Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
30. mar 2011

@sysinek hm, to není tak moc, ale třeba stačí míň, držím palečky 😉

katka.gzd
30. mar 2011

babule ked vas tak citam tak zacinam chytat strach...mne doky naordinoval clostil kazdy druhy den od 3tieho dna cyklu po 2 tabletky....je to moc? malo?

sysinek
30. mar 2011

@katka.gzd no ja som napr.mala 2x1, od 3dna v kuse 5 dni...

leeena_4
30. mar 2011

@katka.gzd já to taky brala v kuse pět dní od 5 dne a dva denně a žádné OHS jsem neměla. Sice ani vajíčko, jen jednu cystu, ale nic mi po tom nebylo. Nechcem tě děsit, spoustě holek clostík zabírá a když nezabere, jsou injekce, já do nich teď jdu a neberu to nijak tragicky, tak nesmutni, je ještě spoustu možností 😉

katka.gzd
30. mar 2011

@sysinek @leeena_4 len je divne ze mne to dal na kazdy druhy den.... 😕 😕 vsade citam ze to baby beru pocas 5 dni kazdy den....no snad doki vie co robi......tej cysty sa samozrejme obavam....aj tych dalsich vsetkych vedlajsich ucinkov co to ma.....no uvidime.....

leeena_4
30. mar 2011

@katka.gzd zvýšit dávkování může vždykcy, asi je opatrný, uvidíš, vyzkoušíš. Už to bereš? půjdeš na folikulometrii?

sysinek
30. mar 2011

@katka.gzd neboj...on vie 😉 ...mne sa prvy cyklus podarilo dopestovat 1 pekne vajicko a aj druhy cyklus bol v poho ( 3 pekne vajicka)...a moj zaver neries...kazda reagujeme inac...

kaaaty
30. mar 2011

@katka.gzd ahojte baby citam ze pisete o clostile ja som ho brala 3-7dc preve 3dni 2x1 a dva dni 3x1...no ale moje vajecniky spali a tak potom som od 9dc pichala inj merional 5dni...po nom s a vajecniky zobudili a boli tam dva alebo tri folikuly...dva urcite

katka.gzd
30. mar 2011

@leeena_4 dnes len dosla mrcha...mam to brat od 3DC...tazke od piatku...buduc tyzden bohuzial folikulometriu kvoli praci nestihnem takze az nasledujuci pondelok na nu pojdem...to budem 13DC takze snad nieco uvidi.....

leeena_4
30. mar 2011

@kaaaty super zpráva, že injekce zabrali, mě čekají za pár dní.

@katka.gzd při trošce štěstí by tam 13DC mohl vidět folík 😉 🙂

katka.gzd
30. mar 2011

@kaaaty @leeena_4 no uvidime babulky....na zazraky neverim takze od prveho mesiaca nic necakam....snad o to vacsia potom bude radost ak nahodou 😉

leeena_4
30. mar 2011

@katka.gzd já si od clostíku hodně slibovla a tím, že jsem ho měla jen na 3 měsíce jsem z toho mírně zblbla, ale po jedné hysterické scéně doma mě to přešlo 😀

chlpacik
30. mar 2011

Vas necitam, ako je to s @amarena???? dik za info

katka.gzd
30. mar 2011

@chlpacik mimomaternicove :( ale je to silna zenska, statocna....

timona
30. mar 2011

dnes som bola v CAR-e...som 11.deň cyklu a s clostylom mam dva folikuly 18mm, Dr. chce robit v piatok IUI, dnes si mam pichnut pregnyl...neviem, nie su tie folikuly este male?minule som mala 24mm a až potom bola ovu aj bez pregnylu..

chlpacik
30. mar 2011

@katka.gzd dakujem za info, ach jaj, skoda nooo, velka, ale co uz. By sme to neboli my, keby to slo ako chceme 😠
.
.
no ma brutal zacalo boliet brucho, asi po 6mes.uzivania Glucophage zajtra dojde menzes, tak snad uz pravidelny ...

