Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
3. feb 2011

Ahojte...videla som srdieckooooo 😀 sme o tyzden pozadu,ale keďže ovulka bola o 6 dni posunuta,tak to sedi 😉
😉 Mám aj fotecku cervicka, večer pridam, lebo som bez notebooku a pisem iba z telefonu. Velmi sa tesime a dufam,že bude vsetko v poriadku... klop klop klop 😔

slivocka
3. feb 2011

@erickaa tešim sa s tebou 😵 😵

ninan2
3. feb 2011

@erickaa no super, gratulujem, a fotku urcite pridaj 🙂

dlabinecka
3. feb 2011

Koukám tady to hezky otěhotnělo. No, tak velká gratulace. My už jsme nejspíš těhotní podruhé 🙂 takže děvčata pozor, po porodu PCO mizí 😀

katkaajurko
3. feb 2011

@ninan2 v centre ti nie vzdy odsleduju ovulaciu- z mojej skusenosti a co som odpozorovala-aj iui urobia v podstate podla predpokladu kedy by mala byt ovulacia podla velkosti folikulu-ale po samotnom ti to neodkontroluju uzv ci praskol alebo krvou...takze ja by som nedavala rady typu-v centre merat netreba 😉 ja keby som nemerala-tak v cykle kedy som otehu by som nemala sajnu kedy ju mam.ani by sme sa urcite netrafili do nej a o odsledkovani nemoze byt ani reci. a vdaka nej vieme aj naisto TP a nie nejake posledne mensturacie a tipovacky....

@erickaa super spravy

timona
3. feb 2011

má význam robit tehotensky test 10-11 dni po ovu??kedy najskor moze byt pozitivny?

erickaa
4. feb 2011

@timona AK máš kvalitný test, tak by už duch mal byt vidiet. Ja mám dobru skusenost s testom Pepino, ukázal mi ducha uz na 9 dpo. Majú ich v DM-ke.. 😉

anksunamonka
4. feb 2011

@ninan2
@katkaajurko dakujem vam vsetkym za rady.... mrcha je uz spustena, takze po jej skonceni zacinam s meranim BT a na 12.den pojdem za svojim gynekolog s tym, ze uz nech ma konecne riesi alebo nech mi rovno povie, ze mi uz on nevie pomoct a pojdem teda do centra....
strasne sa ale bojim, ze mi povedia, ze nemam nijaku sancu na otehotnenie, ci uz s pomocou alebo spontanne.... dufam, ze je to len moj zly pocit a vsetko bude OK a coskoro sa potesim 2 ciarockam 🙂

anksunamonka
4. feb 2011

@erickaa a ty mas tiez problem s PCOS?
ako si otehotnela? s pomocou alebo spontanne?
ake vysetrenia si podstupila....?
som tu nova tak vyzvedam 🙂

erickaa
4. feb 2011

@anksunamonka ano ja mám tiež PCOS..chodili sme do centra,absolvovala som 3 IUI, ale nevysli. A hned nasledujuci cyklus sa nam zadarilo. Zrejme za to vdacime aj zvyskom stimulacie v tele a uzivala som prvý mesiac aj Phyto Soyu. Vysetrenia som nemala dohromady žiadne, iba ultrazvuky...

anksunamonka
4. feb 2011

@erickaa wau tak to blahozelam 🙂)) strasne velmi sa chcem tesit ako mnohé z vás...
kolko mas rokov? ja budem mat v aprili 27.
myslim ze je problemom aj mojich 10 kil nadvahy... snazim sa chudnut, ale ide to velmi pomaly. tie kila som nabrala v priebehu cca 6 rokov, postupne..

katkaajurko
4. feb 2011

@timona ak naisto vies-kedy bola ovulacia tak ma..ja som mala pozitivny rano-desiaty den po ovulaci

bambulka814
4. feb 2011

@anksunamonka , ja mam PCOS syndrom ako hrom - za mnou laparka, ale este pred svadbou par rokov, mam nadvahu, nadmerne ochlpenie a vsetky tie veci okolo toho a mam 2 deti, prve pocate v prvom cykle po svadbe a druhe este pocas dojcenia v druhom cykle po porode. mam skor problem neotehotniet 😉

erickaa
4. feb 2011

@anksunamonka Ja mám o 2 roky viacej.. nadváhu nemám, vzdy som bola chudá..do 50 kg. Teraz mam 52 už tak 2 roky, hlavne na bruchu mi to vidno. Úprava váhy je podla mna dolezita,skus zhodit aspon niečo..

anksunamonka
4. feb 2011

@bambulka814 wauuu tak toto je ako možné ??? ako teším sa z toho, že máte krásnu rodinku 🙂)) ja sa strašne bojím tej laparky, lebo som ešte nikdy nebola operovaná a ani v narkóze tým pádom, ale samozrejme že podstúpim všetko čo bude treba, lebo veľmi chceme dieťaťko 🙂))

dodala si mi trošku radosti a optimizmu do toho môjho zúfalstva.... ĎAKUJEM 🙂))

už len počkať do 12.dňa a idem k lekárovi....

