Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
1. dec 2009

a nevadi -ze som tento cyklus brala duph? aj minuly vlastne? to uz by nemalo byt skreslene ci? ked sa do troch dni vyplavuje z krvi,ze?

super - pojdem kazdy tyzden 🙂)) jaaj len tam su vianoce do prcic-budem to musiet nejako vymysliet... ale snad sa bude dat...

shaarka
1. dec 2009

kriste, pisem jak tatar, oprava:
vo FF, nie v LF 😀 😀 😀 😀 😀

inak ja mam 31 😒

shaarka
1. dec 2009

kati,
D v predoslom cykle nevadi, pretoze MS dostanes po poklese prog., cize s prichadzajucou MS si vlastne cista (pokial si nebrala clostil).

shaarka
1. dec 2009

katus,
sa chcem opytat, ze naco vlastne ty riesis HP, ked ovulujes...
??

katkaajurko
1. dec 2009

nebrala, tak uz som sa nastvala a dam si to spravit,ze ma to skor nenapadlo,ja idiot... nevadi-chcem to vediet pre svoju info... ale samozrejme pojdem konzultovat vysledky s dr..ale mam aj kamosa gyndosa v cechach-aj jemu ich poslem...

shaarka
1. dec 2009

no lebo pokial ovulujes, tak mas v poriadku aj FSH, aj LH a aj prolaktin, estradiol... proste vsetko. a podla teplot a dlzky LF mas aj progesteron ok.

katkaajurko
1. dec 2009

no pre klud duse - lebo vcera mi kamoska povedala ze jej kamos gyndos povedal-ze jeho pacientky aj ked merali a mali ovulu podla BT tak podla krvi nemali ovulu

no a ked som duph nebrala - praveze som mavala v LF spinenia caste aj v stede aj pred mrchou - na to mi nasadila vlastne duph-a to aj zabral-teraz nespinim vobec mimo cyklu tieto dva cykly co som ho brala... no a od maja som tri ovulky nemala-vynechali - tak preto - a zase tieto dva mesiace mi aj viacej rastli chlpky -ale fakt ze dost - az som sa jedovala-a mne sa to nezda proste... a citala som-ze prehnane vela egg a watery hlienu tiez znamena horm.poruchu a ja som ho mala fakt ze moc - tak to chcem vediet...

hiva
autor
1. dec 2009

katka....ja by som tiez isla na tvojom mieste....ked mas tu moznost, kludne to vyuzi....kazdych 6 dni je celkom dobry napad....podstatne je, aby si trafila jeden odber pred ovulkou, jeden v dobe ovulky a jeden po ovulke.....viac ich ani netreba....ak budes merat BT, tak by som isla asi podla toho....prvy niekedy na 3-5 DC (ci je dostatok FSH), potom niekedy v case, kedy mavas (ak mas) ovulku (mnozstvo LH), a potom ked podla BT to vyzera ze ovulka bola tak este jeden odber ...mozno tak na 5-6 DPO (aby sa zistilo vyska estrogenu a progesteronu)

ja mam inak tiez v plane ist znovu na HP, ale hlavne kvoli vianociam az po novom roku 😅

katkaajurko
1. dec 2009

ze sa blizi ovulka viem aj podla hlienu-cize snad to budem vediet nacasovat tak-aby som sa vyhla vianocnym sviatkom...aj ked - uvidim ked dojde mrcha-skusim to spocitat-no a keby to vychadzalo na sviatky v case ovuli-tak to necham na januari...

hiva
autor
1. dec 2009

no vidis....tak super ... o to lahsie si to naplanujes....u mna je s hlienom vzdycky problem 😀

shaarka
1. dec 2009

hm...
a to, co hovoril ten kamos doktor, nebolo nahodou preto, lebo boli v blbe dni na HP?
ked nevystihnes napr. aspon dva odbery, podla ktorych vidno ako rastie FSH, ked nevystihnes odber v LF peaku, tak potom to je jasne, ze ovula "neprebehla"...
tymto chcem len povedat, ze ja verim viac BT ako HP 🙂

hiva
autor
1. dec 2009

mne sa to tiez nezda.....ale sak clovek nikdy nevie....ja radsej verim BT.....ved ak by som BT nemohla verit, tak sa mi asi cely svet zruti 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
1. dec 2009

vies co shari ja tiez verim bt a ze ci boli tie odbery v dobrej dobe nemam sancu zistit - tiez tomu uplne celkom neverim -ale tak neviem... predpokladala by som - ze graf ukazal zvysenu teplotu a baba bola na ultrazvuku a progesteron nikde...ja neviem - on jej tak povedal-ze aby jeden mesiac nemerala-aj ked my uz vieme svoje-ze ano... oni nechcu uznat ze sa casto mylia 🙄 a ja tu kamosku presviedcat nebudem..

ale napriklad tento cyklus bola na zaciatku u gyndy a ta je povedala-ze nevidi ziadny folikul-ze to bude anovulak-ale bt ukazala 22den cyklu krasnu ovulku-ja som jej poradila merat-ci ozaj bude alebo nie..a nakoniec sme prisli na to -ze tesne po kramoch asi sotva mohla vidiet folikul - kedze ovula prisla ovela neskor - aj folik zacal rast neskor...

no ja nechcem takto presvedcovat ludi-lebo vies - aby si nemysleli-ze ja neverim doktorom-liecim sa "sama" a aj tak tehula nie som-co vypoveda-ze moje nazory nie su spravne...nech si kazdy robi ako chce

hiva
autor
1. dec 2009

katka, to si super napisala.... najma o tom presvedcovanie ludi....plne suhlasim....niektory ludia to nepochopia a potom sa ti lahko ujde oslovenie typu : "pani MUDR. sa ozvala", vsak shaarka? 😀 😀 😀

mireag
1. dec 2009

Baby, ja som zajtra 22dc a som objednanak dr., ale ani sa mi tam moc nechce. 😒
Progesteron odpichnut nepotrebujem, lebo ovu nebola. Ale chcem aspon ten vyter a nech kukne sono, ze ci sa daco urodilo. Inak este som sa nerozhodla, ci idem nasadit duph alebo budem len tak cakat na mrchu... 😅

