Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuziklc29
20. sep 2012

@bekki18383 ako si to nasla nejake gynekologicke oddelenie v brne?alebo ma to specialny nazov? ten moj gynekolog ma po roku poslal len teraz na laparku lebo chcel vyskusat najskor duphaston a clostyl,lenze nepomohlo tak som isla na drilling a este aj cysty som mala

zuziklc29
20. sep 2012

@belalinda no ved totok,kila su a to som si kupila aj stroj a nejak sa neviem donutit,ledva dycham co som chora ako pes,momentalne idem do prace na tri tyzdne lebo akurat to vychadza ze plodne by som mala mat tam takze toto este risknem a uvidime ako to ddopadne,veru treba sa traafit.pred vianocami som potratila vtedy sme sa nejak trafili ibaze vraj plod by bol chory a moje telo ho odmietlo. veru aj ten vek je uz len tak tak . .moja kamoska uz caka druhe dieta.

isabellaa
20. sep 2012

@belalinda where are you?

belalinda
20. sep 2012

@isabellaa dneska nestihacky, budem online vecer cca 7:30.... Este aj baterka mi donde...

bekki18383
20. sep 2012

@zuziklc29 aj ja som mala asi rok aj pol skusanie liekmi injekcie a v lete sme sli do ferti na odpor.mojho gyn.odtial ma poslali na laparku a teraz nic ze vraj insem.ale to uz pisala. a vravel mi ze v brne je dobre centrum ale to najskor skusime este normal 🙂 tak si klikni umele oplodneie brno tam sa ti toho zobrazi vela a klikni na otehotnet do brna jezdi celi svet a popozeraj si to

belalinda
20. sep 2012

@zuziklc29 pocuj a testy na protilatky Ti robili?

zuziklc29
21. sep 2012

@belalinda ziadne mi nerobili akoze nechapem ☹

zuziklc29
21. sep 2012

@bekki18383 dakujem si zlatucka 😀 musim si to kuknut , , , , , , ,my mame vraj posledny pokus,po laparke opat cystta

chrumik84
22. sep 2012

ahojte, pridávam sa k vám...s PCO...kedže začínam uvažovať o bábätku, rastú vo mne pochybnosti, či to bude možné...O tomto syndrome som sa dozvedela približne pred 6 rokmi...na ultrazvuku som mala zopár cyst, ale gynekológ mi vravel , že to nevadí...sú to také ktoré prasknú...Menštruáciu som dostala asi v 13tich rokoch, neskutočne silné krvácanie...som musela tabletky do seba davať...na zastavenie..ale menzes som bol pravidelne nepravidelny´...raz za dva tri mesiace....v 20tich mi bola nasadená HAK, brala som ju asi 3 roky...po vysadení, som ako keby mala také špinenie..že menzes.. 😒 a potom asi 8 mesiacov nič... 😢 začala som mať neskutočne bolesti v pravom podbrušku, gynekolog mi na USG povedal, že mam tam veeeelmi velku cystu, pichol mi vyvolavačku a nasadil znova HAK, po roku som znova vysadila...a teraz už 4 mesiac som bez menzes...Hormonálny profil mi stále vykazoval nadmerne vela testosteronu 🙄 ...a s tym suvisí potom zretelne viditelne a nadmerné ochlpenie ☹ Z endokrynologického hľadiska bolo pred rokom všetko OK Gynekolog vraví že najskôr sa treba pokúsiť prirodzenou cestou o babätko..bez liekov a potom sa uvidí...A ešte k tomu mi začali po vysdení HAK neskutočne padať vlasy 😢 ..tak mam pocit že neviem čo skôr riešiť...ale aj tie vlasy maju povod asi vo vaječníkoch a hormonálnej nerovnováhe...máte s tym skusenosti?

belalinda
22. sep 2012

@zuziklc29 tak sa skus na to popytat...

