Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
12. feb 2011

ahojte babenky...takze vlozili sme dve 8 bunkove embrijka...embriologicka povedala, ze uz mali byt aspon 20 bunkove ☹ zvysne 3 embrijka postali len na 2 bunkach ☹

hiva
autor
12. feb 2011

@leeena_4 ... tiez odporucam trosku snazit prirodzene po drillingu 😉 ... .ja som otehotnela po drillingu na 3-ti cyklus 😉 .... a ked mate dobre spermio, mozno mozte po laparke skusit najskor IUI a az potom sa pustit do IVF 😉 .... ako s IVF nie je moc preco cakat, ked si preto rozhodnuta, ale po tom drillingu by sa mi to zdalo trosku zbytocne unahlene.... hlavne ked to IVF nie je zadarmo, vsakze 😉 ... podla mojho nazoru, po drilibngu jeden cyklus len tak, odsledovat, ci ovulka bola... a ked nie, skusit potom dalsi 1-2 IUI a potom az IVF 😉 .... ono za iVF su to nie male peniaze.... ale tak zas je fakt ze IVF je najvyssia sanca na uspech 😵

hiva
autor
12. feb 2011

@mili78 ...no nie su to najlepsie spravy, ale netreba zufat....neboj.... treba teraz uz len cakat a verit 😉 ... stavaju sa aj vacsie zazraky ako toto 😉 ....drzim moc moc moc palce 😵 😵 😵

mili78
12. feb 2011

dakujem Hivus...no ved ano, uz je to vsetko v rukach Božich....ty si mala kolko bunkove embrijka?

katkaajurko
12. feb 2011

@mili78 nevadi,ze im to ide pomalsie,drzim im prstiky!! neppovedala embryologicka ze preco sa delia pomalsie?

mili78
12. feb 2011

@katkaajurko ... nie Katka, nepovedala...a to som mala PK...vravela, len tolko, ze uz mali byt aspon 20 bunkove ☹ ... a tie zvysne tri mi ani nechceli zmrazit, ze to nema vyznam...este im daju sancu do pondelku ☹

dlabinecka
12. feb 2011

@leeena_4 Uplně souhlasím s @hiva, po té laparce bych počkala. Mě dr pozval na folikulometrii, kde zjistí ovulku ( ačkoliv mě tvrdil, že bohužel vajíčko nevidí - a nemohl ho vidět poněvadž už hnízdilo .-N), nebo jí můžeš zkusit zjistit sama, ale to já jsem tedy nikdy nedělala. Pokud ovulka bude je zbytečné nějak plašit 😉

katkaajurko
12. feb 2011

@mili78 no tak uvidime,mozno nas bojovnici prekvapia este

mili78
12. feb 2011

@katkaajurko ... Kati kiež by boli tvoje slová vypočuté 🙂

hiva
autor
12. feb 2011

@mili78 mne vobec nepovedali, kolko bunkove..... lebo tak ja som mala vklad o 2 dni po OPU..... takze ani neviem, ake by mali byt 😒 ...ale tak je to zbytocne riesit.... treba si proste pockat na vysledok.... nech uz je akykolvek..... ovplyvnit to uz aj tak nemozes....ako si povedala, je to v bozich rukach 😉 😵

mili78
12. feb 2011

@hiva ... mas pravdu, ja som preto spravila vsetko co bolo v mojich silach...tak uz len cakat 🙂

leeena_4
12. feb 2011

Už jsme se s manžou domluvili, že čekat moc nechceme a IUI dělat nebudem vůbec. Po tom drillingu to můžem měsíc, dva zkusit, ale pak jsme rozhodnutí pro IVF. Je to nejvíc nadějné a naštěstí penízky řešit až tak nemusíme, takže tak. Navíc, jak jsem tu psala - po tom drillingu některá CAR to IVF dělají, protože vaječníky jsou v dobré formě a je velká šance, že při stimulaci vytvoří hodně vajíček schopných oplodnění, což by po nějakých 4,5 měsících mohl být zase problém. Věřím, že by se to mohlo povést i přirozeně po drillingu, ale víc, jak dva měsíce tomu s manžou dávat nebudem 😉 Ale to je jen plán, uvidíme, určitě si necháme i poradit od caru, ale jak vás čtu, jsem moc ráda za reakce, je pozitivní, že se vám zadařilo už "jen" po laparce 😵

