Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nienna
10. aug 2012

@isabellaa ahoj 🙂 tak vitaj v klube....veru daj si najskôr len jednu tabletku, telo si musí zvyknúť, aby ti nebolo zle, ja beriem 1x850 a veruže ma trochu prehnalo...ale to je vpohode 🙂 ja mám značku Metfogamma, ale myslím že by nemal byť nejaký rozdiel v účinku

isabellaa
11. aug 2012

@nienna Ahojky,
ucinok bude asi ten isty, lebo latka j rovnaka metformin, len zrejme iny vyrobca metfogamma, siofor....
Vcera ma k veceru bolela trocu hlava, neviem ci od toho alebo zmena pocasia, dost sa ochladilo 😒 .
Ked bude vsetko ok, tak asi o par dni si pridam dalsich 500mg.
Krasny vikend

isabellaa
11. aug 2012

@belalinda Ja som dost tvrdohlava 😀 a lekar videl na mne, ze asi mnou nepohne, vzala by som kartu a sla k niekomu inemu a este mi povedal, ze to nie je nic nove, ze uz dlhsie sa tym lieci, ale u niekoho to moze byt rok u inej 2 mesiace....tak preco mi to nedal hned, ked mi diagnostikoval pco? Haluz! a poriadna! 😠

Inak do Brna som pisala, vies uz som bola taka nabudena od mojho lekara, tak to na mna prislo 😀 a predstav si, ze mi do hodiny odpisal a povedal, ze mam brat clostil este 3 mesiace a ked nic tak potom mam ist k nim na konzultaciu.

S tou laparkou, to mas este mesiac, mozno sa stane zazrak a nikam nepojdes 😉 A ak pojdes, aspon je to posun niekam inam a budes vediet ci mas ostatne veci v poriadku 😉

isabellaa
11. aug 2012

@belalinda
@nienna
@labanka
Zienky, este som sa Vas chcela spytat, nemate skusenost s kupelmi? Lucky, Sliac? Ktore su najlepsie na zenske choroby, asi tie Lucky, ale ja mam blizsie Sliac, tak ci ste nahodou nepoculi alebo osobne neskusili?
Dakujem

belalinda
11. aug 2012

@isabellaa Ahoj, a nepytala si sa preco? Preco Ti ho nedal skor, alebo preco Ti ho nechcel predpisat??? A ked Ti ho teda predpisal tak Ti nenavrhol davkovanie? Baby pisu ze jeho znasanlivost je dost individualna, ale predsa len... Nepovedal Ti s akou davkou zacat, kedy a kolko pridavat?

Aj beries clostil? Ja ked som ho brala, mala som hned OHSS.... Na pohotovosti sa ma lekar ako prve spytal, ze v ktorom som mesiaci 😉 a ja ze nie som tehotna, aj ked vyzeram na dobry siedmy 🙂 Teraz si robim srandicky, ale vtedy som mala pocit ze mi doslova exploduju vajecniky....

Ja som v podstate optimista, ale zaroven aj realista 😀 To by bol teda riadny sok keby som takto pred naplanovanou lsk otehotnela 😀 ! Presne ako pises, potrebujem sa posunut a vediet na com som... Ved ak su vajcovody nepriechodne tak sa mozem krmit cim chcem a nic z toho nebude... Ani nemam strach zo samotneho zakroku, len som strasne zvedava na "rozsudok"...

Ked si bola po lsk na PNke, kto Ti ju vypisoval? Vypisovali Ti ju v Gynpore, alebo Tvoj lekar? (ja som v zivote nebola PN, ani hospitalizovana...)

belalinda
11. aug 2012

@isabellaa jaaj a ani v kupeloch som nikdy nebola 😉 xixi Ved ja musim byt strasne zdravy clovek 🙂 Len kedykolvek idem k lekarovi tak si nieco vymysli, vselijake dysplazie, cysty, PCOcka... Strasne som zvedava na tu laparku...

belalinda
11. aug 2012

@isabellaa ale som Ti poradila, co? ☹ Nemam ziadne skusenosti s kupelmi, nemoze to byt na skodu, urcite to prispeje k zlepseniu stavu a riadne si oddychnes 😉 Nic fundovanejsie ma nenapada 🙂

isabellaa
11. aug 2012

@belalinda ale ano, napisal davkovanie 3x denne 500mg, ale to sa mi zda na zaciatok strasne vela. Boli ma hlava, aj vcera aj dnes, neviem, ci to nie je nahodou zo sioforu, alebo si to nahovaram?
Zacala som iba s jednou tbl a uvidim ako budem reagovat....

