Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
8. apr 2011

@zuzana151 GRATULUJEEEEEEEEEEM a drzim paste aby vsetko dobre doslo do zdarneho konca 😉
no a nacasovanie mas teda paradne...ale pozri..mohla si otehu uz minuly mesiac alebo ten predtym a to by uz videli aj pocas skusobnej....takze si to vlastne vychytala akurat 😉

zuzana151
8. apr 2011

@leeena_4 NO ved to je jasne, nove pracovisko, novi ludia radsej nikomu nic nepoviem a keby si aj niekto nieco vsimol tak poviem ze som pribrala 😅

zuzana151
8. apr 2011

@katka.gzd dakujem 😉 Ved ano vzdy si musis povedat ze mohlo to byt nacasovane aj horsie 🙂 Len musim este pozistovat zevraj by mal byt novy zakon ze nemozu tehotnu prepustit od septembra, dufam ze je to pravda, to by bolo super

leeena_4
8. apr 2011

@zuzana151 přesně, přestala jsi se hlídat a trošku tloustneš 😀 😉

natyi25
8. apr 2011

@zuzana151 nemyslela som to v zlom...ja len, že v tejto téme, ked na to čaká každá z nás je to veľká podpora :D ja by som sa vám tiež pochválila 😉 , no doma len mužíčikovi...veď na to spoločne čakáme pomaly každý mesiac 😒 , tak snáď sa raz dočkáme 🙂

natyi25
8. apr 2011

@dankadina u nás je diabetolog aj endokrinolog v 1 🙂 tiež mi dal metformin na pol roka, už mám mesiac za sebou...tak som zvedavá...aký druh si mala???

dankadina
8. apr 2011

@natyi25 ja som mala metformin teva 500 mg

natyi25
8. apr 2011

@dankadina a to bol Glucophage alebo metforgamma?

dankadina
8. apr 2011

@natyi25 ved vravím že sa volal metformin teva

natyi25
8. apr 2011

@dankadina aha, teva, prepáč, som to slovíčko prehliadla 😕

chlpacik
9. apr 2011

ahojte babulky🙂
dlho som tu nepostrehla @erickaa @ninan2(ako rastieme)??? @mili78(ako bolo v KE?)
@katka.gzd mozem sa opytat kto vykonava to serolog.vysetrenie? ani cholesterol nemas, ako Ti je hej 🙂 😉
@hiva kedy odchádzas? uz mas zajednane ubytko a podobne veci do USA?

mili78
9. apr 2011

@chlpacik ....ahoj Chlpi 🙂 ja som nakoniec tie KE zrusila, lebo tie iste vysetrenia mi urobili aj na genetike v BA 🙂 a ty ako? nieco nove?

katka.gzd
10. apr 2011

@chlpacik vyziadala si to internistka.... som zvedava co ale bude robit az sa to potvrdi.....pretoze ja viem, ze som zapal prekonala.......brala som vtedy aj ATB.......bolo to uz hooodne davno, ale pamatam si to pretoze uz vtedy na mna gynekologicka nahukala ci chcem zrasty na vajcovodoch a byt neplodna.....mala som 17...niekde na jazerach som nieco nachytala, neriesila pretoze to samo odislo, no potom v oktobri som z nicoho nic chytila teploty....obvodacka nevedela co so mnou je pretoze som nevykazovala ziadne dalsie priznaky cohokolvek..len tie horucky...az ma poslala na gyndu a tam som dostala ATB a 2 tyzden zakaz vyliezania z postele.....a teraz uz to tu mam..........predpokladam, ze budem potrebovat ist aj na tu laparku aby sa zistili alebo vylucili tie zrasty........nevidim to ruzovo........ ☹

chlpacik
10. apr 2011

@mili78 heh, tak potom O.K. ved naco by si zbytočne cestovala, ak nemusis 😉 a ako dopadli vysledky?
ďakujem za opýtanie, dobrala som ATB na zápal, a az v strede maja idem na kontrolu. Tak uvidim, ci mi zabrali.
Konecne som dostala menzes, tiez dufam, ze uz bude chodit pravidelne kazdy mesiac, nech sa viem pohnut. Lebo bez neho som nemohla nic riesit. A inak drobne vybavovacky ohladom svadby riesim. 😵

