Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

miruska200
22. jan 2013

mambba - ešte som chcela k tým zlým výsledkom partnerovho spermiogramu. je veľmi dôležité množstvo spermií. kamarátka má manžela, výsledky spermiogramu - zdravých 3% spermií, ale množstvo spermií 65 mil. otehotnela úplne bez problémov 🙂 on išiel na spermiogram vlastne len preto, lebo my sme nemali dobré výsledky🙂 my sme mali zdravých 1% spermií a množstvo 5 mil. 🙂 tak ak tebe nabehne ovulka, je tam možnosť otehotnieť aj bežnou cestou🙂) držím palce

miruska200
22. jan 2013

@lucyf áno existujú, ale tie ti predpíšu len v Martine. my keby nemáme zlý spermiogram tak stačia lieky pre mňa - myslím že by to bolo vo forme inekcií . tvrdili mi v Martine, že sú to silné lieky a ovulka určite prebehne.

mambba
22. jan 2013

@miruska200 dakujem velmi.. toto su veci, ktore potrebujem pocut.. no u nas ani ten poct nebol slavny.. nieco cez 20 mil. my sme si stale mysleli, ze je problem u mna, teraz sa to trochu vymenilo.. no uvidime za par dni, ci sa nahodou nepodarilo..manzel bol tento vikend z mojej strany velmi vytazeny 😀 😀 😀
kazdopadne, z tej ovulky sa tesim velmi.. bol to moj prvy sledovany cyklus s clostilom, len minimalna davka, 1 tbl, denne a uz 13 den bol 18mm folikul. takze ovulka uplne ukazkova zrejme na 15 den a dnes 17den, uz len prasknuty folik.. takze uplne ako z ucebnice podla lekara..
manzelovi som naordinovala nejake vitaminy, morfologiu nezmenime ale keby sme zvysili pocet , tak by to bolo lepsie..
uvidime co na m buduci mesiac povedia v Martine.

miruska200
22. jan 2013

@mambba no stále lepšie ak ako 5 mil. Ale na prvom spermiograme sme mali 3 mil. - po vitamínoch sa počet zvýšil. tak určite vitamíny a potom skúšať, ja myslím že by sa to mohlo podariť. ak nie, stále sú iné možnosti. Somnou tam bola baba, ktorá mala manžela s 0 množstvom spermií - myslela som že to ani nemôže byť. nakoniec to riešila cez darované spermie a už má malého na svete🙂 takže nezúfať, určite sa to podarí🙂

lucyf
22. jan 2013

@miruska200 takze najprv mi daju nejake lieky????a potom je aky postup...????

miruska200
22. jan 2013

@lucyf no nám naprv kázali spraviť manželov spermiogram. vraj ak bude moc zlý, nemá význam do mňa pichať hormóny. Keďže mal manžel veľmi zlý spermiogram, už sa táto možnosť vylúčila a museli sme ísť na umelé oplodnenie.

lucyf
22. jan 2013

@miruska200 no ten moj ide na buduci tyzden ,len sa bojim ked berie teraz ATB ze to nejak ovplyvvni...

miruska200
22. jan 2013

@lucyf môže to ovplyvniť, ono sa to aj v tom dotazníku pýtajú či nebral v poslednej dobe antibiotiká.

nikola81
23. jan 2013

@lucyf Ahoj..mas podobny problem ako ja az na to ze ja babo este nemam. Ja sa snazim skoro 8 rokov tiez mam PCO, chodim do Heliosu v Martine, bola som uz aj na IVF aj KET, ale raz som potratila a raz to proste nevyslo. Potom som nejakym cinom otehu prirodzene ale mimo maternice tak mi este aj zobrali lavy vajcovod. A teraz som znova na zaciatku a skusam druhy cyklus s clostilom a tiez 3x denne..A na to ze mam maximalne davky foliky mali minuly mesiac 16 a 18mm. Ale Martin ti vrelo odporucam 😉

lucyf
23. jan 2013

@nikola81 no to mi je luto ze sa tolko trapite!!!! 😢 ale snad sa to raz podari ...nam sa mala zadarila hned ako som si povedala po roku snazenia a aj lekar mi povedal ze nic z toho tak som si povedala dost kaslem na to nejako bolo a bude...po roku sme si uzili sex a nie vyrobu dietata ------/vtedy nohy hore a neviem este aka spartakiada hihii/ a presne sa to vdety stalo...tak ja viem ze sa to lahko hovori -nemysli na to lebo viem co to je a teraz to prezivam znovu ,ale uz na to tak netlacim lebo som stastna ze mam aspon jednu kocku...budem vam dzat palce 😉

nikola81
23. jan 2013

@lucyf Vyskusala som aj vypnut od snahy. Skoro rok sme prerabali dom a to bolo take hluche obdobie a nic ani vtedy. Tak som zasa len odkazana na pomoc lekarov. Ale nevadi. V Martine im maximalne doverujem 😉

lucyf
23. jan 2013

@nikola81 no to hej sak oni tomu viac rozumeju, ale na druhej starne aj oni sa niekedy mylia vid moj pripad....tiez mi lekar povedal ze opät po clostile nenarastli ziedne folikuly , ze sa to zase tento mesiac nepodari a aha dnes ma uz skoro 5 rokov....a te clostil ti dali az v Martine gyndoos ti nedal nic???a ake su tam postupy???

