Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

timona
25. jan 2011

mne ovu testy opať nepreukazali ovulu...teplota bola trochu vyššia, včera 36,5, dnes 36,9...volala som aj gynošovy, či by mi nepichol progestyl, ale povedal, ze on to ani nema, ze to davaju v špecializovanych centrach, ale že vzhľadom k spermiogramu MM sa nemam týmto ani stresovat, lebo ze nam pomoze aj tak asi len IVF...cele je to otrasne...uz vidim ako ked pojdem do CAR-u, ma zacnu tlacit do IVF,ale tak asi je to pre mna fakt jedina cesta..

katkaajurko
25. jan 2011

@timona oovu testy su pri PCO dost naprd, mna len miatly,na tie sa uuuuuuuuuuuplne vykasli.

Mna v centre VOBEC do IVF netlacili- naopak-som chcela IVF skor a musela som cakat-ako zaberie liecba..... ked mate zly spermiogram - co tak sa na to pozriet z ineho pohladu....ze je to DAR -ze existuju centra-ktore takym parom ako sme my vedia dat sance - byt predchadzajucou generaciou mozeme si akurat trhnut nohami..... ja som k tomu vzdy pristupovala takto a nie "boze,to je tragedia-ze zrovna ja musim ist do centra" ... je to rrovnako sanca a treba si ju vazit podla mna.....

katkaajurko
25. jan 2011

@timona a ak si mala teploty okolo 36,5 a teraz sa aspon tri dni po sebe udrzia aspon o dve desatiny vyssie-bola to ovulacia a po nej pichnutie pregnylu je uz aj tak zbytocne.

erickaa
26. jan 2011

Dobré ránko.. tak včerajšie HCG 14 663 😅 Toľko som až nečakala 😕 Pred týždňom som mala "len" 1066 😀

ninan2
26. jan 2011

@erickaa no pekne 🙂

slivocka
26. jan 2011

@erickaa 😵 😵 😵

timona
26. jan 2011

@katkaajurko ďakujem...ja viem , že je to veľká výhoda oproti minulosti, že existuje IVF, ale tak aj tak najlepsie by bolo keby to šlo prirodzene. a ešte sa ťa chcem spytat, či ste mali spermiogram v poriadku

chlpacik
26. jan 2011

@katkaajurko aspon mas lepsiu naladu 😉 😉 😉

@ninan2 najvyssi cas ;)

V podstate sa hned dozvieme, že ste lahke formy PCO, ach co my ostatne chudinky postihnute tazkým priznakom PCOS, 😅 😅 😅

katkaajurko
26. jan 2011

@timona najprv nie-horsia morfologia (75%patologicke) cize teratozoospermia, papal dlho vitaminy (profertill) a po pol roku sa to zlepsilo na 70% a po 3/4 na 60% cize sme sa dostali do normalu.....

katkaajurko
26. jan 2011

@timona najlepsie je - ked sa to podari, ci prirodzene alebo pomozu doktori je jedno - dolezity je vysledok 😉 🙂

timona
26. jan 2011

@katkaajurko a ked videli v CARe ten spermiogram nenavrhli ti IVF? lebo nam to navrhli okamzite...a do ktoreho CAR-u si šla?inak MM mal tiez prvy spermiogram horsi ako teraz....a tiez bral vitaminy, ale patologia stale ostala 70%, ale co sa tyka poctu spermii sme sa dostali na normu...

