Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
6. aug 2010

@katkaajurko ... tak ten môj doktor mi povedal iba že mam zvyšeny testosteron a nič k tomu nedodal aby som niečo brala. tak ja som už z neho na nervy...

slivocka
6. aug 2010

@katkaajurko k akemu lekarovi ma manžel zajsť na vyšetrenie?

danielkabn
6. aug 2010

manzel urcite k urologovi 😉 a gynekolog ti napise pre neho doporucenie

katkaajurko
6. aug 2010

bud mu moze spermiogram urobit urolog - alebo nech sa objedna do centra vyslovene len na spermiogram a tam mu to rano odoberu a do hodiny mate vysledky a stoji to cca 7 eur

slivocka
6. aug 2010

@danielkabn vyskušam , som zvedava na manželovu reakciu..."zbožnuje lekárov" 😀

mili78
6. aug 2010

@danielkabn ....ja ked som bola na laparke aj prvy raz aj druhy, tak mi vraveli, ze jeden vajickovod je priechodny uplne, druhy ciastocne....no vidis, tak musim starkého vyvslat na spermiograf....no to si viem predstavit to prehovaranie, asi budem musiet aj na plač zahrať 🙂 on neznasa chodit po lekaroch

majatko
6. aug 2010

@mili78 mozes mu povedat, ze ho to boliet nebude, praveze sa mu to bude pacit to vysetrenie a hanbit sa nemusi 🙂 ja som moju polovicku uz davnejsie upozornovala, ze mozno aj na neho rad pride a povedal, ze ok, ze nema s tym problem...lebo fakt vysetrenie spermii u muza je asi najprijemnejsie vysetrenie zo vsetkych 😀

majatko
6. aug 2010

@mili78 a ak sa nemylim, tak vraj sa to da urobit tak, ze dostane kelimok, ktory naplni doma a potom to len odnesie...takze podla mna no problem

katkaajurko
6. aug 2010

ale to nosenie sa velmi neodporuca - lebo oni dost podliehaju teplotnym vykyvom-cize sa skresluje vysledok- idealne to tam poriesit - ale fakt si myslim,ze to pre nich nic nie je ... to sa da hravo zvladnut 😉

zuzanka7834
6. aug 2010

ja som si myslela, ze moj drahy s tym bude mat velky problem, aj somral, ale ked doslo na lamanie chleba, zachoval sa ako chlap na pravom mieste 🙂 buduci tyzden ideme pre vysledok, drzte palce. Ozi, a kto tu pisal, ze to stoji 7 eur? my sme platili 17... hm?

danielkabn
6. aug 2010

my sme u urologa neplatili nič,ale u andrológa platíme za spg 10 eur 😒

zuzanka7834
6. aug 2010

@danielkabn hm, tak my 17, ale ak to ma pomoct... dala by som hocico...

kerka13
9. aug 2010

dobre ranko, vidim ze sem pribudlo vela novych bab, tak skusim tiez na niektore prispevky reagovat.

@mili78 to s tym meranim bazalky nie je az taka katastrofa. ja ked som si pred otehu meravala, tak tiez som vstavala kazde rano o 4.30 na vlak a s digitalnym teplomerom, ktory mam ja to trvalo 10-15 s a hned som si to zapisala do mobilu aby som nazabudla atak isto aj cez vikedny, zazvonil mi budik na mobile, odmerala som sa, zapisala a isla spat dalej takze v tom by som problem nevidela, ked clovek chce da sa to, len naozaj predtym je potrebne aby si spala minimalne 4 hodiny v kuse a nepila alkohol, lebo ten skresluje teplotu.

@slivocka hive a ostatnym babam som ja tu lubochnu odporucala v poslednom case tu na mk. my sme tam boli prvy krat s mm, kvoli nemu pred 4 rokmi a ked som videla ten ich pristup a zistilo sa u mna PCO tak som ani chvilu nevahala kam pojdem na endo vysetrenie. my to mame tiez vyse 200 km od nas ale spravili sme si jednodnovy vyletik a hned som vedela na com som, takze ja vobec nelutujem ze sme tam boli a vrelo tento ustav odporucam, su tam naozaj odbornici na hormony, nam sa nastastie po ich stanovenej diagnoze v nasledovnom cykle podarilo otehotniet

@eninka27 ja som tiez uzivala femi kvapky do Valovica a myslim si ze mne vobec nepomohli, ale na psychiku mi zaberali, lebo som vedla, ze robim nieco dobre pre svoje telo. uzivala som ich skoro rok.

