Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

jancos
13. máj 2010

katka, tak sa drz, myslime na teba🙂

zuzu1111
13. máj 2010

juj jancos, ty si taky v pohodicke clovek, vsetkych nas tu musis ukludnovat, este ze ta mame 😉
oki, tak sa budem snazit nerobit z toho paniku, dufam, ze sa mi to podari....a vlastne uz toho 24.5. sa dozviem viac a od lepsieho odbornika.
vidim, ze ty toho tiez mas dost ☹ ...ale beries to uplne inac ako my co tu stresujeme...takze urcite ti to pomoze k tomu, ze vsetko bude OK
tak sa zatial majte baby, o chvilu pride MM z prace a pojdeme si niekam vyvetrat hlavu 🙂

Kati o kolkej mas tu laparku?

beatab369
13. máj 2010

zuzu
jancos
tak sa drzte, ja by som uz panikarila...ja som strasna....ja tu rozoberam ci mi mohlo poskodit lepidlo a ci par dni v byte s fajciarmi aj ked fajcili v inej miestnoeti nemoze mat na babo vplyv..... a vy mate omnoho vacsie dovody k starostiam...ale verim, ze vsetko bude fajn, ze to vsetko stastlivo doklepeme a budeme sa tesit z nasich malych drobcekov....
mne dr. nic nevravela ani o placente ani o nicom, tak hadam je vsetko ok, ani na screeningu nic nehovorili.... akurat nieco ohladom pupocnej snury tam nieco kontrolovala a vraj je to ok....tak uvidime...ja idem na dalsi screening az 9.6.2010 tak to je este more casu....no a moja dr. co k nej chodim ide skoro na 2 mesice prec, ma atestacie....takze ju bude zastupovat nejaky dr. - 27.5., tak som zvedava....mam poradnu....

katka drz sa 😉

jancos
13. máj 2010

zuzu, k tomu som tiez len dospela po case, proste sa to clovek nauci, ze mu stresovat dopredu nepomoze, neboj, aj ty do toho prides🙂 ide aj o to, ako pises, vediet si vyvetrat hlavu.
a ku komu ides 24.5.?

jancos
13. máj 2010

bea, nic neboj, bude ako ma byt a nakoniec sa vzdy ukazalo, ze vsetko zle je na nieco dobre. ale verim, ze nic zle nebude.
niektori lekari si proste pustaju usta na spacir, aj ked je to zbytocne, ked nemaju istotu, asi by nemali spekulovat. preto ja jednym uchom dnu - druhym von. ratam vzdy so vsetkym, ale ked pride nieco zle, isto ma to polozi. ale teraz to riesit nemienim.

beatab369
13. máj 2010

zuzu ja chodim v kuse do prace, akurat som bola tyzden PN co som sa v 8 tt tak vystrasila z ten orandzovej skrvny na gatkach...inac som stale v praci, nastasie mam celkom fajn pracu, vacsinou som v kancelarii, ku klientom zacinam chodit az teraz, doteraz som sa stranila aby som nepochorela....hlavne prve 3 mesiace....
inac zatial duphaston vobec nechyba 😀 keby som nestresovala ako debil tak mam krasne obdobie tehotenstva az na tie krize ale to je najmenej.....aspon zatial to este nie je az take hrozne...

katkaajurko
13. máj 2010

jancos ty si fakt super 🙂 a ja suhlasim co hovoris..oni niekedy zbytocne vela rozpravaju... a niekedy zas malo... 😒

neviem o kolkej ale hadam hned rano-nech ma netyraju dlho bez vody... no len dnes nas prijali 6...z toho dve laparky...tak neffim...uvidime... ale hadam pojdem medzi prvymi..idealne uuuuuuuplne hned prva 🙂!!

katkaajurko
13. máj 2010

aha ozaj - moj grafik...keby takto vyzerali uz od teraz vsetky.... 😵 😵 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

beatab369
13. máj 2010

jancos mas uplnu pravdu...ale tiez ti zavidim tvoj rozumny pristup a ako si vies v tej hlave rozkazat....asi budem trenovat hlavne na svojej hlavicke....aby som nerozmyslala vzdy pesimisticky a nemalovala certa na stenu....pozri som v 17 tt a poriadne som si to ani nevychutnala...len sa furt bojim a rozmyslam nad blbostami, ze co ak...boze to je ale preto, ze velmi chce ako si hovorila mat vsetko pod kontrolou a neurobit ziadne chyby..... ale to sa uplne neda....tak ako som si povedala po tom lepidle, ze od teraz budem rozmyslat 3 x dopredu a tak urobim nieco....a pozri, isla som z domu a ja debil rovno k fajciarom, lebo som velmi na vyber nemala a teraz opat po funuse zistujem, ze super chcemia - cigarety....tak pozri nech robim co robim, aj tak vzdy urobim nejaku blbost!!! a to ma hneva, cim viac rozmyslam tymviac kiksov....no nic, taky je zivot a dufam, ze tie moje preslapy budu odpustene a neodrazi sa na mojom drobcekovi 😉