katkaajurko
26. jan 2011

@timona my sme nechodili do caru - ked vysla 75% - ked vysla 70% co je hranica normozospermie-boli sme uz v iscare doktor povedal ze spermiogram "nie je taky zly" a zamerali sa na mna-no ked videli moje vajecniky- vraj ukazkovo pco- poriadne ma povysetrovali - navrhli skusit iui tak dva krat ale doktor povedal-ze najpravdepodobnejsie sa aj tak dopracujeme k IVF . (lenze raz som otehotnela-este dva roky dozadu - ale v 5tt som spontanne potratila) takze mozno to hralo rolu. no skusil sa clostyl a IUI - nic (pri tomto iui sme zistili ze sa spermiogram zlepsil dokonca na 60%) , stimulovala som aj druhy cyklus-ale vajecnikom sa nechcelo-tak doki zrusil IUI a kedze som nereagovala uplne podla jeho predstav-povedal-ze mi skusi nasadit este metfomin -lebo po jeho brani je vyssia uspesnost pri IVF - ja som sa rozhodla,ze namame skoro po dvoch rokoch na co cakat-a tak sme podali ziadost o IVF - ale doktor povedal-ze skor ako budem brat metformin minimalne tri mesiace ma nepusti na IVF - aby dostatocne zabral...a po dvoch mesiacoch som otehotnela... tri dni po tom zisteni mi dosla sms z centra-ze ziadost bola schvalena...bolo to v novembri-na ivf sme mali dovolene ist v januari.... chodilaa som k Valkymu.......

katkaajurko
26. jan 2011

@timona oni navrhnu vzdy najrealnejsie riesenie ako sa dopracovat k babatku-beru do uvahy vsetky parametre..my sme pocet aj pohyb mali vzdy vyborne...len tu patollogiu a to sa da vdaka IUI riesit - ja ale na IUI moc neverim-to je naprd - tam je taka sanca ako pri normalnom styku.....

aby som nezabudla,mala som za sebou niekolkokrat robeny HP, vysetrenie stitnej zlazy u endokrinologa, a laparoskopiu - vsetko predtym-ako sme do centra isli.......

chlpacik
27. jan 2011

@katkaajurko vidim, že až budem mať v rukách výsledky spermio Ja, tak Ta urcite oslovim 😉. Taká odborná rada sa vzdy zijde 😉 ...
ach a zajtra ma zase caka vysetrenie u dokyho, fnuk, fnuk, dufam, ze uz posledne usg a odber a nab.tyzden by uz mohol dat odporucanie na dalsiu liecbu. Mna najviac zoziera menzes. Sam nedojde ani za svateho. Agolutin, ani ziadny utros nesmiem, vraj len cakat cakat az zaberie metformin. Takze baby, len nech necakam 7mesiacov na menzes, vsak v novembri som mala 😀

erickaa
28. jan 2011

@chlpacik Neboj chlpi, určite príde..a potom nech minimálne 9 mesiacov zas nepríde 😉 Ako ináč u doktora?

chlpacik
28. jan 2011

@erickaa ouu dakujem Ericka, tak s tym menzesom som akoby tehotna stale 🙂... tak dnes som tam sedela dve hodky, mal nejaky surny pripad,tak sa to posuvalo a plna cakaren, tak som taka nervozna uz bola, a hlavne HLADNAAAAAA....po dvoch hodkach som konecne vosla - urobil usg,odber a 9.2. idem po celkovy vysledok doterajsich 3usg,3odberoch,a jedneho smermiogramu, kde mi podrobne napise vysledky,diagnozu a dalsi postup liecby. Tako malo stacilo na diagnozu a k svojej som chodila tri roky a nic...Takže do 9.teho sa nemozem vyjadrit 😉 ...
Som si ale kupila alchemilku, ze skusim popijat dvakrat denne. Uz len pre lepsi pocit 😀
a co baby, uz ste zdupkali k mamickovskym temam?😀

amarena
28. jan 2011

Ahojte,

@erickaa
@ninan2
@slivocka
@katkaajurko, vsetkym vam prajem uspesne tehulkovanie, aby ste to dotialhli do stasneho finale. Vidim, ze sa drzite vyborne, len tak dalej. 😉
Ja o par dni zacinam s clostilom a dnes som bola na odbere krvi, budu mi robit HP (uz sice jeden mam, ale to bolo u byvalej dr). Som zvedava ako to dopadne. Buduci tyzden budu vysledky, ale predpokladam, ze ta bestia tst bude zvyseny. Takze @chlpacik ja tu zostavam s tebou. Budem cakat na toho 9.2 co ti povie.

