Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
21. apr 2010

kočky, nestíham čítať, čo ste popísali.
No ostávam ďalšie 2 týždne na PN, dokonca som bola na ultrazvuku pre podozrenie na trombózu, ale našťastie sa nič nepotvrdilo.
Mamatesty kúpené 😀

zuzu1111
21. apr 2010

baby pomoooooooooc, poradte mi ak viete
nedavno som bola na WC a na nohavickach som si objavila taky cerveno-hnedy fliacik - take spinenie, ako ked zacina alebo konci MS (neviem ako by som to lepsie vysvetlila). Aj mam take trocha zvlastne pocity v podbrusku, nie su to nejake bolesti, ale take jemne akoby tlaky. Strasne sa bojim, je nieco take normalne este v 8tt, lebo viem, ze na zaciatku tehu spinenie moze byt, ale na konci druheho mesiaca????
Zajtra mam ist k mojej gynekologicke, tak neviem ci pockat a povedat jej o tom, alebo utekat uz dnes do nemocnice na pohotovost? Nemame to daleko...Len zas aby na mna nepozerali ako na blazna...preto zistujem, ci je alebo nie je nieco take normalne

Govi - testy ako dopadli - sme zvedave

govinda
21. apr 2010

zuz, ja som netestovala, až zajtra 😉

a ešte máš to špinenie, či to bolo len trochu? Lebo ak by pokračovalo, ja by som letela aj teraz, kľudne nech na mňa pozerajú ako na debila, pre istotu 🙂

zuzu1111
21. apr 2010

musim pockat, ked pojdem zas najblizsie na WC-ko a uvidim, ci bude alebo nie......len ten strach je hrozny....skusam teraz hladat nejake temy o spineni v tehu

govi, ty nas teda napinas 😉

govinda
21. apr 2010

zuz, tak keby si ďalej špinila, určite choď k lekárovi 🙂
ja nie naschvál naťahujem. Ja sa skôr bojím 😒

sarafortuna
21. apr 2010

zuzu, to špinenie môže byť normálne no ale nemusí... je to ťažko povedať.. mne dal na to ascorutin... hlavne nech to nie je krv! cievky môžu praskať pri rozťahovaní maternice...

zuzu1111
21. apr 2010

baby bola som na WC-ku, teraz vyzera byt vsetko v poriadku...ale volala som pre istotu do nemocnice, hovorila som s nejakou mladou doktorkou z gynek.-porod. oddelenia, tak mi vravela, ze ked to bolo len take jednorazove, tak staci, ze to zajtra spomeniem svojej doktorke a ona sa na to pozrie. Ale keby sa to objavilo znova, tak mam prist k nim, hocikedy, aj v noci...

govinda
21. apr 2010

zuz, presne to som ti hovorila 🙂

zuzu1111
21. apr 2010

🙂

minewka
21. apr 2010

Ahojte,

no robili mi USG, hormonálny profil a diagnostikovali PCO -S, ovulka neprebehla, MS došla až na nejaký 45DC, testosterón hraničný...

MM mal 4mil. leukocytov v spg...Musí si to preliečiť...

Chodím do Gyncare...doky povedal, že min 3 mesiace mám brať Metformín, že mám ísť za gyndošom, nech mi ho predpíše a ešte odporučil kontrolu v diabetologickej ambulancii...

katkaajurko
21. apr 2010

zuz presne aj ja by som ti to napisala-ak jednorazove zajtra to urco spomen, ak by sa to zopakovala do nemocky chod - radsej 10x zbytocne ako raz niest a ohrozit sa..ale spinenie sa stava-no treba to kontrolovat a setrit sa

minewka a ako dlho sa snazite?

minewka
21. apr 2010

Katka, asi rok a pol...

shaarka
21. apr 2010

zuzu, napis kocke menom vavenka, nech ti poradi... ona spinila aj krvacala.
ja sa k tomu neviem fundovane vyjadrit. tiez by ma to vydesilo, ale v podstate na pohotovosti ti velmi nepomozu. kludovy rezim, nohy vylozit, papat duphaston, mozno k tomu ascorutin. tak sa to robi...
ale ak by si nasla spinavy vytok este raz, asi by si mala ist pre pokoj v dusi na pohotovost. 😒
drzim palce, nech sa to uz nezopakuje.
nie je nahodou datum, ked by si mala mat menzes? ze vraj sa to obcas tak stava...

