Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
16. sep 2010

@amarena ja ked budem o pol hodinu skorej vstavat v piatky 😀

amarena
16. sep 2010

@katkajurko 🙂 mne by asi nepomohlo, keby som prisla do prace skor, ale mozmo by sa to dalo nejako vybavit neviem...ale rozmyslam ci sa tam mam vobec prihlasit, lebo v oktobri mam ist na tu laparku a to asi nebudem moct cvicit. katka, ty si tusim mala laparku, mohla si po nej cvicit?

katkaajurko
16. sep 2010

@amarena - no u nas je to tak-ze kedy prides - od vtedy 8,5 hodiny a mozes odist,ak je pravdaze vela roboty,bud si to naplanujem na inokedy alebo nejako postiham...v podstate sa da -ale zase o stvrtej domov nechodievam veru obvykle...

amarena
16. sep 2010

@katkajurko, ved prave, tie casy ked sa koncilo o 16:00 su uz davno prec. Aj minule som isla za kamaratkou do porodnice, navstevne hodiny boli do 15:00 a cez obed sa tam nedalo ist. Katka a nevies nahodou ci sa po tej laparke moze cvicit? Dakujem. 😉

katkaajurko
16. sep 2010

@amarena no podla mna urcite aspon 2 tyzdne po nej nie-aby sa vnutri vsetko pekne zahojilo

amarena
16. sep 2010

@katkaajurko 😖 aj som si to myslela...pre mna by potom asi bolo lepsie pockat na dalsi kurz, ale ktovie kedy by ho vobec otvorili...a este, raz ste tu tusim pisali, ze treba 2 mesiace cvicit a pritom sa vobec nesnazilkovat...tak keby som sa tymto vsetkym mala riadit, tak by sme sa mali zacat snazilkovat o 3 -4 mesiace. 🙄

katkaajurko
16. sep 2010

tak vraj to tak povedali v tom miracle..ale my sa urcite snazit neprestaneme... pre istotu budem testovat a keby daco - noo tak jeden krat nepojdem (keby som si nebola ista...) alebo budem cvicievat len do ovulacie... 😅

amarena
16. sep 2010

@katkaajurko inac len tak by ma zaujimalo, ci na tych cviceniach bol aj niekto s PCO a ci to pomohlo...lebo co ja som zatial citala o tomto cviceni, tak tam chodili baby co nemaju takuto diagnozu, len z neznamych pricin nemozu otehotniet...

katkaajurko
16. sep 2010

@amarena ano ja viem.... chodia tam take s nevysvetlitelnou neplodnostou 😅

veronika9985
16. sep 2010

Ahojte, keďže mám aj ja syndróm PCOS, začala som sa zaujímať o to viac. Užívam lieky už od 13 rokov, dnes mám 25. A až dnes mi bolo 1x povedané ako je možné sa vyliečiť. Je na to prísna diéta a cvičenie. Skúšali ste to niekto? Máte to overené?
Ďakujem vopred za rady 🙂

hiva
autor
17. sep 2010

caute.....tak ja uz na to kaslem 😠 😠 😠 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 😠 😠 😠

@zuzu1111 ...neboj 😉...zvladli ine, zvladnes aj ty 😉 😵

bambi9
17. sep 2010

ahojte, chcem trosku povzbudit temu pco 🙂 Vcera sme boli na uzv a mame potvrdene srdiecko 😵 nemame vyhrate ale bojujeme dalej...

drzim palce vsetkym 😉

@veronika9985 je to jedna z moznosti ale nemyslim ze plati na vsetky baby s PCO... ja som necvicila, sice som schudla velkym stresom, ale pomohla mi 8mes liecba u dr., pravidelna folikulometria, meranie BT - to hlavne kvoli poznaniu vl. tela ... tiez mam 25 😉

forpuska
17. sep 2010

caute...ježišiiiiiiiiiiiii, že dietovat,ako také snahy boli aj u mna, ale sa teraz nezblaznim nie? 😀 😀 😀 a sa Vám pochvalim, co mam nove dievcence, tak som bola u endosky, funkcia stitnej žľazy je v norme, čiže aspoň táto možnosť je vylúčená. Ešte na USG malej panvy musím a potom po výsledky odberu na hormony. No už vidím svoju gyndošku, že opäť mi pichne agolutin, 3mesiace bez menzesu som, a potom opäť duphaston naordinuje. Som zvedavá, či mi už konečne diagnostikujú to PCO, či čo mi vlastne je. Teraz ma čaká návšteva u zubárky, fakt neviem, čo je pre mňa nepríjemnejšie, či zubár či gynekológ. Z hľadiska čakacej dobe, radšej pôjdem k zubárovi 😀...
Prajem Vám krásny dnik dievčence....