veronycka
12. feb 2011

@dlabinecka ahoj. na mojej vahe som zacala pracovat este zaciatkom minuleho roka lebo som dost pribrala z antikonc. potom som vysadila tabletky a menzes normalny.no az potom asi po 7 mesiacoch vysadenia som nedostala mrchu.no medzi tym som zmenila aj zamestnanie a mozno tie stresy mi k tomu viac napomohli.uz hladam vsetko mozne k tomu aby sa mi to nejak spustilo,samozrejme nechcem skusat nieco na vlastnu past,to nie.asi len nieco prirodne, no neviem.zatial len o tom citam este neviem vysledky tej krvy a potom som zvedava ze co mi povie nato doktorka.niektore pisu ze mrchu mavaju, no nepravidelnu.ty si myslis, ze ja ked nemam vobec tak som natom horsie s pco?dik

dlabinecka
12. feb 2011

@veronycka Určitě na tom nejsi hůř. Já MS měla od vysazení antikoncepce jen díky vyvolávačkám, jinak vůbec !!! Ono všechno souvisí se vším a psychika dělá hrozně moc! Já docela dobře chápu, že po miminku moc toužíš, ale netlač na pilu! Rozhodně počkej, co Ti řeknou doktoři. na zázračné tabletky a čajíčky bych moc nevěřila, aby sis spíš neublížila. Doktoři Ti pomůžou, neboj!!!

veronycka
12. feb 2011

@dlabinecka dakujem.vsak ked budem vediet nieco viac tak sa ozvem.vies teraz len citam vselijake clanky o ktore som sa predtym nikdy nezaujimala.ale som rada ze existuje tato stranka a ze si mozem pokecat s niekym kto to chape alebo kto bol na mojom mieste.

dlabinecka
13. feb 2011

@veronycka Jasně, tady máme různé zkušenosti. Ale podívej se kolik holek tady už má v pase termín porodu 😉 Je to těžké, běh na dlouhou trat - někdy delší, někdy kratší, ale doktoři už ted dkáží zázraky. Nakonec budeš určitě mile překvapená, že to není tak zlé. články jsou různé, spíš bych je nečetla, jen ti to zamotá hlavu 😉

timona
13. feb 2011

@katkaajurko tak som si dnes merala teplotu a bola 37,3, ja tomu nerozumien, preco je stale taka vysoka...

katkaajurko
13. feb 2011

@timona tam mas progesteron este a dost... mozno tie vajka praskali postupne a o to sa ti predlzuje lutealka..lebo aj 37,3 je vysoke dost..to som raz videla u kamosky ked mala progesteron uplne nad hranicu-velmi vysoky-a tam bola pravdepodobnost ze ho produkovali dokonca dve zlte telieska a ak ti praskli vsetky styri folikuly-tak by si tam mala mat aj styri zlte telieska...aj keby postupne... test si nekusila? inak cim si stimulovala ze boli 4 folikuly? lebo mne zdoraznoval vzdy valky-ze tomu aby bol viac ako jeden folikul sa snazi vyhnut..to hrozi viac pocetna gravidita a to je vzdy problem.....

katkaajurko
13. feb 2011

@timona o kolkej meriavas?

amarena
13. feb 2011

Ahojte babulky krasnu nedelu prajem,
vidim, ze timonu trapi vysoka teplota a mna zas naopak nizka. Dnes19 DC mam znova 36,3. Chcem si merat teplotu aj nadalej, len od zajtra si ju musim merat o 45 min skor. Myslite si, ze to je problem a graf bude potom skresleny? Inac vcera ma aj pobolievalo podbrusko, tak som si myslela, ze dnes ta teplota vybehne trochu hore, ale nic... 🙄