Clostil som brala 3 mesiace, nemala som ohss z toho ovu 2x potvdrena. Zacnem asi znova od dalsieho mesiaca, lebo sa hovori, ze po lsk je najvacsia sanca dalsie 3 mesiace.

V Gynpore som si PN pytala, ale povedali, ze mi ju da moj gynekolog a tak aj bolo.

belalinda
11. aug 2012

@isabellaa nooo, podla mna si to len nahovaras! Hlava Ta boli z toho ochladenia alebo tak 😉 Metformin znasas v poho a coskoro sa to ukaze 🙂
Tazko povedat, moze to byt aj zhoda nahod ze Ta boli hlava akurat ked si s tym zacala. Ale skor to bude tymi liekmi, radsej pomaly, opatrne a isto 😉
PCO Ti vlastne na zaklade coho diagnostikovali?

Teraz budes mat teda napinave 3 mesiace, zasichrovane z kazdej strany 🙂 Budem strasne drzat palce!

isabellaa
11. aug 2012

@belalinda dakujem, si velmi mila 😉 Ako dobre, ze si tu mame s kym vyliat nase pocity. Kto nezazil, nepochopi.

Diagnostikovali mi to na zaklade sona, videl to tam, na oboch vajecnikoch, malicke foliky, ktorych je vela, vyzera to ako perlovy nahrdelnik. Potvrdili mi to dvaja lekari, lebo ked som sa to dozvedela, bola som v poriadnom soku, tak som si to chcela overit a aj druhy lekar to diagnostikoval ☹

A mas pravdu, hlava ma boli z pocasia, alebo len tak, idem sa napit vody a lieky budem znasat dobre - treba si to tak nahovorit 😀 a navodit , psychika vela robi.

bosorkajarka
11. aug 2012

@isabellaa or na hypoglykemii i z toho te muze bolet hlava, je to antidiabetikum, takze snizuje krevni cukr a proto je potreba jist pravidelne. m,e teda nepomohl (brala jsem ho tristvrte roku) ani s clostylem, tak drzim palecky at tobe zabere ;)

bosorkajarka
11. aug 2012

@isabellaa prvni slovo melo byt pozor

zana7
11. aug 2012

ZUZANKY naše krásne, pekné prežitie víkendu a šicko najsamlepšejšie k meninkám Vaším dnešným :P Happy Name Day :D Enjoy... 😲

zana7
12. aug 2012

@isabellaa Lúčky... podľa mňa... moja mamka mala problémy 9 rokov, a keď sa vrátila z týchto kúpeľov... sama neverila, keď jej lekárka povedala tú krásnu novinku, po 9 rokoch beznádejí som prišla na svet JA :D Kiss

belalinda
12. aug 2012

@isabellaa Ahoj, ako hlava? Uz neboli?
Veru je super, ze sa mozeme takto navzajom podrzat! Hlavne sa uz tesim ako si budeme coskoro davat typy na kocik 😉))

isabellaa
12. aug 2012

@belalinda nie, dnes neboli 🙂
to je dobre s tym kocik, nech mas pravdu 😉

belalinda
12. aug 2012

@isabellaa tak je to jasne, bolo to kvoli pocasiu! Teraz je uz krajsie vonku, hlava neboli 😀
Tak to je super! Uz len nech zabera!
Inak jedna kocka radila, ze hlavne treba pozitivne mysliet a verit! Mesiac pred otehotnenim kupovala dupacky a otehotnela 😉 Kedze efektivnu liecbu uz mame zabezpecenu mozeme sa pustit do prieskumu trhu kocikov 😀 😀 😀

isabellaa
12. aug 2012

@belalinda ty si fakt dobra 😉
Zeby sme sa nato dali a kupili nejaku malickkost? - kosielku, topanocky... aj tak som to nejako chcela povedat manzelovi, ze aha ho uz to budeme potrebovat 😀 .
Ved nech telo maka a my uz zamiesime 😎