belalinda
22. sep 2012

@chrumik84 ahoj, ja nemam velku nerovnovahu hormonov, vlastne mam HP v poriadku, len antimullerov hormon mam zvyseny, ale vlasy mi padaju o zivot... Mam dlhe vlasy a ked padaju tak ich vidno vsade 😀

bekki18383
23. sep 2012

@zuziklc29 nemas zaco drzim palce nech sa vam to podari 🙂 my tam pojdeme tiez . hovori sa ze to je dost dobre centrum

zuziklc29
23. sep 2012

@belalinda mala by som sa,len aby som nezabudla 😀
@bekki18383 no ved mozno sa ta,m niekde stretneme 😀

nienna
24. sep 2012

@chrumik84 ahoj 🙂 nič si z toho nerob, niesi prvá ani posledná, ja mám tiež také isté problémy. to čo doktor povedal, že najprv skúšať prirodzene je podľa mňa strata času, kedže nemáš mrchu tak nemáš ani ovuláciu a bez nej je nemožné otehotnieť aj keby ste sa neviem ako snažili.....takže ja by som to začala riešiť aktívne, lebo kým sa podarí to môže trvať dosť dlho tak aby ste potom neľutovali stratený čas. Ja mám 23 rokov ale tiež už sme to začali aktívne riešiť, začala som brať metformin, myslím že ked máš zvýšený testosteron, tiež by ti pomohol, lebo sa ním rieši inzulínová rezistencia ktorá má vplyv aj na výšku testosterónu.

miminator1987
24. sep 2012

Cafte baby ! Tak aj ja sa pridavam...Mam PCO, zvyseny prolaktin,testosteron a uz pol roka nemam menstruaciu. Chceme babatko no nedari sa ☹ Hak som brala 6 rokov a aj pred nou aj po nej som menstruaciu mala len sem tam. Pred tyzdnom mi endokrinolog nasadil medocriptine.Na ten prolaktin.Znasam ich v pohode nic mi to nerobi.Okrem toho beriem vitaminy Magne B6,kys.listovu,Bcomplex,matersku kas.zinok.Pijem alchemilkovy cajik robim si aj sedacie kupele a mrcha stale nikde.Nemate skusensot s tym medocriptinom?Kedy by mal zabrat?nemal mi gyn.pichnut vyvolavacku?vsetky doterajsi evysetrenia sa strasne natahuju.vysetrovali ma od maja.doteraz ziadna zmena...Ak mate niektora podobnu skusenost poteste ma niecim🙂

katka.gzd
26. sep 2012

@chrumik84 ahoj, ka chces aby sa ti gyndos aktivnejsie venoval a nehovoril len ze sa mas snazit prirodzene, mas dve moznosti...najst si takeho, ktory je odbornik na neplodnost a zacat chodit k nemu alebo sa rovno objednat na vysetrenie do CAR kde ti povedia presne na com si aj ty aj tvoj partner...ak uz seriozne riesite babo, uplne zbytocne by ste stracali cas sedenim na zadku a cakanim co bude...ja mam tiez PCO, tiez nemam menstruaciu a tiez mam chlpkov viac ako by sa mi pacilo...ovulacia samozrejme nikde takze bez stimulacie liekmi to nejde...keby mal moj manzel dobry spermiogram, isli by sme na inseminaciu ale kedze to nieje dokonale, skoncili sme pri IVFku...minuly rok sme mali prvy pokus, ale neuspesny..mala som hyperstimulak a aj kopec stresov v praci, jednoducho asi nebola dobra konstalacia hviezd...dali sme si pauzu na precistenie ako tela od hormonov tak hlavy od stresov, v lete sme sa vzali, zmenila osm pracu, dali sme si dovolenku a teraz po roku idem na vklad zamrazenych embryi ktore nam zostali z prveho pokusu...nenormalne sa na to tesim... moc ti drzim paste aby ti vyslo co si zelas...treba sa popasovat s tym co nam prislo do cesty a necakat so zalozenymi rukami na zazrak...;)

miminator1987
26. sep 2012

Dakujem za rady..co je presne ten car? Nejaka skratka?Kde sa to nachadza ?Tam sa tiez caka 2-3 mesiace ako na endokrin?

