Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
23. okt 2009

no nic -chcela som iba-aby zase sme boli na konikovi o nieco mudrejsi ale asi je to ako hrach o stenu hadzat...za chvilu si budeme hovorit ze vitamin C pomaha otehotniet... a odporucat si ho...otocme list... ked niekto chce si silou mocou kupovat predrazene vyrobky tak nech sa paci.

irsina83
23. okt 2009

katkajurko ja sa nechcem dohadovat...ja som tu prednedavnom uverejnila jeden clanok od mojho dr... bola som riadne skritizovana za neho... takze....vies ale nieco muselo moj organizmus nakopnut ked predtym to neslo... to je jedno, ja som stastna ze je to tak ako to je...aj lekar povedal ze je to maly zazrak... 😉

hiva
autor
23. okt 2009

irsi...vsetky sa tesime z tvojho tehotenstva a prajeme ti vela zdravia a vsetkeho co treba k uspesnemu porodu...ani ten femibion ti neberiem....mozno ti pomohol k otehotneniu (minimalne po psychickej stranke)....ale pre nas, co mame syndrom PCO samotny femibion proste nepomoze....je dost pravdepodobne, ze ty si syndrom PCO ani nemala a femibion ti pomohol ako vyzivny doplnok...

ale pre nas, co sa trapime so zlymi hormonmi, anovulaciou a bohvie cim este dalsim a mame nastudovane ohladom tohto minimalne za 3 encyklopedie a presli sme si uz neviem cim moznym a nemoznym je dakovanie femibionu za prekonanie syndromu PCO proste blbost...femibion je pre nas iba vyzivny doplnok a nie liek! 😉

sarafortuna
23. okt 2009

irsina, nerozčuluj sa nad týmito úvahami... je to jedno kvoli čomu si otehotnela...
Proste to tak malo byť, možno to bol femibion možno nie... nikto nemá dôkaz, že ti to nemohlo pomocť...
Rastie ti tam v bruško malé Mimi a to je najdôležitejšie...

a vy ostatné: 😀 dajte už Irsine pokoj!!! pravda neexistuje, tak jej nenútte tú svoju...
uf, už som sa naštvala aj ja... 😉 ešte si odplaším ovulu... 🙂 🙂

ahojte všetky, veriace a neveriace vo femibion a iné zázraky.

katkaajurko
23. okt 2009

iris jasne- nieco ho nakoplo - alebo sa nakopol sam- aj to sa stava - ale opakujem femibion je vyborny doplnok stravy - pre zeny-ktore nevedia metabolizovat kyselinu listovu ...

skor by som povedala.ze zivotosprava, fajcenie a to ostatne co si vymenovala-urobilo tu zmenu - ja by som to pripisala urcite tomu a nie kys. listovej - a mne to naozaj odbornik vysvetloval...to je ako keby si povedala-ze

vitamin b ti vyliecil zapal pluc - chapes ako to myslim? nie v zlom...

hiva
autor
23. okt 2009

jasne...navrhujem temu femibion uzavriet....vsetky sme vyjadrili svoj nazor uz viackrat, a irsi, ty ho dobre poznas...pisali sme ti ho uz v minulosti....nechapem ale, preco nas sem s tym chodis stale provokovat, ked nas nazor poznas 😉

tymto nechcem povedat, ze sem nemas chodit...boze chran, to nie....radi budeme sledovat ako napredujes so svojou fazulkou....ale uz nam prosim nespominaj femibion, lebo nas tym iba zbytocne vytacas 😉

katkaajurko
23. okt 2009

Sarafortuna ale mylis sa ty a kazdy kto ovlada hlbsie chemiu a bilogiu ju vie. to ze niecomu nerozumieme neznamena-ze tomu nerozumie niekto iny a je to nedokazatelne.

hiva
autor
23. okt 2009

padam vikendovat, ovulovat a snazilkovat 😀 😀 😀

majte sa 😵

katkaajurko
23. okt 2009

cauko 🙂

sarafortuna
23. okt 2009

strasnéééé s vami debatiť...