lucyf
23. jan 2013

@lucyf precitala som si o tebe trosku viac a tiez takto reagoval moj drahy ked som mu povedala ze uz ma posle do Mt a veru povedal ze sa budeme snazit iba takto ,ale nechape moje diagnozy????ze pri nich sa to jednoducho neda presne ako ty- tiez by som ani mrchu nemala keby nie liekov...ale ver ze keby islo o prve babo tiez by sme to urcite tak nenechali....

lucyf
23. jan 2013

@nikola81 to patrilo tebe

nikola81
23. jan 2013

@lucyf Ja som clostil skusala uz aj v minulosti, to je ale velmi davno, vtedy nepomohol ale viem ze som ho nebrala v kombinacii s pregnylom a duphastonom. Moj gynekolog bol neschopny tak ako moja terajsia gynekologycka. Vtedy som to este tak tragicky nebrala..Ale ked sa dlho nedarilo tak som isla do Martina, nasla som ich na nete a bolo to cerstvo otvorene sanatorium. Bola som jednou z prvych pacientok aj s mojou svagrinou ktorej sa tiez nedarilo 10 rokov..Ale ona nakoniec otehotnela prirodzene a to dva krat 🙂 Tak ona je vyriesena. Mojmu priatelovi sa velmi do IVF nechce hoci ja by som to radsej uprednostnila a to preto, lebo za tie financne naklady co to obnasa nemas isty vysledok. Nie je to malo 1000 eur...Je to aj trosku casovo narocne, je nutne chodit stale na kontroly a aj telo dostava riadne zabrat z tych hormonov..Ale ked si predstavim ze s PCO mam este aj jeden vajcovod tak si pripadam ako strateny pripad

inusik1976
23. jan 2013

ahoj nikol81 som tu nova mam tiez take iste problémy ako ty.tiez chodim do martina uz 6 rokov nam sa nedari 15 rokov uz som presla vsetkym co sa len da.6x som potratila s toho 3x v 19 tt.ale zacala som brat inofolic a mozem ta ubezpecit ze funguje mam pco a dost tazke po 3 baleniach som dostala menzes a uz prebehla aj ovulacia a to je u mna uspech

stela91
23. jan 2013

@bambula27 ahoj no dost vela si na mna spustila, comu velmi nerozumiem,..nie som v tom taka zbehla..tie vyrazy opu a ohss tomu ja nerozumiem...no a myslis si ze to akoze brali na nejake ine ucely??tie spermie? vies mozno som aj blba..ale manzel ma ist na ten spermiogram ale ja velmi nechcem,dlho sa nesnazime...co ja viem kde jeho spermie naozaj skoncia__??chapes ci som divna_??

nikola81
23. jan 2013

@inusik1976 Ahoj, az mi zimomriavky isly z toho co som citala. Mas toho za sebou neskutocne vela. Ja sa snazim robit co sa da..pijem alchemilku, kyselinu listovou a treti mesiac mam Nosifol to je nieco ako Inofolic. No i napriek tomu ze som brala lieky mi to zasa haprovalo, len tri dni spinenie jeden den slabe krvacanie a potom nic. Hrozilo ze nebudem moct zacat znova zo stimulaciou clostilom ale nakoniec na sone nebol ziadny nalez ktory by tomu branil tak od vcera som zacala s druhym cyklom. Ja stale verim na zazrak a robim co sa da. Velmi ti drzim palce nech sa aj tebe podari zvitazit

bambula27
23. jan 2013

@stela91 Ach taaak, takze.... OPU je odber vajicok a OHSS je ovarialny hyperstimulacny syndrom, ktory moze byt velmi neprijemny. Tak moja nie, nepisala som o spermiach. Pisala som uz o oplodnenych vajickach spermiami, cize akokeby o nasich "babätkach" uz. Tie proste nejak zahadne miznu v Gyncare. A preco nechces, aby manzel isiel na spermiogram?

inusik1976
23. jan 2013

@nikola81 aj ja som pila alchemilku hlavne po potrate v auguste dvojicky chlapci,ale doktorka mi povedala ze pri inofolicu nemam pit ziaden bylinkový caj.navyse mam cukrovku druhý rok si picham 4x denne inzulin s pco a zo stresu.

stela91
23. jan 2013

@bambula27 no tak to je teda blbe...viac ako blbe no..ale ako divne a preco miznu?naco by im to bolo??noo lebo som to uz aj napisala.. a hlavne ho zatial do toho nebudem montovat :D..stresovat...

nikola81
24. jan 2013

@inusik1976 Ja bezne do seba lejem alchemilku, beriem aj kyselinu listovu a este aj Nosifol to je ako Inofolic. Ale ze by to prinasalo dake ovocie nemozem povedat. Cyklus natiahnuty na 41 dni, pred MS spinenie co som nikdy nemavala a tento mesiac mi mrcha trvala jeden den. Podotykam ze po clostilbegyte, pregnyle a duphastone. Takze neviem ci este potrebujem viac casu ale Nosifol pijem treti mesiac, alechemilku tiez a kyselinu listovu asi mesiac.