kuratkoo
30. mar 2011

@katka.gzd Ahoj, taky nastupuju do práce v pátek už se docela těším, hrozně jsem ttoužila po miminku hned teď, ale příjde mi, že už jsem docela z toho vyčerpaná. Rok se nic nedělo a já si dost pobrečela a nevěděla kudy kam, připadala jsem si beznadějně a jako ženská úplně na nic, ale už jsem OK. Nová práce, nový život. Jinak Je mi ještě dneska 23, ale zítra už 24. Zatím jsme v pohodě, mám před svatbou a půjdu do práce a uvidíme , co život přinese, ještě studuju takže o zábavu mám postaráno. A když už mám chvilku, tak si užívám s dětmi od sestry a je mán užasně. Začli jsme to řešit v čas a jsem ráda, že ne až za dva či tři roky. Děti miluji a budemme šťastní až se to podaří. Jen nevím proč jsem 4 roky brala antikoncepci, když stačilo pořádné vyšetření.

dendinka
30. mar 2011

Ahoj holky v listopadu mi Dr. taky diagnostikoval po roce a půl snažení PCO, napsal mi tenkrát jen Proveru, protože mi vůbec nedorazila ms, šla jsem k němu plná nadšení, že se asi zadařilo, ačkoliv těhu test byl negativní, ale prý se to stává, že někdo na těhu testy nereaguje a místo toho jsem si odnášela verdikt PCO, nabídl mi půlroční stimulaci, že až se srovnám s tou zprávou, tak ať si pro ni přijdu, když to nevyjde, že mě pošlě pak do CAR na IVF, ale nevím, jestli je to dobrý nápad. Nedělal mi ani hormonální testy, určil to dle jasného utz a ani neřeší přítele, jinak je s ním dobrá komunikace, tak bych chtěla poradit, od vás co máte zkušenosti, co třeba za vyšetření chtít nebo jaký prášky na tu stimulaci. Mimochodem bude mi na konci května 23 a příteli koncem dobna 26.

eyael
30. mar 2011

tak se hlásím z dnešní KO na gyn. Dopadlo to skvěle, s mudrou jsme všechno probraly, byla vstřícná a komunikativní, na všem jsme se dohodly. Udělala mi kompletní prohlídku i stěry. Dělala mi UTZ a sliznice mi sice roste, folíky taky, ale už nedozrají a neprasknou - dnes jsem těsně před MS a folík tam furt je a nepraskl, děsně mě bolí břicho napravo, tak vím proč. Takže jsme se dohodly, že při příštím KETu musím dostat Pregnyl, který je pro mě vhodnější a ne Ovitrelle, aby proběhla v pořádku ovulka. Podle mě totiž naposledy neproběla, alespoň jsem to tak cítila. Myslím, že tentokrát to vyjde, co říkáte 😉
btw: co se stane s folíkem, který nepraskl při MS a nebo v dalším cyklu?

katka.gzd
31. mar 2011

@kuratkoo tak to si pekne postihala vsetko vo svojom veku...tusim si moja krvna skupina 😀 a ja tiez neviem naco som HAK brala 6 rokov... ☹ dokina co mi ju predpisovala o PCO vedela.... no skoda reci teraz uz..hlavne ze sa na to doslo vcas a ze to riesime... 😉

@dendinka urcite si treba dat spravit minimalne hormonalny profil a potom test na inzulinovu rezistenciu pretoze tymito dvoma vysetreniami zistis ako zle to je s tvojimi hormonami alebo ci by ti nestacil metformin (niektore baby otehotneju len vdaka nemu a nic dalsie nepotrebuju)... potom je vhodne chodit na folikulometriu aby sa zistilo ci nejake foliky rastu, ak ano, kedy rastu (kedze zvykneme mat dlhe cykly ak nejake su, takze je v pohode mozne mat ovulku nie na 14ty ale kludne na 23 DC...) ak ziadne niesu, tiez je to dobre mat potvrdene kym sa nejaka liecba zacne... potom vacsinou lekari predpisuju clostilbegyt na stimulku rastu folikov....aj ja ho teraz budem brat.....tolko na zaciatok....ja som sa este pre istotu objednala na vysetrenie stitnej zlazy kedze je indikacia, ze odtial by mohol pramenit problem....prevencia nemoze zaskodit a ked sa zisti ze tam je problem, tak aspon viem co mam liecit a zbavim sa rizika pripadneho potratu (aj take sa tu stava).

natyi25
31. mar 2011

@katka.gzd veľmi pekne si to popísala 🙂

leeena_4
31. mar 2011

Ahojky holky 🙂.

