Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

majusiffy33
9. jún 2014

@ematko29 a aký testík? mamatest 10?

ematko29
9. jún 2014

@majusiffy33 to je jedno,ked ti mešká tak by to mal každý test rozoznať.ja by som na tvojom mieste skusila,nech nemáš stresy 😉

majusiffy33
9. jún 2014

@ematko29 a keď bude negat a mrcha stále nebude na ceste??? asi budem nútená ísť na tú gyndu, ale možno to teda opäť skúsim...ale asi je najlepšie ráno, čo? čiže až pozajtra...

ematko29
9. jún 2014

@majusiffy33 no sprav si najlepšie ráno z prvého moču a ked bude negativny ttak treba skočiť za lekárom ,ale stací až ked ti bude meskať 2týzdne.

majusiffy33
9. jún 2014

@ematko29 tak to bude asi najistejšie, lenže ja som v hroznej neistote... priateľ tiež....budem podávať pravidelné informácie a samozrejme konečný verdikt 😀

ematko29
9. jún 2014

@majusiffy33 ok budem sa tešiť ,dúfam,že to bude tehu 🙂

serenna30
9. jún 2014

@evkag tak zítra jsem 10Dc a jdu na UTZ, snad tam nejakej folik bude a třeba i poroste 😠

serenna30
9. jún 2014

Evkag vy budete zobat tečka vitaminy, kdy jdeš k Dr?

stellamaris
9. jún 2014

@serenna30 ja dnes 43.DC a milostiva mrska dorazila 🙂 mozem si gratulovat,minuly cyklus bol 60-dnovy............. 😉

majusiffy33
10. jún 2014

@ematko29 no ale včera večer mi nebolo všetko jedno..som sa dostala do krutej depky, ale dnes ráno ssom zase za !!! veď to by bol môj miláčik, tak nech je to tak 🙂 bojím sa testu a sklamania 😒 a práve sa chystám na prax do pôrodnice 😀 a rovno na sááálu 😀 a potom kúpim test-radšej dva, ak by zas vyšiel negat, tak ešte o pár dní môžem jeden spraviť...u mňa je všetko možnééé 😉 prajem peknýýý deň

ematko29
10. jún 2014

@majusiffy33 ja si tiež myslím,že si tehu,len tiež ta nechcem sklamať ak by nie.ttak držím silno prsteky a daj vedieť čo a ako 🙂

bakajka
10. jún 2014

Ahojte, ja mám tiež PCO. Momentálne beriem Inofolic 1 sáčik ráno a 1 sáčik večer, brala som ho 6 mesiacov potom som išla na operáciu (netýkala sa ženských vecí) a ďalších 6 mesiacov som dostávala MS aj bez Inofolicu a potom znovu prestali chodiť. Tak znovu už 2 mesiac beriem Inofolic ale neviem či tie 2 sáčiky nie sú aj veľa lebo mi niekedy býva zle (bolieva ma hlava a žalúdok - nevolnosť) na sáčiku je napísané, že obsahuje 100% dávku kyseliny listovej tak či keď si dám 2 sáčiky denne nemám veľa kyseliny listovej v sebe. ??? 😒 no viete mi poradiť čo by som mala ešte brať aby som otehotnela? Keď som brala Inofolic tak som chodila aj na sono aby mi lekár povedal či mám ovuláciu no nikdy som nemala a vraj mi folikul vždy zanikal a nedozrievalo mi žlté teliesko 😢 Vraj moja jediná možnosť ako otehotnieť je ísť do reprodukčného centra a umelé oplodnenie a toto by som naozaj chcela ako poslednú možnosť.

serenna30
10. jún 2014

@stellamaris já jdu dnes na UTZ, jsem 10 DC, tak doufám, že tam něco bude, aspoň jeden folík. "Gratulace k mrše", a ovu byla?

majusiffy33
10. jún 2014

@ematko29 no presne tak..vsetko sa uvidi..ja uz svojmu telu velmi nerozumiem a netrufam si povedat ci som ci nie...ale vsetko tomu nasvedcuje...mam 37. DC a vysoku vystelku...mozno sa tam naozaj iba nieco dodrbkalo ale tak uvidime...ak bude zajtra pozitivny test tak letim k doktorovi 🙂 diky za podporu 🙂

serenna30
10. jún 2014

@stellamaris ahoj, tak jsem naštvaná, na utz žádný dom. folikul, takže asi anovulák. Zejtra jdu ještě k jedné doktorce do Car, tak se s ní chci poradit....ale zklamání je velké

serenna30
10. jún 2014

@evkag ahoj, tak jsem naštvaná, na utz žádný dom. folikul, takže asi anovulák. Zejtra jdu ještě k jedné doktorce do Car, tak se s ní chci poradit....ale zklamání je velké

stellamaris
10. jún 2014

@serenna30 no nebola ovuka,takze cyklus anovulacny aj u mna.Celkove utz 2x tento cyklus a nic.Vies co,nerob si z toho hlavu,v case,ked som nemala mrchu pred troma rokmi,mala som ale ovulaciu 😝 pco je fakt zvlastna choroba a nikdy nevies,mozno v dalsom cykle bude ovulka 😉

serenna30
10. jún 2014

@stellamaris @evkag no musím říct, ze jsem to nečekala, minule tři měsíce, z toho 2 jsem brala clostylbegit, folik byl, ale ovu pak stejně nebyla... Napsal mi zase hormony, Clostyl a utrogestan. Ted nevím, mám to brát? Nemám?.... Myslíš ze mohl způsobit anovulak ten metformin? Na druhou stranu mi Dr řekl, ze vaječníky jsou na tom trochu lépe, no uvidíme. Zítra jdu na konzultaci do Car, k jedné zname doktorce, tak jsem zvědavá na její názor....

