Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
3. nov 2009

kocky, sa mi paci, ake ste vesele. tak to ma byt. a pekne grafiky mate, neviem sa dockat, kedy sa budeme znova spolu tesit z dalsich // 😵
laurinka, vitaj medzi nami. 😉 na uvod ti len poviem, ze je uplne jedno, kolko folikulov mas na vajecniku, ci 12 alebo 18, dolezite je, aby si mala aspon jeden dominantny, ktory praskne a vajicko z neho pocestuje do maternice. to je dolezite 😉 musis dohovarat vajku, ci uz ustne, alebo liekmi 😀 😉 😎

ifulka
3. nov 2009

Irsi, promiň, zapomněla jsem Ti odpovědět ☹ Ty děláš reklamu pro firmu, která prodává testy, co? 😉 😀 😀
Dělám si srandu, já myslím, že do konce tohoto týdne budeš vědět všechno 😉

ifulka
3. nov 2009

Ahoj Shaarko, já věděla, že tu jsi 😉 😀 Jen tak po očku kukáš co si tu povídáme, což, ty těhulka jedna 😀

ifulka
3. nov 2009

Máme být proč veselé, jdeme nakupovat testy ve velkém 😀 To by nám mohli dát nějakou množstevní slevu, ne? 😀 😀 😀

tatranka111
3. nov 2009

ifulka nooo a hlavne nech predavajú také čo ukazujú dve paličky 😀 😀 😀
baby idem ja niečo robit potom sa ešte ozvem 🙂

ifulka
3. nov 2009

Hehe, za ty si klidně připlatíme, že Tatranko? 😀 😀 😀

laurinka.22
3. nov 2009

shaarka. no jo no.....akorát moje vajíčka jsou všechna stejně velká, žádné dominantní a žádné nechce z vaječníků ven......tak snad mi na to doktor něco dá.....
spíš nemám představu, jak dlouho může trval léčba......
ale vidím, že ani tato diagnoza hned nemusí znamenat umělé oplodnění nebo nic......

ifulka
3. nov 2009

Na to NIC okamžitě zapomeň, Laurinka. To tady nevedeme 😉 V tomhle tématu jsou samý optimistky 😉 😀

katkaajurko
3. nov 2009

laurinka a po akej dobe ti urobil doktor vysetrenia..ja mam len podozrenie na PCO... zhruba kazdy druhy mesiac nemam ovulu -ale doktorka mi zatial len nasadila duphaston a ani krv nezobrala a mne nikdy nepovedala co vidi na tom ultrazvuku...uz ma to aj jeduje

ifulka
3. nov 2009

A ještě jedna věc: když Tvůj doktor poznal, že máš PCO, tak je velká pravděpodobnost, že Ti s tím bude umět i pomoct. Co jsem tady tak pochopila, tak nejtěžší je když ten doktor tu diagnozu nezná nebo ho to nenapadne, to se pak můžeš trápit pět let a nikdo Ti nepomůže. Když máš diagnózu, tak už máš půl úspěchu zaručenou 😵

shaarka
3. nov 2009

ifulka, citam, citam, pozorne vas sledujem 😀 a som napata, ako sa hovori u vas, jak ksandy? 😀 😀 😀

laurinka.22
3. nov 2009

ifulka.....díky, budu teda taky optimistka..... 😀
doktor mi udělal nejdřív utz, šla jsem tam na preventivku a poradit se, co s těma cyklama...... vysadila jsem v květnu a od té doby tam nebyla, pořád jsem věřila, že je to po vysazení blbé a že se to samo srovná. ale ne, tak jsem tam šla. hned mi udělal utz, ukázal a spočítal mi vajíčka, povysvětloval a řekl tuto diagnozu. sestřička mi vzala krev a za dva týdny tam mám dojít a něco mi napíše a řekne mi výsledky vyšetření. brala mi tři zkumavky, takže snad to bude nějaké kompletnější, říkal i na štítnou žlázu, estrogen a tak.....už si to moc nepamatuju.
tak už jsem se z toho oklepala a snažím se si vsugerovat že je vše ok, jsem mladá, vajíček mám dost, sliznice doroste, dostanu něco na zrání vajíček a budem čekat mimíska..........

irsina83
3. nov 2009

laurinka ale to si dobre hovoris. spravny pristup 😀 😀

ifulka vsak ja tu nespomynam yiadnu ynacku testu ja som len zvedava a a preto sup sup pre testiky a pytajte si take kt. vam ukazu // 😀 😀

irsina83
3. nov 2009

sharka dostala som jednu otazku a to aka je rizikovost potratov u zien s PCOS? Nevies nahodou? aj mna by to zaujimalo 🙂 dik

laurinka.22
3. nov 2009

já si zadala do google PCOS a vyjely mi různé odkazy a přečetla jsem jich asi dvacet a tak u půlky bylo psáno, že pak hrozí větší riziko potratů v ranném stádiu těhu.......tak nevím no....

