Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd to musíš rozmyslet sama 😉 Já měla clostík na 3 měsíce ještě od normálního gynekologa, ale jak mi zjistil PCO, tak říkal, že když clostík nezabral, tak nic silnějšího mi dát nemůže a že musím do CAR. Záleží na tom, jak to cítíš, jestli máš trpělivost čekat a zkusit třeba taky na 3m clostík. Nebo se nechceš dohadovat s mudrem a přejdeš do CAR rovnou. V CARu je to ale už pak většinou iui a ivf. Dělej jak cítíš, na to není univerzální návod 😉

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 no ja by som urcite na zaciatok prijala ten clostik...zasa sa nehrniem do invazivnych metod po hlave....a skor ako IUI a IVF by som prijala ten laparoskopicky driling vajecnikov, ale teda neviem kde a kto ma na to moze poslat, ci aj tento doki alebo len CAR....tiez by som si chcela dat vysetrit priechodnost vajickovodov, len neviem kedy bude tento moj doki ochotny ma tam poslat...v akej faze to uzna za vhodne.....zatila my vysvetloval ze skusime vsetko ostatne kym pojdeme do invazivnych zasahov.....sama neviem.......

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd průchodnost vejcovodů mi budou dělat před tím iui. Jinak laparoskopii mi primář CARu nedoporučil a to ji prý sám dělá a baví ho to 😀. Zkusit ten clostík určitě doporučuju. Dost holkám pomohl k miminku 😉 Já bych do CARu nešla, kdyby mi zabral ten clostík, ale když nezabral a mudra s tím přišel, tak se mi docela ulevilo. Já tomu clostíku fandím 😉

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 no tak si ho budem asi pytat ked mi ho doki sam od seba nepredpise.....minimalne sa na to opytam....a ked teda do 3 mesiacov potom nezaberie tak ho bud poziadam aby mi tu priechodnost spravil alebo pojdem do toho CARu a uz sa nebudem starat o nic....dakujem ti moc za cenne rady 🙂

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd nemáš zač, jen jsem ti popsala, jak to bylo u mě 😉 za zeptání nic nedáš a člověk to snáší líp, když má pocit, že dělá vše, co mohl 😉 🙂

katka.gzd
4. mar 2011

@leeena_4 svata pravda....ale uz sa vidim jak dokimu hovorim: "a clostyl mi nepredpisete??" 😀 cista komedia...

leeena_4
4. mar 2011

@katka.gzd nojo, nic příjemného to není, ale když si ho vydupeš, tak ten pocit za to stojí 😵 a ty šance na úspěch taky, tak na to můžeš myslet, až se budeš odhodlávat mu to říct 😉

amarena
5. mar 2011

Ahojte,
vcera som sa vobec nedostala na net, az teraz...takze HCG 150 -mne sa to zda byt dost malo, ale dr povedal, ze to zodpoveda tak 2-3 tyzdnovej gravidite, co by sedelo. Vo stvrtok mam ist znova na krv a na sono. Dufam, ze hcg bude stupat.

katka.gzd
5. mar 2011

@amarena no supiiiiiiiiiiiiiiis......urcite bude stupat 😉 gratulujem

dayanka
5. mar 2011

ahojte baby, chcem sa spytat, ako ste zistili svoju diagnozu????

dayanka
5. mar 2011

pretoze niekto mi poradil, ze moje priznaky vyzeraju na tuto diagnozu, len ja sa do toho nevyznam 🙂 aky je nejaky viditelny prejav???dakujem moooc

lulii
5. mar 2011

@dayanka Ahojky, pokud máš PCO, tak bys měla mít nepravidelnou MS, měla by chybět ovulace, je zvýšený testosteron, můžeš být víc "ochlupená", akné, můžeš mít silnější postavu.......
Já třeba mám lehkou formu, tzn. mám pravidelné cykly i ovulaci, ale na pravém vaječníku mi museli při laparoskopii udělat skarifikaci (měla jsem na něm ztvrdlý povrch a vajíčko se pořádně neuvolňovalo).