Inak viete, co mi povedala, sestricka teraz pri vysledkoch HP? Brala mi ho 3dc. Ze vraj mam velmi nizky progesteron - 0,18 a ze mi nedozrelo vajicko a ovu nebola... 😕 No co nato poviete? Ja som sa akurat cistila a ona mi povie takuto blbost...3DC!!!!! 😠 Ani som to nekomentovala. 😠

katkaajurko
1. dec 2009

To co je za sestricku 😲 😲 😲 😲 a si jej na to nieco povedala??? sak to je co za kravu?

hiva
autor
1. dec 2009

no mozno si len neuvedomila, ze v ktory den ti robili odber 😉

bublinka11
1. dec 2009

Caute kocky, nahodou som vam sem vliezla...ja sama som vasniva meratelka BT...len 1 vec, ak ste chodili do temy grafomaniacky, tak tam bola kocka, co poctivo merala BT (Evka) a zistili, ze ma endometriozu a sice vsetky grafy boli ovulacne, ovula isto nebola...potom jej dali liecbu na endometriozu a skusala aj vtedy merat, kvoli spolahlivosti BT. Dnes uz je stastna tehulka 🙂
To ja len ze vynimky existuju!

shaarka
1. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 tak toto je uz fakt vrchol 😀 😀 😀
mire, a na to si jej nepovedala nic? 😀
skor to vyzera tak, ezsi len pomylila DC 🙂

kati, ty uz sa nerozculuj 😀 😵

ide o to, ze existuju lekari, ktori maju take nazory ako napr. my styri.
len ich je strasne malo. a pokial sa k takemu nedostanes, tak si v riti. proste treba niekoho, kto bude aj logicky uvazovat, kombinovat, analyzovat, prip. pojde aj vylucovacou metodou... skratka niekoho, kto sa tebou bude zaoberat ako jedinecnou osobou s vlastnym cyklom, vlastnymi a nie tabulkovymi hormonmi. ktory Dr. toto pochopi, ten to vyhral, pacientka tiez a myslim, ze tehu je za dverami 😉

katkaajurko
1. dec 2009

bublinka ahoj-ale ved endometrioza nie je diagnoza vylucujuca ovulaciu? tak neviem ako to suvisi?. 😅 😨

shaarka
1. dec 2009

bubli,
preco myslis, ze evina nemala ovulku? jasne ze mala 😉 ibaze kvoli endometrioze sa jej nepodarilo otehotniet. endoska neznamena, ze ti nedozrieva folikul, alebo nepraska, tam je problem s maternicou 🙂

vavenka
1. dec 2009

Mireag no to je sila....
Ale citam ze si sa dala na cvicenie a tak, a ze cistis telo aj hlavku, to je ta spravna cesta, drzim palec 🙂
Katkaajurko - myslim ze bublinka vas len chcela povzbudit, neriesila nic hlbsie 😉 myslim ze je to od nej mile 🙂

shaarka
1. dec 2009

tak a tu je to jasne vysvetlene, cize aj bubli mohla mat pravdu.
ale kedze ja aj tak verim BT a kedze evina mala podla BT ovulku, tak myslim, ze napriek endometrioze ovulovala 😉
http://www.endometrioza.cz/endometrioza-a-neplo...

mireag
1. dec 2009

Iba som je povedala, ze to snad jasne, ked som len 3dc. Ale ona tu hlasku jednoducho zopakovala... 😅 😅 😅 A nato uz som nepovedala nic...
Kaslat nato... ona je niekedy trochu viac mimo, ale inak ok. 😀

shaarka
1. dec 2009

😀 😀 no teda 😀

bublinka11
1. dec 2009

Dik Vavi...tak som to presne myslela 😉
Ja si len pamatam, ze Evina spominala, ze jej Dr. povedal, ze pravdepodobne neovulovala, hoci grafy mala ovulacne. Skutocne nechcem ist do hlbky, ani nikoho negovat, len som vas chcela povzbudit!

shaarka
1. dec 2009

jaaaaj to je ta, co jej treba povedat, ake hormony ma zaskrtnut na papieriku do labaku, ze? 😀

mireag
1. dec 2009

vave, no hej, citim sa fajn. 😉 😎 Musim daco robit s tym vykysnutym telom. 😀
Baby zajtra idem na thajsku masaz hlavy, krku a ramien... Pre kosicanky-na kovacskej. Este som na takom niecom nikdy nebola, tak sa tesiiiim. 😉

mireag
1. dec 2009

shaarka, hej hej. To je ona. 😀 Kontrolujem vsetko, co robi. 😀

katkaajurko
1. dec 2009

bubli jasne 🙂 si zlata

no ja radsej budem verit-ze BT neklamala a doktorove "pravdepodobne" zostane len v rovine "pravdepodobne" 🙂 ja fakt teplote verim - pokial sa naozaj meria tak ako sa ma,tam kde sa ma a graf je zretelne ovulacny 🙂 nevidim dovod-na CO by bazalna teplota reagovala ak nie na zvyseny progesteron-a ted je len ked vajko pukne 🙂 a ked sa aj udrzi ta teplota celu LF - fakt neviem si to inak vysvetlit ze z coho... ale mozno je tam nieco -cim je to mozne...ja nemviem fakt 😅 😅