Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
26. aug 2010

@bambi9 ...gratulujem 😉...super spravicka 😉 ... a ako sa Vam podarilo? .... brala si nejake lieky, alebo len tak prirodzene?
@tatranka111 ...nazdar moja....ako sa dari?. ... lapark uz bola alebo este iba bude? ... u mna nic nove... mame posledny prirodzeny cyklus (som 11DC) lebo v dalsom cykle ideme na IUI a potom bud este jeden IUI alebo rovno IVF .... ziadost na IVF uz je podana, tak zavisi od toho, kedy bude schvalena 🙂

bambi9
26. aug 2010

@hiva no beriem len metformin.... predtym som brala clostil a nic... a teraz sme sa z dovolenky vratili asi traja 😅

katkaajurko
26. aug 2010

@bambi9 a zistili ti inzulinovu rezistenciu - ci ho beries aj ked ju nemas? ty si silnejsia? ako dlho ho beries?

bambi9
26. aug 2010

@katkaajurko nebola som u endokrin., predpisal mi ho gynekolog na znizenie tst..... a momentalne mam 60kg ... beriem ho druhy mesiac...

katkaajurko
26. aug 2010

bambi a clostyl si brala kedy? ake davkovanie? a nezabral vobec? teda ani foliky neboli?

mili78
26. aug 2010

@annulinka ....a to ako prebieha take vysetrenie na inz.rezistenciu?

bambi9
26. aug 2010

@katkaajurko clostil som brala od januara pol roka.... najprv jednu tabletu a potom dve... ovulka bola vzdy na 14dni pekna...ale otehotniet sa vtedy nepodarilo....

hiva
autor
26. aug 2010

bambi, fakt super....asi najviac ta dovolenka zabrala 😉 ...pripadne to moze byt este aj ucinok clostylu.... ak dobre ratam, tak si bola prvy max druhyyyyyyyyyyyyyyyyyyy cyklus po clostyle.....ten este stale ucinkuje 😉 ...super....

petuska123
26. aug 2010

@ninan2 no asi ma caka laparo kedze moj doki si mysli ze som ok tak sa psychicky na to pripravujem ale este skor ako pojdem na laporo chcem aby mi spravil hor.profil .vobec mi ho doteraz nerobil ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ninan2
26. aug 2010

@bambi9 aha zaujimave, tak asi bolo treba najma znizit TST...

ninan2
26. aug 2010

@petuska123 no jasne, HP treba urcite. A laparka je vraj OK, baby tu s tym maju dobre skusenosti. Je to kratka nenarocna operacia.

katkaajurko
26. aug 2010

ja by som povedala,ze to bola kombinacia doznievajuceho clostylu plus ten metformin... na dovolenky moc neverim 😀 😀 😀

bambi9
26. aug 2010

hiva, toto je prvy cyklus po clostyle 🙂 dokonca ovulku som zavrhla lebo bol folik na sone len 11mm... dr. povedal nech na dovolenke nemeriam BT a oddychnem si... no preventivne som zmerala a ovu nechodila...az niekedy 20dc predpokladam...... a potom som to uz hodila za hlavu...... v nedelu ma uz pobolievalo brucho tak som cakala kazdym dnom ms... este nie je termin...

ale verim aj metforminu.... tak isto minewka - neviem ci poznate otehotnela na treti mesiac brania 😵

hiva
autor
26. aug 2010

@katkaajurko ..................dovolenka ani na mna nezabrala....aniii minuly rrrrrrrrrrrrrrrrrrok egypt...................ni tento rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrok liptov 😠 ..... vsssssssssssssssadzam na metformin a clostyl 🙂

katkaajurko
26. aug 2010

bambi - shaarka otehotnela tiez prvy mesiac po clostyle- moja kamoska tiez... tam je ten spatny ucinok a mam pocit-ze je lespi ako normalny ucinok 😀

hiva
autor
26. aug 2010

sorry....stale mi blbne klavesnica....uz mam z toho riadne neeeeeeeeeeeeeeeeeervy 😠 😠 😠

katkaajurko
26. aug 2010

hiva - ja som minuly rok na dovolenke v chorvatsku nakoniec ani nemala ovulku...tento rok v amerike jak by smed.... 😅 na mna to posobi asi ako antikoncepcia

@hiva ty budes brat aj metformin? 😕

bambi9
26. aug 2010

baby, ale pri clostile som mala ukazkovu ovulku na 14den...vajco ako svet 😀 a teraz bez neho malo 11mm a ovulka meskala.. 😕 ale verim ze zabral aj clostil....dr. povedal ze mi telo nasytil clostilom ten polrok... uz som pochybovala o nom ked mi ho tak dlho daval... 😖

erickaa
26. aug 2010

Ahojte, dnes som bola u doktorky.. a celkom ma potešila 🙂 , teraz som 9DC a mám 15 mm folikul a niečo s hlienom mi hovorila, že vyzerá dobre 😀 Povedala mi, že ovulka by mala príjsť tak utorok-stredu. Čo si o tom myslíte? Teraz ako nemám ani vyliezť z postele, aby som niečo nepremeškala? 😀 Alebo radšej máme "šetriť" spermie? Alebo vlastne, kedy je najlepší deň ísť na to???? 😲 😲 😀 😝

katkaajurko
26. aug 2010

ericka, v stredu sa mi zda neskoro, ja by som od soboty do tej stredy kazdy druhy den mala keksik... 😉

ninan2
26. aug 2010

@erickaa lepsie su vraj 2 mensie davky ako 1 velka... Takze asi nedela a utorok? Ma byt predtym den pauza.