irsina83
23. okt 2009

hivi je to tu same prekvapenie...kazdy si tu pise o svojich metodach a ked sa mna niekto opyta co a ako a ja napisem pravdu tak ako mi to vysveltlil moj dr. tak to je provokacia? no dobre...ja iny sposom liecby nepoznam, tiez som mala ist na clostyl ale priroda si to zariadila inak...vsimla som si ako to tu chodi...skoda reci... kludne sa mozte hnevat... ja si svoj nazor zobrat nenecham... a to ci som mala skutocne PCO, terz sa nedozviem ale priznaky PCO som mala par rokov...len mi dr. nestihil spravit vsetky vysetrenia...a to nieje moja chyba...pekny vykend.

shaarka
23. okt 2009

kym vas docitam (celkom sranda), tak napisem, ze vdaka vitaminm este nikto neotehotnel. a vdaka kys. listovej (vit. skupiny B) tiez nie. a PCO od toho tiez nezmizlo.
no ale babka k babce, ako sa hovori...

irsi, nehadam sa - mala si posunutu ovulaciu, to je uplne normalne, PCOckarky to tak vacsinou mame. telo nedokaze vytvarat hormony tak, ako ma (ukazkovo), ale ak vytvara, tak je secko ok. a preto nie si v tt podla MS ale vypocital ti tt podla velkosti embrya. ja som mala tiez posunutu ovu, na 38.DC 😉 ved vies.

jedna baba mi raz poradila, aby som jedla vela ananasu, ze pomaha k otehotneniu a ze aj jej pomohol.
to je take vtipno smutne zaroven, ako toto s femibionom. irsi, ked kuknes zlozenie, tak sama musis logicky prist na to, ze nema dosah na hormony, stitnu zlazu a ja neviem co vsetko ostatne, co ma za nasledok, ze zena ovuluje. mozno nepriamo pomaha urcitym chemickym procesom v tele, ale od prehltnutia femibionu az po prasknutie dominantneho folikulu je nenormalne dlha cesta, ktora nie je nijakym vitaminom vytycena.
co sa samozrejme neda povedat o hormonoch ako clostil a duphaston a pod. 😉

a hlavne sa nerozculujem, ani ty ani ja a uzivajme si, ze? 😵

mirm
23. okt 2009

ahojte dievcence, aj ked k vam patrim ale lucim sa s vami. Kedze manzel nema idealne spermie a aj moje pco tiez nie je idealne, tak lekar sa rozhodol na umele.
Takze vsetkym drzim palce 🙂 Vela zdravicka a optimisticky pristup 🙂
Dufam, ze onedlho sa stretneme v kategorii tehotenstvo 🙂

irsina83
23. okt 2009

sharka,

jasne nerozculujem sa lem ma prekvapilo par postojov a clovek dostane pocit ze ani nazor nesmie vyjadrit... ale kaslem na to...tesim ja jak blcha z fazulky 😀

mireag
23. okt 2009

Fiiiiha, stara dobra tema sa tu zas riesila, ako tak kukam. 😀 😀 😀

Ja som bola dnes robit kamoske modelku na vlasy. Robi skolitelku pre loreal. Tak mam zadarmo nafarbene vlasy, lebo inak by som za to dala v salone min. 50e.... 😠

Baby, tak uz by som testla, lebo ma boli podbrusko a cely den si hovorim, ze si to len nahovaram a ze to nic nie je a uz mi z toho v celku preskakuje. 😀 😀 😀 Uz chcem vediet na com som, nech nie som klbko nervov. 🙄

katkaajurko
23. okt 2009

mire aj ja by som inaak testla-(neviem ci si to nahovaram-ale ked dlhsie stojim tlaci ma brucho,cikam casto a citim pachy zretelnejsie) ale pockam aspon az do tej nedele (ked uz kamosky mi dali "kapky" ze je to podla nich aj tak skoro... 😔 ) ze az ked mi bude meskat mam testnut ☹ ale ja sa bojim nedat duphik

myslite-ze ked testnem a nahodou tam bude slaba ciarka a pojdem k dr - tak aj ked nic neuvidi (lebo sak je velmi skoro) tak ze aj tak da dalsi duphaston? ci ako sa to riesi v takomto pripade?