@eyael sice nepraskl, ale roste, to je dobré znamení a příště to s pregnylem vyjde 😉 Jinak folík který nepraskl se prý nejčastěji vstřebá 😉

hiva
autor
31. mar 2011

@amarena ...ahoj Ami.... mrzi, ma, ze to nedopadlo podla tvojich predstav ☹ ....ale neboj, hlavu hore 😉... 2 mesiace oddychu pomozu a potom sup do dalsieho boja 😉 .... neboj, teraz to uz vyjde 😉

amarena
31. mar 2011

@hiva, ahoj hivus, no to vies, ze takto to nebolo podla mojich predstav, ale neda sa s tym nic robit takze ja sa budem teraz pozerat hlavne dopredu a minulost necham tak.

kuratkoo
31. mar 2011

@katka.gzd No dneska jsem po vyšetření a nic ty tabletky nepomohly, takže laparka a drilling vaječníků, chtěl mě ještě 3 mesíce léčit tabletkama a potom driling, ale domluvila jsem se s nim, že potřebuju na nákou dobu vypnout, že už špatně začínám snášet těhu testy s jednou čárkou, takže postup následující - za půl roku nebo dřív přijít a udělá mi laparku a drilling, říkal, že mi po něm hned nasadí takové tabletky, že bych měla do 2-3 měsíců otěhotnět 🙂 Takže jsi dám pauzu a budu čekat, říkal že se mám to při velikém .... velikém štěstí může podařit i tak, že občas někdo má 1 za rok ovulku a vyjde mu to. My si teď doplníme síly a připravíme se na mimi. a za roku snad budou dvě čárky na testíku a mimi zdravé. Můžu se zeptat a kolik je tobě? Včera jsem se dost smála, že můžeme mít docela podobný osud. 😀

kuratkoo
31. mar 2011

@dendinka taky jsem byla s mojí bývalou doktorkou dobrá komunikace a nechtělo se mi odcházet, ale teď lituju, že jsem u ní byla tak dlouho. Provera je při PCO úplně na nic, nový doktor mi řekl, že vyvolává tzv. pseudo menzes, ale problém neřeší. Dpktor mi dal vyvolávačku a napsal clostilbegyt, aby rozhýbal 😉 vaječníky, boužel mi nepomoh. Taky mě bývala doktorka poslala do CARu na IVF, ale naštěstí jsem změnila doktora a nemusíme nikam dojíždět a zjistil to na první prohlídce podle ultrazvuku. Přítele pro jistotu poslal na spermiogram, naštěstí je v pořádku a zaplatili jsme za něho 200 a udělají ti ho když chceš v každém CAR bez jakékoliv žádanky od doktora. Jestli už moc toužíš po miminku běžte do CARu a tam vám udělají všechna potřebná vyšetření najednou a začnou hned jednat.

leeena_4
31. mar 2011

@dendinka můžu ti poskytnou informace o tom, jak postupují u PCO v CARu. Já měla stejný začátek jako ty, 6 měsíců provera, aby chodila ms, pak 3 měsíce clostilbegyt, po tom mi narostla jen cysta. Doktor nás poslal do CARu, že on víc udělat nemůže. Zdaleka ne v každém caru ti doporučí rovnou IVF!!! Stane se to, ale v dobrém CARu, nebo u dobrého lékaře v CARu by se to stát nemělo. Manželovi udělali spermiogram, mě HP, kultivaci, základní imuno a od příštího cyklu začínám se stimulací vaječníků injekcemi a jdeme do IUI. Zkusíme minimálně 3 IUI a když se nepovede, tak pak až IVF. Nikdo nás ale do IVF nenutil. Drilling vaječníků mi ani můj, ani doktor v CARu nedoporučili, ale to je věc názoru. U drillingu je bohužel riziko, že ty vaječníky poškodí víc, než je nutné. Navíc ne každému to pomůže a za půl roku je člověk pravděpodobně tam, kde byl před drillingem. Ale znám i holky, kterým pomohl a které po něm otěhotněli. Jen k němu asi přistupují gynekologové mimo CARy, kteří nemají možnost silnější stimulace než clostíkem, a nebo tuhle metodu praktikují, protože s ní mají úspěch.