katkaajurko
21. apr 2010

minew zaujimave ze nenavrhli IUI...uz je to u vas dlhsie -tak ako u nas.. no som zvedava ako ti zaberie metformin..zvykne ucinkovat,ale ja nemam skusenost-mne endokrinologicka nechcela dat nist 😒 a cukor mam ok... 😒

cau shaar - ako ti to leti-ved ty uz aj mamina budes cochvila 🙂

minewka
21. apr 2010

No IUI zamietli pre MM spermiogram.. teraz mal len 4 mil. spermií a ešte k tomu aj 4 mil. leukocytov v ejakuláte...doky povedal, nech ide za uro-andrologom, musí sa to preliečiť..a uvidíme, či sa to zlepší...ak nie, tak potom ideme na IVF-ICSI...ak sa to zlepší, máme ešte trošku poskúšať aj s tým metforminom...a ak ništ, potom UO...

shaarka
21. apr 2010

kati, no mozno ani nevies, aku mas pravdu... som na 2 prsty a mam slabe kontrakcie 😀 😀 😀

minewka
21. apr 2010

Shaaaaaar...páááni...dievča moje, žeby to už bolo tu???? Posielam všetky pozitívne sily !!!

katkaajurko
21. apr 2010

aha som si neuvedomila ten spermiogram minew.tak uvidite...neskusali ste profertil? inak aj my sme mali leukocyty... jedny antibiotika stacili...teda teraz sme ich nemali-snaaaaaaaaaad ani nebudeme....

a nevravela som vam -ale mm si zostavil vlastny "prrofertil" presne podla zloziek a gramaze a na tom trojmesacnom baleni usetrili sme dve tisic korun!!!! - keby ste potom niektora chceli- ma zoznam v tabulke - tak mozem poslat ... len je blbe ze miesto jednej tabletky treba pojedat viac... mozno aj osem 😀 ale za tie prachy to stoji 😀 😀

SHAAR tak som buchla klinec po hlavicke???? ty si otvorena? ja odpadnem 🙂 tak drzim vsetky prstiky,nech to je co najmennej bolestne 🙂 co to znamena ? ze do zajtra porodis? 🙂

govinda
21. apr 2010

shari, tak držím palčeky, nech je všetko v poriadku a drž sa dievča 😉 😵

shaarka
21. apr 2010

dakujem kocky - mna samu to prekvapilo.
pohyby som citila slabsie od vcera, takze dnes, ako som bola v nemocke na exkurzii, som to spomenula svojej Dr. (akurat tam bola) a ona povedala, ze spravi monitor a potom aj vysetrenie. to dopadlo ako som uz pisala vyssie, no a ze keby sa nahodou v noci este nic nedialo, tak mam prist rano na 6,45 na monitor znova. a ze tasky mam mat pobalene v kufri auta 😀 tak ja neviem... strasne strasne sa bojim 😖

tatranka111
21. apr 2010

baby dnes sa stalo niečo hroznéééééééééééééééééééééééé ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
pamatate ako som spomínala, brata, že to majú teraz tažké? tak dnes sa to ešte viac pokazilo........jeho tri a pol ročnú dcérku zrazilo auto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a najlepšie na tom je, že....... teraz si musíte opat troška pospomínat ....... pamatate sa hlavne tie čo ste tu dlhšie....pred rokom som spomínala, že ma zrazilo auto, no a ju zrazilo presne to isté ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
chvála bohu je v poriadku, ale nechali si ju tam na pozorovanie ☹ ☹ baby hrozný pohlad to bol všetko som videla..........ona robila až kotrmelce vo vzuchu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ celú tvár má doškriabanú ☹ ☹ ☹ moja maličká, ale to nieje podstatné, len nech je v poriadku miláčik moj ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

a čo sa týka mna od včera som špinenie nemala, no teraz mám taký čudný výtok.....taký bielo žltý a konzistencia presne ako ovu hlien..........dúfam, že som neschytala nejakú infekciu........krče v podbrušku pretrvávajú

http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

zajtra som chcela ist k dr., ale mám tu ich synčeka tak musím byt s ním, lebo švagriná ostala s malou v nemocnici ☹

tatranka111
21. apr 2010

shaarka až teraz som si čítala príspevky.....neboj sa..... držím ti palčeky

katkaajurko
21. apr 2010

shar posielam vela vela sil,neboj vseetko zvladnes !