mireag
23. okt 2009

Ja si myslim, ze ti ho da. A neboj sa tolko, ze ho na 2-3 dni vysadis. Progesteron ti neklesne, lebo duph este bude posobit. Ja doberem 10 dni a potom budem cakat, co pride. Testovat budem az po vybrati duph. Ty si ho totiz zacala brat neskor ako ja, cize budes viac dni po ovu. 😉

katkaajurko
23. okt 2009

aha no jasne-super 🙂 😵 tak mi staci ist k dr aj v utorok, stredu 🙂

ja som ddost zvykla spinit v druhej polke cyklu..aj potrat zacal spinenim-tak som trochu vystrasena-byt bez neho - ale vlasnte mas pravdu-kym sa vyplavi z tela-chvilu to trva 🙂

tatranka111
23. okt 2009

ahojte bambule 🙂
tak mne dnes teplotka klesla na 36,0 a dnes mi drahý račil oznámit, že nemá teraz čas íst na ten spermiogram, ževraj má teraz vela práce, no podla mna sa tam asi troška hanbí íst tak ho musím kus ukludnit davam mu taký týžden kým ho to prejde 🙂 🙂

mirm
23. okt 2009

tatranka aj ja som musela manzela vzdy stracovavat 🙂 inak idealne je ist na spermiogram min 3 a max 5 dni po styku. aspon tak nam povedali

tatranka111
23. okt 2009

mirm tak aspon viem, že je takých viac, ale ja ho chápem je to asi také ako ked som ja mala íst prvý krat ku gynekologovi 🙂
takže ta čaká umelé oplodnenie.....do akého centra idete?

mirm
23. okt 2009

🙂 manzel mal s tym problem aj druhy krat 🙂 🙂
do iscaru ale kamaratka bola v ferticente a bola velmi spokojna, zevraj ovela lepsie ako v gyn-five
no uvidime, co bude....

tatranka111
23. okt 2009

mirm hlavne nech ti v tom centre pomožu 🙂

mirm
23. okt 2009

tak to dufam, ze pomozu. 🙂 🙂 snad bude pekny vianocny darcek 🙂

irsina83
24. okt 2009

miri,

mamina viem ze som tehu ale netusili sme ze sa srdiecko objavi uz teto tyzden...tak sa tesila ze povedala ze to ma darcek k narodkam... to su maminy, stale nam pomahaju a staraju sa o nas aj ked s nimi uz nebyvame 😉

baby my sme s mm boli v iscare a boli sme spokojni....len ten chlap musi prekonat prvy ostych a koneckoncov zle mu tam nebude vsak tam ma er...tcke videa a casopisy 😀 😀 😀 aj moj mal obavy ze co tam o bude a ze mu to nepojde a o chvilu mal po tom... 😀 😀

mirtilla
24. okt 2009

ahoj holky, tak se k vam taky pridavam!
mam radost z irsiny i z jejiho femibionu nebo jak se to jmenuje.. 😀 ja ten femibion uplne zavidim!
uz jsem toho hodne nacetla, ale teprve nedavno vysadila po 12 letech antikoncepci (zacla jsem ji brat v 15-ti letech kvuli syndromu PCO, ktery mi diagnostikovali) ted se snazime o mimi, ale cysty se znovu objevili. ted me cekaji krevni testy a ultrazvuk a jsem zvedava, co mi doktor predepise. vidim, ze uz tu mate vsechny jasno v tom, co se bere kdy a jak. ja v tom jeste tapu...

