Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
16. nov 2010

@chlpacik a bez provery máš? Jsem nikdy netušila, jaká je to věda, to ženský tělo 🙂 Jinak HP mi zatím nedělal. Byla jsem tam prvně řešit problém před měsícem a příští jdu na tu folikulometrii, tak se na to PCO a HP zeptám. Z toho by to poznal, jestli mám PCO?

chlpacik
16. nov 2010

@leeena_4 no ja užívam iný liek, ale je to individuálne. Ja mám ochlpenie výrazné, menzes žiadny, čiže sa nedá povedať čo je najlepšie pre koho. Proveru, ani duphaston teraz neberiem. Ale užívam metformin, žiaľ neprišiel mi ním menzes, ale zaujímavé je že ovulka prvýkrat prebehla...čiže ja asi budem kombinovať duphaston s metforminom. Uvidí sa v piatok, kedy idem po výsledky HP, a tiež pichnúť agolutin...Musím bežať, tak sa drž. Ešte Ti tu poradia skúsenejšie baby, ktoré užívajú lieky nato, aby prebehla ovulácia. Ja dookola riešim menzes, takže sa veľmi nepohnem na iné lieky, kým toto nefunguje. ale určite je dobré vedieť ako to je s Tvojim HP, tak sa nato opýtaj. PEKNÝ DNIK.

leeena_4
16. nov 2010

@chlpacik tak děkuju moc za informace a hezký den.
Holky a nedělají se při PCO cysty z těch vajíček? protože to já nemám, tak třeba nemám PCO, pořád si říkám, že by mi to doktor řekl, kdyby to bylo PCO. Nezbývá, než se ho příští měsí zeptat 🙂

erickaa
16. nov 2010

@leeena_4 ahoj, moja doktorka postupovala podobne..najprv mi dala duphaston na úpravu cyklu, ten som mala po dvoch cykloch 28 dňový, ovulku sme zatiaľ neriešili. Tú sme začali riešiť po 6 mesiacoch, keďže som to dovtedy chcela nechať na prírodu. Prvú ovulku som mala dokonca prirodzenú, to sme sa snažili iba doma. Ďalšie 2 ovulky boli už stimulované a išla som na IUI - ale nevyšlo. Tak ideme ďalej a hádam pokračujem aj tento mesiac v stimulácii 😀

leeena_4
16. nov 2010

@erickaa tak moc držím palečky, ať to do třetice vyjde 😉 A jak je to s těmi cystami při PCO? a řekl ti doktor hned diagnozu PCO, nebo sis to vydedukovala sama?

leeena_4
16. nov 2010

jo a ovulka mi proběhla přirozeně 2x po vysazení HA a od té doby nichtst

erickaa
16. nov 2010

@leeena_4 áno, mne sa cysty robili, teda, mala som 3 krát, vždy keď som vysadila HAK. Mne tiež nerobili HP, to že mám PCO mi doktorka povedala na základe tých cýst. Ale mám aj iné príznaky..problematickú pleť a výraznejšie ochlpenie.

leeena_4
16. nov 2010

@erickaa to je zapeklité. Já neměla nikdy žádnou cystu (klepu na dřevo) a ochlupení mám světlé a málo. Je možné, že mám jen prostě více malých vajíček (nedochází k ovulaci) a není to PCO?

erickaa
16. nov 2010

@leeena_4 podľa mňa by bolo najlepšie urobiť hormonálny profil. Ten by ti naisto povedal, či máš PCO. Mne sa už zdá, že všetky baby, čo nemajú pravidelnú mrchu automaticky hádžu do jedného vreca pco. Ale moc sa nevyznám, doktor nie som... 😖 😖

leeena_4
16. nov 2010

@erickaa já se v tom právě taky vůbec nevyznám. Na HP se zeptám při příští návštěvě, ale doufám, že nemám PCO, když nemám cysty. Je to věda, co? :-/

leeena_4
16. nov 2010

@erickaa děkuju za informace 🙂

mili78
16. nov 2010

@erickaa .... Eri no a preco ste im to nenahlasili vy? my sme sa báli 😀 ..... vo stvrtok idem, ale uz iba ja....som zvedava co to vajko spravi

