Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

govinda
24. mar 2010

janocs, pekné farebné 😀

hiva
autor
24. mar 2010

katka....ja som brala svojho gynekologa....Mudr. Oros....ja k nemu totiz chodim do jeho sukromnej ambulancie, ale normalne je on zamestnany v Ruzinove 🙂 ....co sa tyka Ruzinovskej nemocnice, nie je zrovna najvychytenejsia v Blave, ale ja som sa nemohla na nic stazovat.....ak chces, da sa tam vybrat aj izba nadstandar s kupelnou a Wckom a telkom a jedlo ti nosia na izbu...ale ja som bola na normalnej a bola to pohoda....sice ta nemocnica este trosku dycha socikom, co sa tyka zariadenia a sluzieb, ale lekari su odbornici 😉

co sa tyka priebehu tak prides do nemocky den predtym rano, dostanes obed a potom uz nic...vecer ti vycistia creva a rano ides na sal....potom sa uz len preberies na izbe...pobede uz budu skusat sestricky s tebout chodit.. a vecer by si uz mala byt schopna robit vsetko...ten den este nejes nic a na druhy den zacinas tekutou stravou a Marina keksami na vetry 😉 ...ak je vsetko OK, pustia ta domov hned na ten druhy den po operacii, alebo pripadne zostanes este dlhsie....zavisi to vlastne od lekara....mna si nechali este jeden den...ale niektore baby pustali uz na druhy den 😉 ...to je v skratke asi tak vsetko... co sa tyka bolesti, tak mna vobec nic nebolelo...ziadne bolesti brucha proste nic....akurat tie 3 ranky cez ktore robia laparku...ale to je v podstate taka povrchova bolest ako ked si porezes prst.....takze vsetko sa to da zvladnut 😉 ....najhorsie je to cakanie predtym nez pojdes na laparku....ja som sa najviac bala toho, ze co mi tam zistia a ze ci budem mat vsetko v poriadku.....a som rada ze som bola, lebo teraz mam aspon istotu, ze tam dole je vsetko OK.... staci napravit hormony a ovulkujes o sto sest 🙂

govinda
24. mar 2010

katka, ja mám s laparkou podobné skúsenosti ako hiva.
akurát, že mne nedali už jesť deň predtým 😀 . No to bolo strašné, aká som bola hladná 😀 . A po laparke som mala bolesti krku a pliec - vraj kvôli tomu plynu. Inak bez problémov 🙂

shaarka
24. mar 2010

vy ste ale pokcali.. pekne! 😵

tatranka, nesmut, ani ja som nemala ovu pri clostile... 😉 mozno treba len cakat a cakat - a tie hormony z liekov sa nakumuluju a folik predsa narastie aj pukne... hoci aj 38.DC 😉

govi, ja mam tiez syndrom karpalneho tunela.
stazovala som sa na to jednej kamoske, ona mi povedala o tej diagnoze, nasla som si o tom veci, vsetko sedi. tiez mam stavy, ze je to neznesitelne a neviem sa poriadne ani namalovat, alebo sa budim v noci na to, ze si necitim ruku, fuj. a niekedy je to ok. pytala som sa na to gyndosky, povedala, ze po porode by to malo prejst. ze je to kvoli hormonalnym zmenam.
ale viem, ze mne sa to objavilo po vianociach, ked som cistila 6kg zemiakov v supke a robila zemiakovy salat. 😒

govinda
24. mar 2010

shaarka, z toho vyplýva len jedno - nevar 😀 😀 😀 .
Mne lekár povedal, že to býva z myšky a podobne. Nejako to neriešiem, nemávam nejaké šialené bolesti, len je to nepríjemné 😒

hiva
autor
24. mar 2010

govi.....o tych bolestiach pliec a ramien z plynu som pocula aj ja......ale nechapem, ze z akeho plynu?.....ja som mala anesteziu do zil.....teba uspavali plynom?....lebo ja som napriklad vobec ziadne take bolesti nemala 😅

shaarka, a aj si bola s tou rukou u neurologa alebo si si to len sama diagnostikovala?....inak aj ja som pocula, ze sa to moze stat pocas tehotenstva.......ale v tehu to vraj vznika v neskorsom stadiu, ked je mimino trosku vacsie...vraj moze tlacit na nejake nervy ci co to....kazdopadne u mna to nepreslo ani po tehu 😅

govinda
24. mar 2010

hiva, zrejme ide o plyn, ktorým nafukujú brucho pri laparke 🙂

hiva
autor
24. mar 2010

fiiiha....aj to sa robi??? to som ani netusila 😅 ...a to ako vazne nafukuju brucho?....sranda 😀

govinda
24. mar 2010

no asi áno, aby sa tam vedeli pekne pohybovať 🙂

hiva
autor
24. mar 2010

som nevedela...som myslela, ze sa tam prehrbauju len tak....a prave preto je potom ta tekuta strava, aby sa vsetko dostalo na svoje povodne miesta a aby sa nepouzlili creva....si ma teraz normalne dostala....idem zistovat podrobnosti 🙂

hiva
autor
24. mar 2010

tak si mala pravdu govi....sranda...ja som na to nikdy nemyslela 🙂

"Ako sa laparoskopia vykonáva?

