Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

eruuuska
11. sep 2013

@egyy ahoj, viem presne ako sa citis...ja som sa tak minuly rok dozvedela, ze svagrina a moje dve kamosky su tehotne vzdy som prerevala niekolko hodin, samozrejme az ked som bola sama...no u mna pravdepodobne uz prebehla ovu ci sa podarilo zistim najskor o dva tyzdne, ale poviem ti uz treti den ma tak bolia vajecniky, ze by som sa po stenach stverala...schvalujem ti prestat fajcit aj zdravo sa stravovat, ale podla mna by si inofolic a neviem teraz jak sa vola ten druhy co beries...no jednoducho by som ich na tvojom mieste brala aj nadalej, isty cas trva kym to zaberie a ak to teraz prerusis, budes opat na bode nula, lebo aj keby si isla do CAR tak ti to nasadia a takto to budes mat uz v suchu a prvy krok mozete preskocit, teda ak ti nedozrievaju vajicka tak toto je pociatocna faza, nevzdavaj sa prosiiiim...ja som uz zufala, dako sa mi vytraca dobra nalada a dostavam sa do depky, cakanie je snad pre mna to najhorsie a hadze to so mnou hore dole jak na hojdacke...

egyy
11. sep 2013

@eruuuska neboj sa 🙂 sice mam chut zobrat vsetky tie vitaminy, hormony a lieky a hodit ich celou silou o stenu. Ake viem, ze to nemozem spravit. Uz len to, ze tento mesiac zase citim vajecniky, tak mozno bude ovu. Uvidime. Som z toho taka..ja ti neviem. Zmatena... Ty mas dobre, ze to aspon pozeraju tie folikulky 🙂 ja ani neviem ci nejake mam. Vcera som rozmyslala nad tym duphastonom. Ze by som ho tento mesiac nebrala od 14 do 24 DC. Lebo co ak by som mala ovu 18ty den? Alebo 20ty. Dneska si kupim teplomer a idem skusit merat. Aby som vedela, ci mozem ten duphaston nasadit. Ty stale Len cakas na nieco..neboj. dockas sa a potom budes zase cakat 9 mesiacov...babo 🙂

ematko29
11. sep 2013

@drobec8888 no to je sila.,ale tebe tam hapruje niečo čo by malo vyvolať prasknutie folikulu.ona ti má dať pregnyl v piatok?ak by nepraskla?najlepšie v tvojom pripade by bolo asi aby si stále chodila na folikulometriu a ked by už folikul bol na prasknutie,podať pregnyla podla mna by to malo byť ok.ona sa už asi dovtípila lekárka ked videla tu velku ozrutu ,že tam bude problem.ja som mala zase problem stým,že mne vôbec nerastli ale po klostilbegite mi pekne narastli aj praskli samé avšetko ostatné islo už bez liekovtakže vidíš,hocikde to môže haprovať ,ale ked už lekárka zistila kde je problém už to bude dobré neboj 🙂

eruuuska
11. sep 2013

@egyy ja viem, ale co by som dala za to, aby som na to chvilku mohla zabudnut........no skus tu teplotu, dufam, ze ti to pomoze 😉

drobec8888
11. sep 2013

@ematko29 No neviem, či je to iba v tom prasknutí folikuly, lebo vlastne mi musela dať najprv injekciu na vyvolanie MS, pretože mi nič nedozrelo same po vysadení HA. A ja vlastne ani neviem čo mi bude pichať, akú injekciu, len povedala, že sa musíme dostať k tomu, aby som dostala normálnu MS a mohli sme začať merať ďalšiu folikulu. Inak bolo by fajn, keby to bolo ten v tom prasknutí folikuly.... No uvidíme k čomu sa v piatok a budúci týždeň dopracujeme....

ematko29
11. sep 2013

@drobec8888 neboj sa bude to v pohode.ak nedoratie folikul tak ti dá klostilbegit ,potom pichne pregnil adá duphaston.je to bežný postup,len teraz chce zistiť ako to vlastne celé je avčom je problém.do vianoc budeš tehula uvidíš 🙂

isabellaa
11. sep 2013

Caute baby mam 54 tbl izoflavonov, v jednej tablete je 40 mg.
Vola sa to menomax, spotreba do 28.9.2013

http://www.pilulka24.sk/menomax-tbl-120?gclid=C...
Ak mate zaujem, piste do IP.