A nejake cajiky pijes? Lebo ja si miesam alchemilku, hluchavku, trosku dateliny a mysi chvost 😉

belalinda
12. aug 2012

@isabellaa To som skusala ako prve... V praci pijem kopu cajov, ale pijem rozne, aj bylinkove, aj ovocne, aj zelene... Caje mam rada 🙂 Skusala som aj mlady jacmen a chlorellu - uz ani neviem kde to mam pohodene 😉 A sem tam si supnem Femibion 😉
A to Tvoj manzel este nevie, ze coskoro budete dudel potrebovat??? Ci chces to mat po ruke a s tym mu oznamis, ze uz to vyslo? 🙂
Tak podme do toho 🙂 Ja zacnem s nejakymi satockami, lebo to bude dievcatko 😀

isabellaa
12. aug 2012

@belalinda tak sme dohodnute, ty satocky a ja sa necham prekvapit - ved topanky budu potrebovat obe 😀 😀 😀 ,
ci uz chalan alebo baba
pekny nedelny vecer, idem, caves

belalinda
12. aug 2012

@isabellaa no ved ked to naaaahodou bude chlapec tak satocky pockaju na druhe 😉 A ked aj to druhe bude chlapec, tak na tretie a ked aj to bude chlapec tak to bude pekna spomienka na snazilkovanie 🙂 Potom posli foto ked budes mat nakupene 😉
Diky aj Tebe pekny vecer

micak
13. aug 2012

Ahojte, prosim vas, kedy pocas cyklu sa robi drilling? Som dnes 4dc a ked vo stvrtok o to poziadam dr, bolo by mozne spravit ho este tento cyklus? Vdaka 🙂

dadenka111
13. aug 2012

@micak Ahoj mne drilling pri laparke robil dr. 14DC, ze sa to robi tak v strede cyklu a krasne mi aj mrska prisla po operacii 31DC. 😵 perfektne mi to aj cyklus upravilo. dnes po vyse 8 mesiacoch uz mam zase cyklus 39DC a este mrcha neprisla svina 😠 takze sa mi pco vratilo 😔 nestihla som otehulkovat.
odpoved je, ze by si to mala stihat este tento cyklus. 😉

micak
13. aug 2012

@dadenka111 si ma potesila, dakujem krasne🙂
O tom citala, ze drilling upravi vajecniky na par mesiacov a po case je opat pco jak vysite. Takze sa chystas na dalsi, ci? Mozem sa spytat, preco sa nepodarilo? Mate aj ine problemy?

dadenka111
13. aug 2012

@micak no vsak to neviem v com je problem. sme okrem mojho pco zdravi a vsetko v poriadku. mali sme hned po laparke a nabehnuti cyklu IUI s clostilbegytom. 3 cykly bez uspechu a na 4cyklus uz ani clostil nezabral, vajecniky zaspali a folikuly boli malinke. to sa mi pri prvych cykloch iba na pravom vajecniku spravil jeden dominantny folik. potom sme uz podali ziadost na IVF a to prebehlo ok. mali sme 13 folikov, 9 zrelich vajok, 8 sa oplodnilo ICSI a dve embryjka co mi vlozili sa uchytili ale hned to vzdali. bola som teda par dni tehu (prvy krat v zivote), takze dobre znamenie 🙂 . teraz cakam na mrchu aby som mohla ist na vklad mrazenych embryi, snad sa mrchy dockam. Dr. mi povedal, ze statisticky kazde tretie embryo je schopne sa uchytit. Ak sa to nepodari ani z KET, tak to moze byt uz len nejaka imunita a nicim vsetko cudzie v tele aj ked som mala protilatky negativne. hmm stale to je nejake komlikovane a nedari sa, ale my to raz dame. 😉 😵

harley26
13. aug 2012

Holky, nemáte problém s padáním vlasů??

micak
13. aug 2012

@harley26 ja som mala. cca 5mesiacov od vysadenia HAK. Len som prehodila vlasmi a vlasy padali..a ked som sa cesala to bola hruza. Dokonca som sa uz ku koncu ani necesala, len prstami trocha prehrabla. Este snubencovi som hovorila, ze musim ist doktorke, ci je vsetko ok,ze toto neni normalne.A potom mi zistili pcos, tak som vedela, ktora bije.

micak
13. aug 2012

@dadenka111 uf, no pekne, to ma mrzi, ze sa nezadarilo. Zvlast ked ste obaja zdravi. Nehra v tom uz potom len psychika? Ze moc moc chcete, sustredite na to vsetky sily a telo sa mozno zlakne? Dufam, ze sa zadari uz coskoro. Urcite to musi prist!!!!! 🙂

franzziska
13. aug 2012

@dadenka111 ahojky vyzera to tak ze sa do pco vyznas viac...mozno mi poradis prosim...mne doktor povedal ze ked ma zena kombinaciu PCO a k tomu velmi zly cyklus teda problemy s menzesom, tak ak sa to neleici, moze potom byt neplodna...je to tak?

belalinda
13. aug 2012

@harley26 mna uz chce priatel vystahovat, ze kde sa pozrie su moje vlasy 🙂)) Ale nastastie stihaju dorastat, vobec nemam pocit, ze by som tych vlasov mala menej, len na dlazke je ich stale viac 🙂