Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

januar
10. dec 2009

ahojte dievčatá , pripájam sa aj ja k Vám, my sa snažíme 4roky a nič.... tiež mi zistili PCO ..... keďže nijako oi nejde a veeeeľmi chceme bábo ,tak sme sa rozhodli pre centrum asist. reprodukcie , sme objednaný na január.....

titulienka
10. dec 2009

Ahojte babulky dlho som tu nebola a ani neprispievala ...potrebovala som trosku vypnut...
Tak dnes sme zacali s folikulometriou...ukazala som dokimu grafy, pochvalil ma ze som vzorna pacientka 😉 ...a kedze moje cykly su 45 a vic tak nepredpokladal ze nieco uvidi vraj je to skoro...ale aj tak mi spravil usg a boli sme obaja prekvapeny dnes som 11DC a na pravom vajecniku mam krasny 17mm folikul...no samozrejme nevieme ci to nieje z minuleho cyklu ....to povedal doki...sice som o tom nepocula ale asi sa to stava ..tak idem na dalsi usg v utorok 😉 ...takze uvidime... 🙂

sharka..stava sa aj take ze folikul ostane z minuleho cyklu ...a nieje to skoro mat v 11DC 17mm folikul ???

a po dalsie bol zlaty ...lebo ked som nanho vytiahla grafy ..tak uznal sam, ze duphaston az po ovulacii a to ma veeeeeeeeeeeelmi tesi.... 🙂 🙂

mones
10. dec 2009

ďakujem kočky ste veľmi zlaté ako sa tu navzájom podporujete 🙂 🙂 🙂 , viem , že nám všetkým zostáva len čakať ale dokedy????? 😢 ,

aj ked mi hovoríte, že cykly mám ok, bez liekou by to nebolo tak a o ovulácii ani nehovorím, tá nie je (tento rok bola raz).

pgaba
11. dec 2009

Ahojte,
vydim, že veľa z nás má problém so syndrómom PCO. Aj mne zistili a vraj by som mala ísť na laparoskopiu. Boli ste už niektorá?-ak áno tak by ste mohli napísať, že čo to obnáša?
Dik
Držím každej palce ;)

govinda
11. dec 2009

ahojte babule. Nejako vás nestíham posledné dni 😒 .
A akoby to nestačilo, dnes si na mňa dovolil nejaký bacil, tak sa snažím nejako liečiť 😖 . Som zvedavá, čo mi to urobí s BT 😒

pgaba, ja som bola na laparoskopii v septembri tohto roku - ide o zákrok v celkovej anestéze - teda aspoň ja som mala a laparoskopicky ťa prezrú, prípadne urobia priechodnosť. Mne tiež lekár povedal podľa hormonálneho profilu a aj podľa usg, že mám pco, ale pri laparoskopii sa to nepotvrdilo.

katkaajurko
13. dec 2009

ahojte baby tak co tu nove? ja zatial este nemeriam tento cyklus...

miriamka
13. dec 2009

Ahojte,
no ja cakam zajtra mrchu...teplotu mi nejde pomerat lebo sa mi teplotmer pokazil,takze graf nedokoncim 😀

katkaajurko
13. dec 2009

miriamka a ako vies ci pride? si testikovala?

miriamka
13. dec 2009

Kati,netestovala...ja nemam vo zvyku testovat dokial mi mrcha fakt nemeska 😅

katkaajurko
13. dec 2009

som myslela ze ano 😅 ked cakas mrchu - tak potom ju necakaaaaas 😉

pgaba
14. dec 2009

Dik Govinda,
chcela by som sa este spytať, že kolko si sa zotavovala a či si po zákroku marodila?

hiva
autor
14. dec 2009

caute...pgaba...ja som bola tiez na laparoskopii...v stredu som nastupila do nemocnice, vo stvrtok rano ma operovali, v sobotu som isla domov a v utorok do roboty (bola by som isla do roboty uz v pondelok, ale musela som ist k doktorovi na ukoncenie PN-ky)....ale inak uz vo stvrtok vecer po operacii som sa citila fajn a vysedavala pred telkou....nebyt diety, ktoru musis mat po laparke min. 1 den (aby sa creva neposkrucali) tak by som bola isla domov uz v piatok 😉 podla mojich skusenosti laparka nebola nic....vsetko islo ako po masle.....pocas nej mi prezreli priechodnost vajcovodov, obrezali vajecniky, spravili drilling vajecnikov a odstranili jeden zrast medzi maternicou a crevami...a som rada, ze som bola....aspon mam istotu ze s vajcovodmi nemam ziadne problemy 😉

a inak po laparke mi nabehla aj ovulacia....neberiem ziadne lieky a po laparke som mala zatial kazdy cyklus ovulku 😉

fakt ju vrelo odporucam 😉

katkaajurko
14. dec 2009

ahojte

mna trapi mrcha... uz mi koncila,vcera nic a dnes som prvy raz po chorobe v robote a tak no a dnes ma bolia krize ako keby zacinala a aj mam zase krv 😖