egyy
12. sep 2013

@eruuuska ahoj. Ako ? 🙂 tak ja som vcera asi vdaka inofolicu citila vajecniky. Ale vies ako boleli. Ale tesila som sa z kazdeho pichnutia 🙂 dneska som si zacala merat BT (36,3) neviem aka ma byt, ale tak. Chcem sa trochu pozorovat, aby som v CAR mohla povedat. A neuveris, ale citim sa kludnejsia. Nechapem preco, ale uz necitim taky tlak. 🙂 asi mi sibe 😀

eruuuska
12. sep 2013

@egyy Ahoj, no cakam a cakam.... 😝 co ine mi zostava.... ale ved to je fantasticke, to znamena ze sa nieco deje, ....no tu teplotu treba merat minimalne mesiac dva, kym sa daju zhodnotit vysledky, ale je to pokrok, uvidis, da sa to doporiadku....normalne si ma potesila a zlepsila mi naladu.... 😉

eruuuska
17. sep 2013

@egyy Ahoj, ako sa mas, je u teba nieco nove, u mna stale po starom...cakam 😝

egyy
17. sep 2013

@eruuuska ahoj. Cakas? Ake prekvapive 🙂 a pocity? No ja tiez postarom. Beriem inofolic 2x1, meriam BT, mala som ze 36,3 potom 36,4 36,5 36,7 a dneska 36,3 zase. Dneska ma velmi bolelo podbrusko a citim vajecniky, tak neviem. Uz to velmi neriesim. Ked sa nepodari, tak potom uz ma hadam povedia, ci mam a kedy ovu 🙂 citim aj prsia a som dost vyhadzana.. asi z tych hormonov. Za 4 dni ma zase caka duphaston a zase dokola. Vam sa postastilo ci este nevies?

drobec8888
18. sep 2013

@ematko29 ahooj.... tak a zasa sme tam kde sme boli ☹ folikula bola v piatok samozrejme opäť väčšia a doktorka začala váhať či mi dať vyvolávačku alebo čakať. Tak som ju zrušila, že už minule hovorila, že teraz mi ju dá ak nepríde, tak nech mi ju pekne dá. Tak dala a vraj keď do 5 dní nepríde, tak sa mám zastaviť. ....Dnes piaty deň a nič, ani náznak ☹ Len ide preč, tak mám prísť až v pondelok ak sa mrcha nedostaví.... Ja už fakt neviem. Nie som zúfalá s dieťaťa, ale z obavy, že to neprskne a bude to musieť ísť von iným spôsobom ako cysta ☹ ☹ Nikdy som tak po tej mrchacine netúčila ako teraz 😝

eruuuska
18. sep 2013

@egyy ale ved to je super, tak ovulka musela byt 😀 podla mna si na dobrej ceste, ja som mala pri ovulke tiez bolesti podbruska, pichalo ma vo vajecnikoch a citlive prsia, super super, len tak dalej pekne krasne sa dopracujes k babetku.....
No ja neviem ci sa podarilo, tak cakam do buduceho tyzdna, koncom by som mala robit test, dufam, ze to dovtedy vydrzim, pocity no mala som pred par dnami krce v podbrusku a mam citlivejsie prsia, ale bojim sa toho, ci si to len nenahovaram, tak radsej neriesim.....Ja som bola v pondelok u noej gyn, ktora ked ma zbadala povedala, ze ona nesuhlasi s tym aby som otehotnela, ze najprv mam zhodit, tak ked som jej potom vysvetlila co a ako, kolko som zhodila, co vsetko robim preto, aby sa nam podarilo mat babo, tak zrazu uz som bola najlepsia pacientka na svete, a ze s takymi pacientkami je radost pracovat, este ma uistovala, ze s takymto pristupom sa k babu urcite dopracujeme, a ze ak sa nam pomocou CAR nepodari otehotniet do pol roka, tak ona mi vybavi ivf atd, no ale prvotny sok to aj tak nezmazalo......tak uvidim, ci som nepresla z lejaka do dazda...

ematko29
18. sep 2013

@drobec8888 Ahoj.Mne mrcha po vyvolávačke došla vždy na 6den,ale sú ženy ktoré čakajú do 2týždnoch.Ale tebe dala asi vyššiu dávku agolutinu tak ako mne taksnád každú chvílu dojde.Och máme my ale problémy ☹ Ja beriem už 3x denne metformin.Brala som ho 2x denne ,ale po mrche ani chýru ani slychu ☹ takže už 2a pol mesiaca som ju nemala.Tiež som bola u lekárky ana mesiac mi zvýšila dávku aked nedostanem tak mi pridá duphaston.Dokonca som mala pred 3týždnami pocit ,že mám ovuláciu a mrcha nikde.Lekárka vravela,že sa tá poovulačná fáza môže takto natiahnuť.