@chlpacik .... Chlpi no vidis....a teraz sa mu to zapacilo...vcera zartoval, zeby aj daroval keby niektora potrebovala 😀

ninan2
16. nov 2010

Caute baby, co je tu dnes tak tichsie? Katka a hiva zaspali? 🙂

ninan2
16. nov 2010

@erickaa Ahoj, to myslis vazne s tym tukom na bruchu? Lebo ja mam presne ten problem. Inde som uplne v pohode, aj vaha je OK (vyborne BMI), ale na bruchu vyzeram ako tehotna pomaly. A vobec mi to nejde schudnut. Moze to byt ta inzulinova resistencia hej? Inak cukor v krvi mam OK, co som minule merala u mamy, ona ma cukrovku 2. typu (ta co nie je dedicna).

erickaa
16. nov 2010

@ninan2 áno, čítala som to tento víkend v jednej knihe o zdraví od Readers Digestu. Tam bola kapitola o inzulínovej rezistencii a tam to bolo..že je pre ňu typická pneumatika na brušku. Ale treba to brať s rezervou, možno ju nemáme, proste len máme taký typ postavy. Ja mám postavu úplne po mame, a ona inzulínovú rezistenciu určite nemá, lebo tá, čo zje sladkého, to ste ešte nevideli 😀 😀 😀 A je chudšia odo mňa o kilo 😀 A nikdy nemala problémy s plodnosťou, ani cukrovku nemá. 😕

katkaajurko
16. nov 2010

@ninan2 tak ja vas trochu pomylim, cukor som mala OK , som presne opacny typ postavy ako hovorite- stihle mam brucho a tuk - stehna a triceps a boky , BMI akurat - a metformin mi celkom zaucinkoval.takze ta inzulinova rezistencia staci ak je asi nepatrna a dajme tomu ledva odmeratelna a nieco to s vajecnikmi urobi...aj keby to u mna nedopadlo dobre-minimalne som otehotnela a aj to je asi urcity vysledok....

inak ja nic nove... "cakam" na stvrtok co bude.... tak len tak "koexistujem" momentalne a cakam si na osud....

erickaa
16. nov 2010

@mili78 my sme chceli tiež darovať, aj sme to už zisťovali predbežne.. zárobok 16€ 😀 Ale za to ho vyšetria komplet na všetko, čo existuje, ešte aj psychotesty treba absolvovať 😀 Aspoň budú mať za sebou "komplexnú preventivnu prehliadku" 😀

erickaa
16. nov 2010

@katkaajurko ja si ináč tiež myslím, že mám cukor v poriadku, napriek tomu ho radšej obmedzujem..A najradšej by som aj ja vyskúšala ten metformín 😉 Uvidím v piatok, čo mi povie doktorka na konzultácii, a keď nebude súhlasiť s ďalším IUI, idem na endokrinologiu a diabetologiu (našťastie to robí jedna doktorka pekne dohromady) a uvidím, čo ďalej..
kati, štvrtok je tu za chvíľku a uvidíš, že všetko bude dobré.. Ale viem si predstaviť aké máš obavy, na to sa nedá ani nič napísať..musíš iba vydržať 😉 😉 😉

katkaajurko
16. nov 2010

@erickaa ja viem,musim iba vydrzat ... uprimne nemam dobry pocit ale snazim sa ho potlacit, nestresujem...v podstate to je taka pasivita... dnes rano som si nasla na papieri zas trochu bledo-dnedeho hlienu - ktory moze ale aj nemusi nic znamenat..poobede uz chvalabohu zatial nebol..takze fakt len cakam...mne uz osud tolko nadelil-ze mna ozaj nic neprekvapi ... ak by to ale teraz nevyslo - bolo by to v podstate druhy krat - aj ked prve bolo len biochemicke este ultrazvukom nepotvrdene-dufam,ze presvedcim ich na testy...nejake..ale to budem riesit nasledne ak to bude treba....