natyi25
5. mar 2011

@amarena verím tomu, že HCG je na tej najlepšej ceste za šťastím 😉 , z úprimného srdca Ti prajem, aby sa Ti splnil ten najkrásnejší sen, o ktorom sníva každá z nás 😉

dayanka
5. mar 2011

@lulii dakujem za odpoved.
Akne mavam dosti i v tomto dospelom veku...mam silnejsiu postavu...ochlpenie neviem,mozno normalka🙂)....ten hormon neviem povedat....a ovu a MS su teda pre mna zahadou velkou. 😕 Vies mi povedat, tnto syndrom zena dostane v skorom veku alebo aj neskor? Lebo ja som mala pravidelmu OVU len pocas uzivania HAK, predtym to slo zle a po vysadeni este horsie...chvilu som mala dosti silny MS lebo som bravala lieky na riesenie krvi cize mi to ovlyvnilo, ale ted uz velmi dlhu dobu nic neberiem a cyklus sa este viac zhorsil..MS normalku som endostala uz aspon 2 roky s tym ze niektore mesiace voobec nedojde a ine zas dojde len spinenie...s hlienom si poradit neviem, cize nejak mi nejde zistit ci OVU mavam 😅 😅

lulii
6. mar 2011

@dayanka Vypadá to, že máš příznaky PCO, ale to ti musí potvrdit tvůj doktor. Ještě mě napadá, že by sis mohla měřil bazální teplotu, jedině tak zjistíš, jestli ovulaci máš nebo ne. Ale každopádně by to měl tvůj doktor začít řešit, už jenom proto, že ti MS chodí nepravidelně, spíš nechodí. Měl by ti udělat hormonální profil, zkusit nasadit clostilbegyt a taky doporučit laparoskopii. Na nic nečekej a fakt to začni řešit. Nevím, kolik ti je let, ale pokud chceš miminko, tak není na co čekat. Já i manžel máme dobrý výsledky a přesto i po dvou letech k nám miminko pořád nechce.
Ještě mě napadá, spoustě holkám pomohl k upravení cyklu kontryhelový čaj (alchemilka). Fakt jim to pomohlo, tak si ho kup, není vůbec drahý 😉

dayanka
6. mar 2011

@lulii no mam aj poruchu metabolizmu tukov...
diik za rady 😉 😉 😉 a tie vajecniky sa pri beznej preventivnej prehliadke u gyndosa na tom sone co ti beha po brusku nedaju zistit???

lulii
6. mar 2011

@dayanka To nevím přesně, ale myslím si, že ne. U mě měl doktor podezření, že by to tak mohlo být a poslal mě na tu laparku a tam se to potvrdilo a hned mi to i "upravil". Takže jsem moooc ráda, že jsem na ní byla. Rovnou ti udělají i průchodnost vejcovodů, takže ta laparka je fakt dobrá, že ti hned odstraní to, co najdou. Nic to není, i já posránek 😀 jsem to zvládla v pohodě. Fakt se není čeho bát 😉
A s tou poruchou metabolizmu tuků nevím, jak moc velký vliv to má na otěhu.

dayanka
6. mar 2011

@lulii ked to mas upravene, tak preco mimco neprichadza? 😒
no ja som sa ted docitala ze ta porucha tukov byva pri tom PCO

lulii
6. mar 2011

@dayanka Já jsem po laparce čerstvě, teprve teď čekám první MS po ní 🙂 Takže doufám, že druhá už nepřijde 😉
A v čem přesně spočívá ta porucha tuků? To musíš brát nějaký léky?

dayanka
6. mar 2011

neberiem nic.oni mi to len zistili, napisali do papierov a nik sa mi k tomunevyjadril. tipujem ze obvodna lekarka si to tam ani nevsimla, alebo vsimla a neni to pre lekarov nic dolezite. 😀 😀 fakt neviem co s tym sa ma alebo nema.

juuj tak to ti drzim palce 😉 😉

lulii
6. mar 2011

@dayanka Aha, tak to jo. To by ti fakt měl dr. udělat aspoň ten hormonální profil a dál by se vidělo, jak postupovat.
Děkuju za držení palců 😵 Já tobě taky přeju, ať se brzy dočkáš svých // 🙂

zaria611
6. mar 2011

ahojte, drzim vsetkym snazilkam palce! podelim sa s vami o moj pribeh so syndromom PCOS.
menzes som nemavala aj pol roka,ako kedy , z ultrazvuku a hormonalneho profilu mi lekar diagnostikoval PCOS.
3 roky sme sa s manzelom snazili o druhe babo a ked mi lekar diagnostikoval PCOS, predpovedal laparoskopicku operaciu,pripadne umele oplodnenie,tak som len tyzden lezala a plakala(viem,ze su omnoho vacsie problemy,ale ako sa vravi,clovek riesi to,co ho najviac tlaci).
a ked som sa vypravila k lekarovi pre vyvolavaciu injekciu na menzes,aby mi mohol nasadit antikoncepciu na upravu cyklu, tak zistil,ze som tehotna a menzes som pritom predtym vobec nemala. Povedal,ze mohla prebehnut nejaka skryta ovulacia bez menzesu. on tvrdi,ze to je zazrak a ja tvrdim,ze som si malu za ten tyzden vyplakala. stastie sa usmeje vtedy,ked to clovek najmenej caka,tak vam drzim silno palce!!