drobec8888
18. sep 2013

@ematko29 a ty si mala nejaké folikuly... veľké, či aký si mala ty problém keď mrcha neprišla? Ty máš aký konkrétne problém? malé folikuly, alebo tiež nepraskajú, alebo ešte niečo k tomu?Najhoršie je, že mne prvá injekcia nezabrala, tak sa bojím, že nezaberie ani táto ☹Ja už si pripadám ako jediná čo má nadrozmernú folikulu a svina drží sa tam a nič ☹ Mna iba tak mierne pobolieva brucho, špinenie mi síce prestalo (to som mala už úplne slabé pred touto injekciou - a vraj to bolo také samočistenie, žiadna mrcha) a to je všetko. Žiadna bolesť prsníkov ako som mávala kedysi keď som brala HA pred MS ☹ Už je zo mňa zúfalý aj chudák manžel..... otázka či už prišla, je u nás normálne tabu, lebo hneď mám nervy na drans... 🙄

misenaf
18. sep 2013

@drobec8888 presne ťa chápem. Mne predtým všetko išlo ako hodinky (ms aj ovulka) a teraz ked ma začal dr. sledovať a pichol mi Pregnyl tak sa mi všetko rozhádzalo... a už mi ani ms poriadne nechodí a o folikule ani nehovoriac..... neviem ako nám to teraz chce Dr. nastaviť aby sme mali aspon ms a ovulaciu, ved to je zaklad a už ani ten nefunguje.

egyy
18. sep 2013

@eruuuska ale to by mi ovu vychadzalabna 7 DC. To moze? Neni to skoro? Dneska mi stupla BT na 36,4, tak uvidime, co zajtra. Doktori su v tomto strasni. Hned ta odsudia a ani nevedia, cim si si vsetkym presla, co vsetko si skusala...

drobec8888
18. sep 2013

@misenaf Ja som úplne na prášky, bo absolutne netuším čo sa so mnou deje. Vysadila som HA po dosť dlhom užívaní a odvtedy MS nič ☹ ani teraz po 2. dávke injekcie ☹ Tak neviem či neskončím nakoniec pri laparoskopii s cystou ☹ Ty máš fajn, že aspon volakedy si mala pravidelnú, ale ja som v puberte mala-nemala a doktor to vtedy vyriešil HA a nič mi nepovedal. A tú som brala od svojich 16 až do teraz čo je 13 rokov!!! ☹ Celé zle,.. keby som vtedy vedela, že mám nejaký problém, teda PCO, tak ho riešim, ale takto som na to kašlala ☹ ... .

ematko29
18. sep 2013

@drobec8888 no ja som mala ,teda mám problémtaký,že folikuly nenarastu do takej velkosti aby mohli prasknúť.Teda,ono sa to začína pekne začínajú rásť azrazu sa to stopne a ide to od začiatku stále dokola.Mne stačilo užiť 2mesiace klostilbegit a folíky aj vyrastli aj praskli aj všetko ostatné išlo bez liekov aj tehu pekne bez problémov.Antikoncepciu nechcem a preto mi nasadila metformin.ale akosi nič, ☹ Ja aj lekárka sme verili,že mi to pomôže a upraví sa cyklus.No ešte tomu dávam mesiac.Ked si človek predstaví ako musia byť v tele hormony vyvážené a ako je to komplikovane zložité v tom tele tak sa ani nečudujem ,že niekde to zahapruje sa snažím takto to brať,aj ked mne sa to už lahšie povie ked mám deti.V tvojom prípade by ti mohla lekárka pekne nastaviť cyklus.Od toho 5dna klostil do 10alebo tak podobne som to mala ja,potom pregnil nech dojde k ovulácii a duphaston k tomu potom.Neexistuje aby sa nepodarilo.Ak ti folikul rastie pekne a nezastaví sa rast tak by ti možno stačil len pregnil aostatné by slo samé.Jedno ti poviem,treba to len nastaviť,anebude problém. 😀

