Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

andainka
25. okt 2012

Ahojte dievčence. Dnes som bola u gynekologicky a zistili mi tiež PCO na oboch vajecnikoch :( neviem jak je to možné bo mám 10 mesačnú dcérku. Asi som malá fakt šťastie. Mohli by ste mi ako lajkovi vysvetlit čo to vôbec je?

bubulacka
25. okt 2012

@trezalka19 to áno, je to drahé. My sa teraz stahujeme, tak beham okolo toho, zatiaľ som to odložila. A badaš nejaké zmeny?

nienna
26. okt 2012

juchú baby musím sa pochváliť 🙂 po 3 mesiacoch užívania metforminu mi konečne po vyše polroku nabehla mrcha 🙂 ach tie čo sa jej neviete dočkať pochopíte tú radosť.....a nabudúce keď nepríde tak kvôli bábätku 🙂

mambba
26. okt 2012

@nienna
poznam, poznam. ja som tiez 7 mesiacov bola bez mrchy, potom v juli som mala raz vyvolavacku.. potom o mesiac naskocil metformin a beriem ho tiez tri mesiace a menzes mi uz 3 x prisiel po cca 30 -35 dnoch, co je zazrak nad zazrak.. 🙂

trezalka19
26. okt 2012

Ahojte, chcem sa spytati ci mate pri PCO zaroven aj INZULINOVU REZISTENCIU. Mne ju gynekolog na jar OGTT testom neodchytil, lebo ta sa meria len glukoza, nedalo mi to, objednala som sa na diabetologiu a zistili mi, ze ju mam. Prave o tom citam, ze to vedie k cukrovke II.typu, no dost zle :(..da sa s tym nieco robit ak este Metformin nepotrebujem kvoli otehotneniu? Pomoze schudnut, nejest sladke alebo ta PCO dieta?

trezalka19
26. okt 2012

@bubulacka mam to len tri dni, vola sa to Hriva cierneho vranika, ale t v podstate uz mozem objednavat novu krabicku..pride mi to divne

nienna
26. okt 2012

@mambba paráda 🙂 takže tebe vlastne metformin pomohol hned ako si ho začala brať, nie? akú dávku berieš? ja mám teraz zvýšenú na 2x850mg. Inak myslíš, že ked už máme mrchu, že je aj ovulka?

mambba
26. okt 2012

@nienna tiez beriem 2 x 850 ale ja som tolko brala od zaciatku, teda prvy tyzden som brala len 850 , aby si telo zvyklo..
a rada by som verila, ze je aj ovulka, zatial ju nijak nepocitujem.. ono su to dve rozne veci menzes a ovulka, mnohe baby krasne pravidelne menstruuju ale ovulku nemavaju.. ale budeme rozmyslat pozitivne, nie? 🙂

nienna
26. okt 2012

@mambba ved toto, že ms neznamená ovulku, ale v našom prípade ked sme ms nemali a po metformine nabehla, tak možno bola aj ovu 🙂 neviem, mali by sme asi začať meraz bazálnu teplotu, ale komu sa chce, že? ja som tiež nič nepociťovala, len je pravda že asi dva týždne ma trošku pobolievalo podbruško a vaječníky, ale ozaj len mierne, už som dúfala že som tehu, ale toto prekvapko tiež nieje na zahodenie 🙂 akurát mi doktorka vravela že sa rozprávala s iným doktormi čo majú pacientky s PCO a že jedna akurát otehotnela po 9 mesiacoch s metforminom, po 3 jej nabehla menštruácia, ako mne 🙂 tak neviem, no, len snažiť sa, snažiť sa, snažiť sa

petulak1988
27. okt 2012

Ahojky holky mohu se k Vam pridat???

janielik87
28. okt 2012

Ahoj, mam tiez tuto diagnozu napriek pravidelnej menstruacii. Teraz sa snazim zhodit nejake tie kila, opat ma caka kontrola 5.11. a uvidi sa, co s tym. Zatial nemam ziadne lieky.

nelabela
29. okt 2012

ahojte. tak mam to PCO potvrdene z vysledku toho antimulerianskeho hormonu.
tak doktor poslal mm na spermiogram, aby bolo jasne, ci je on ok a ja budem mat nasadeny clostil a dufik a budem chodit na sledovanie... tak hadam sa nam uz podari a do vianoc mame miminko... 😀 😀 😀

adeala
30. okt 2012

ahojte 🙂 tak ja sa k vám odo dnes pridávam. Tak nejak som to čakala, takže žiadne zrútenie nenastalo. 😀 Už je to cez rok, čo som vysadila HA a odvtedy cyklus nepravidelný. Predtým, než som začala brať HA, tak všetko bolo v poriadku.. alebo sa to tak aspoň tvárilo 😅 Čo som rada, že dnes po tom roku som sa konečne dovolala nejakého výsledku! 🙂 Po asi 5 sonách, atď. mi konečne bolo povedané PCOS (žiadna výhra, ale lepšie ako nevedomosť). No a na koniec vyšetrenia som len tak mimochodom spomenula, že som tam bola pred rokom s bielym výtokom z bradaviek a že to stále trvá.. a po roku mi konečne bude zobraná krv na prolaktín! 🙂 A to som ho o to prosila vždy, keď som tam bola 😀 Tak dúfam, že to nakoniec bude tým 🙂 jediné, čo môžem na 100% vylúčiť je váha - 50 kg - aspoň niečo na mne funguje 😀

janielik87
30. okt 2012

Caute baby, tak ja dietujem veselo dalej. Je to sem tam o nervy, ale nehladujem, akurat som vylucila skoro vsetky cukry...vraj pomaha pri PCO. Som estremne zvedava na vysledok kontroly u lekara a na moje vysledky hormonalneho profilu...
Ach jaj, bojujem ako sa da, nevzdam to. Len skoda preskoda, ze az teraz po roku a pol na toto prisli. My mame aj spermosky dost nanic...cize je to o to tazsie.
Nejako citim, ze to bez IVF nepojde asi :( Uvidime, co na to lekar v ISCARE v pondelok.

