Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

chlpacik
15. mar 2011

@mili78 stvrtok je tu hned, uz len zajtra a mame tu stvrtok. 😉 a uvidime co bude 😉 😵

chlpacik
15. mar 2011

Ja som tiez platila v centre za zakladne vysetrenie, 3odbery,3usg,1vyter,1spermiogram a komplexna správa o diagnoze ma v centre vysla na 50eur. Dalej sme sa nedopracovali, kedze sa musim preliecit u obvodnej gyndosky 😖 , ale pozerala som a moj v centre lekar ma za poradnu kazdych 30min., ze si uctuje 20eur, ale niektore vykony boli riadne palky, takže biznis sa tam u neho musi tocit, ale to viete za KVALITU SA PLATI. 😵

gabulenka
15. mar 2011

@leeena_4 děkuji, jsi hodná. Antikoncepci mám vysazenou rok, ale "snažíme se od září. Vím, není to kdovíjaká doba, ale když jsem neotěhotněla s clostylbegytem, duphastonem a estrofemem, po půl roce mě gynekoložka odeslala do CAR. Vlastně ani nevím, jestli jsem během toho půl roku měla vůbec ovulaci. Zpočátku ne, pak možná, kdo ví ☹ Doktorka mě udělala vždy jeden ultrazvuk, ale už ne kontrolní, jestli folíky dorostly atd. Takže nevím. Ale tento měsíc určo nebyla. Manžel má spermiogram v pořádku, čekáme na zbývající výsledky krevních testů (genetika). Takže teď řeším, jestli jeden měsíc zkusit minimální stimulaci s clostylbegytem, nebo laparoskopie vejcovodů nebo IVF (to bereme jako poslední možnost).
@mili78 děkuji, snad se nám všem brzo zadaří, držím pěstičky všem 😉
Holky, prosím, co je podle Vás příčinou PCO? Nějak jsem se zapomněla zeptat doktorky, nebo jsem to nepostřehla. A vrtá mě to hlavou...

mili78
15. mar 2011

baby skratka a jasne, ak chceme mat vysetrenia urychlene, nemienime cakat a podavat si klucky u tzv.štátnych lekaroch, tak musime cvakat 😝

mili78
15. mar 2011

@chlpacik ...no ved jasne...este ma aj tak caka kopec vysetreni...a vysledky z hemato budem mat az za 3 mesiace 😝

hiva
autor
16. mar 2011

@gabulenka pricinou PCO moze byt hrozne vela veci.... u kazdej baby je to inak.... u jednej to moze sposobovat nespravne spracovavanie cukrov, tzv. inzulinova rezistencie, u inej to moze byt sposobene poruchou stitnej zlazy, u inej hormonalne problemy, u dalsej obezita, u dalsej to moze byt aj psychikou - stresy ovplyvnuju hormony.....proste je vela roznych pricin.... jedine co maju spolocne je vysledok - PCO - cize miesto toho aby dozrieval jeden folik vo vajecniku sa ich tam robi kopu malickych, alebo folik niekdy nedozreje a nepraskne a ostava vo vajecniku, kde casom zrohovatie a tym zhrubne stena vajecniku..... je toho vela a preto ani liecba nie je nikdy jednoznacna a rovnaka pre vsetky 😉.... treba hlbsie patrat po pricine PCO a potom to liecit 😉

leeena_4
16. mar 2011

@gabulenka tak my se snažíme skoro rok a ovulaci jsem neměla ani jednou 😠 Brala jsem clostík a proveru. Ms chodila jakž takž, ale ovule ne, no a po kontrolních utz mě taky poslaly do CARu z diagnozou PCO, která se potvrdila. Laparoskopii mi tam nedoporučili. Manža má taky dobré spermio, takže mi zkusíme od příštího měsíce stimulku injekcema a když budu reagovat, tak 2-3x IUI a když to nevyjde, tak IVF. Nechcete taky zkusit to iui, před případným IVF? pokud má manža dobré spermio, tak bych to určo zkusila 😉
@hiva prosím tě, ta resistence na inzulin, to je normální test na cukrovku, jak piješ tu sladkou vodu a berou ti v průběhu krev?

hiva
autor
16. mar 2011

@leeena_4 ... hej....to je presne ono....nalacno zoberu krv, potom vypijes glukozu a po 1 alebo dvoch hodinach zase vezmu krv 😉 .... ale myslim ze ta inzulinova rezistencia neznamena este cukrovku....neviem 😅

leeena_4
16. mar 2011

@hiva ahá, na tom jsem byla asi před pěti lety a bylo to v pořádku, tak doufám, že se to nezměnilo. Ale taky myslím,že ta rezistence nemusí nutně znamenat cukrovku 😉

kaaaty
16. mar 2011

@leeena_4 ahoj ake budes mat injekcie? Co sa týka tej rezistencie, ano je to tak ze ti zoberu krv, vypijes glukozu a po hodine ti opat beru krv a po dalsej hodine opat.....u mna sa to nepotvrdilo....a ta glukoza nalacno to bolo zle...jaj a nesie sa pri tom chodit proste musis sediet a cakat na dalsi odber....