ematko29
18. sep 2013

@drobec8888 ináč aj mne v 16tke nasadili antikoncepciu,nič neriešili.Ja som bola kludna ,že menzes mám tak som to tiež neriešila šak som sa na lekarov spoliehala.brala som antiku 5rokov aked som chcela otehu bol problém,nik nevie v 16tich aké je to komplikované,všetky sme sa spoliehali na lekárov .Gynekologovia to riešia rýchlo a jednoducho.Chce žena otehu nasadia liečbu na otehu,nechce otehu dajú antiku :(

drobec8888
18. sep 2013

@ematko29 no len mne asi dala ten pregnil na vyvolanie MS a akosi nič ☹ Tak neviem čo na tú "moju" folikulu zaberie...to bude nejaký nezmar 😠 A do akej ti normálne narástli? Mne merala aj nejakú na druhom vaječníku a tá mala naposledy 10 mm, ale vravela, že z toho nič nebude teraz, že táto veľká ju nepustí...ale neviem aká veľká by narástla... Každopádne ďakujem za podporu, snáď sa čoskoro posunieme aspoň ďalej a príde už tá moja vytúžená MS 🙂 alebo pôjdem zasa na dalšiu injekciu 😒

ematko29
18. sep 2013

@drobec8888 tak ja ani netuším do akej velkosti narástli 😕 .ale už je to aj tak jedno.tak ti držím prsty nech dojde ta ms. 😉

eruuuska
18. sep 2013

@egyy no 7 DC to je skoro, ale stat sa moze vsetko, len si meraj teplotu a ked to bude dlhsi cas, tie vysledky sa daju zhodnotit, takto je to dost nejasne, ale dolezite je, ze sa aspon uz nieco deje, citila si vajecniky a uvidime co dalej, ja idem zajtra nalacno, budu mi robit ten glukozovy test, tak uvidime ako to dopadne, mi povedali, ze si tam odsedim minimalne dve hodky...

egyy
18. sep 2013

@eruuuska ja Len dufam, ze to nebude skor nejake prechladnutie, lebo aj podbrusko ma dost bolelo dneska a som nejaka soplava. Tak ty si zvyknuta cakat. Co su pre teba dve hodiny 🙂 jeden casopis.odporucam pribehy zo zivota, alebo napisane zivotom..dobre sa to cita. Ja mam v poslednej dobe strasnu chut na sladke. Kazdy den aj 2 kekse..a to som sa chcela obmedzit.🙂 zajtra si skusim spravit ovu test v praci, ked mi stupne BT. Uvidime. Lebo v cez vikend som tam mala taku slabu ciarku, tak ci bude silnejsia.

drobec8888
19. sep 2013

@ematko29 hm...no včera som sa skoro potešila...ale márne. Vyzeralo to že prišla ale potom som zistila, že ide zasa iba o to špinenie ako po minulej injekcii. Takže asi z toho zasa nič nebude ☹ Tak sa idem dnes objednať na pondelok a zasa sa uvidí čo a ako ☹

ematko29
19. sep 2013

@drobec8888 och to je psycho.To je riadna skúška nervov.Ja tiež čakám ,ale márne asi.Ale ty stou cistou to je zas troška iné.Asi ti pichla slabú dávku,či?Aj ja som teda zvedavá čo bude v pondelok,čo ti povie.

drobec8888
19. sep 2013

@ematko29 priznám sa, že ani neviem ako sa volá to čo mi pichala ale hovorila sestrička že dve dávky, tak málo toho asi nebolo ☹ Už si asi zakážem čítať všetky veci o tom na nete, bo to je fakt na prášky.... Musím sa asi cez víkend riadne resetnúť, inak sa zcvoknem ☹

ematko29
19. sep 2013

@drobec8888 Bol to určite agolutin,progesteron ktorý po pár dnoch klesne a má dôjsť ku krvácaniu.Máš pravdu,ak máš možnosť tak sa poriadne odreaguj.Lebo to je fakt nanervy.Aj ja by som sa ak by bola taká možnosť lenže nieje ☹.Ináč mne tiež pichá 2dávky a do týždna vždy odkrvácam.Tak ja neviem ,možno ešte dojdu krámy

sofi88
19. sep 2013

@drobec8888 @ematko29 aj mna caka dalsi tyzden vyvolavacka, pokial dovtedy ms nepride a zatial sa na to nechysta ☹ no ja osobne po nej krvacam velmi slabo a kratko...

ematko29
19. sep 2013

@sofi88 Aj ja som po nej krvácala slabšie,ale bolo to krvácanie nie špinenie.Odkedy beriem aj metformin tak dosť silne krvácam.