@katka.gzd Katka nezufaj, vacsina zien nieco prekona. Vid ja, vraj som nieco mala, a vraj to mohlo byt aj roky, kedze moja gyndoska, dost zanedbavala vsetko...
Špeci doky mi aj tak povedal, že s PCOS som sa už narodila, takže neviem, aký významny vplyv maju ine veci okolo toho 😖
Pravdupovediac, som si nikdy neuvedomovala co vsetko sa da chytit na kupaliskach a tak, az teraz ked sa na mna doslova vsetko lepi 😠 Urcite ziadne kupalisko uz nehrozi, stacia mokre plavky a uz je tu riziko.
Inak nevesaj hlavu, ved o laparke tvrdia, ze je to dobra vec, ja ak by som mohla tiez idem, v podstate to vacsina zien s PCOS potrebuje absolvovat.
Aj ked terazz neviem, raz si pisala, ze si postupila v praci, tak ako je to teraz s tym babom? snazite sa? Ja nesledujem vsetke prispevky, ale zato mam slusnu pamat 😵
Kedy ides na to serol.vysetrenie? Urcite daj vediet, co Ti robili, ako to prebiehalo, a co ak sa potvrdia Tvoje prognozy. Ok?
Este pekny zvysok nedele prajem 🙂

😵

zuzana151
10. apr 2011

@natyi25 nebojkaj aj tebe sa to podari, kazdej jednej z vas, naozaj ja uz verim od piatku na zazraky 😅

katka.gzd
10. apr 2011

@chlpacik dobre si pamatas, novu pracu uz som zacala a dava mi pekne zabrat....s babom ale plany nemenime...pokracujem v lieceni sa a v brani clostilu (zajtra idem na folikulometriu, 13DC..tak uvidime ci zabral) a ak sa postasti, tak budeme stastni bez ohladu na vsetko ostatne.....
ten serologicky rozbor sa robi len z krvi...nic ine mi nespravia, len vezmu krv a s nou uz budu robit bohvieake cary mary aby zistili ci ten zapal bol, je alebo ako to vlastne so mnou je.........odbery budu v piatok a vysledky potom o 10 dni.......mam si zavolat.....ak by zistili nieco hrozostrasne, budu volat oni.....
neviem ci sa s PCOS da narodit a bohuzial si nepamatam ci moja menstruacia bola pravidelna aj predtym ako som prekonala ten zapal, ale myslim, ze nie........takze tiez vo mne vrta cervik, ze ten zapal to asi nevyvolal a bolo to vo mne uz skor, no otazkou je preco??? a ako to liecit? jedna vec je ze mi doktor vie pomoct otehotniet, ale druha vec su moje rozhadzane hormony a s nimi spojene dalsie veci, ktore PCOS sprevadzaju...nemienim sa s tym len tak zmierit, ze to vo mne je a basta....uspesnym tehotenstvom u mna boj s PCOS urcite nekonci.....len ci sa to vyliecit da.....
som zvedava co mi doki zajtra povie na to ked mu tu laparku spomeniem.......

krasny zbytok vikendu aj tebe

mili78
10. apr 2011

@chlpacik ...Chlpi este neviem vysledky...trvá to 6-7 tyzdnov...takze som vo faze cakania 🙂

erickaa
10. apr 2011

@chlpacik ahoj chlpi, ďakujem za opýtanie.. 🙂 Máme sa dobre, pomaličky rastieme, čakáme na výsledky krvi..ináč zatiaľ všetko v poriadku. klop klop klop 😵
Teraz nemám moc času sem chodiť, lebo sme sa presťahovali..teda stále ešte prenášame veci. No moje kríže mi to dávajú každý večer pocítiť a to sa nenamáham..len také ľahké veci..aúúúú. Doteraz som nevedela, že nejaké kríže mám.. 😲
Ináč blahoželám k mrche, pomeraj teplotku, že čo a ako..či nááááááhodou sa ovulka nebude chystať. 😉 😉 😉

anksunamonka
11. apr 2011

@zuzana151 jééééj zuzka, tak Ti zo srdca blahoželám, teším sa vašej malej fazuľke, nech sa drží a krásne rastie v brušku 🙂)) a tiež zdieľam s babami názor, aby si to nehovorila ani v práci, ani vo svojom okolí... iba nám môžeš 😉

nechcem ťa teraz tým otravovať, možno si to aj písala ale pomerne som tu nová. Čo všetko si musela absolvovať až kým si to dotiahla k // ? 🙂 ja som len na začiatku, robia mi HP takže ešte mám pred sebou dlhý tvrdý boj.....

ešte raz veľa zdravíčka pre mamičku aj fazuľku 😵

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd ako na folikulometrii??? 😉

chlpacik
11. apr 2011

@erickaa jejeeeeeeeej, tak este len udu boliet krize, heheh 😀 , sa setri, nie ze budes nieco dvihat, bozechran 😠
... no sem tam nam mozes dat o sebe vediet, ako rastiete a tak, aby sme boli spokojne 😵 😵 😵

