Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
23. sep 2009

Dobre ranko, zienky, tak kukam, ze ste vcera etste popisali. Mne sa vecer podarilo vyrazit poistky v celom byte, no nesla som carovat na chodbu... 😅 Jednoducho pukla ziarovka (NOVA!!!! 😠) a bolo...
Chlapa mam este k tomu na sluzobke, tak som bola stratena a chodila som s mobilom po byte... 😀
Nastastie odlietam aj ja dnes, tak to zriesime v sobotu... 😅

tatranka, no ked nie su foliky, tak nic nebude... ☹ Ale aspon ti pride s dufikom pekna rychla mrska a mozes nasadit delikatesu hned v dvoch tabletkach. 😉 😎

Inak BT vyzera na h...o, takze ocakavam mrchu... No co uz... 😒 Hlavne nech rychlo pride... 😉

shaarka
23. sep 2009

hehe, tehulka netehulka, pracovat sa musi. a fotky som potrebovala dokoncit, takze tak. ale pred polnocou som exportovala, co je super.

mire, idem kuk graf, ak ho najdem 😉

mireag
23. sep 2009

Este nie som vo ff zbehla, ale mala by si ma najst. Mam ten isty nick. Ale ziadna slava a hlave, ked tam chyba 20 dni... 😀 Teraz som si kupila microlife teplomer. Jediny, co mali. Mas s nim skusenosti?

tatranka111
23. sep 2009

baby ked sa bavíte o tej bazalke tak mne dnes vyskočila na 37,2 heh kebyže neviem od doktora, že folíky nenarástli tak by som si možno aj myslela, že ovu 🙂 .........ale to bude skor choroba a aj tak som ju zmerala až po druhom prebudení, lebo rano som mala 36,0

shaarka
23. sep 2009

tatranka, niekedy sa aj Dr pomyli...
ale tak ak to je jednorazovka, tak asi to bude chorobou.

mire, no daj ten link, lebo /mireag nefunguje. dam ta na moj blog. 🙂
a microlife mam, tento:
http://www.medi-shop.sk/product/teplomer-digita...

sarafortuna
23. sep 2009

Jancos, ved ja som tak trochu podpichla do teba 😉 - že ty hormony nie, a aj Irsina niečo take spominala... Ale ako si už písala, ty jedno zlostítko doma už máš. 🙂
Ak sa pamatás tak aj ja som ešte asi pred 4-5 mesiacmi mudrovala, že možno zdravy životný štýl pomôže a vela pohybu a "alternatívne spôsoby". No nejako to nezabralo, hoci som zvedava, že ako vyzerajú teraz moje vaječníky po 3 mesiacoch bratia FEMI kvapiek a Agnucastonu. A pravdupovediac, ja schudnut nedokážem - proste nedokážem...!
Ja sa velmi velmi velmi branim tej laparke... ja mam z narkózy strach a vadí mi, že sa o tom dozvedia v praci a v rodine a tak...a budem za chuderu jalovú... ☹ ☹ ☹ ☹
Vkladám velké nádeje do Clostilu...možno až príliž veľké a potom môžem byť sklamaná... ☹
No zatial musím vydržať do piatku a potom uvidím, čo ďalej..
ahojte

irsina83
23. sep 2009

sara drzim palce do piatku a daj vediet, viac nas je co dufaju ze closyl zaberie...ja som tiez prestala fajcit, pit kavu a mala som dietu...no nic...a este aj pijem aloe kazde rano...bola by som rada keby to dopomohlo ale nejak neverim...vlastne ani neviem co si mam mysliet...hormony su na p.t,len nam robia sarapatu... 😠

jancos
23. sep 2009

sara, ved nevadi, kludne podpichuj🙂 ved aj ja sa mozno casom prepracujem k hormonom, ale napr aj duph je hormon a jemu sa az tak nebranim, hocci ked budem snazilkovat uz na tretie babo, mam plan, ze zacnem aj bez duphastonu, lebo su aj prirodne lieky, co mozu pomoct.
a co bude v piatok, ze do piatku mas cakat? co rozhodnu, ci laparka ci clostil? od coho to zavisi. ja osobne by som dala prednost hormonom pred narkozou, ale nazory sa lisia.
daj vediet potom a drzim palce🙂

irsina83
23. sep 2009

drzte mi palce na zajtra, nech to ma aspon mm v poriadku...bojim sa... 😅

jancos
23. sep 2009

neboj, irsi, aj tak tomu nepomozes, bude tak ako ma byt.
to som mudra, co? ja som sa tiez bala, ked isiel moj🙂 tak chapem.
drzim palce