tatranka to je hrozne :( hlavne ze sa jej nic nestalo!!!!! teda duffam,ze pozorovanie uz nic neukaze ☹ je to hrozne , drz sa

shaarka
21. apr 2010

tatranka, to je strasne 😔 😢 😢
a ako to myslis - to iste auto? akoze znacka? alebo presne ten isty vodic??
😖

zuzu1111
21. apr 2010

tatranka to je fakt strasnee 😖 ...este stastie, ze mala je v poriadku....mojho manzela malej sesternici sa stalo to iste - cestou zo skoly ju zrazilo auto, tiez robila kotrmelce...ale bola v dost zlom stave v nemocnici par mesiacov....dostala sa z toho, ale dievca ma nasledky na cely zivot....horsie jej ide ucenie v skole, vobec neprejavuje emocie, je casto nervozna, trosilinka kriva na jednu nohu a o jazvach po operaciach ani nehovorim....a ten hajzel za to vobec nepykal....lebo to bol zazobany chlapik, ktoreho z toho vytiahol jeho pravnik

shaar- takze Teo bude coskoro na svete- isto mas aj obavy, ale urcite sa uz aj tesiiiiite....nech vsetko dobre dopadne... 🙂 🙂 🙂

spinenie zatial nemam (uz som bola odvtedy parkrat na WC a vsetko OK), ale zajtra to urcite spomeniem doktorke...som zvedava, co mi povie....dnes vecer som si zvysila davku Duphastonu z jednej tabletky na dve....a cele poobede som oddychovala...dufam, ze to pomoze.

govinda
22. apr 2010

tatranka, to je fakt strašné 😔 😔 . Držím palce malej, nech je v poriadku, držte sa 🙂

ja som včera večer schytala nejakú zvláštnu alergiu zrejme na špenát, pretože som sa celá kompletne vysypala, sčervenelo to všade, svrbelo, no proste hrúza. A jediné, čo som včera jedla zvláštne boli špenátové tortelliny, inak ma nič nenapdá, tak to je asi z toho.

A čo sa týka testu, tak nič. Jednoducho jedna palička, ani len tienik 😠 😠 ☹ . Tak ja už som z toho jeleň 😒
grafík: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

jancos
22. apr 2010

ahojte, to su same soky - tatranka, neviem preco ich tak osud skusa, ale drzim velmi silno palce, nech mala nema nasledky. ja by som asi zomrela, keby som to v
idela.
shaari, drz sa, ty to isto super zvladnes.
govi, ja to nechapem, nemohla byt ovu neskor? alebo ti hcg stupa pomaly, neviem.
no same soky, neviem, co mam povedat:(

jancos
22. apr 2010

este ja pridam, bola som na sone, tak drobec rastie ako ma, len sa dr nieco nezdalo. povedal, ze to nic nemusi byt, ale aj moze to naznacovat, ze neskor sa ukaze geneticky problem. nieco v zmysle ze chorion nie je homogenne, ci co. beriem to tak, ze dr je velmi opatrny, taky strasiak, ale aj tak mi vsetko mozne preslo hlavou.... no nic, potom uvidime.

katkaajurko
22. apr 2010

dobre ranko

govi to je divne...sak si vysoko ako hrom a uz 15dni

a ja som vysoko tiez..este jedna teplota a mne asi aj ovulu vyznaci -ale ta podla mna nabeton nebola este.... uvidim co zajtra bude na sone ak mi ho v centre urobia 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

jancos a podla coho to usudil? no to snad bude len jeho opatrnost alebo proste mierna odchylka od "ucebnicovych prikladov"... ako mame skusenosti obvykle...

jancos
22. apr 2010

kati, podla toho choria, ale dufam, len ze to je odchylka, a nic ine🙂
neviem otvorit tvoj graf, idem este skusit.