donatela
24. jan 2013

ahojte kočky! tak a máme za sebou naše prvé IUI🙂 v pondelok 11.DC som mala 2 folikuly, jeden na pravo 16mm, jeden na ľavo 17mm. manžel SPG v norme a hormonálne hladiny ok. podľa odberov 11DC lekári usúdili, že netreba pregnyl a naplánovali IUI na dnes ráno bez pregnylu. po zákroku dr. "predpísala" ešte tulkanie na každý deň, aby sa šance zvýšili🙂🙂 dnes večer mám začať s utrogesanom. 7.2. mám prísť na tehu test z krvi, sama netestovať...
tak som zvedavá ako dopadneme? ale keďže IUI má úspešnosť 10-15%, tak sa na to veľm nechcem spoliehať, ale tá túžba je taká veľká...
išiel niekto z vás na IUI bez pregnylu? ako ste zvládali utrogesan? sestrička mi vravela, že môže spôsobovať svrbenie, pálenie apod. ak to tak bude, mám ho len zapíjať...

donatela
24. jan 2013

@nikola81 je mi ľúto, že to s tým duchom nevyšlo:(:( ale fajn, že si začala s novým cyklom, teda že sa to dalo...
držím palce!!
inak ja pijem alchemilku s myším chvostom už asi 1,5 roka. začnem 1DC a pijem do 20DC. potom nie, vraj môže spôsobiť potrat a začínam znova až od 1.dňa nového cyku. plus vyše roka papám kys.listovú 2x denne a 1-2x denne tiež asi rok papám pupalku. ja mám zasa menzes veľmi silný, dlhý (7 dní) a bolestivý. pupalka a alchemilka s myším chvostom trošku pomájajú ale naozaj len trošku. väčšinou som 2 dni na ibalgine a do práce si musím brať aj oblečko na prezlečenie, lebo ani tie najsilnejšie vložky nezadržia všetko, hlavne nie tie mega zrazeniny...:(

donatela
24. jan 2013

@mambba vidíš a bála si sa, že nebude ovulka. supeeer, aké krásne folíky! možno tí najsilnejší bojovníci zvíťazia 😀 držím silno palčeky!!

nikola81
24. jan 2013

@donatela Drzim ti velmi palce nech ti to vynde...Mne utrogestan nerobil vobec ziadne problemy. Nemusis sa bat 🙂

donatela
24. jan 2013

@nikola81 ďakujem, to asi oni musia na to upozorniť...
inak v CAR-e ľudí neskutočne veľa. to snáď ani nieje pravda koľko ľudí musí vyhľadať túto pomoc?! aj v MT je to také plné? tu v BA ani si nemáš kde sadnúť a pritom je tam dlhá chodba a pozdĺž 1 steny samé stoličky...

miruska200
24. jan 2013

@donatela ahoj, no ja som brala untrogestan hneď na začiatku a potom prvé 3 mesiace tehotenstva. vkladala som ho len 5 týždňov lebo som mala problémy, tak som ho potom zapíjala. ale ja som mávala zápaly aj kým som nebola tehotná, tak možno preto som na to tak zle reagovala. uvidíš ako to budeš znášať ty. veľmi, veľmi držím prsty🙂

inusik1976
24. jan 2013

@nikola81 ahoj ja neberiem kyselinu listovu cez inofolic je jej tam dost.nechcem to prehanat,ale tu alchemilku asi zacnem pit.dnes mam 5 den po ovulacii a pobolieva ma brucho ako na menzes.neviem co sa deje.ked som bravala duphaston a neskor utrogestan menzes mi prisiel ako hodinky a to dost silne aj 6 dni.po umelom sa mi nikdy nepodarilo otehotniet len cez inseminaciu.zmenila som doktorku a hned mi prisli na to preco som tolko krat potratila mala som infekciu na krcku ale stery na tento druh infekcii sa berie len v 33tt.som zvedava do kedy by ma trapila keby som od nej neodisla.ja idem do martina v marci dala som si odych minulý rok som tam bola 3x do tyzdna podla fotky si ta pamatam.drzim ti palce nech ta tak netrapia

nikola81
24. jan 2013

@inusik1976 Alchemilku urcite vysadim..ale ostatnemu zostanem verna 😉 Kiez by som mohla aj ja pochvalit duphaston. Je to katastrofa ked ho beriem. Prvy cyklus bol super na treti den od dobratia prisla mrcha..Druhy cyklus prisla mrcha az na 14-ty den od dobratia a tento cyklus bol najhorsi, bol aj s clostilom a po dobrati duphastonu prislo tri dni spinenie jeden den mrcha. Cyklus mi to natiahlo na 41dni. Mam len jeden vajcovod a spolieham na nahodu a prirodu ci ten jeden zaberie aj za ten druhy ktory mi museli zobrat. Niekedy som zo vsetkeho hrozne unavena