hiva
autor
24. sep 2009

ahojte....co nove????....u mna zatial nic akurat sa mi z tolkeho hupania (hore - dole - hore- dole) zacina dvihat zaludok 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

baba2288
24. sep 2009

cau hivus, chvilku som sa musela zamysliet nad tym Tvojim hupanim hore-dole-hore-dole 😀 ze co tym myslis. ma napadlo snazilkovanie. 😀

baba2288
24. sep 2009

jancos a ake prirodne lieky poznas,co mozu pomoct? mozno su este nejake, co som neskusila, tak sem s nimi. 🙂

shaarka
24. sep 2009

poldeci! 😀

hiva, zatial to nevyzera zle 😉 dokedy myslis, ze budes vladat cakat? alebo ako ste sa dohodli s Dr?

baba2288
24. sep 2009

a kolko tych poldeci, odbornicka? 😀

shaarka
24. sep 2009

no kolko zvladnes. resp. este o 2 viac 😀 😀 😀

baba2288
24. sep 2009

nooo,take feldeci nieje odveci. 😵

tigi
24. sep 2009

ahojte dievcata. 🙂

vedela som, ze takato tema tu existuje, ale nikdy som sa pri vasej teme nazastavila. az vcera. bola som u doktora na 13 DC s tym, ze si pojdem po vysledky z HP a dokino mi na zaklade ultrazvuku a vysledkov z krvi stanovil diagnozu polycysticke vajecniky. uprimne, dovtedy som nevedela, co tato diagnoza obnasa, aj teraz len pomaly ziskavam prehlad. bola by som rada, ak by som sa mohla pripojit do vasej temy a dozvediet sa na zaklade aj vasich skusenosti, co ma caka. len na doplnenie informacii, mam 29 rokov, antikoncepciu neberiem od januara 2008, avsak aktivne snazenie sme zacali az v januari 2009.

hiva
autor
24. sep 2009

to hore dole hore dole boli myslene BT teploty 😉 ..shaarka...neviem presne, co myslis tym vladat cakat 😅 ....sme sa s dokym dohodli, ze skusime 2 cykly len tak....ale kedze to zatial vyzera tak, ze ovulka nebude, asi k nemu nabehnem hned ako mi zacne mrcha nech mozme nasadit clostyl...pripadne ak nie clostyl, necham este jeden cyklus bez liekov ale budem trvat na tom, nech mi spravi zase HP, nech viem na com som 😅

shaarka
24. sep 2009

tigi, vitaj, neboj, s nami ti bude dobre 😉

hiva, ja som to skor myslela tak, ze do kedy cakat v pripade, ze by MS nedosla. akosi som pozabudla na tvoje pravidelne cykly. oki - takze ak by menzes neprichadzal a teploty by boli stale predovulacne, dokedy by si cakala? (pytam sa preto, lebo moja ovula prisla 38.DC)

hiva
autor
24. sep 2009

shaarka, tak to veru neviem....ale nepredpokladam, ze sa to stane.....ratam ze mrcha pride niekedy medzi 30 az 35 DC....ale ak by nie, asi by som cakala maximalne do 40 DC....ale ako vravim, u mna mrcha chodi sama aj napriek chybajucej ovulke 😅 ....aspon jednu istotu v zivote mam 😠

hiva
autor
24. sep 2009

tigi, tiez ta vitam medzi nami....sme tu vlastne skoro rovestnicky....ja mam 28,5 a snazime sa aktivne od juna 2008 😉

co ta caka a neminie?...hlavne vela trpezlivosti, lebo nie vsetko ide tak rychlo, ako by sme chceli 😉

tigi
24. sep 2009

dakujem hivi a sharka. 🙂 trpezlivost, hej, to si aj hovorim. 😉

hivi ja mavam cyklus 32 az 38 dnovy, naposledy som vsak mala 44 a dokino povedal, ze nabuduce ked do 40 dna nepride, mam prist ja za nim a pichne vyvolavacku. ja osobne by som bola radsej keby sa dovtedy spustila sama. tiez mi dokino povedal ze sice mam menstuacny cyklus, sice predlzeny, ale mam ale ovulku nie. ale ja som rada ze aspon menstuacia vobec chodi.