hiva
autor
17. sep 2010

@veronika9985 ....ako aj bambi pisala, jedno z rieseni to moze byt.....vacsinou vraj staci zmenit hmotnost o cca 8 - 10 % ak si vychudnuta, pribrat, ak si pribrata schudnut...a vraj to zvykne upravit cyklus ....ale ja osobne s tym skusenosti nemam ....ja nie som schopna schudnut ani kilo 😠 ☹ 😖 ...aj svojou lenivostou, aj pracovnym vytazenim...a aj slabou volou ☹.... ale napriklad jancos, tu na fore pri prvom dietati drzala specialnu dietu na PCO a pomohlo jej to k babatku 😉 ... ono asi na kazdeho plati nieco ine..... ak schudnes, mozno sa podari, ale nikde nie je napisane ze ak neschudnes, tie sa nemoze podarit 😉....a toho sa drzim ja 😀 😀 😀

hiva
autor
17. sep 2010

@bambi9 ...gratulujem k srdiecku 😵 😵 😵 ....prajem prijemne tehulkovanie a dik za povzbudenie 😉 ...nejak ma zacina chytat zufalstvo 😠 😠 😠 ...rok po laparke a cyklus zase v prdely ☹ .... aspon ze uz dalsi cyklus mam nachystany clostyl, pregnyl a utrogestan a ide sa na IUI 😵

bambi9
17. sep 2010

@hiva dakujem 🙂 noo, to znie nadejne ten dalsi cyklus, 😉 ja som sice otehotnela po vysadeni clostilu, ale ty to podporis este IUI 😵 musis verit ze sa to podari 😎

hiva
autor
17. sep 2010

@bambi9 diky....na IUI moc neverim....ale tak zatial cakame, kym pride schvalena ziadost na IVF....podana bola uz v polke augusta, caka sa cca 6 tyzdnov....tak sme sa rozhodli medzitym skusim jedno IUI 😵 ...doktor v centre sice navrhol najprv 2 IUI, ale my by sme chceli IVF co najskor....moj gyndos osobne tiez na IUI moc neveri....a ja tiez nie....po tomto cykle nejak neverim, ze ovulka pride tak ako je standard pri IUI....urcite sa tam nieco pokasle....ako sa poznam, mne ani konska davka pregnylu nepomoze na vyvolanie ovulky 😀 ...moje telo si robi aj tak co chce 😀 😀 😀 ....verim, ze jedine konske davky stimulacie pri IVF zaberu 🙂...minimalne naberu vajicka a ked aj prve IVF nevyjde, budu mrazacikovia na KET 😀 ...a my sa dockame vytuzenych dvojiciek 😵 😵 😵 ...nejak mam pocit, ze su nam tie dvojicky sudene 😀 😀 😀

hiva
autor
17. sep 2010

@amarena ... ved PCO samotne tiez nie je diagnoza.....ja mam teda vzdy v papieroch napisane nevysvetlitelna neplodnost 😉 ...myslim ze v kategorii diagnoz nemaju samostatnu polozku pre PCO 😉 ....takze to cvicenie je aj pre nas 😵 ... ale bude asi fakt lepsie pockat az po laparke....lebo urcite minimalne 1 tyzden vynechas 😉...a za dalsie, po laparke je dobre hned sa snazit 😉...ak ti potvrdia PCO a spravia drilling vajecnikov, je dobra sanca, ze sa to podari aj prirodzene 😉 ...takze asi by som ten kurz odlozila 😉 ...a kedy presne mas laparku?...lebo teoreticky mozes zacat cvicit aj teraz....v podstate tam ta to naucia, ako to robit spravne a potom uz budes sama doma cvicit.....takze naucit sa mozes uz aj teraz 😉

@katkaajurko ...ja uvidim, ako narocne bude to cvicenie....urcite nemienim pauzovat so snazenim pocas cvicenia .... ak nahodou zistim, ze som tehu, tak obmedzim cvicenie....resp. uvidim, ktore cviky su v pohode a ktore nie a podla toho budem pokracovat 😉

amarena
17. sep 2010

Ahojteeeeeeeeee a pekny den vsetkym 🙂
@hiva, na laparku mam ist v oktobri, bojim, bojim. ty ked si bola po laparke, tak si kolko dni bola PN? Inac tie dvojicky by boli fakt super, mam kamosku co ma dvojicky a hovori, ze je to strasna makacka, ze keby jej nepomahala mama, tak by to nestihala, ale na druhej strane, ako hovori moj mlady: mali by sme dve muchy jednou ranou.
😉

hiva
autor
17. sep 2010

@amarena .... ja som bola PN tusim 4 dni vratane vikendu.....robili mi ju vo stvrtok, v sobotu som isla domov a v utorok do roboty....chcela som ist uz v pondelok do roboty, ale musela som ist k obvodakovi na zrusenie PN-ky.... inak som v pondelok bola uz uplne fit 😉 ...neboj....nic to nie je 😉 🙂 ...viem, ze lahko je mi po boji....ale uvidis, samam budes tak isto hovorit, ked budes mat potom 😉