lenka54321happy
10. jún 2014

Ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat otazku....
Mam zamrazene 3 expandovane blactocysty, ktore ale neboli zamrazene na 5ty den, lebo sa pomalsie vyvijali ale az rano na 6ty den....
Mate niektora s tym skusenosti?
Obavam sa teraz ze kedze sa pomalsie vyvijali, tak sa neuchytia...
Vkladali Vam niekomu 6dnove blactocysty?
Dakujem velmi pekne
L x

stellamaris
10. jún 2014

@serenna30 metformin nemoze za anovulacne cykly,on je prave zodpovedny za vylepsenie inzulinovej resistencie ( ak mas),za vylepsenie metabolickych procesov v tele,cize moze pomoct k ovulacii.Skus hormony,ak chces,ale necakaj zazrak hned v prvom kole,vies,niekde je chyba,ked neovulujes a na tu treba prist...................vajecniky sa mozu zbavit toho "perloveho nahrdelnika" a zacat pomaly pracovat k lepsiemu,urcite do caru chod a porad sa aj s nimi,ako dalej........................aj ja mam vajecniky krasne,a to tam boli skupiny tych perliciek pred par mesiacmi.Hormony mam ok,pred troma rokmi katastrofa,vsetko bolo privela alebo malo.....................

evkag
10. jún 2014

@serenna30 uz mame vitaminy obaja, manzel dva druhy aj ja, uvidime ci to pomoze 🙂 a ja mam tiez anovulacne cykly, clostylbegyt som brala v najmensej forme, tak uvidime co bude po kontrolnom spermiograme. Ci to bude rovno CARE, alebo to pojde prirodzene.

evkag
10. jún 2014

@serenna30 nebud sklamana ani nastvana, aj horsie veci su v zivote! Vsetko bude o.k uvidis. Ovulaciu ti vyvolaju, spermie sa dostanu tam kde trebaa ked to nepojde po dobrotky (prirodzene), tak to pojde po zlotky (IVF) 😝

majusiffy33
11. jún 2014

@ematko29 takže test bol opäť negatívny... a musím sa na tom už len smiať, lebo to už nie je normálne...idem ja radšej na tú gyndu aj tak, aby sa tam nedialo niečo horšie 😉 potom podám info 🙂

ematko29
11. jún 2014

@majusiffy33 jasne,aj ja som také zažívala.raz to príde ked budeš najmenej čakať. 🙂

majusiffy33
11. jún 2014

@ematko29 no už som aj dostala..len čo som si sadla v čakárni, som aj šla preč 😠 a teraz mám len bolestiii 😒

serenna30
11. jún 2014

@evkag @stellamaris kočky takze výsledky od Dr.jsou následující: zvýšený LH a FSH = potvrzení PCOS, jinak všechny hodnoty ok - štítna zlaza, testosteron (to jsem nečekala), jen ten cukr nevím, chybí mi ještě test na IR a cukrovku...pokud se do podzimu nezadarí, tak v záři se bude domlouvat laparka (kvůli drillinku a srustum). Nasadila mi Clostyl a utroš, nic jiného jsem ani nečekala. :-/ jaké mate hodnoty na 3DC vy?
AMH 9,1 TSH 1, 256 FT4 11,22 prolaktin 357, LH 12,43 FSH 3,9 progesteron 1,77 testosteron 1,78 volný androgen 1.93

evkag
11. jún 2014

@serenna30 och ja si nepamatam presne hodnoty ,ale zvyseny testosteron som mala a progesteron myslim.......ostatne v norme

stellamaris
11. jún 2014

@serenna30 tak moje parametre ,8.DC:TSH 0,14, prolaktin 380,LH 6,3, FSH 8,2, Testosteron 0,18, androgen 1,0.Mas vysoke AMH,to byva pri pco,.....

serenna30
11. jún 2014

@stellamaris zajímavé jak máme jiné poměry LH a FSH, ze? Ano AMH vysoké, Dr říkala ze to je ta lepší varianta, ze tam ma holky co maj hodnotu pod 1.... Ale stejně jsem rozhodla pro bylinky, aspoň 3 měsíce...Clostyl brát nebudu ale seženu si tu fytosoju, to je jak přírodní Clostyl. No ted jsem 11DC, takze do dalšího cyklu daleko....:-/

serenna30
11. jún 2014

@evkag no ja mám spatny nepoměr toho LH a FSH jinak vše v normě...