shaarka
3. nov 2009

irsina, kedysi davno som citala, ze vyssia, ale neverim, nechapem tu logiku a ani nechcem vediet 😀 😀 😀
a statistiky ma v tomto konkretnom pripade fakt nezaujimaju 😵

laurinka.22
3. nov 2009

shaarka. já to sem nechtěla psát, promiň, když jsi těhu.....spousta věcí na netu je blbost, stejně jako že PCOS souvisí s obezitou, cukrovkou a nadměrným ochlupením - nemůže to platit u všech, já jsem spíš podvyživená než tlustá, cukrovku nemám a chloupky taky ne..... 😀

shaarka
3. nov 2009

nene, v pohode, ved ja viem, ze to niekde pisu... 😉

prcekpet
3. nov 2009

ahoj holky,

pisu po delsi dobe...tak to vypada, ze mi zase po mesici prisla MS, byla jsem zklamana, ale musim rict, ze jsem koza, prokaucovala jsem svoji prvni PRIROZENOU ovulaci 😠 tak co jsem cekala, ze? no ale mela jsem tu tchyni, tak to nebylo tak jako kdyz jsme sami.
Nemate nektera zkusenost s merenim bazalky a nocnim vstavani k diteti? Protoze ja 100% nad ranem nespim 2 hodiny v kuse :(

prcekpet
3. nov 2009

shaarka - jak se vede? koukam, ze tt pekne pribyvaji 😉

zdravim ostatni snazilky 😀

irsina83
3. nov 2009

sharka ja len, viem ze mas toho kopec nastudovaneho. 😉 tak ci nahodou 😉

ifulka
3. nov 2009

Shaarka, ano "kšandy" čili šle 😀 Nevím, jak se to řekne po slovensky 🙂
Fuj, o potratech vůbec nelmuvte, z toho slova mi vstávají vlasy na hlavě. To radši dlouho neotěhotnět než potratit, bleeeee ☹ Nám se to nestane.

Irsi, já vím, že jsi nemluvila o značce a žs to řekla protože jsi zvědavá 😀 Jen jsem si dělala srandu, nic víc 😉 Už jen hodinu a něco a jdu nakupovat 😉 😀

irsina83
3. nov 2009

iful

ok tesim a daj vediet 😉

hiva
autor
3. nov 2009

caute...tak sa este hlasim z domu 😅 ...ste vsetky hrozne zlate, ako mne a ifulke fandite 😵

ale ja som taka strasna truba....isla som si do lekarne kupit tehu testy (sak radsej viac ako menej, nie) 😀 😀 😀 ...a doma som to nevydrzala a testla som 😀 😀 😀 citlivost 10mlu a biely ako sneh 😀 😀 😀

je mi jasne, ze to este nemusi nic znamenat....ale som si hovorila sak ved co, skusit mozem, nie? 😀 😀 😀 ...ale aj tak neverim, ze z toho nieco bude....ved snad na 8DPO by uz mohlo nieco ukazat, nie??? 😀 😀 😀

shaarka
3. nov 2009

hiva, ved v pohode, ale teraz si daj dalsi test az 10.DPO a z ranneho 😉
potraty boli, su aj budu, len dufam, ze nas obidu. tak preto sa mi o tom nechce vela citat. 😵
irsi, ani ty by si sa nemala znervoznovat 😉

shaarka
3. nov 2009

cau prcek, no nacase, ze si sem pachla 😀 tak ked sa svokra nabuduce bude pytat, ze ci je vnucatko na ceste, tak jej povedz, ze zial nie, a ze nabuduce sa ma opytat, ktory DC si, kym pride k vam 😀 😀 😀
a s tym rannym vstavanim a meranim... no asi velmi spolahlive to nebude, ale mozes skusit. 😉

hiva
autor
3. nov 2009

to je jasne...ranny moc a neskor....ja som od toho testu ani nic ine necakala 😉 ... ale nejak nikdy neviem odolat testnut, ked mam test doma 😀 😀 😀

mireag
3. nov 2009

Cafte baby,
takze najprv ja: hcg 220 - mohlo byt a viac... 😅 A na utz videl iba naznak a kedze je hcg ake je, tak sa ani necudujem... Cize neviem, co z toho vyplyva... 😀 Lebo Shaarka mala gest. vacok uz 18dpo a to som aj ja dnes. Ale tak tehu som... 😅

tatranka, prosim ta, aka mrcha..? O com hovoris..? Si nevidela svoj graf, ci ako..? 😀 😀 😀

hiva, no bolo to este skoro a este k tomu poobede... 😀 Neboj, 11dpo to isti. 😵

laurinka, a ako baby napisali, nic si z toho nerob. S pco sa da dobre vyvabrat, len treba konat. 😉

irsina83
3. nov 2009

miri,

hcg mas dobre na zaciatok, ja som mala 280.60. a takisto nebolo mi nic vidiet len zvacsena sliznica maternice a to mi ms meskala 11 dni. takze je to v poriadku 😀 😀 cize sarke bolo vidiet a mne nie...no u kazdej zeny je to inak 😉 mas to v poriadku, dolezite je, ze vylucil mimomaternicove 😉a baburatko bude len rast a posluchat maminku 😉

tatranka to co tvrdi mireag sa spravidla splni 😉 😀 😀 aj mne predpovedala 😉

ifulka
3. nov 2009

Ahojte kočky 🙂 Tak jsem tu lékárnu stihla, přiběhla jsem za pět minut pět, koupila si pět balení, každý od jiný firmy a teď už se napůl těším napůl bojím ztřejšího rána 😀 😀 😀 Cestou mě napadaly takovy věci, jakože budu potrestana za to, že jsem nedočkava, že mam držet slovo a počkat do čtvrtka. Ale když ja to prostě asi fakt nevydržim 😀 A za to můžete vy, protože mě pořád přesvědčujete, že sa mi niečo v brušku děje!!! 😀 😀 😀