jancos
13. máj 2010

kati, diky🙂 ale priznam sa ti, ze keby som ja mala ist na laparku, tak som iny bojko. ja sa bolesti bojim naozaj dost, aj ked viem, ze sa to da zvladnut, len by som sa asi dost obavala, to by som nevedela tak ovladat ako ked mi niekto nieco povie a ja viem, ze to nie je iste. chapes... takze ja obdivujem teba🙂

jancos
13. máj 2010

neboj bea, urcite budete ok a do porodu si nacvicis pozitivne myslenie a bude vsetko fajn🙂

beatab369
13. máj 2010

katka krasne...no taka spon vies, ze aj ty po laparke uz ziadne chrobaky v hlave....lebo mi tu vsetky asi mame viac stresov ako by bolo vhodne...uz som aj povedala, ze ziadny internet...no aj tak sa to uple neda- to je vo mne - asi budem stale stresovat....

jancos
13. máj 2010

idem baby do posilky, tak sa zatial majte pekne. kati, keby sme sa uz nestretli, tak tfuj, tfuj, tfuj, nech to super dopadne a vsetky grafy po laparke uz budu povinne ovulkove🙂 drz sa

beatab369
13. máj 2010

baby prave sa chystam k zubarke, ide mi robit dentalnu hygienu....preventivka v tehu...tak uvidim, dufam, ze ma nebudu potom boliet zuby....lebo naposledy pred mesiacom som tam bola, ze ma bolia 3 zuby - resp. ze su citlive na teplo a chlad...ale to pripisovala tehu, lebo vsetko mam vraj ok...tak som si kupila paradontax, uz je to lepsie, ale stale su citlive...takl dnes uvidim ako.... uz ste niektora bola na cisteny zubneho kamena, neboli to potom?

katkaajurko
13. máj 2010

dik ale ja sa bojim tiez bolesti ale pevne verim ze ma zdroguju nejakymi analgetikami!!! po mandliach mi dali super lieky a okrem zakroku vsetko po bola tazkaaa pohoda - som po PN ke prisla odpocinuta ako po dovolenke - ale to som fakt mala stastie ze v tej nemocke maju inovatinvy pristup a davaju jeden super liek-co zabera na bolesti 😀 😀 😀 😀 ja sa najviac bojim narkozy,cievky a hadicky

danielkabn
13. máj 2010

Čauko babulky,ja som dnes zasa cestovala,tak som mk nestihala..Katuš,držím aj ja moc palčeky,aspoň budem vedieť,čo ma čaká a neminie,ale v mojom prípade stále neviem kedy 😒 musím ísť niekedy na gyndu,len sa mi teraz toho nakopilo a vôbec nemám čas tam ísť.
Asi až v júni 😨

kerka13
13. máj 2010

katka ja som sa toho tiez velmi bala a nakoniec som nebola ani cievkovana a ani som nemala vyvod. mna operovali ako 3 a poslednu v ten den, cize okolo 11 ale v pohode som to zvladla a uz okolo 2 - 3 som si davala prvy glg vody a o par hodin potom som uz sama chodila na WC a pila cajik. veceru som asi nemala to si uz nepamatam, ale aj tak som po tej operacii bola taka unavena ze som ten den skoro cely prespala

kerka13
13. máj 2010

baby a viete mi poradit, mna dnes dost intenzivne pobolievalo cele doobedie a chvilu aj poobede podbrusko, niekedy to bolo az take krcovite. teraz som v 8 + 3 podal sona ale podla ovu 9. Myslite si ze by to mohlo byt este roztahovanie maternice??? v takej intenzite?? vy ste dokedy mavali pobolievani podbruska??? ja viem, ze je to normalne a mozno je to aj s tym, ze som v case naslednej mrchy tak len tak pre istotu sa pytam 😒

beatab369
13. máj 2010

kerka som v 17tt a este stale mam pobolievanie v podbrusku obcas....neboj hlavne okolo8 tt sa dost vyrazne natahuje maternica, takze to je tym, ja som tiez mala cely 8 tt intenzivne pobolievanie a potom to postupne bude ustupovat...ale mna asi cele tehu bude pobolievat...proste ja citim pobolievanie aj teraz ale nie je to intenzivne skor tak zaboli 3-4 denne, obcas pichne, niekedy je to lepsie skoro vobec a niekedy aj 2-3 dni po sebe tak citim aj dnes ma pobileieva obcas 😉