hiva
autor
24. sep 2009

tigi, tak to sme na tom rovnako.....konecne nie som jedina s pravidelnou MS a napriek tomu s PCO 😉 ....mne mrchana chodieva pravidelne a spontanne, vzdy tak do cca 35 DC....akurat raz sa mi stalo, ze bola cez 40 DC a to som potom isla na vyvolavacku...ale inak chodi pravidelne....a odvtedy, co som dobrala HAK Diane (3 mesiace na znizenie Testosteronu) tak sa mi cyklus upravil na 30 DC....teraz len sledujem, ci nabehne aj ovulacia alebo nie 😅

tigi
24. sep 2009

hivi ako dlho sa uz liecis na PCO? mala si aj ine lieky? mne predpisal clostylbegyt 2x1 tabletku, o antikoncepcii mi nehovoril nic, aj ked som mala zvyseny testosteron. merias si BT? v podstate neviem ci to ma vyznam s touto diagnozou meranie BT, ked ovulka nenastava, preto sa pytam.

hiva
autor
24. sep 2009

tigi, merat BT je podstatne prave pre nas, ked nie je iste, ci a kedy ovulka prisla alebo nie....ja som mala len tie 3 mesiace Diane na znizenie hladiny testosteronu, potom mesiac volna a na zaciatku septembra som bola na laparoskopii, kde mi boli poobrezavane vajecniky a tiez spraveny ich drillin (predierkovanie) aby sa mali kade foliky uvolnit.....no a opat som zacala merat BT aby som videla, ci ovulka prisla alebo nie....ak nepride tento cyklus (prvy po laparke) tak idem asi aj ja na clostyl 😉

podla mna je super, ze merias BT....len tak pokracuj, hlavne ked teraz beries Clostyl....lebo to je jedine lahke riesenie, ako potvrdit ci ovulka bola alebo nie....lekar na UTZV moze vidiet dominantny folik, ale uz neviem povedat ci praskol alebo sa vstrebal...cize na UTZV ti neviem presne potvrdit ovulku....na to je super prave meranie BT 😉

lululiatko
24. sep 2009

hivaaa, ty si nepamatas, ze v tom nie si sama? 😀 ja som dalsi pripad, co ma pravidelne ms (cyklus 27-28 dni) a mam pco... dokonca som vzdy na sone mala dominantny folikul...a nic z toho, asi nedokaze prasknut..
ja viem, pisem len zriedka, ale to vam garantujem, ze ked sa konecne aj na mna stastie usmeje, hned vam dam vediet (ak tato tema este vtedy bude existovat 😖 )
teraz beriem prvy mesiac clostil, ale vela od toho necakam ☹
ozaj, ohladom BT... dnes som 8 dc a zda sa mi, ze mam nejaku privysoku teplotu... 6 dc bola 36,64, 7 dc 36,77 a dnes 8 dc bola 36,74... je to normalne?? a musi mi doki pichnut pregnyl, aby mi folik praskol?

shaarka
24. sep 2009

ak mas vajecniky v zlom stave, tak uz ani pregnyl nepomoze... 😒 nemerias si bazalku?
teda vies, ci ovulujes, alebo nie?

lululiatko
24. sep 2009

shaari, ak si pisala mne, ja ovulku aspon podla BT mavam.. kazdy mesiac, od kedy meriam, teda od februara... vacsinou je ovula od 17 do 21 dc a mam kratku LF... no a mam predpisany clostil a duphaston.
to mi ani nevrav, ze ani pregnyl nepomoze. ja som stale v stave tomu neverit, ze vobec nejake PCO mam ☹ nezda sa mi to, ked ovulku mavam, mam pravidelny cyklus, na sone dominantny folikul, jednoducho tomu nemozem uverit.

sarafortuna
24. sep 2009

lululiatko, liekom musíš veriť!!! aj placebo efekt môže spraviť zázraky...
Ja idem zajtra k Dr. a už som nedočkavá, či mi dá Clostil, lebo on vždy hučí o tej laparke...
Ja laparku nechcem, ak mi ju odporučí, tak chcem Clostil.
Ovula môže prísť hocikedy - nespoliehaj sa, že to bude uprostred cyklu... teplotu musíš porovnať s inými dňami, takže uvidíš neskor či je to ovu. Na ovu by ti mala trochu "podskočiť" od normálu - napr. u mna je normál 36,4-36,7 a spozorniem až keď je teplota 2-3 dni nad 36,9.
Neboj, Shaarka ti doraz poradí 🙂 🙂 🙂 🙂 .