Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

matomajka
3. dec 2010

@ninan2 ďakujem , že si sa ozvala..no je to ťažké u mňa...OVu nemám ....vraj mám osť vajíčok ale nedozrievajú..tak idem na odber krvi a urobia mi hormonálny profil....

ninan2
3. dec 2010

@matomajka no tak uvidis potom podla HP, a je dobre ze to riesis s lekarom uz. Clostik si uz skusala brat, na ovulku? A podla coho Ti vlastne diagnostikovali PCO?

matomajka
3. dec 2010

@ninan2 nie zatiaľ som nebrala nič iba Duphaston na upravenie cyklu.Diagnostikovala mi to podľa sona,chodila som dva mesiace na kontroly či mám OVu a žiadna nebola

ninan2
3. dec 2010

@matomajka no, ale to ze nemas ovulku este neznamena, ze mas aj PCO. Musi to byt dokazane bud cez UTZ kde je vidiet plno cysticiek na vajecniku, alebo vdaka HP, kde byva zvyseny testosteron, a dlhej nepravidelnej MS (min. 2 veci z tohto).
Kazdopadne ovulka sa da vacsinou lahko vyvolat Clostikom, pripadne inymi liekmi.

matomajka
3. dec 2010

@ninan2 áno viem ...a UTZ bol robený pravidelne...tak ostáva asi len čakať ako dopadne krv. s clostik som ešte neskúšala - ako sa užíva vieš poradiť?

ninan2
3. dec 2010

@matomajka to uz Ti povie doktor, su to dost silne hormony tak sa to nepredpisuje len tak a hned. Zalezi aj ako dlho sa snazite. Inak ak mas teda cysty na vajecnikoch, to sa riesi aj laparoskopiou.
Kazdopadne lepsie bude ked budes mat vysledky HP, ozvi sa potom zas... takto tazko radit. Ale inak doktori sa s PCO stretavaju casto, tak by aj mali vediet ze co robit. Nebyva to nejaky velky problem vacsinou, len obcas trva dlhsie kym sa vyriesi... Zalezi este aj ze aky ma partner spemiogram atd. - je jednoducho fakt vela moznosti co s tym.

matomajka
3. dec 2010

@ninan2 veeeľmi pekne Ti ďakujem....keď budem mať výsledky hneď napíšem

ninan2
3. dec 2010

@matomajka oki v pohode. Je tu viac bab co sa v tom vyznaju a uz maju vselico za sebou, urcite Ti tu niekto dobre poradi.

ondre
3. dec 2010

@aduskatt Ahojky. takze uz zacinas aj ty?

ondre
3. dec 2010

@aduskatt tiez som bola dneska v Iscare. na kolku si tam bola?

aduskatt
3. dec 2010

@ondre ja som bola vcera a idem v pondelok na 10.15

ondre
4. dec 2010

@aduskatt ja sa stale objednavam na 07.15. takze asi si uz na pn-ke ci ako to riesis potom s pracou?

aduskatt
4. dec 2010

@ondre ja to 7.15 nestiham vlakom ani nahodou..na PN? preco?.normalne chodim do prace

ondre
4. dec 2010

@aduskatt vies ja tam chodim autom,aj pondelok idem. je to zabijak kazdy 2 den.a to potom na kolku chodis na vlak?

aduskatt
4. dec 2010

@ondre sak ale auto sme pred 6 tydnami predali a nove nam este nedodali, bude az tak za tyzden..na vlak chodim na 8,05 rychlik

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no lebo som ta mohla zobrat ak by si chcela, ak sa ti bude chciet vstavat o nieco skor.

aduskatt
4. dec 2010

@ondre o mna ani nejde, ale musim vysikovat syna do skoly a to mozem najskor o pol osmej.a objednana som na 10.15, tak dojst o osmej mi je tam skoro.ale dik za ponulku🙂) mozno nabuduce vyuzijem🙂

aduskatt
4. dec 2010

@ondre a s tou PNkou to preco si myslela, ze by som mala byt?...ja sa nevyznam este, ale rada sa poučim

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no skoda ze si sa skor neozvala,nemusela si tolko mrnut vonku na vlak. vies ja asi v stredu pojdem na zakrok no uvidime co mi povie v pondelok, uz sme to 2 krat prelozily. daj vediet.budem len rada. 😉 😉 🙂 🙂 🙂

aduskatt
4. dec 2010

@ondre no jasne, ze dam.....uvidim ako dopadnem v pondelok.......ale povedal mi v piatok, ze chce skusit najskor konzervativnejsiu liecbu

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no nepoznam tvoj pracovny cas,myslela som ze pracujes na rannu zmenu. vies ja mam pracu od 08:00 do 16:30, tak to musim riesit autom na 07:15.

aduskatt
4. dec 2010

@ondre ja pracujem od 8,30 do 14,30, od 13,30 do 19,30 alebo o 8,30 do 19,30.ale ide o to, ze maleho musim zasikovat do skoly a pred siedmou mi ho tam nikto nezoberie.co sa tyka prace, ak sa mi to kryje so smenou, tak proste priepustka a nejdem do roboty, tehu mi je prednejsie

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no to je samozrejme aj ja to riesim paragrafom,najma teraz ked mam pred zakrokom a potrebujem pokupit darceky,pretoze cez sviatky chcem ostat doma na PNke.

aduskatt
4. dec 2010

@ondre jasne...ak sa dopracujeme k tomu, tak aj ja po tom mienim ostat PN

ondre
4. dec 2010

@aduskatt a to myslel ako ze konzervativnejsou liecbou?

aduskatt
4. dec 2010

@ondre to by aj mna zaujimalo.ale vyjadril sa tak,. ze skusi poupravovat nejako hladiny hormonov.doslovne povedal, ze tam cosi ubrat, tam pridat

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no tak to budes brat asi najprv hormony. ja som na nich uz od 18.11. takze tvoje PCOcko neni az tak moc zle? mne vzdy ked som k nemu prisla na kontrolu, opakoval iba stale to ise: vase vajicka su chore. mozno teda nebudes musiet ist hned na IVFcko. to je dobre. 🙂 🙂 🙂

aduskatt
4. dec 2010

@ondre no, clostil mi zabral, ale znicil sliznicu maternice.aj valky predpoklada, ze to nebude treba az k IVF dotiahnut, kedze uz mam dieta.............uvidime

aduskatt
4. dec 2010

@ondre dufam, ze ti to vyjde..mne povedal, ked som bola, ze ma prilis vela vajicok🙂

ondre
4. dec 2010

@aduskatt no to povedal aj mne ze ich mozem predavat: 😀 😀 😀 ha ha ha. ja som nikdy nic nebrala az od minuleho roku sme zacali riesit dieta. takze tento rok mi zystily PCO. clostil som mala asi iba 3,ci 4 krabicky chvala bohu,ked to je take zle. tak to som rada ze nemusis podstupit to co ma caka,uz viem co to je ale aj tak mam s toho strach. mozno pojdes na to IUI, alebo prirodzenou cestou. uvidis. som zvedava. 😉