hiva
autor
16. mar 2011
leeena_4
16. mar 2011

@kaaaty jojo, je to hnusné, ten roztok, ble. Ale znám i horší 😉 Pro mě je nejhorší to píchání do prstu. Já vydržím hodně, ale jak jde o píchání injekcí a braní krve, tak se skládám už ve dveřích 😀. Jinak nejsem si teď úplně jistá, ale myslím, že budu mít Gonal 900 jednotek v tom peru. 🙂

leeena_4
16. mar 2011

@hiva díky za článek 😉

leeena_4
16. mar 2011

@kaaaty no, buď Gonal, nebo Puregon, za boha si nevzpomenu 😀

natyi25
16. mar 2011

@leeena_ @hiva 4inzulínová rezistencia nie je cukrovka...je to síce porucha vstrebávania inzulínu, t. j, odolnosť buniek voči inzulínu...ale nie cukrovka, ludia s IR majú nábeh na cukrovku, ale nie je pravidlo, že ju aj musia dostať, mne IR zistili z krvi...nepila som glukózu, nakoľko môj diabetolog je aj endokrinolog a súčasne robil odbery na viac hormónov....takže asi tak...beriem metforgamma 850, vedľajšie účinky nemám žiadne...tak som rada, že mám zatiaľ pri PCO "len" IR

hiva
autor
16. mar 2011

@mili78 ...tu som nasla ako by sa mal hodnotit ten OGTT 😉 http://www.imalab.cz/kategorie/funkcni-testy-pr...

hiva
autor
16. mar 2011

@natyi25 ...aj som si myslela, ze je to tak ako si pisala....len som si nebola ista 😉 🙂 ... no mna caka test zajtra... som zvedava, ako dopadnem... lebo tak uz mam potvrdenu poruchu stitnej zlazu, tak snad sa k tomu neprida aj IR.... i ked teda pri mojej obezite tomu davam dost velku sancu 😒 ...tak uvidime.....snad budem milo prekvapena 😅 😀 😀 😀

leeena_4
16. mar 2011

@hiva držím palečky, ať to dobře dopadne 😉

mili78
16. mar 2011

@hiva .... hivus mne to dava, ze stranka nenalezena ☹

leeena_4
16. mar 2011

@mili78 mě to šlo otevřít normálně

leeena_4
16. mar 2011

http://www.otehotnet.cz/bylinky-k-otehotneni/71... tohle by mohlo být na PCO taky dobrý 😉

hiva
autor
16. mar 2011

@mili78 ...nieco sa tam pokafralo: tu je spravny link: http://www.imalab.cz / kategorie / funkcni-testy-provadene-v-laboratori-%E2%80%93-ogtt.aspx

akurat ale musis odstranit medzeri pred a za lomitkami 😉

hiva
autor
16. mar 2011

@mili78 vysledky by mali byt takto:

na lacno: do 6nmol - normalna cinnost, medzi 6,1 a 6,9 mmol - porucha, nad 7 mmol - cukrovka
po 2 hodinach: do 7,8 mmol - normalna cinnost, medzi 7,8 a 11 mmol - porucha, nad 11 mmol - cukrovka

http://public.fnol.cz/www/urgent/seminare/20060...

hiva
autor
16. mar 2011

@leeena_4 ...ja osobne na bylinky moc neverim 😉 🙂 ... ale netvrdim, ze to nemoze pomoct 😉 🙂

leeena_4
16. mar 2011

@hiva já na ně taky rozhodně nespoléhám U PCO je to podle mě asi fakt těžký pomoct bylinkama, ale jako zkrácení dlouhýho času je to super, ublížit to nemůže a když to pomůže, tak super 😉 Já ten maliník zkusím.

gabulenka
16. mar 2011

@leeena_4 děkuji, já se v těch zkratkách moc nevyznám 😀 ale mám zkusit ještě jeden měsíc s clostilem a když budu reagovat, tak mi folíky odsají, pokusí se oplodnit a šupnout zpět. Tak nevím, jestli je to to IUI. Jsem už ze všeho totálně zmatená... Jen právě ještě řeším, jestli to o měsíc neodložit, z vícero důvodů. A taky jestli před tím nemám zkusit tu laparoskopii ☹
@hiva díky, nevím čím to mám způsobený já, ale nedivila bych se, kdyby stresem 😀

leeena_4
16. mar 2011

@gabulenka To je právě iui a je mi divné, že nezkusí ani stimulaci injekcema, ani iui a rovnou vás ženou do IVF. Kam chodíte do centra? Já nevím. mě laparoskopii nedoporučil ani můj gynekolog, ani v CARu, ale jsou tu holky, kterým to pomohlo... Ale určitě bych před IVF vyzkoušela IUI. Je to mnohem méně náročné pro tělo i duši 😉

hiva
autor
16. mar 2011

@gabulenka mne sa zda divne, ze by ti pri clostyle mali odsavat vajicka a oplodnovat ich mimo.... to uz je vlastne ako samotne IVF, ale so slabsou stimulaciou.... pri clostyle vacsinou robia iba to, ze sleduju rast,foliku, ak je dost velky, pichnu injekciu na jeho prasknutie a 2 dni na to ti cez pipetu zavedu spermijky priamo do maternice 😉 ... ak by ti mali odsavat vajicka tak ako hovoris, to uz by bolo lepsie ist rovno na IVF s kompletnou stimulaciou na zaciatku, nie?... lebo po nej byva vela vajicok a teda aj vyssia sanca na oplodnenie.....zatial co po clystyle budes mat asi maximalne 2 vajicka.....

timona
16. mar 2011

ja som si robila včera poobede tehotensky test pepino s citlivosťou 20 a bola tam uplne slabucka druha ciarka, nasledne som spravila mama test s citlivostou 10 a bola tam len jedna aj dnes rano bola len jedna...takze asi na tom pepine bola blbost...