Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nelabela
28. nov 2012

@lukajdik
no to je ako u mna PCO, bez ovulky a mrcha po dufiku... takze som zacala clostilom, tak uvidime, ci to zaberie ☹ ☹ ☹
dakujem

effkaa
28. nov 2012

@donatela preco nie do tejto temy? Aj ja sa sem dlho chystam napisat 🙂

effkaa
28. nov 2012

ja sa chystam k lekarke, som objednana v piatok, ale vitazoslavne dorazil menzes, tak sa budem musiet preobjednat. Este neviem, ako to u mna s PCO vyzera, lebo bola som na drillingu v aprili a hned sa nam podaril Stanko, takze nezufajte, 3 dni v nemocke aj s cestou a do mesiaca babatko. Ja som si myslela, ze bude tak o pol roka, ale bol sikovnejsi,tak je na svete. No ale uz vidim ten rozhadzany cyklus a podobne a mam strach ist k tej lekarke, lebo uz viem, co mi povie, PCO sa urcite vracia. Neberiem nic, no uvidim, co vymyslime... Drzte palce a drzte sa vsetky, uvidite, ze sa to podari 🙂

mambba
28. nov 2012

@donatela
neblazni zenska a neber to osobne 🙂 ved v tej mojej sprave bol aj zmurkajuci smajlik. netreba si hned vsetko vztahovat na seba a brat vsetko vazne.
treba hladat vo veciach aj nieco pozitivne, my by sme tu mnohe dali cokolvek aj za to jedno dietatko a v dobrom ti to aj ja zavidim, preto by si mala aj ty k tomu pristupovat optimisticky.

saurer
28. nov 2012

ahoj holky, tak jsem zpátky z CARu 🙂 takže 🙂
byla tam jiná doktorka a ta mě hned chtěla hnát do ivf nebo na iui s clostilem...řekla jsem, že ale s tou mou dr. jsme domluvené, že nejdřív zkusíme stimulaci injekcemi a domácí snažení, protože na mě clostil nezabral
tak se zarazila a řekla, že to mám vlastně pravdu, ale že si budu muset doplatit asi 4 tis. za ty hormony- no problemo 🙂
takže mám zase vyvolávajdu, tak za 6 dní bude 1DC a 2DC začnu stimulovat, juch! 🙂

nikushka8
29. nov 2012

Ahojte baby..som strasne rada, ze existuje takato stranka..sice mi este nediagnostikovali PCO,ale podla priznakov to na mna isto sedi..akurat cakam na hormon. profil, pretoze nemenstrujem bez HAK..viem,ze tu skor riesite problemy s otehotnenim,ale ako to beru vasi chlapi?? mam 24 a chcela by som si konecne najst partnera s ktorym to bude mat vyznam,bo doteraz som nemala stastie..no a do toho takato diagnoza!!! ako to muzovi povedat??ci naco??

saurer
29. nov 2012

@nikushka8 ahojky, já jsem teda s tím neměla sebemenší problém něco manželovi říct...MS jsem neměla skoro nikdy, než jsem začala brát antikoncpeci, tak jsem menstruovala asi tak jednou dvakrát do roka..a antiko jsem nasadila, když jsme s manželem spolu začali chodit a nějak jsem mu hned řekla, že s tím mám problém..takže když se po 7 letech braní prášků ukázalo, že MS zase nebude chodit normálně, tak už jsme s tím oba tak jako počítali a teď mě muž ve všem to léčení plně podporuje

nikushka8
29. nov 2012

Dakujem,dufam,ze budem mat rovnake stastie na chalpa ako ty...

saurer
29. nov 2012

@nikushka8 a tak tohle není nějaká smrtelná nemoc 🙂 neboj 🙂

nikushka8
29. nov 2012

a co vsetky tie mozne komplikacie? ako cukrovka,rakovina..uz teraz mam problem so srdcom..

