testnem zajtra a iste sa to bude na nieco podobat. Povedala by som, ze je to slabunko ruzove... Skusim to vecer odfotit... Mrcha ma dojst v nedelu, tak uvidim...😅 Testnem znova v piatok, ale netreba mi verit, lebo mozno aj zajtra... 😀

katka, podla dr. je velmi dobra kombinacia clostil + metf. Aj ked nemam IR, neuskodi mi, ale napriek tomu pomoze "zrovnat prostredie..." 😉

andrejkaz
17. mar 2010

pre vsetky bojovnicky s PCO,chcem vam len dodat trochu nadeje....od 16 rokov mam diagnostikovany PCO syndrom,cykly som nikdy nemala pravidelne,bez liekov to bolo vzdy tak cca 50-60 dni, a vacsinou sa to spustilo po vyvolavacke,potom mi nasadili antikoncepciu,tak sa to samozrejme upravilo,lenze velmi som tuzila po dietatku,tak som ju vysadila a znova to bolo ako predtym,bez Duphastonu som v podstate nemohla fungovat, opakovany hormonalny profil ukazal jednoznacne anovulacne cykly, na usg ukazkove PCO,v aprili som dostala clostylbegyt,vraj bez neho to nepojde,no povedala som si,ze este chvilu pockam,kedze sme v tom obdobi prezivali s priatelom miernu krizu......no a 25.1. sa nam narodil krasny syncek,uplne bez akychkolvek liekov 🙂 ,moja viera v babatko bola silnejsia ako hormony
takze babule drzim vam palce,nestracajte nadej aj PCO sa da porazit....a verim ze aj vy raz zazijete ten krasny pocit ked vam dr.ukaze na sone to malicke nadherne stvorenie 😉

beatab369
17. mar 2010

mireag tak ti silno drzim palceky.... 😀 a mas aj priznaky...pocitujes nieco? nasadis D?
akosi tu zacina byt rusno...to je super!!!

mimochodom aj mne diagnostikovali PCO a vsetky vysledky som mala ok.... vsetky...aj u endokrinologa aj u diabetologa aj na gynde.... PCO mi diagnostikovali z ultrazvuku, akurat som mala vyrazky, co pred tym nikdy a take bolave, hormonalne uz som bola zufala.... potom som to riesila na koznom pulznym svetlom to pomohlo, ale teraz sa zasa akosi vyhadzujem....ale hod uz teraz s tym nic neurobim 😀
a este mi zistili slabu sliznicu, co je vraj nasledok hormonov a ze aj ked mam vsetko ok telo si mozno vyzaduje inu hladinu...preto mi dala ten Duphaston....

katkamarek
17. mar 2010

andrejka, to je krasne 😵

sarafortuna
17. mar 2010

andrejka, dakujeme a prajeme vela zdravia drobcovi a maminke... 😀

Ozaj dievčatá, čo ste nové, nie je to tragédia to PCO... Mám kamošku čo majú PCO v rodine...krámy mala 3krát do roka a kedže o PCO vedela lebo boli taký istý prípad ako jej sestra, tak ani nešla k doktorovi... Mala to proste na "saláme" - taký salámisticky typ. VEEEEEElmi túžila mať bábätko, a zrazu sa podarilo... je pravda že druhé sa už tak nedarí 😉, ale možno práve preto, že to už nemá na "saláme"... 🙂 🙂

sarafortuna
17. mar 2010

A inač, od včera mám neskutočnú chuť na pizzu Quasimodo 😉 😉 😉 - som pozerala včera Bez servítky...
Manžel ma vysmial, ked som mu povedala, či mi neprinesie z mesta pizzu.... ☹ ☹ ☹
U nás doma nemajú z tehu chúťkami pochopenie... ☹ ☹ mnam tá Quasimodo je taká pikantná s feferónkami... ja si ju musím večer vydupať... 😖 😖

sarafortuna
17. mar 2010

Inač ja som veľký pažroš a tie moje prelietavé chúťky ma ničia... a to pri tom väčšinu veci jem lebo musím...nemám teraz chuť jesť...
Uf, aspon som sa posťažovala koníkovi... je mi lepšie... 😉 /Quasimodooooooooo/