kazdopadne jsem si uvedomila jednu vec, o kterou bych se rada snazila a to nemyslet na to mimi, ze musi byt za kazdou cenu. prvni tri mesice po vysazeni jsem nemyslela na nic jineho a myslim, ze i manzel uz z toho vysiloval, kvuli me... protoze jsem ho stresovala s tim, ze se musime preci snazit a snazit! po 3 mesicich od vysazeni mi doktor rekl, ze zadna ovulace nebyla a ja jsem si uvedomila ten stres, ktery jsem natropila okolo beheme cele te doby, uplne zbytecne. ted mi doktor potvrdil znovu cysty a rekne mi, jak postupovat. spadlo mi trochu sebevedomi a jistota toho, ze se to podari...

snad az ted se mi podari nebyt ve stresu a uvolnit se... treba to situaci pomuze... a zadari se nejakym zpusobem..

p.s. holky, jak jste na tom s vahou a nezadoucimi chloupky? ja mam vahu uplne v klidu (166/57kg), bojim se ale, ze se mi zhorsi chloupky v obliceji a na brise... nad rtem uz jsem si vsimla, ze jsou trochu tmavsi... ach jo... me to tak stve!! jak ste na tom vy, taky vas to trapi??

mejte se a at se vam dari!!! 🙂

mirtilla
24. okt 2009

jo a na ten spermiogram ma jit manzel az v lednu.. nejak driv nebyl termin.. je to az za desne dlouho!!! chudak, vubec mu to nezavidim!! 😀 to musi byt asi neprijemne...

tatulienka
24. okt 2009

ahojte...chcela by som sa opytat...bola som na kontrolnom utz u gynekologa a povedal,ze mam okolo laveho vajecnika folykularne cysty...cize PCO..asi..je mozne,aby som z toho vajecnika mala ovulaciu?lebo povedal,ze z toho vajecniku mam 15mm folykul..lenze to bolo 16.10 a to som bola 10DC...a podla grafu ovu este nebola...tak tomu moc nerozumiem..viete mi prosim vas niekto poradit?dakujem...
moj graf

http://www.fertilityfriend.com/home/241f0c

hiva
autor
24. okt 2009

ahoj tatulienka....bohuzial, podla grafu to na ovulaciu nevyzera... folikularne cysty okolo vajecnika este nemusia definitivne znamenat, ze mas problem s ovulaciou....teoreticky este moze prist....ale ak je tam tych cysticiek moc vela, stena vajecnika moze byt zhrubnuta natolko, zee ten folikul sa cez nui nedokazal dostat 😖

ked bol 10 DC 15 mm a rastie zhruba 1-2 mm za den, tak dnes by mal mat uz minimalne 23mm, co je akurat na ovulaciu.....mozno pride v pribehu par nasledujucich dni.....ak by neprisla ovulka, asi by som to riesila s doktorom...v prvom rade hormonalny profil, aby sa zistilo, s ktorymi hormonmi je problem....podla toho nasadit liecbu....ak su vajecniky moc obrastene cystami, na to je dobra laparka a drilling vajecnikov...no ale nie kazdej babe sa chce ist rovno pod noze....

podla mna to treba odsledovat este 1 az 2 cykli, zistit ci ovulka pride a potom to riesit 😉

hiva
autor
24. okt 2009

irsina.....tvoj nazor ti nikto neberie.....ale my mame tiez pravo mat svoj nazor.....a hovorili sme ti ho od zaciatku....tak, ako ty trvas na svojom , my trvame tiez na svojom.....my sa na teba nikdy neurazame...ty si vzdy ta, co sa zacne rozculovat a hnevat....tak som ti len priatelsky poradila, ze ak nechces pocut zly nazor na femibion, ktory vacsina z nas ma, tak ho tu radsej nespominaj 😉

nic v zlom to nieje....my nie sme citlive na tvoj nazor....ale teba sa akosi vzdy dotkne nas nazor 😉