zujka2
27. sep 2012

@miminator1987 CAR - Centrum asistovanej reprodukcie, neviem kde je u vás. myslím, že aj v Košiciach. nečaká sa tam, väčšinou to ide rýchlo. veľa šťastia 🙂

zujka2
27. sep 2012

@katka.gzd držím palce!! 🙂

katka.gzd
27. sep 2012

@zujka2 dakujeme, uz sa nam to krati, buduci tyzden prebehne vklad ak sa nam drobatka dobre rozmrazia a preziju 5dnovu kultivaciu...do konca Oktobra uz by sme mali aj vediet ci sa podarilo 🙂 verim, ze tento rok je konstalacia lepsia ako ten minuly a ze budeme Vianocovat uz 2 alebo 3 v 1 😀

zujka2
27. sep 2012

@katka.gzd hlavne myslieť pozitívne 🙂

chrumik84
29. sep 2012

@nienna
@katka.gzd ďakujem za vaše reakcie...je to lepšie, keď sa človek môže podeliť s podobnými problémami 😝 a počuje aj povzbudivé slová...píšte ako ide snaženie sa i liečenie...

zujka2
30. sep 2012

@chrumik84 ahoj, som na tom úplne rovnako len u mňa nasadili HAK v 16 tich 🙂

chrumik84
2. okt 2012

@zujka2 ..takže maš problémy aj s vlasmi?...a testosteronom?ako dlho...?

zujka2
2. okt 2012

@chrumik84 áno, aj s nadmerným ochlpením, nadváhou... no už od puberty sa trápim s týmto 😒

lenocka777
2. okt 2012

Ahojte baby, počuli ste už o zelených potravinách - MLADÝ JAČMEŇ A CHLORELLA?
Je veľka pravdepodobnosť, že užívaním týchto produktov sa Vam podarí otehotniet. Pozrite si tento článok.
Ak by ste mali akekolvek otazky, tak ma kontaktujte. Týmto zeleným potravinam sa venujem. Rada by som pomohla aj ostatny, kedze jacmen a chlorella pomohli celej mojej rodine.

ZELENÁ MIMINKA
MUDr. Miloslav Lacina
GW/UH 2005

Jak plyne čas a stále více uživatelů má pozitivní zkušenosti s užíváním zelených potravin, objevují se postupně nové a nové poznatky a souvislosti.
Jedním z posledních zjištění je, že se objevují početí takzvaných zelených miminek, kdy jejich matky, které byly předtím dlouhodobě léčené pro neplodnost, po dlouhodobějším užívání Mladého ječmene, přes všechna pesimistická rodinná i lékařská očekávání, otěhotní a to je velkým překvapením nejen pro ně samotné a jejich partnery, ale především pro jejich lékaře – gynekology.
V uplynulých třech letech jsem zaznamenal sedm takto počatých miminek a po zvážení všech skutečností a i podle názoru samotných maminek, má právě Mladý ječmen tu největší zásluhu na tom, že se tak stalo.
Čemu přičíst tento úspěch? Jistě vynikajícím vlastnostem Mladého ječmene a zelených potravin obecně.
Jak mnozí z Vás vědí, zelené potraviny mají na náš organismus komplexní účinek.
Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak i psychický stav těla. Ten přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšené hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů – např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné ovulace.
Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. Stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležité je odstranit nejen tyto záněty, ale všechna zánětlivá ložiska v těle, protože se tak významně zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.
Mohutný antioxidační účinek chrání vznikající a rostoucí vajíčko před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak příznivě působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnizdění oplodněného vajíčka.
Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.
Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání i plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těle ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.
Abychom však nenechávali vše jen na ženách.
I mužská neplodnost se významně na tomto problému podílí. Nejčastějším problémem u mužů je malé množství ejakulátu, snížená pohyblivost spermií, či vývojová degenerace spermií nebo jejich následné poškození vlivem chronických zánětů prostaty a močových cest.
Negativně na spermie působí i všudypřítomná oxidační činidla, jedovaté látky a vysoká koncentrace těžkých kovů v organismu. Navíc většina mužů trpí nedostatkem živin, které jsou základním předpokladem vzniku dostatečného množství kvalitního spermatu. (Především zinku a selenu.)
Zelené potraviny dokáží i tyto nepříznivé okolnosti zvrátit. Navíc jsou výborným zdrojem energie a vitality, která mnohým mužům schází, takže podstata jejich neplodnosti nemusí být ani tak ve výše uvedených problémech, ale v přirozené lidské vlastnosti, lenivosti.
A tak, chceme-li zabránit vymření vodníků v Čechách a na Slovensku po meči či po přeslici, sáhněme po zelených potravinách, ať máme sílu Zelená miminka nejen stvořit, ale i řádně vychovat. Nejdůležitější je však to, že zelené potraviny nám zaručí že Ona i My budeme kypět zdravím a dobrou náladou.