@bea, @zuzu111, a ostatne tehule kde ste?? davno ste sa tu neukazali 😒 😖

mili78
9. aug 2010

@kerka13 ....ahoj Kerka...uz som odhodlana, idem do toho 😀 aj teplomer novy som si kupila...alkohol nepijem, len s tym spankom to bude tazke...budem musiet uz o 22.00 spat 🙂 ale snad to pojde...budem podávat info 🙂

kerka13
9. aug 2010

@mili78 drzim palce aby sa ti na grafoch objavovala co najcastejsie ovulka, lebo to je zaklad 😉

mili78
9. aug 2010

@kerka13 ....ved toho sa najviac bojim, ze to tam nebude ☹ lebo co mam taky test na sliny cez sklicko co sa pozea, tak tam som nikdy to papradie nevidela co by tam malo byt 😒

majatko
9. aug 2010

pekne ranko prajem 🙂 u mna cez vikend nic nove, teplota sa mi cca drzala na jednej urovni, ale dnes klesla na same dno 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/2ca331

tak som zvedava, ze ci je to pred ovulkovy pokles alebo je to pokracovanie moje telo si robi co chce 😠

slivocka
9. aug 2010

@kerka13 Ahojky, dakujem pekne za radu. Rozpravala som s mojim manželom o vyšetreniach , ktoré by mal asi aj on podstúpiť. Čudujem sa , že reagoval uplne v pohode, že OK čo treba to urobíme 🙂 Takže si asi aj my urobíme výletik hned ako sa tam objednám. 🙂

mili78
9. aug 2010

babulky a neviete, tam do tej Lubochne ma moze aj gynekolog poslat? ci len endokrinolog?

majatko
9. aug 2010

@mili78 zda sa mi, ze Hiva mala odporucanie od gynekologa, ked volala do Lubochne a bolo to ok

kerka13
9. aug 2010

@mili78 do lubochne potrebujes listok od gynekologa alebo obvodaka.
@slivocka som rada ze tak zareagoval, vsak sa to tyka aj ich a je to nebolestive.
@majatko no vyzera to ako pokles pred ovulkou tak drzim palce aby to tak bolo 😉

mili78
9. aug 2010

@majatko ....tak to skusim aj ja vybavit u gynekologa nech ma tam posle.....apropo: držím palčeky!!! 😅

mili78
9. aug 2010

@kerka13 ....lebo na ich stranke maju pisane, ze na vysetrenie posiela spadovy endokrinolog, diabetilog alebo internista...nie je tam nikde spominany gyndos....no popytam, uvidim 🙂

kerka13
9. aug 2010

@mili78 mne ked som tam volala tak sa ma spytala ze ci mam vymenny listok od gynekologa alebo od obvodaka, tak som hned vedela ze od koho si mam pytat (a a jasne ze som ho vtedy este nemala)

majatko
9. aug 2010

dakujem za drzanie palcov 🙂 my mame teraz zakazane sa snazit, kedze som po zakroku a cakam na MS, ale napriek tomu ak by prisla ovulka, tak by ma len potesila 🙂
ja idem zajtra na krv na endokrinologiu a o tyzden pre vysledky k doktorke...som zvedava ake budem mat vysledky, lebo beriem 75 Euthyrox a povodne som sa objednala na kontrolu, kedze som bola v 5 tyzdni tehotenstva...ale situacia sa zmenila kym som stihla ist na kontrolu, tak uvidim co mi povie doktorka, ci mi zmeni davku alebo nie....

erickaa
10. aug 2010

Ahojte, pripájam svoj graf..podľa neho som mala ovulku..čo si o tom myslíte? Má to takto vyzerať? Toto je totiž môj prvý graf a neviem, či mu veriť 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Ďakujééém

mili78
10. aug 2010

ahojte babulky....mrcha došla, mrcha jedna presne na deň! ☹ 🙄 😖

majatko
10. aug 2010

@erickaa podla mna ovulka bola 🙂 teraz by sa Ti asi mala drzat teplota hore...mne sa raz stalo, ze mi graf ukazal ovulku, ale po par dnoch teplota klesla a ovulka odtial zmizla....ale pri tych mojich skakajucich teplotach bolo vsetko mozne...takze odporucam merat nadalej ....

majatko
10. aug 2010

@erickaa inac ja som si robila vcera ovulacny test a dnes som si kupila dalsie, chcem to porovnat, ze ak by ten moj graf ukazal ovulku, ze ci aj testy to potvrdia alebo nie...vcera na teste bola druha ciarka celkom silna, tak som zvedava ako to dopadne....

zuzanka7834
10. aug 2010

caute kocky!