kamajota25
29. jan 2011

baby, môže byť ovulácia toto: dnes ma strašne bolí ľavý vaječník pri chôdzi a prudšom pohybe, ale nie ako pri MS, inak... mám redší číri hlien už pár dní, ale krčok sa mi nezdá otvorený a mäkký a mám strašne nafúknuté brucho, ako v 3-4 mesiaci a to som chudá, to ja nemávam. som 32 DC, MS mám strašne nepravidelnú, bez liekov, alebo injekcie by som mala MS tak 4 krát za rok, teraz ale nič neberiem... Na 13 DC som bola na folikulometrii a podľa Dr. mala byť ovulka 13-15 DC, aj Pregnyl mi pichol, ale nič som necítila, tehu test mi dnes ukázal 1 čiarku... a ešte som sa chceela spýtať, aký je rozdiel medzi PCO a syndromom PCO, mne doktor hovoril len o PCO, dakujem

aduskatt
29. jan 2011

@kamajota25 podla lekara( mala som tie iste prejavy), to moze sposobovat Pregnyl

kamajota25
30. jan 2011

@aduskatt Myslis, ze to moze robit pregnyl aj po 20 dnoch od pichnutia?

aduskatt
30. jan 2011

@kamajota25 ja som to mala od pichnutia az do mrchy..........tym netvrdim, ze to ten pregnyl sposobuje aj u teba, len ze ta moznost tam je 🙂

chlpacik
30. jan 2011

@kamajota25 rozdiel medzi PCO A PCOS neexistuje. Správny a presny výraz je PCOS, je to diagnoza. Len niektorí skracuju, že PCO, ale ja som sa nato raz pytala dokyho, a vravel, ze sa ma pouzívat vyraz PCOS...

hiva
autor
31. jan 2011

@kamajota25 budem sa asi opakovat 1000-krat, ale budis 😀 ....PCO je proste stav vajecnikov - polycysticke vajecniky (polycystic ovaries)....je to vlastne nalez na UTZV....proste iba popis toho, ako vajecniky vyzeraju na zaklade UTZV....nic viac, nic menej.... zatial co PCOS je uz kompletna diagnoza - syndrom polycistickych vajecnikov (polycystic ovarian syndrome) - diagnoza ktora uz znamena problemy s ovulaciou spojene s hormonalnymi problemami, alebo s inzulinovou rezistenciou.....proste komplet diagnoza.....zatial co PCO vajecnik este nemusi znamenat katastrofu.... proste sa moze stat, ze vajecniky vyzeraju PCO, maju perlicky, cize vela malych vajicok, ale pokial napriek tomu zena ovuluje, nie je sa moc nad cim trapit 😉

ale tak v podstate je to jedno....PCO ci PCOS....to je fuk....podstatne je mat ovulku a spravne hladiny hormonov....potom je tehu uz len otazkou casu 😉 🙂

erickaa
31. jan 2011

Ahojte baby..nejako to tu flakate ;)
Ja sa mám dobre, az moc dobre..je mozne,ze sa vobec necitim ako tehotna? Do kontroly mam este 3 dni a ja sa bojim,ci bude vsetko v poriadku... to cakanie je hrozne dlhe. 😔 😔

erickaa
31. jan 2011

@amarena dakujem pekne ;)

ninan2
31. jan 2011

@erickaa Cau... no ja sa tak necitim doteraz, takze mozne je vsetko 😀

kamajota25
31. jan 2011

včera som sem pisala, ze mam asi ovulaciu, ze mam číry redší hlien a že ma bolel vaječník pri chôdzi a dnes necítim žiadnu bolesť a hlien mám už hustejší a biely... ale krčok sa mi zdá stále taký istý ... tak co vy na to?

@hiva dakujem za vysvetlenie 🙂

ninan2
31. jan 2011

@hiva @katkaajurko Ahojte, citali ste? Teraz si nie som ista, ze koho to je/bol doktor.
http://zdravie.pravda.sk/problem-pocat-dieta-ma...

hiva
autor
31. jan 2011

@ninan2 to je Katkin doktor....a myslim ze aj milli alebo ericky... teraz som si neni ista 🙂

aduskatt
31. jan 2011

@hiva aj moj doky to je🙂