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
14. dec 2009

katka....aj u mna je bola mrcha tentokrat uplne ze strasna.....asi to bude vsetko tou chripkou....mne sa tahala cez 8 dni a este stale spinim....a tie krize ani nehovorim....a este ma k tomu strasne boli hlava....no proste otras ☹ ....no hold, dufam ze za tieto trampoty na zaciatku cyklu budeme na konci nejak odmenene 😅 😀 😀 😀

katkaajurko
14. dec 2009

ja mam furt aj antibiotika..uz zvazujem ci to nebolo aj tym,ze som si vecer dala preventivne este acylpirin - fakt uz som z toho magor...9ty den 😖

hiva
autor
14. dec 2009

katka....mozno je to tym acylpirinom....alebo celkovo chorobou....umna bola divna este aj tym, ze vobec nebola silna....inokedy mavam minimalne 1 den na zaciatku mrchy taky silny, ze musim menit vlozku pomaly kazde 2 hodiny....a teraz nic take....v pohode by mi vystacila aj jedna vlozka vely den.....no hold, netusim, co sa to deje....u mna to bola fakt divna mrcha a snad to teda bolo len tou chripkou a nic vaznejsie sa nedeje 😒

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katkaajurko
14. dec 2009

ano ano - aj ja som teraz postradala "silny" den - dokonca jeden den to tak aj vyzeralo a stoplo sa to normalne - tusim prvy druhy den som mala mrchu "len doobeda" a poobede nist-potom normalne take slabsie..potom spinenie, potom nic a dnes zase krv - ako fakt nechaaaaaaaaaaaaapem - a to som mala hned po ukonceni ist k dr - idem asi teda zajtra-lebo uz je to 10 den - len dufam,ze uz to fakt aj prejde...

hiva
autor
14. dec 2009

katka....tak to fakt netusim, co sa to s nami deje.....ja dnes este spinim ale dufam, ze uz naposledy a zajtra bude uz pokoj.....ja este tento mesiac kaslem na doktorov a davam tomu volny priebeh....no a po novom roku to zacnem riesit....asi sa skusime popytat ohladom IVF...alebo aspon IUI na zaciatok 🙂

inak mna aj napadlo, ze co ak som napriek tomu krvacaniu tehula....lebo brucho ma boli strasne cely cas...inokedy pri mrche boli len prve 2 dni....ale podla dnesnej teploty je to pase 😀 😀 😀 ...takze to vsetko nakoniec pripisujem iba k tej chorobe....nic ine to nemoze byt 😉

katkaajurko
14. dec 2009

pravdu povediac to napadlo aj mna - a nemeriam teplotu - ale skusala som krcok a bol makky a hore - neviem no..asi zajtra uz zmeram aby som videla..ale bolo by to naprd...antibiotika plus som si dala aj proti kvasinkam fluconazol 😔 takze radsej nech nie som a je to chorobou 😔

hiva
autor
14. dec 2009

ja som tiez tieto posledne dni hodne popijala a napchavala sa liekmi....ale podla mna aj keby to bolo tehu, v takom rannom stadiu to asi az tak nevadi, nie?....ved kolko je takych bab co zistia ze su tehu az v nejakom 7 - 8 tt....a tiez si dovtedy nedavali pozor....

i ked velmi by som ti tehu priala, osobne si myslim, ze je to tou chorobou....pripadne postavenim hviezd alebo nejakym podobnym sialenstvom 😀 😀 😀

katkaajurko
14. dec 2009

neviem hivus..antibiotika ani nebyvaju taka tragedia ale viem,ze ten fluconazol co sa prehlta proti kvasinkam problem byva - ale ja si myslim,ze je to tiez tou chorobou alebo acylpirinom...mozno tym prudkym ochladenim..ani nemozeme vediet na co vsetko nase telo reaguje...