hiva
autor
26. aug 2010

@katkaajurko nie kati....nebudemmmmmmmmmmmmmmmmmm brat metformin....myslela som, ze ta kombinacia zabbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbrala u bambi 🙂

ericka....staci obden....tym to uciteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pokryjete 😉 ... aaaaaaaaaaaaaaaaaale ak muz zvlada denne, tak kludne aj tak 😉

ta klavesnica je otras 😠 😠 😠 ...uz ani mazat nebudem, lebo aj mazanie sa zaaaaaaaaaaaaaaaasekava a potom mi vymaze vsetko 😠

katkaajurko
26. aug 2010

@hiva aspon sa zasmejem pri citaaaaaaaaani tvoooooojih priiispevkov 😉 to sa ti ale musi bohovsky pracovat 😖

tatranka111
26. aug 2010

@hiva no to musia byt pekne nervy z klavesnice hehe 😀 čo sa mna tyka tak už ani neviem či mam na tu laparku ist pri mojom štastí ma zase odpalkuju lebo budem mat nádchu 😀 a ešte stale nedošla mrcha....mala dojst už minulú stredu.....no ved čo som aj mohla čakat bez duphastonu ani mrcha nepríde a tým pádom asi ani ovulka nebola takže mi bol naprd aj ten moj eeg hlien.......tehotná tiež niesom. Čítala som v jednej téme, že si brala femigard....pomohol ti nejako?......rozmyšlam, že prejdem na bylinky

ninan2
26. aug 2010

@tatranka111 Ahoj, ja prave beriem 3. balenie Femigardu. Predtym som mala cykly priemerne dlhe 35 - 45 dni, cize dost oneskorena ovulka (ak teda vobec bola). Posledny cyklus bez neho som zacala merat BT a vychadzalo to na ovulku 26ty den a lutealku 13 dni. S Femigardom bola ovulka 18,19 a 21ty den a lutealna faza trvala az 16 dni. Par dni pred ovulkou mavam aj vyrazny plodny typ hlienu. Takze mne dost pomohol, a budem ho brat aj nadalej. Urcite vyskusaj, financne sa to da prezit 🙂

danielkabn
27. aug 2010

Caute babule,ja som si dnes tak zo srandy robila test,sak som 4 dni pred mrchanou..a vysledok ma neprekvapil,biely ako lalia 😒
ale tak aspon som sa uistila,ze si mozem dat vinko,ideme na predlzeny vikend na chatu a musi byt aj romantika pri krbe s vincom 😀 😀
Bambi,gratulujem k tehu 🙂 🙂
A zdravim aj tatranku,ta tu nebola...ani nepamatam 😉

hiva
autor
27. aug 2010

@tatranka111 ...u mna femigard nejak moc nefungoval.....reps.................som ho ani nevydddddddddrzala brat poctivo, takze annnnnnnnnnnnnnnnnnni nemal preco zabrat 😉 ...ja som neni moc bylinkovyyyyyyyyyyyyyyyyyyy typ 😉

a serem na to ....kym nedostannnnnnnnnnnem novy komp a klavesnicu uz nic nerobim

katkaajurko
27. aug 2010

@hiva - ani nerob 🙂 to by ma porazilo , z takej klavesnice...

mne budu volat medzi 12-13 z centra, no motyku ziadnu necakam... akurat ma irituje,ze je to tak zariadene-ze kym nie je vysledok-som povazovana za tehotnu-a neviem dalsi postup,a kedze je buduci tyzden aj sviatok - tak duuufam,ze ked mi dnes zavolaju-bude este flek sa objednat k doktorovi na pondelok,alebo utorok,lebo ako vysadim duphaston (ktory som si uz rano nedala ) tak kramy dojdu-a aby som nepremeskala treti den MS - lebo teraz neviem kolko si mam davat vlastne dalsi cyklus....

a vobec - naco tam chodit dva krat - ved dnes mi kludne mohli podat instrukcie-ze ked bude negativ - co dalej a vyhla by som sa dalsej navsteve .... 😖 samozrejme ze ma moja uuuuzasna kolegyna vraj rano zase riesila-ze kde som, fuchtla jedna hnusna, ja som neni povinna jej nic oznamovat... so sefovou som bola dohodnuta... ale tu su take sliepky az to pekne nie je 😒

bambi9
27. aug 2010

ahojte, tak som bola u dr., dal mi utrogestan 3x2 denne 😨 urobil mi tehu test a vypytal 5e 😠 a teraz sa liecim a uvidime co dalej 😒

hiva
autor
27. aug 2010

@katkaajurko je to fakt na sibenicu ta klavesnica 😠 😀 😀 😀

a clostyl este mas alebo budes potreeeeeeeeeeeeeebovaaaaaaaaaaaaaaaaaat aj receprt? ...ak by si mala ccccccccccccccccccclostyl, ja by som ho brala dalej ako preeeeeeeeeeeeeeedtym, ak sa tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nepodari dostat k doktorovi naaaaaaaaaaaaaaaacas ................... a pojdes k nemu rovno na UTZV na ten den DC, ako predtym 😉

ak by si ani cloooooooooooooooostyl nemala a nestihnes ist k nemu, mozem ti pomoct.... ja som fasla recept rovno na 2 balenia 😉

a nezabudni dat vediet ako dopadla krvicka 😉 .... som napata ako guma v tttttttttttttttttttrenkach 😀 😀 😀