Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zujka2
21. dec 2012

@isabellaa ahoj moja, viem. toto hnusné ochorenie má množstvo príznakov a každá sme individuálna, ver mi, každý mesiac je mi do plaču. mňa trápila obezita, tak sa teším z toho, že som konečne schudla. ako dlho berieš nosifol?

kitulka
21. dec 2012

@zujka2 Supeeeer uspech, 19 kilo to je supa! Ak sa smiem spytat z akej vahy si sla a kolko Ti islo z cm na bruchu? Cvicis nejake speci cviky zamerane na brucho? 90 dnovku poznam, drzala som ju niekolkokrat, ale na mna uz akosi neucinkuje ☹ A za aky dlhz cas sa Ti podarilo tak krasne schudnut?

zuziklc29
22. dec 2012

ahojte kocky,tak mne lekar dal inofolic na pco. je to free vyrobok tak aj bez receptu sa to da kupit.poculi ste o tom? vraj je to dobre a nejake kocky otehotneli . . . . .http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

belalinda
22. dec 2012

@zuziklc29 Ahoj, berieme viacere, aj sa tu uz o tom pisali, aj je tema vytvorena https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/inofolic-skusenosti/

zujka2
22. dec 2012

@kitulka ahojček, moja. tak za 90 dní sa mi podarilo schudnúť 17,1 kg a teraz za tento mesiac 2 kg, asi to bude zajtra viac, lebo mám zajtra vodu. na bruchu som stratila okolo 15 cm a pôvodná váha bola 87 kg. priznám sa, že špeciálne cviky necvičím. teda nie pravidelne. ale chodievam na jogu a občas cvičím Jillien Milles.

isabellaa
22. dec 2012

@zujka2 len tak dalej s tou vahou, je to super kam si sa az dostala 😉
nosifol beriem este kratko, budu to 3 tyzdne, uvidime za 2, 3 mesiace, ci sa oplatil

zuziklc29
22. dec 2012

@belalinda viem uz som to tam citala. . . . .len som chcela vediet ci je tu niekto komu pomohol . .

janielik87
22. dec 2012

Ahoj baby, tak ja beriem metformin 500 , 2x denne...a lekar chce pokracovat v liecbe...a pridal mi od dalsieho cyklu aj clostil k nemu. No BT grafy: http://www.fertilityfriend.com/home/39cd75, metformin beriem od 5/11

zujka2
22. dec 2012

@isabellaa držím ti palce. Nech zaberie! 🙂

kitulka
22. dec 2012

@zujka2 Fakt super vysledok! Len si daj bacha po skonceni, aby si sa nerozjedla, lebo to je najhorsie, ked mas stavy zravosti a nedokazes im odolat....Tak to musis mat poriadne pevnu volu....obdivujem...No a teraz urcite otehu lavou zadnou, drzim prstyyyyy!

katka30129
23. dec 2012

ahojte baby, som tu nova a tiez mam pco,o mimi sa snazime uz 2,5 roka...beriem siofor, skusili sme clost.+duph., skusali sme aj iui a teraz sa chystame na ivf, len nam musia schvalit ziadost...vsetko bolo v poriadku len teraz akoby sa v mojom okoli roztrhlo vrece s detmi a ja citim ze to uz nezvladam neviem ako na to nemysliet ☹ achhhh

trezalka19
23. dec 2012

sranda ako je to s tou vahou individualne..mne sa PCO nenapravilo a cyklus bol stale kadejaky, ci som sportovala a mala 57 kil alebo teraz ked mam 75..stale rovnako

zujka2
23. dec 2012

@kitulka ďakujem. dnes som sa práve prejedla. snažím si to kontrolovať. ak priberiem dám si ovocný deň. držím palce aj ja tebe!

nelabela
24. dec 2012

Jej, si zlata.dakujem.no prvykrat to nevyslo...teraz idem v piatok zas na folikulometriu, tak uvidime ci zas narastli...beriem kyselinu listovu aj E cko aj zinok aj to kalibrum som uz mala...aj metformin mi dal doky...mm bol na spg pred tym ako mi dal clostil aby som zbytocne nebrala hormony ak by mal nieco aj on.a spg bol super...takze budem zas cakat a dufat ze sa podari 😅

jurkovci
26. dec 2012

Ahojte babenky, sledujem Vasu konverzaciu, ale nedokazem to cele precitat :( Velmi je tu toho vela :D :D

Pridavam sa k Vam :( Mne lekar v stredu pred Vianocami oznamil, ze bez pomoci nebudem mat nikdy babo :( Uz sa snazime dva roky, a az teraz stanovil syndrom PCO zo sona, no poviem Vam, mala som co robit, aby som sa nerozplakala. Dal mi telefonne cislo, aby som si zavolala do BA do Centra asistovanej reprodukcie. Kamoska mi odporucila tuto stranku, tak som sa zaregistrovala, ze mozno mi tu niekto poradi, co robit :( ani poriadne neviem, co to znamena, ale kedze mam teraz dovolenku medzi sviatkami, budem googlit. Ak mate niekto pre mna nejake rady, budem Vam velmi vdacna. Sme na zaciatku boja, a potrebujem pomoc, podporu a pokec s niekym, kto ma podobny problem. Vopred Vam dakujem, a vsetkym Vam velmi drzim palceky.