saurer
29. nov 2012

@nikushka8 cukrovka i rakovina tě může potkat s pco i bez něj, důležité je myslet jen na to dobré a nic špatného si nepouštět k tělu...hlavně ne negativní myšlenky 😉

nikushka8
29. nov 2012

mna to len vystrasilo..tak som to radsej viac necitala..to vies,ked v rodine su sami zdravotnici..to uz je deformacia 🙂

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa pokial viem,pco sa neda liecit,mam ho tiez a berem stale metformin,akurat po tehotenstve mi väcsina cysticiek na vajecnikoch zmizla,ale pco mam stale 😒 pokracujem v brani metforminu....

effkaa
30. nov 2012

@stellamaris podla toho co som pocula sa da zmiernit, ak sa vyrazne schudne, tak o to sa momentalne pokusam. No a kontrolu som posunula, tak uvidim, co mi povie a na akej liecbe sa dohodneme. Takze najblizsi piatok...

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa no schudnutim sa da priebeh pco zmiernit,to ano,tiez som schudla par kil na radu doktora...ked mas pco,urcite treba nejaku liecbu vybrat,kazdej zaberie nieco ine,u mna zabral metformin....a ten beriem ako prevenciu proti cukrovke.............tak uvidis buduci piatok,co tebe bude doporucene 😉

isabellaa
30. nov 2012

@stellamaris kolko beries teraz metforminu? ja 1500mg denne

stellamaris
30. nov 2012

teraz 850mg 2x denne........zacinala som s 500mg,ale to bola slaba davka pre mna,po 850 sa mi podarilo otehotniet 🙂

isabellaa
30. nov 2012

@stellamaris a nechces prejst na inofolic alebo nosifol? Ja som si to objednala a uz len cakam na dodoavku

isabellaa
30. nov 2012

@stellamaris a otehotnela si po kolkych mesiacoch s tymi 850 denne?

effkaa
30. nov 2012

@stellamaris metformin ti sposobil co... zmiernili sa priznaky? Vajecniky boli "cistejsie"? nemam s tym vobec skusenosti, mna poslali rovno na laparku...

stellamaris
30. nov 2012

@isabellaa na druhu ovulaciu po 850mg metforminu....myslim,ze u neho ostanem,co su to tie lieky,nepoznam ich...

isabellaa
30. nov 2012

@stellamaris liekom by som ich nenazvala, su to vitaminy, je o tom aj tema ma mk.....
tak to dost skoro na druhu, ja uz beriem 3,5 mesiaca a nic ☹

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa mne laparku ,drilling doktor neodporucal,chcel skusit clostil,ten nezabral...potom odporucal hormony,tie som nechcela ja,ten metformin som si sama vyziadala a pomohlo to.......mala som 16 a 20 cysticiek na vajecnikoch,po tehotenstve teraz 3 na kazdom iba 🙂 po nom mam pravidelne mrchu,takze ano,priznaky sa zmiernili.....metformin mi znizil krvny cukor,upravil cyklus, tym aj nastartoval ovulaciu u mna 🙂

stellamaris
30. nov 2012

@isabellaa jaj vitaminy ok,ja som brala listovku,magnezium a vitaminE...no metformin zabral rychlo,iba ten prvu ovulaciu som prepasla,pred druhou som bola na ultrazvuku a bolo vidno v lavom vajecniku folikel,tak 12.DC,vec jasna 🙂 aj doktor sa divil,ako metformin rychlo zabral,nie je to pravidlom,kazda sme ina 🙂

effkaa
30. nov 2012

@stellamaris metformin nie su hormony? Inak pekne ti to pomohlo 🙂 Mne ani nevadi, ze nie som tehotna, zatial mi krpec staci, ale velmi mi vadi, ze som chora. Jednoducho si tu myslienku akosi nemozem pripustit... Je pravda, ze hormony by som velmi nerada aj ja, tak uvidim, co mi teda povie...