isabellaa
30. okt 2012

@janielik87 ktoru dietu na pco drzis, daj link prosim ta, vdaka

janielik87
30. okt 2012

@isabellaa ahoj, ja nedrzim nejaku specialnu dietu. Len som si nasudovala kopec veci a tie sa snazim dodrziavat. Skoro vobec nejem cukry, lebo s tymi ma moje telo problem. Jem 5x denne. A raz za tyzden mam den, ked pijem len stavy. No...pisem to, ako keby som to dodrziavala ktovieako dlho. A dost cvicim. Kazdy den aspon hodku pohyb. Stravujem sa takto od minuleho utorka a ma to vysledky.

nikola81
1. nov 2012

Ahojte, tak aj ja sa pripajam, syndrom PCO mam odjakziva, mrcha vzdy chodila len po vyvolavackach a liekoch. Mam za sebou 2x IVF, jeden potrat, jedno mimomaternicove tehotenstvo a teraz skusam po 5-rokoch znova bojovat 😠 Chodim do Heliosu v Martine, teraz mam trosku stazenu situaciu, mam len jeden vajcovod, po mimomaternicovom mi ho museli zobrat. Caka ma pravdepodobne laparka ci mam ten jeden priechodny a ak nie tak asi len IVF. Snad sa aj ja raz dockam // 🙂
Inak chcem sa opytat ci ma niektora z vas s nasim syndromom za sebou IUI, ma to nejaky vyznam ked mam len jeden vajcovod? Co myslite? 😒

belalinda
1. nov 2012

@nikola81 Ahoj, Ty mas toho teda uz vela za sebou! Iui ma zmysel aj s jednym vajcovodom ak je funkcny a priechodny... Pred iui Ti urobia sono a uvidia ci je folikul na spravnej strane 😉 takze iui bude len v pripade ze je folikul na spravnej strane 😉 Drzim Ti palce na ceste za // 🙂

jvo
1. nov 2012

ahojte neskusali ste niekto inofollic alebo nosifol? viac info https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/inofolic-skusenosti/
dakujem

mambba
1. nov 2012

@jvo ja si zajtra pre neho idem, na magister.sk ho konecne naskladnili, tak uvidime

nikola81
2. nov 2012

Akurat som si objednala Nosifol, tak som zvedava co to urobi 🙂 Necakam zazraky, ale bude to isto prijemnejsia zmena ako stale do seba pchat chemiu 😉

trezalka19
2. nov 2012

@jvo to vyzera super..citala som tu ze niekomu pomohol na PCO Femibion a ten obsahuje kyselinu listovu..urcite vyskusam

trezalka19
2. nov 2012

Nosifol, Inofolic - myslite ze sa to moze uzivat aj popri antikoncepcii? chcem vyskusat antiandrogennu na par mesiacov, ci bude mat efekt na vlasy. dieta este neplanujem. dakujem za nazor

verciiik
2. nov 2012

Tak se k vám chtě nechtě musim přidat, dneska se mi potvrdilo PCO :( je tu někdo, kdo otěhotněl brzo a hlavně přirozeně, bez léků, s touhle diagnózou? :(

lucka771
2. nov 2012

@janielik87 ahoj a to ti zistil lekár to PCO ? alebo z odberu krvi ?

little_miracle
2. nov 2012

Pre vsetky snazilky s diagnozou PCO mam infosku, s ktorou by som sa rada podelila......dnes mi moja Dr. povedala, ze je na trhu novy vyzivovy doplnok ktory je ucinny prave na upravu cyklu s PCO. Idem to teraz na sebe "vyskusat", no v CAR kam chodime vraj nejake baby s PCO po tom spontanne otehotneli. Vola sa to INOFOLIC - mam to brat 2x denne. Je to na baze vitaminov B, cize obsahuje aj kyselinu listovu, no kombinacia v tom preparate je vraj ucinna na upravu PCO. Este to nie je velmi rozsirene, tak mi to v lekarni museli objednat, no v distributorskych firmach je to dostupne .......nasla som k tomu aj info:
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...

mambba
2. nov 2012

@little_miracle ja uz to tiez beriem, ale len jeden denne. teda beriem to od dnesneho dna 🙂
ale ja mam v plane len jeden denne, tak ako je aj v pribalovom letaku, lebo beriem aj metformin a nemienom ho vysadzat

trezalka19
2. nov 2012

@little_miracle myslis ze sa to moze aj s antikoncepciou, aby sa mi znizila inzulinova rezistencia iba? lebo tam pisu ze to moze dopomoct k ovulacii a kedze antikoncepcia vajecniky brzdi..tak neviem.

isabellaa
2. nov 2012

super baby, ze ste to tu dali o tom inofolic-u 😉

little_miracle
2. nov 2012

baby, je tu o tom aj tema na MK...relativne nova, ale dufajme ze ju naplnime pozitivnymi spravickami 😲
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/inofolic-skusenosti/