katka.gzd
31. mar 2011

@kuratkoo no ja uz so mala 24 zaciatkom decembra takze sme skoro rovnako stare...ja makam uz skoro 4 roky vo firme a popritom robim/nerobim skolu.....po dietati tuzim uz velmi dlho, s priatelom sme pred dvoma rokmi kupili byt, auto nam podarovali nasi a uz rok sa bavime o tom ze chceme svadbu a babo....no ked mi zistili PCO, situacia sa trosku zmenila....tak teraz sa snazim liecit a uvidime co bude dalej....od piatku este oficialne zacinam na novej pozicii ktora bude o vela narocnejsia takze budem mat nejake rozptylenie a dufam, ze to pomoze so psychikou ak by clostil nefungoval a museli sme sa uchylit k inym postupom....driling tiez neodmietam, ale beriem to tak, ze to ma este cas...s clostilom zacinam estelen zajtra takze mam 3 mesiace pred sebou...

dendinka
31. mar 2011

@kuratkoo on mi říkal, že Provera je pro mě jen aby chodila ms, měla jsem ji jen dva měsíce od 14.DC 10dní ráno a večer, píchl mi při kontrole agolutin dvojtou dávku, ms přišla po tasi 10dnech, pak jsem měla dva cykly tu Proveru, první cyklus byl fajn, žádný vedlejší účinky, ms dorazila po 26.DC, dokonce jsem za ten měsíc zhubla 2kg aniž bych nějak omezila jídelníček nebo nějak cvičila, další cyklus mě při braní i po vybrání a pak ještě týden po ms bolely příšerně prsa, nemohla jsem ani zvednout ruce nahoru, aniž by mě to nebolelo a ms dorazila po 31.DC a trvala jen 4dny, tak krátkou jsem ji nikdy neměla a ty kusy co ze mě padaly, až jsem se lekla, tak jsem si pro další recept na ni už nešla a teď další dva cykly mi přišla ms sama první po 22.DC a další po 36.DC, jenže jsem ji měla tentokrát strašně slabou a tak mám strach, že příští měsíc nedojde vůbec
to jak vážné PCO mám na jednu stranu netuším, než jsem půl roku brala HA, tak jsem měla odjakživa cyklus dá se říct pravidelný mezi 28-35, po HA mě asi půl roku chodila pravidelně po 28dnech, pak se to protáhlo na něco mezi 30-35, tak jsem si říkala, že jsem se asi očistila od HA a vrátilo se to jako dřív, ale jen na nějakou dobu, pak se začal cyklus protahovat až to v listopadu skončilo tím, že jsem šla k Dr. Ale na druhou stranu mám od puberty problém s chloupky na místech, kde je mít rozhodně nechci a po pubertě jsem začala každoročně přibírat, držet nějaké diety nebo jíst jen zdravé věci nebo více sportovat se bojím, skončilo to vždy tím, že jsem stejně přibrala ještě víc, než jsem měla předtím, v 17 jsem měla při 177cm 64kg a dneska mám kolem 105kg na těch se mě to poslední dva roky drží

přítel jezdí přes týden pracovně pryč, doma je jen o víkendu, proto jsem k Dr. šla až po roce a půl, kdy jsem si říkala, že už to není možný, že snad někdy musela třeba ovu vyjít na víkend nebo po něm, já studuji na MU v Brně

mám známou která má výbornou zkušenost s CARem Unica v Brně, za měsíc bude mít odtud dvě holčičky, říkala, že rozhodně ji tam do IVF hned nenutili, prvně jim dělali vyšetření, ale zatím v tom nějak tápu, jestli jít rovnou tam, nebo zatím zkusit léčbu s mým Dr. každopádně, jestli mit o vyjde k němu příští týden zajdu se alespoň poradit a domluvit si ten hormonální profil, když mi ho neudělá on, zajdu za svojí obvoďačkou

eyael
31. mar 2011

@leeena_4 - to je dobře, že je to dobře 🙂 😵 taky je možný, že se mi cyklus nějak posunul po tom KETu a Utrogestanu, co jsem brala... uvidím, kdy dorazí mrška, třeba zrovna teprve ovuluju, co já vím? Když nejdu každý den na UTZ tak vím prd, jestli je ovulka nebo není. Břicho ale bolí teda festově, už aby se ten folík rozhodl co udělá - prasknout nebo zmizet, je to dost nepříjemný 😒 🤐