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa nie,metformin nie su hormony,on sa dava cukrovkarom,ktori nepichaju inzulin 😉 podla mojich vysledkov krvi mi cukrovka uz hrozila,takze ho berem stale.mam tiez problem so stitnou zlazou,berem jodthyrox150,tiez to suvisi s pco.....a co mas ty ,ked si chora?

effkaa
30. nov 2012

@stellamaris no horm. profil mi nikto nerobil, ale stitnu zlazu mi pozerali pred 4 rokmi cca a mala som ju v poriadku, tak neviem, ale poprosim urcite gynekologicku o ten profil, nech to zisti, respektive ma asi posle za nejakym odbornikom... tak urcite pojdem za tym, co ma operoval, ten je skvely. My sme uz babo velmi chceli a zjavne bola operacia jedinou moznostou, alebo ja neviem, ale som rada, ze to pomohlo, no je tu cas riesit to. Inak si zlata, ze mi takto trpezlivo mne neskusenej odpovedas 🙂 dakujem 🙂

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa ten profil mi nikto nerobil,az som si ho vyziadala,hormony katastrofa,stitna zlaza katastrofa: 😖 zacala som brat jodove tabletky,tak stitna bola lepsia...no a hormony,kedze clostil nezabral,vravim doktorovi,ze myslim,chyba nie je v hormonoch,ale on mi iba tie hormony odporucal,pripadne IVF 😖 tak som tresla dverami u neho a hybaj ku diabetologovi,ten ma vypocul a predpisal metformin....tohto roku sme sa s babätkom boli u neho pochvalit a podakovat za jeho ochotu 🙂 nechaj si tu stitnu znovu vysetrit,ultrazvukom a z krvi TSH hodnotu,inak nemas za co dakovat,rada poradim a odpoviem 😉 vela lekarov nevie pco liecit,tak iba skusaju,co by zabralo,treba tiez rozmyslat,kde by mohla byt chyba,keby som to nerobila,nemala by som dnes maleho Julianka 😉

effkaa
30. nov 2012

@stellamaris ja som si tiez svoje zazila... lekarka ma poslala na Kramare, tam ma vraj jeden skvely odbornik odbil s tym, ze nebude nic robit, ze mam prist za 2 mesiace schudnuta, ale vraj aj tak skoncim v centre na umelom oplodneni.Sla som si kupit vyvolavacku, ktoru mi pichla sestricka na stojaka - ja v kabate pri dverach a pomaly som cakala, ze ma este medzi dverami vykopnu... Vobec som nebola spokojna s pristupom, mozno to nebolo lekarom, mozno to bolo tym mnozstvom pacientov... sla som do Malaciek k jednemu znamemu, pozrel na mna, poslal mm na spermiogram a mna na operaciu s tym, ze 2 mesiace po operacii sa mam ozvat, spravime horm. profil a podla toho sa nasadi liecba, pripadne sa pojde do centra. Lenze operovana som bola 6.4. a cca o 3 tyzdne som otehotnela, takze parada. Ale teraz uz viem podla priznakov, ze sa to vracia spat a chcem to nejako liecit, nieco s tym robit. Ak pomoze, ze cely zivot nebudem jest cukor, tak proste nebudem. Ak pomoze, ze budem jest nejake lieky a budem kazdorocne kontrolovana, tak budem, ale toto... ze neviem, co mi vlastne je, je dobre na figu. Ale babatka mame prenadherne, ze? Tak este raz dakujem, budem sa tym riadit a dam vediet, uz som netrpezliva, ale do piatku vydrzim, som zvedava kam vsade zase pojdem...

stellamaris
30. nov 2012

@effkaa no veru,mame nadherne babätka,mas pravdu,na svojho som cakala fakt dlhe roky 😀 mas stastie,ze ti operacia pomohla,aj mna videl doktor uz ako beznadejny pripad,vobec otehotniet 😉 skus hormonalnu dietu,par straniek dozadu najdes prispevky k nej....mala by si po nej schudnut,ja mam tiez nejake kila este navyse,ale citim sa tak dobre,tak viac nechudnem,iba sa udrzujem,aby som nepriberala.......sladkosti si tiez neodopieram 😀 daj mi vediet,ako si dopadla a nedaj sa odbit nicim a nikym 😉