lenocka777
2. okt 2012

Ja som ich začala užívať keď mi zistili vysoké aslo a nechcela som
brať dlhodobo antibiotika.
Nielenže mi to znížilo aslo (napriek tomu, že moja lekárka povedala,
že bez antibiotík sa mi aslo nezníži), ale mi aj začali rasť vlasy,
schudla som, vybielilo mi to zuby, upravilo mi trávenie a stolicu, mám
z toho veľmi veľa energie, vôbec nie som unavená, cítim sa super
fyzicky aj psychicky. Svokra mala rok veľké problémy s kĺbmi. Boli
dni kedy sa nevedela ani sama obliecť, lekári nevedeli čo jej vlastne
je. Nevedela spávať, mala depresie a pomohol jej práve zelený jačmeň a
chlorella, teraz sa cíti výborne. Švagriná mala tiež veľmi zle
výsledky, dokonca jej povedali, že ma nábeh na rakovinu žalúdka a
odkedy to užíva ma super výsledky.

Ja to dávam aj ročnej dcérke a odkedy sa narodila,
nebola vôbec chorá. Boli sme teraz na meranie
antioxidantov v tele a mame vynikajúce výsledky, na rozdiel od ľudí,
čo to nepijú. Sú vhodné pre celú rodinu.

Liečia veľmi veľa chorôb, ekzémy, bielia zuby, podporuje chudnutie,
znižujú hladinu cukru pri cukrovke, majú antioxidačné účinky,
protirakovinové účinky, majú veľmi veľa minerálov, enzýmov, vitamínov,
zlepšuje kvalitu spánku, odstraňuje únavu, depresie, zlepšuje
trávenie, posilňuje imunitu organizmu, spomaľuje starnutie
organizmu, zvysuju sexualnu vykonnost, ....atď.

Zelené potraviny čistia, zasýtia, regenerujú organizmus a harmonizujú
telesné funkcie. Sú zásaditotvorné. Majú antioxidačné účinky, zbavujú
telo nebezpečných voľných radikálov a chránia tak bunky pred
poškodením. Sú 100% čisté vyrobené v biokvalite. Dokážu nahradiť
najkvalitnejšiu zeleninu. Obsahujú najvyššie množstvo chlorofylu,
ktorý má protizápalový hojivý účinok.

Ak by ste mali akekolvek otazky, tak mi napiste.

saurer
3. okt 2012

@chrumik84 ahojky, já jsem na tom úplně stejně...kromě toho prolaktinu, ten mám na hranici a testosteron zvýšený...mně dal doktor po vyvolávačce clostilbegyt - jednu tabletku po pět dnů...ta nezabrala, takže teď jsem znovu po vyvolávačce a mám užívat 2 tabletky....tak uvidím, jestli to už zabere
říkal, že to je typická hormonální nerovnováha, pokud se nám nepodaří oblbnout vaječníky hormonama, půjdu na IUI. Taky mám lehčí nadváhu a tvrdý chlupy i vlasy, prý to jsou jedny z příznaků toho testosteronu.
ale určitě bych s tím něco dělala, prý se takhle otěhotnět dá, ale je to zázrak a náhoda

adulka1981
4. okt 2012

Ahoj babulky, chcela by som sa opýtať, mám PCO, veľké vaječníky, nižšia sliznica, ovulku mávam, aj plodný hlien mávam, meriam BT a v pohode, zvýšený testosterón....čo by som mala užívať, aby som zostala tehotná??? Máte nejaké dobré skúsenosti???

franzziska
4. okt 2012

@adulka1981 no vidis ja zas mam sliznicu v poriadku ale nemam ovulu.....mame to zvlastne pripady