tak bola som u zubarky, som si myslela, ze v tehu su 2 x preventivka bezplatne, ale zautovala si za odstarnenie zubneho kamena 20 EUR, nasla mi jeden kaz, takze ma objednala na plombovanie....inac mam aj tehotenstvom citlive a trosku zapalene dasna, takze mi odporucila, ze paradontax pasta s makkou kefkou aj dasna a elmex pasta vecer s polotvrdou kefkou...ale, ze v celku je to celkom dobre len to treba vcas podchytit aby sa to nezhorsilo....takze asi tak 😒

kerka13
13. máj 2010

bea diky za odpoved 😉 tebe to tak pekne ubieha, uz si v 17 tt, to mas super, uzivaj si to lebo o chvilu je tu leto a ani sa nenazdas a bude tu oktober a potom budeme na rade mi ostatne, co sme za tebou v tesnou zavese 😎
ja som mala dnes strasnu chut na nieco pikatne tak som sa predchvilou najedla feferoniek 😲 tak teraz ufam, ze mi nebude zle od nich, ale boli veeelmi dobre, mnam 😅 😅 (ze by ma chytali chutky???)

kerka13
13. máj 2010

katka drz sa zajtra, budeme tu na mk na teba mysliet 😉

bobicek5
13. máj 2010

ahojte dievcata, neviem ci uz som sem nahodou davnejsie neprispievala, ale mame dalsiu novinku. Mam PCO a po umelom sa nam narodili krasni chlapci. A teraz som znova tehu - uplne spontanne, comu sa velmi tesime. Po porode mi moj gynekolog na moju ziadost kontroloval vajecniky a boli v zufalom stave. Kratko nato som otehu a nasledne robil dalsi USG a znova boli v zufalom stave, normalen musel prizvat kolegu ze ci je to vobec mozne...
Baby, chcem vam tymto len povedat, aby ste sa nevzdavali. Chodte za svojim cielom a mozno si ten ciel najde vas! GOOD LUCK!

danielkabn
14. máj 2010

Dobré ránko a pekný víkend všetkým 😀 😀
Nakuknem sem ale isto 😵 😵

beatab369
14. máj 2010

katka myslim na teba....mozno to uz aj mas za sebou.....drz sa

katkaajurko
14. máj 2010

dievcata,uz som po 🙂)) celkom som ok,len som lamala sestricky doteraz aby mi cievku vybrali,fuj ta bola hnusna,a to cikanie potom nic moc,ale uz to bude len lepsie,ani mi zle z narkozy nebolo

katkaajurko
14. máj 2010

a vajickovody oba priechodne,a celkovo vraj vsetko ok,cize ani pco...este som zvedava na spravu co bude v nej...

danielkabn
14. máj 2010

Ahoj Kati,tak som na teba dnes myslela.. 🙂 super,ze si priechodna..tak mozno problem robia len bacily 😉 a teraz sa Vam isto zadari... 😵 😵
No inak,ja som bola raz na kyrete a bolo mi zle z naladovky,aj potom..takze ja to asi nezvladnem 😒

zuzu1111
14. máj 2010

ahohte baby, kati super, ze uz mas po laparke.....a vysledky su tiez dobre 😵 😵 😵 zvedava, co ti povedia

Jancos co si sa pytala, tak na prvotrimestralny idem k Dr. Dosedlovi do Sace - on jediny tam ma na to certifikat.....

Dostala som sa na net az teraz, lebo sme u svokrovcov (zajtra ideme na oslavu) a cely den nejako blbol net.
Pekny vikend vam baby prajem.

zuzu1111
14. máj 2010

jej a este som zabudla, co mi radite s tym macmirorom? mam si ho uz zacat vkladat? ci este pockat?

mireag
14. máj 2010

Ahojte, 🙂

katka, super, ze je uz po tom a ze nic nenasli. 😵 😵 😵 Tak sup do snazilkovania a prec s bakteriami. 😉

zuzu, tiez som ho vcera dostala a mam ho striedat s candibene. Ja som zacala uz vcera a mam si ich vkladat max. 8 dni. Nic ma nepalilo, ani nesvrbelo, len som mala vytok - som myslela, ze to je ten tehu - no trubka som. 😅
Kludne si to daj. Myslim si, ze viacej by uskodili bakterie, ako samotne tablety. 😉