belalinda
26. dec 2012

@jurkovci Ahoj, tak Ti poviem ze Tvoj lekar sa teda s Tebou nemaznal!!! Ak je Vas jediny problem PCO tak to nie je vobec ziadna katastrofa... Vela babam s PCO sa podarilo otehotniet! To ze Ta doporucil do caru urobil dobre, urobia Ti vsetky vysetrenia a navrhnu liecbu a potom to uz pojde ako po masle 😉 Jedine co mozes robit je mysliet pozitivne, starat sa o seba, zdravo sa stravovat a drzat sa fit aby si bola na tehu pripravena 🙂

alenka600
26. dec 2012

@jurkovci Nezufaj, lekar sa vyjadril prilis radikalne, ja som mala PCO, menstruaciu som spontanne nedostavala nikdy, ^len po vyvolavacke. a zobrala som jedinu davku clostilbegytu a otehotnela som na prvy sup. a po porode som o 3m otehotnela znova ako nic 🙂 Hlavu hore!!!!

spiklenka
27. dec 2012

taky mi bylo řečeno cosi o polycystických vaječnících, dostala jsem utrogestan a dál se uvidí v březnu. Mám výkyvy optimismu a totálních depresivních propadů. Více méně hned otěhotněla švagrová a teď i mladší sestra a já se snažím se jen radovat a nepropadat sebelítosti, ale je to těžké. Otěhotněla jste některá jen po nasazení utrogestanu?

saurer
27. dec 2012

@jurkovci
@spiklenka
ahoh holky, taky mám PCO a už chodím i do CARu, kde mi ho jen potvrdili. O mimčo se snažíme skoro rok, ale nemám ani MS ani ovuli a clostilbegyt, který mi předepsal můj doktor, mi nezabral. Tak jsme vyrazili s manžou do caru a v únoru chceme na IVF. Jeszli chcete vědět zatím celý náš příběh podrobně, tak postup mé léčby mám vypsaný v albu ve fotoblogu.
Taky jsem propadala záchvatům neštěstí 🙂 ale teď, co chodím do caru a konečně se něco děje, tak už se ničeho nebojím.
A PCO není nic tak hroznýho, otěhotnět se dá i přirozeně. Jen to vyžaduje si pevné nervy při čekání a to teda já moc nemám 🙂
takže hlavičky vzhůru! 😉

spiklenka
27. dec 2012

@saurer děkuji!!! na blog mrknu!

kitulka
27. dec 2012

@zujka2 No, vdaka. Ja nemam pevnu volu, vzdy sa do niecoho zahryznem a zachvilku porusim....ked nevidim ziadne vysledky tak ma to velmi skoro omrzi...mozno, keby mi pomohli nejakou liecbou, napr. metforminom, tak by mi to slo lahsie...ktovie. Ty beries nejaku liecbu?

zujka2
27. dec 2012

@kitulka mne trvalo asi dva roky kým som vydržala. tiež som vždy porušila. ale teraz som sa zaťala, že predsa ak by to malo pomôcť, tak vydržím. nie momentálne nemám liečbu. lekár mi povedal, že vaječníky vyzerajú omnoho lepšie ako som schudla, že mám brať len listovku a skúšať chvíľu len tak. uvidíme..

verciiik
27. dec 2012

@alenka600 tybrďo, takhle krátce po sobě, to bude asi záhul 🙂

alenka600
27. dec 2012

@verciiik veru asi ano, ty kokso, dcera este nevie chodit a ja vazne neviem ako budem po dome hore dole nosit dve nechodiace deti a to som mala prvy cisarsky a druhy ma asi neminie ako to vyzera, uvidime. 😵

kitulka
27. dec 2012

@zujka2 Tak moc, moc drziiiiiim prsty, nech to coskoro pride! A potom budes silnou motivaciou a myslim, ze nie len pre mna, ale aj pre ostatne, co maju rovnake problemy ako ja. No a hned nam daj vediet, ked sa zadari. Tfuj, tfuj, tfuj!

zujka2
28. dec 2012

@kitulka uvidíme, či sa zadarí. už to vie len ten hore, čo má v pláne 🙂

effkaa
29. dec 2012

@jurkovci Moj manzel nechcel ist do centra... a pravdupovediac, mala som 29 a pocit, ze to este nie je nevyhnutne. No niecomu som sa aj tak nevyhla a to laparoskopii. Robili mi driling vajecnikov, aj prefuk a diagnostiku. Vsetko dopadlo super, babo bolo na ceste uz dva tyzdne potom co som prisla domov z nemocnice. Nebolo to nic hrozne a keby mi to navrhli znova idem urcite 🙂 U zubara byva niekedy horsie 🙂 Po otehotneni sa stav pco uz nevratil, bola som na kontrole 10 mesiacov po porode a vsetko super. Dokonca aj ten myom co sa objavil, tak sa scvrkol. No a teraz som si nasla vhodnu stravu pre pcockarky, takze ficim na strukovinach, celozrnnych cestovinach a pecive, ziadne cervene maso, hydina len taka, co moze aj moj maly atd. atd. Snazim sa schudnut a dufam, ze najblizsie roky sa nam podari druhe...
Drzte sa baby... a drzme si palce

jurkovci
2. jan 2013

@saurer
@alenka600
@belalinda

Dakujem Vam babenky za podporu, som rada, ze mate pozitivne skusenosti aj, dava mi to nadej.

Neviete do ktoreho z tych centier v BA by som sa mala objednať? A aký tam majú prístup? A ešte dalsia vec, ktorá ma zaujíma je, koľko sa tam platí? Veľa?

Držím Vám všetkým palce, takáto základná vec a my musíme za ňu tak ťažko bojovať, dúfam, že úspešne. 🙂

jurkovci
2. jan 2013

to sa tesim @effkaa ze Vam to tak dobre dopadlo, snad aj my budeme moct napisat takyto dobry pribeh raz sem 🙂

effkaa
2. jan 2013

@jurkovci treba verit a niekedy preto nieco spravit. Niekedy staci malicko. Prajem nech sa Vam sny splnia coskoro, nech je ta cesta za babatkom kratka a co najprijemnejsia... 🙂