govinda
14. dec 2009

ahojte kočky 🙂 . Čo nové?
Ja som bola dnes na folikulometrii a folik veselo rastie, už má 19mm 🙂

hiva
autor
14. dec 2009

govi...super....a uz ti aj pichol pregnyl alebo este nie? a bude vobec pichat?

u nas nic nove....s katkou nas obe trapi mrchana a choroba....uvidime, co z toho bude 😒

govinda
14. dec 2009

hiva, nebude pichať pregnyl. V stredu idem zas na folikulometriu, očakávam ovulku práve tak na stredu, tak uvidím 🙂
A choroba trápi aj mňa, chytila som nejakú virózu, takže aj ja teplotujem a potím sa a dnes som bola u svojho lekára, ktorý mi predpísal antibiotiká - to pre prípad, že by mi do pár dní nebolo lepšie 😒

hiva
autor
14. dec 2009

no ja som to nejak prezila zatial bez antibiotik....len cajicky, med, citron ....ani vylezat som nemala kedy....som taka koza...miesto toho, aby ma to preslo za tyzden, uz sa s tym morim 3 tyzdne 😠 ...no ale sak cez Vianoce hadam trosku zrelaxujem....akurat neviem, kto za mna uprace, napece a navari 😠

govi, tak drzim palce....a poriadne sa snazilkujte 😉

govinda
14. dec 2009

hiva, no tak mňa to chytlo v piatok, ale mám taký nedobrý pocit, že mi to celé prešlo na priedušky - to preto mi dal antibiotika, ale mám počkať aspoň do zajtra a ak, tak si ich mám nasadiť práve zajtra. Uvidíme, ako mi bude 😒

hiva
autor
14. dec 2009

jasne...uvidis, ako sa budes zajtra citit....inak mne to sadlo asi na komplet cele telo....este aj hlava ma priserne boli....no a kaslem riadne uz 3 tyzdne.....ja osobne sa snazim vyhnut akymkolvek liekom....a hlavne antibiotikam.....neviem preco....viem, ze mozno je to blby nazor....ale nejak som si na to zvykla.....antibiotika som brala za svoj zivot 2-krat....raz penicilin ked som bola v kontakte s babou s meningitidou.... a raz asi pred 3 rokmi ked mi odumrel zub a isli mi ho trhat...vtedy mi ANTB nasadil zubar, aby sa predislo zapalu....neviem preco, ale nejak sa antibiotikam branim a vyhybam 😅 ...ja chripku vzdy sama pretrpim a necham moje telo, nech sa s tym vysporiada ako chce....i ked sa vravi, ze chripka by sa nemala prechodit...ale co uz, ked to inak nejde 😒

pgaba
14. dec 2009

Dik Hiva za vysvetlenie. Chcela by som sa este spytat, ci si bola aj v kupeloch v Luckach??
Pred Laparkou si mala aj ty nepravidelny menzes?
Dik

hiva
autor
14. dec 2009

pgaba...nie....v kupeloch som nebola...ani neviem, preco by som mala.....ja som pred laparkou mala sice viacmenej pravidelne, ale dlhe a anovulacne cykly ....cca kazdych 33 - 38 dni som mala MS....ale na zaklade Hormonalneho profilu, Ultrazvuku a BT potvrdenymi anovulacnymi cyklami bola u mna jasna diagnoza Syndrom PCO....najprv mi doktor nasadil na 3 mesiace Diane 35 na znizenie testosteronu a potom hned mesiac a pol nato som isla na laparoskopiu z dovodu drillingu vajcnikov a celkoveho vysetrenia 😉

a este laparke som sa vobec nebranila lebo nakolko manzelov spermiogram je v celku OK, na odsuhlasenie umeleho oplodnenie u poistovne je pri diagnoze PCO potrebne potvrdenie diagnozy laparoskopicky....takze ak sa niekedy rozhodneme na IVF snad uz budem mat vsetky potrebne vysetrenia za sebou 😒

govinda
14. dec 2009

hiva, ja antibiotiká beirem tiež sporadicky 🙂 . Naposledy mi ATB dávali po laparke v infúzke 😀 . A ani neviem, kedy som predtým ATB brala, no pre istotu mi ich napísal a že keď budem cítiť, že mi to prešlo na priedušky, že si ich mám nasadiť, zatiaľ nie. Zatiaľ je to taká viróza, kýcham, kašlem, teploty - klasika, na to ATB nepomôžu, ale bolia ma priedušky, tak pre istotu, aby som k nemu nemusela behať cez sviatky.