natyi25
6. mar 2011

@zaria611 ja tiež čakám na zázrak 😉 momentálne je to menšt., ale keby príde radšej tehotenstvo, tak od radosti vyskočím z kože 😉 (tento týždeň ma totiž čakajú prvé vyšetrenia, aby sme mohli začať s "liečbou") k 2 detičkám blahoželám a teším sa za všetky dievčatá z tejto témy, že aj Ty si našim príkladom a že sa dá 😉 zvíťatiť nad PCO

kaaaty
6. mar 2011

@zaria611 krasne gratulujem, ze sa vam takto zazracne 🙂 podarilo aj bez doktorov.
Aj mne dr povedala ze s mojimi vysledkami pripozene neotehotniem ale popravde tomu neverim....mozno ak by sme skusali par rokov tak by to prislo....len nikto nam nepovie pride to vtedy a vtedy....a hlavne ked vsetky tu by sme chceli byt tehotne uz dnes 🙂
A pri Petkovi si nemala problem s otehotnenim?

lulii
6. mar 2011

@zaria611 Tak to je krásný příběh, moc gratuluju a doufám, že něco podobného čeká i nás všechny tady 😉

zaria611
7. mar 2011

@kaaaty vies co, ja som Petka mala v 18tich a tak ako niektori ludia na mna pozerali s nevolou , tak mi lekar povedal potom,ze vidite mozte byt rada ze aspon to prve ste stihli vcas a bez problemov..dovtedy som nemala ziadne problemy,ani mi menstruacia nevynechavala,proste vsetko super.az po porode sa to zmenilo,ale lekar povedal,ze to nesposobil porod,ale ze sa pcos prirodzene vyvinulo,latentne spalo a teraz sa prejavilo...raz sa chystam este aj na tretie,tak uvidime,ako na tom budem🙂

katka.gzd
7. mar 2011

babulky vopred sa ospravedlnujem za neveselu spravu.....radsej by som tu nadalej pisala povzbudive veci, ale dnes nemozem...dnes som sa velmi zle spravy dozvedela po navsteve u dokiho..... 😢
co mala byt folikulometria, kde by sa videlo ako rastu foliky skoncilo tak ze sme nenasli nic, vysledky z HP zle...PCOS potvrdene zo vsetkych moznych zdrojov........a to nieje vsetko.......
buduci mesiac sa mam hlasit u dokiho v ISCARe, kde mi spravi hysteroskopiu pred tym ako ma objedna na IVF (tak zle vyzeraju moje vajecniky).... laparoskopicky driling oznacil za zbytocnu operaciu navyse s neistym vysledkom a odporucil mi rovno ist na IVF, kde by mal byt vysledok zaruceny.....dnes toho v praci asi vela nespravim.........zacinam sa modlit aby som aspon maternicu mala v poriadku........ ☹

dlabinecka
7. mar 2011

@katka.gzd No, já nevim. Podle ěm je to jenom argument, aby z Tebe vytáhli prachy. oni totiž z drillingu tak moc nemají, ale z IVF prima dovču 😉 ☹ Bohužel, ale je to tak. Podle toho, co píšeš, tak nechápu, proč by drilling neměl pomoct..

kaaaty
7. mar 2011

@katka.gzd ahoj juj tak vysledky na ktore si cakala nedopadli moc dobre....ale mozes byt chvilku smutna ale len chvilku potom hlavu hore a ide sa dalej....neboj bude babo urcite 🙂 ja ti budem drzat palceky 🙂
Ake si mala tie vysledky z hp co si mala vysoko alebo nizko...

slivocka
7. mar 2011

@katka.gzd to na zaklade jednej folikulometrie ti povedal že už nič z toho ? ja som mala ovulku aj na 24DC takže podla jednej folikulometrie nemôže určiť nič 😠