inac vam mozem povedat-ze sediet(lezat) takto doma iba v neistote a cakat na ortiel je asi horsie ako snazenie 😅

ninan2
16. nov 2010

@katkaajurko hmm no treba mysliet pozitivne a niecim sa pekne zamestnat... Viem si predstavit ze ako Ti je, a mozes sa "tesit" na to, ze takto budes rozmyslat este dalsich asi 8 mesiacov, a po porode zas na dalsie zle veci co sa mozu stat, no maju to veru zeny a matky tazke!

erickaa
16. nov 2010

@katkaajurko od kedy sa žena rozhodne mať deti a snaží sa, odvtedy sa strachu a obáv asi nezbaví. Najprv strach, či sa vôbec podarí, potom strach počas tehotenstva, strach z pôrodu a nakoniec príde ten najväčší strach o život a zdravie dieťaťa. Preto rodia ženy, lebo chlapi by toto nikdy nezvládli 😉 My sme silné a zvládneme všetko! 😉 Zatiaľ oddychuj a mysli na nás a na to spoločné fotenie 😀

ninan2
16. nov 2010

@erickaa no napisala som to podobne 😀

erickaa
16. nov 2010

@ninan2 nuž, je to životná pravda overená generáciami..hihi 😀 😀 😀

katkaajurko
16. nov 2010

to ja viem,ze treba mysliet pozitivne...to viem... a keby mi pretrvavali normalne tehu priznaky asi aj som pozitivnejsia... mozno ma moje telo len matie a mozno mam silnu intuiciu...uvidime... v kazdom pripade ak by to nedopadlo - rozhodla som sa v ramci povinnej pauzy asi si skusit poriesit to moje srdiecko - co som odkladala az na matersku - ale....

ninan2
16. nov 2010

tu som inak nasla odbornejsie info o IR a PCO, da sa to celkom dobre citat, je to zrozumitelne:
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

erickaa
16. nov 2010

@katkaajurko neboj, žiadna pauza sa nekoná. Je ale dobré, že myslíš takto..treba rátať so všetkými možnosťami a byť na čokoľvek pripravený. Teraz už len čakať. A myslím na teba a držím palce. 😉 tfuj tfuj tfuj

erickaa
16. nov 2010

@ninan2 parádny článok! Ja už som na neho raz natrafila, keď som sa dozvedela o PCO, ale vtedy som to moc ešte neriešila. Teraz sa už na to pozerám inými očami - skúsenejšími. Vtedy mi to nič nehovorilo. A zas sme len pri tom metformíne. Tuším by nám ho mali predpisovať automaticky. 😅

ninan2
16. nov 2010

@erickaa hmm no je to dost silny liek, a ako si citala, nemaju to vsetky zeny s PCO. Takze treba nejake podrobnejsie vysetrenie. Budem to riesit ak by laparoskopia bola OK (tu by som mala asi v maji ak sa dovtedy nezadari).

katkaajurko
16. nov 2010

no podla mna baby meetformin a drilling robia vajecnikom "podobnu" sluzbu..co som tak laicky pochopila..lebo drillingom tu zhrubnutu cast vajecnikov (co ich drazdi k vyssim vykonom) olupnu a tie lepsie pracuju a metformin vlastne tym svojim efektom robi cosi podobne... to ze lepsie metabolizuje cukry a tuky- nejako odstranuje nejaku vrstvu z vajecnika... mozno sa mylim ale mam pocit ze o toto tu ide... 😅

a inac myslim,ze aj percentualne pri pco ma metformin vyssiu ucinnost ako clostyl

erickaa
16. nov 2010

@ninan2 ani katka nemala potvrdenú IR a aha, ako zabralo..za pokus to určite stojí. Ja ešte počkám jeden cyklus a idem na všetky možné vyšetrenia, aj rezať sa dám, ak bude treba 😎 Ale tiež dúfam, že nebude treba 😀

@hiva a s tebou je čo, ženská? 😀 😀 😀 Tehotnieš? 😉