Laparoskopia sa vykonáva v celkovej anestézii. Po príprave operačného poľa sa urobí krátky (asi 1 cm dlhý) rez v dolnom póle pupku a následne sa pomocou špeciálnej ihly aplikuje
do dutiny brušnej CO2, aby sa predná brušná stena oddialila od vnútorných orgánov. Cez ten istý rez sa zavádza do dutiny brušnej optika, ktorá je napojená na kameru a monitor. Operatér na monitore vidí stav v dutine brušnej. Podľa potreby sa vykonávajú ešte jeden až dva ďalšie pomocné rezy (asi 1 cm dlhé), cez ktoré sa do dutiny brušnej zavádzajú potrebné laparoskopické operačné nástroje. Samotný operačný výkon závisí od indikácie laparoskopie, zistenej diagnózy a potrebe operačného riešenia." ...http://www.snop.sk/?IDe=43181

govinda
24. mar 2010

ďalšia záhada zvláštnych bolestí vyriešená 😀
Ja som o tom tiež nevedela, až keď ma tie bolesti neprechádzali 2 týždne, opýtala som lekára, že z čoho to môžem mať a on povedal že z plynu. Ja som na neho zvláštne pozrela a asi mu došlo, že neviem, o čom hovorí, tak povedal, že to nafukujú brucho plynom 😀

mireag
24. mar 2010

Ahojte babule,
tak na utz sa ukazal "flak," ktory ma iba 3mm. Dr. povedal, ze za tehotnost to oficialne moze vyhlasit, az ked bude mat 4mm a viac.
Sliznica dobra, zlte teleso tiez, takze mam prist v pon. Nechapem, ze baby maju machulky uz 17-18dpo. No nic, nesmutim, prave naopak. Jednoducho do pondelka dorastie. 😉
Sestricka bola velmi zlata a na pondelok mi prislubila tehu knizku a ked budem chciet aj PN. 🙂

jancos
24. mar 2010

mire, jasne, dorastie, vsak ani ty nie si najvacsia, no tak po kom by to malo mat🙂
nevravel ti nic o krvi?

mireag
24. mar 2010

jancos, do vysky nie, ale do sirky hej.... 😀
Iba to sestr. nahodila do toho tehu programu a o krvi nic nehovoril. Ani to neriesim. Ked mi to v pon potvrdi, tak mne osobne hcg netreba. Ty si bola ktory dpo a kolko mm mala machulka? 😉

jancos
24. mar 2010

ja som bola 19.dpo, a bolo to 6 mm, ale podla mna to je tak malo presne, to par milimetrov hore-dolu.
ja len preto sa pytam na hcg, ze mne prve co povedal, bolo, ze ma poslal na hcg, co som sa divila. ale nebolo to na utz, normalne na ambulancii, ked som chcela prebrat to betadine. poslal ma na hcg a ze potom utz.

jancos
24. mar 2010

a ze do sirky hej - no comment🙂 ja uz som si dnes zakazala pecivo, ze miaky a banany, lebo to su moji zabijaci, tak rastiem do sirky, ze to nie je mozne. dokonca aj chodim cvicit, len aby som furt nezrala. a robi mi to lepsiu naladu, neviem preco, mam v poslednej dobe taku pod psa:(

mireag
24. mar 2010

jancos, no asi to zalezi od toho, aku ma dr. prave naladu... 😅 Kazdopadne nech nam tie machulky rastu. 😉
O zrani sa nevyjadrujem. Ale dala som si dnes v meste len salat, namiesto pizze.... Pokrok... 😀
Neboj, zla nalada ta prejde. Uz je pekne pocasie a to dodava energiu. Musime byt pozivne naladene. 😉

jancos
24. mar 2010

🙂 sa snazim, cvicenie to vylepsuje, ked necvicim, som neznesitelna... napriek pocasiu, hoci viem, ze by som sa mala tesit, neviem to:( ale bude dobre, snad🙂

jancos
24. mar 2010

a gratulujem k tej spravnej volbe, salat mnam mnam, pizza fuuuj🙂

govinda
24. mar 2010

mire, a ku komu chodíš?
inak, ja pizzi málokedy odolám 😝 😀
jancos, od banánov sa priberá? 😕

katkaajurko
25. mar 2010

aj ja pizzi malokedy odolam 🙂 radsej sa nou nelakam

dobre ranko

teplota mi vystupila-ale dve hodiny pred meranim som bola cikat...tak neviem,ci to nebude len tym..poobede si dam odobrat krv-tak budem vediet na com som... 🙂