@mili78 ahaa, tak to si pockas este 🙂)

@katka.gzd ved preto, treba nadalej skusat, a snaikovat sa. Ja neviem, mam pocit ze sa neda vyliecit PCO, ze sa to bude znovu a znovu objavovat, ale ktovie... 😕
popravde, ja ak budem mat babo, tak to nebudem riesit tak vazne ako to riesim teraz, uz mi ide na nervy behat stale k lekarom, mne staci jedno babo k stastiu 😵 len tam hore ma nie a nie vyslisat 🙂)) 😀
Tak to je fajn, ak len z krvi sa to robi, som myslela, ze nieco ine speci este 🙂
Ja som nikdy nemala pravidelnu menzes, od 13,5 kedy som ju prvykrat dostala, si pamatam ze uz na strednej som riesila take, ze 7mesiacov nic, 9mes.nic, takze nikdy nebola pravidelna.

NECH PEKNE RASTU FOLIKY 🙂))

leeena_4
11. apr 2011

Ahojky holky, hezký týden 🙂
Já jsem byla v pátek na dvojité dávce Agolutinu, abych to dostala a pro injekce na stimulku. Takže teď se na mrchu fakt těším a od 3DC zatínám píchat gonal a věřím, že vajíčka budou a bude IUI - po tolika měsících alespoň ta 15% šance na úspěch 🙂
Holky, pokud máte zkušenost, za jak dlouho po vyvolávačce jste to dostaly?

chlpacik
11. apr 2011

@leeena_4 ahojkyyyy, toto je otazka pre mna ako vysita 😀
po agolutine som dostala skoro stale na 5-6 deň. Ale preco dvojita davka, nemyslis vazne? 😲 😲 😲
Inak normalne sa uvadza, že do 10dni musis dostat po agolutine.
Pekny dnik Holky...

leeena_4
11. apr 2011

@chlpacik děkuju odbornici 😉 🙂 Jinak jsem fakt dostala dvojitou dávku. Já mám hodnoty všech hormonů pod miminámlní hladinou, takže asi proto dvojitá. No, dobře mi z toho nebylo, ale ať už mrška dorazí 🙂

katka.gzd
11. apr 2011

@leeena_4 @chlpacik @natyi25 caute babulky, na folikulometriu idem az na 12tu...uvidime.....normalne sa modlim aby tam bol aj ked mam clostil len prvy mesiac....
ja inak tiez dostavam dve ampulky agolutinu vzdy.....ked som dostala len jednu tak sa nic nedialo.....tak mi davaju dve a mrcha dorazi po cca 6tich dnoch

leeena_4
11. apr 2011

@katka.gzd děkuju za info ohledně agolutinu, kéž by takhle dorazila 😵
Dneska Ti budu držet palečky, aby tam folík byl a určitě nám dej vědět 😉

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd myslíme na teba a tvoj folik nech je vhodný na prasknutie 😉 , ja čakám MS, dúfam, že metformin potichučky zaberá a aj cyklus sa tým skracuje a MS príde tento týždeň, aby som sa vrhla čím skôr na clostil 🙂 som nedočkavá a dúfam, že všetko bude fungovať ako má... ako dr. povedal, ako "chemická továreň" 😝

katka.gzd
11. apr 2011

@natyi25 @leeena_4 @chlpacik babulky, modlitby boli vyslisane, boli tam na jednej strane dva 😵 huraaaaaaaaa
jeden 18mm, druhy 20mm tak ma rovno poslali do lekarne po pregnyl a duphaston, pregnyl mi pichli a teraz hura sa snazit.....len to zrovna tak debilne vyslo ze dnes je drahy na noc v Prahe, ale zajtra pride a ja ho doma asi znasilnim 😀 povedali ze po 36hodinach od injekcie tak to je tak akurat........bola som upozornena na OHSS aj na to ze to nemusi dopadnut podla predstav lebo foliky este mozu robit vsetko ine okrem prasknutia a neviem ci mam priechodny vajcovod, ale aj tak sa strasne tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

babulky prajem vam aby to aj u vas prebiehalo podla predstav.....kolektivne pozitivnemyslenie pomaaaaha

leeena_4
11. apr 2011

@katka.gzd No supeeer, tak to je paráda, krásní folíci. Já jsem si to myslela 😉 Super a snaženíčko máte načasované ideálně 😉

natyi25
11. apr 2011

@katka.gzd jééééééééééééééééé, katuš, veľmi sa s Tebou teším...bodaj by Vám to vyšlo, hneď na PRVÝKRÁT 😉 môžem vedieť, aká bola hlavná príčina, keď ti hneď nasadil clostil a to 2x za deň????