mili78
17. sep 2010

caute babulky....v pondelok idem na folikulometriu, ci ten clostyl zabral alebo nie...ale mam taky pocit, ze nie.... ☹ dnes mam 11DC a ziaden hlien, ani vajecniky nebolia....asi spia vecnym spankom ☹
co sa tyka tej laparky, mna drzali prvy raz v nemocnici 8 dni a pri druhej 6 dni a PN som bola 3 tyzdne....ale ja som bola zlozity pripad, ine baby co tam boli isli po laparke na druhy den domov 😉

katkaajurko
17. sep 2010

ahojte

laparky sa fakt netreba bat. ja som bola doma tyzden - do stehov - aspon som si odpocinula 😉 a v nemocke vsehovsudy 4 dni v stredu som nastupila,vo stvrtok ma robili a sobota domov, ani lieky proti bolesti neboli mi treba (ale je pravda,ze mna len otvorili,skontrolovali a zatvorili..nerobili mi ani drilling-lebo podla nich mam vajecniky zvonku normalne a nie zhrubnute...)

inac ja tiez na to IUI moc neverim... ale clostyl mi asi zabral tento cyklus-sice trochu oneskorene-ale pri PCO cykloch je to krasne skoro aj ked neviem presne kedy a teda ani ci sme to vyuzili...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331
@mili78 tiez som tento cyklus vajecniky necitila - az vcera a predvcerom-ale to uz asi bolo po...

katkaajurko
17. sep 2010

inac mame tu wifi 😀 a prsi, takze po prechadzke aktualne kavickujem pri notebooku na izbe-aspon mame cerstvy luft 😀 ale idemee za chvilku do smokovca a do popradu-lebo Katka si zabudla hreben 😀 😀

amarena
17. sep 2010

@katkaajurko, ahoooooooj, uz som si hovorila, ze co je s tebou. 🙂 No tak ja asi v robote poviem, ze budem 1 tyzden off, pre istotu. 😀

katkaajurko
17. sep 2010

@amarena to povedz...mne sa to aj pekne zahojilo asi vdaka tomu-ze som odpocivala..a hlavne tie plyny su neprijemne..to trochu bolia klucne kosti ked sa hybes-takze doma pri filme je najlepsie :D a ja som mala spuchnute brusko a tie stehy ako trcali-som nemohla nosit nohavice... az po par dnoch suknu....

hiva
autor
17. sep 2010

@amarena ... ono asi aj zalezi, aku mas robotu.... ja som iba v kancli za PCckom a tak mi stehy nijak nevadili....dala som si volnejsie gat a bolo v pohode 😉....sak povedz im tyzden, a pri najhorsom sa vratis aj skor ,-).... inak ja som nebola len taky lahky pripad, ako katus....ne robili aj driling a aj mi odstranovali nejake zrasty medzi maternicou a crevom, a bola som v pohode 😉...ani som ziadne problemy s plynom nemala....akurat ma hrozne skrabalo hrdlo z intbacie....ale to tiez po par dnoch preslo 😉 ... tak drzim palce, nech aj pre teba je to taka prechadzka ruzovou zahradou ako bola pre nas s katkou 😉.... a hlavne nech laparka prinesie iba pozitivne spravy 😉

amarena
17. sep 2010

@katkaajuroko & hiva, dakujeeeeem. ja, ale uz teraz viem, ze nebudem taky pripad ako Katka, ze ma iba pozru a hned zatvoria. ak si to dobre pamatam, tak dr mi hovoril, ze treba popukat povrch vajecnikov, ale mozno si to len zle pamatam. musim sa ho na to este spytat, teraz sa vratil z dovolenky, tak tam pojdem. no a robotu mam tiez taku, ze som v kancli za PC. 😉

erickaa
17. sep 2010

@veronika9985 Ahoj Veronika..a vieš mi aj povedať o akú prísnu diétu ide? Mne sa dostala do rúk taká americká kniha, ale moc som ju neskúmala a tam sa písalo, že absolútne vylúčiť sacharidy a práveže prijímať veľa bielkovín. A aké cvičenie máš na mysli? Baby spomínajú mojžišku, ja zas chcem chodiť na pilates od októbra..

forpuska
17. sep 2010

...no a mne radili pitie bylinky z majoranky, alchamilky a mysieho chvostu. Vsetko zmiesat, nadavkovat asi 1lyzicu a zaliať, nechat vyluhovat 10min. Este som to neskusala. Ale uškodiť to nemôže.

veronika9985
19. sep 2010

@erickaa Ahoj Erika,
je to diéta ako si napísala neprijímať cukry. Zatiaľ som v tom nováčik, takže zisťujem, skúmam... V podstate jem len ovocie, zeleninu, mäso a strukoviny a zisťujem čo je najhoršie, čo jesť nemôžem. A cvičenie je jedno aké, hlavne sa min 30 minút hýbať. Stačí prechádzka, bicykel...
Ak zistíš niečo viac, daj mi prosím vedieť. Ja sa tiež určite ozvem ak mi necháš mail na seba. Práve som si objednala jednu knižku o PCO, tak sa budem vzdelávať.