najblbsie na laparke je presne to -ze tam musi clovek byt jeden den pred zakrokom...to cakanie je pre mna na prasky - uz ma raz operovali v 15 (lahky zakrok) a presne toto cakanie bolo uuuuplne otrasne - z toho som bola vynervovana a mam traumu 😀 preto som si aj mandle dala minuly rok vykmasnut iba v lokalke-lebo pri lokalke staci prist rano v den zakroku... aj ked potom som si nadavala-ze som sa mohla nechat radsej uspat... 😀

mireag
25. mar 2010

Dobre ranko,
govi, chodim k Janovskemu na hlavnu.
Inak na hlavnej teraz otvorili novu pizzosku Napoli. Tam robia taku pizzu, ze koniec. 😉 Salaty, cestoviny a prave talianske rizoto. Urcite vyskusaj. 🙂

katka, neboj laparka je pre dobru vec a ako pise hiva, bude sa ti hned lahsie dychat, ked budes vediet, na com si. 😉 Ja som inak este nikdy nebola na operacii, nic som nemala zlomene... V nemocnici som lezala, len ked som sa narodila.... 😀

hiva
autor
25. mar 2010

u mna bola laparka tiez moj prvy pobyt v nemocnici v zivote a moja prva operacia...a som tu a som rada ze to mam za sebou....kludne by som na nu isla aj znovu ....ale dufam, ze ju nebude treba 😅

katkaajurko
25. mar 2010

tak to vas obdivujem... ja to dost zle znasam... a ta predstava ze ti uspia cele telo a kym zavedu trachealnu trubicu - na co maju chvilku... FUJ... lepsie nevediet..no ja bohuzial viem :( ale prvy krat som sla ako hrdina... no uz niesom... 😒 a hlavne ja nemam pocit-ze mi laparka pomoze.... neviem... mozno sa mylim.... kedze som uz raz otehu-som presvedcena ze vajickovody su OK a vajecniky nemam take - ze by mi aspon jediny krat poveali ze treba drilling...cize mi to pride cele takmer zbytocne..ale mozem sa mylit samozrejme 😔 😔

mireag
25. mar 2010

hiva, ja som bola tiez pripravena, ze ked bude treba, urcite pojdem. Nebranila by som sa tomu. 😉 V jan som dokonca volala do obidvoch centier tu v KE, ze ci mozem prist 3dc na odbery. Ovu nakoniec dosla 30dc, ale nejaka som bola vyplasena a myslela som, ze clostil uz nezabera... 😅

mireag
25. mar 2010

Katka, v podstate mas pravdu. Ale ked iui bez toho nerobia, ber to ako sucast "liecby." 😉

Baby, az do zajtra je sefka na skoleni, tak konecne nemusim davat pozor, co mam na monitore. Ked sa vobec da, tak mam kona dole zminimalizovaneho v rohu obrazovky... 😒

hiva
autor
25. mar 2010

no mne sa zrovna dnes sef vratil z dovolenky, takze dnes moc casu nemam.....musim podorabat vsetko, na co som 2 tyzdne pocas jeho dovolenky kaslala 😅 ...takze dnes ma tu moc nebude 🤐 papa 😒

katkaajurko
25. mar 2010

no ja som najprv pripravena prehovorit ich nech mi IUI urobia bez laparky ... ved aj tak si to platim tak co... im to moze byt jedno ak to nevyjde pre to ze vajcovody nie su ok...a na IVF uz netreba vajcovody...

govinda
25. mar 2010

čaute babule 🙂
mire, ty si mi teraz narobila brutálne chute takto na ráno 😀 . MIlujem pravé talianske rizoto, doslova 😀 . Neviem sa ho dojesť, často si ho robím aj doma. No a o cestovinách a šalátoch ani nehovorím 😀 . Pizza je samozrejme lákadlo tiež 😀 . A kde na hlavnej to je? To vieš, teraz, ako som na PN, sa mi so sadrou zle varí, takže kaď mužík zahlási, že sa ideme niekam najesť, aby moje kroky smerovali rovno do Napoli 😀

a čo sa týka laparky - bola to moja druhá operácia v živote, teda aj 2. narkóza. Prvýkrát som absolvovala operáciu kolena - meniskus v roku 2005. Mne ani ten deň čakania neprišiel nejaký dlhý a šialený, pretože som sa hneď dala do reči so ženami na izbe, takže mi to jednak zletelo a jednak som nemyslela na somariny. Len dúfam, že ma nečaká teraz 3.operácia 😒 - to v prípade, že sa mi nezrastie ten roztrhnutý väz v členku, tak ma čaká plastika väzu 😒 . Tak dúfam, že sa dáva pekne dokopy 🙂