@leeena_4, ja ak sa raz dopracujem k tomu, ze pojdem na ivf, tak predtym by som chcela absolvovat viacero vysetreni, aby to ivf malo co najvyssiu sancu byt uspesne.

leeena_4
13. feb 2011

@amarena tak to samozřejmě. Bez kompletních vyšetření ti ani IVF neudělají, s tím počítám 😉

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, jasne, ja len, aby si sa zas az tak strasne neponahlala. 😀 Chapem, ze chces byt co najrychlejsie tehu, tak ako vsetky co sme tu. Dufam, ze tento rok sa uz vsetky dockame. 😵

leeena_4
13. feb 2011

@amarena neboj, neponáhlím, dodržíme postupy a návrhy CAR, ale jsem taková, že nechci 2 roky zkoušet, jestli třeba tohle, nebo tamto možná nepomůže. Už jsem stimulaci měla a bez reakce vaječníků. Zato já jsem ty hormony dost špatně snášela, takže v tomhle máme s manžou jasno 🙂. Nejsme blázni, abychom přeskakovali vyšetření, nebo ignorovali doporučení, ale vícemé i v našem gestu navrhují tento postup - laparoskopie a IVF. A nám se tenhle postup líbí. Nechci do sebe cpát znovu měsíce léky, které možná pomůžou...

leeena_4
13. feb 2011

@amarena taky doufám, že koncem roku už se nám budou rýsovat bříška 😉 😵 A jak jsi na tom ty? ovuluješ? On je totiž asi i jiný postup pro holky, které aspoň ovulují, nebo jim rostou aspoň trochu volíky a u těch, které neovulují ani po clomfeinech, což mám já.

leeena_4
13. feb 2011

myslela jsem folíky né volíky 😀 😀 😀

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, tak 2 roky nebudeme cakat ani my, zas az taku trpezlivost nemam. 😉 Aj som si myslela, ze ti navrhnu tu laparku, som zvedava co ti este povedia v Care.
Ja som na tom asi nejako divne. 19DC a teplota 36,3 ani za ten svet nechce ist hore. A tiez neviem co mam spravit s tym meranim BT. Pisala som o tom v mojom prvom dnesnom prispevku. Nevies o tom nahodou nieco viac? Viem, ze by sa malo merat v tu istu hodinu, ale bohuzial od zajtra to nebude mozne a musim zacat skor o tych 45 min.

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, ale voliky su tiez dobre. 😀 Dr chce, aby som sa prisla ukazat este cca na 25 DC. Neviem, asi chce vidiet ci folik praskol.

leeena_4
13. feb 2011

@amarena s laparkou počítám, tu určitě chci mít, o té tady holky mluví fakt pozitivně, pak to můžem zkusit dva měsíce přirozeně a pak bych se vrhla na stimulku k IVF, ale fakt jsme v začátku a budu určitě informovat, co nám v CARu řeknou 😉
Jinak já BT taky měřila, ale jelikož u mě ovulace zatím nehrozí, tak jsem toho nechala - strašně mě to stresovalao. Teď se mi paradoxně ulevilo, že nemusím měřit a ni testovat, divné, co? 😀. Jinak myslím, že 45 minut takový skok neudělá a když budež měřit od teď o těch 45 minut dříve, tak celkový vývoj grafu by to moc změnit nemělo. píše se, že max o 0,1 stupně, ale nevím, přesně jestli naoru, nebo dolu

leeena_4
13. feb 2011

@amarena to je moc dobře, že jsi objednaná ještě na další utz. Takže jsi byla už tento měsíc na UTZ a nějaký folík ti roste? To by bylo super 😵

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, ano bola som naposledy 13DC a folik mal 15mm, (pri clostile 2x1) len teraz ide o to ci aj praskne, mohol by, nie? hihi