bambulka814
4. feb 2011

@anksunamonka joj tak som velmi rada, ze som trosku potesila.drzm palce a mysli na to, ze predsa novy zivot nie je v nasich rukach.

majte sa pekne.

anksunamonka
4. feb 2011

@bambulka814 a prečo si vlastne išla na laparku? najprv sa nedarilo tak preto si bola na laparke ? či prečo vlastne ???

anksunamonka
4. feb 2011

@erickaa chodím zumbovať, a veľmi som sa v tom našla, a baví ma to, tak dúfam, že zhodím do leta aspon 5 kíl.... viem, že ten hnusný tuk všade mi nič dobré neprináša, ja to viem, ale proste sa nedá niekedy odolať dobrém jedlu, či sladkosti... veď to mnohé poznáte.... 😀

bambulka814
4. feb 2011

@anksunamonka , nie, nie, skor preventivne, lebo vsetci Dr ma presviedcali, ze bude problem s otehotnenim

amarena
4. feb 2011

Ahojte babulky,

ako sa mate? Ja som vcera bola u dr na sono, som 9DC a folik mal len 8mm a to beriem clostil 2x1. V pondelok mam prist znovu, ale podla mna bude mat dovtedy folik len max 14 mm co je stale malo. 😖 Tak ja uz mam pochybnosti ci vobec dozreje. Co si o tom myslite?

Krasny vikend vsetkym

erickaa
5. feb 2011

@amarena ešte dorastie, neboj..ale asi by bolo lepšie, keby ti nabudúce dr. zvýšil dávku. Ak ešte bude treba nejaké nabudúce 😉 Alebo skús popri closte ešte užívať tú Phyto Soyu, trošku prírodných estrogénov určite neublíži 😉 A pi alchemilku na sliznicu maternice, ja som ju po closte mala vždy nízku, tak možno preto nám tie IUI nevyšli.. hmmm 😕
Aj tebe krásny víkend 😀

amarena
5. feb 2011

@erickaa, ahoj 🙂, tak uvidime ci dorasie na tych 20mm. Ta soja sa nema kombinovat s clostilom, aspon tak to baby pisali a alchemilku pijem, dr vo stvrtok povedal, ze vystelka je pekna. Len mam pocit, ze neviem vyprodukovat poriadne vajce. 😀
Boze, ja som ti este negratulovala k srdiecku....to je paraaaaada. 🙂

bambi9
5. feb 2011

@amarena ahoj, tak ja ta trochu potesim... brala som clostil celeho pol roka a na uzv som mala pri nom ukazkove foliky a ovulka chodila na 14ty den ako hodinky... prvy mesiac bez clostilu som isla este na folikulometriu a folik bol len 11mm a tak som bola smutna ci dorastie.... isli sme prave na dovolenku ale merala som dalej aspon pre info .... a cuduj sa svete z tohto maleho foliku mam v brusku babatko 😉 ovulka sa posunula o tyzden a vystihla moju pohodu na dovci 😎
tak drzim palce 🙂

erickaa
5. feb 2011

@bambi9
@amarena veru, radšej nech vajko dozrie pomalšie, ale kvalitnejšie! Ja som otehotnela tiež v tom cykle, keď sme sa na to už "vykašlali" a nič neriešili. Po troch cykloch s clostilom a merionalom som si chcela dať pauzu na zregenerovanie pred jarným IVF. A aha! Tiež som mala v tomto cykle ovulku až 20 DC. (ale to som zistila až dodatočne, keďže ako píšem, som sa nesledovala) 😉
Tak radšej s tou sójou teda počkaj 😉 Všetkého veľa škodí..hihi

amarena
5. feb 2011

@bambi9
@erickaa,
dakujem vam baby. Mne by nevadilo keby som mala posunutu ovulku, ide mi len o to, aby vobec bola. Ved koho zaujima, ci zena otehotnie 14 DC, alebo 20 DC, mna teda nie. 😉. Drzte mi prosim palce na pondelok. 😀
Co mate dnes na plane? Vonku je krasne. Ja som teraz doupratovala (huraaaa), tak mam teraz veget. Asi vyrazime na chalupu, mame ju tot za rohom. 😵

erickaa
5. feb 2011

@amarena jasné, hlavne nech to je, to je jedno koľký deň. 😉 Držím palce. A hlavne sa na to moc neupínaj, buď v pohodičke 😉
Ja som teraz u maminy a čakám, kým sa dopečie kačica, už tu slintám na parkety 😀 😀 😀 Slniečko síce je, ale tu v BA strašne fučí vietor, takže na prechádzky to moc nie je.. 😖 Juuuj, chaty milujem, tak si uži 😵 😵 😵

amarena
5. feb 2011

@erickaa, jej kacica, mnam mnam, to si nemala ani napisat. 😀
Inak ja som tiez z BA a mam pocit, ze tu stale fuci vietor. Ale kaslat na to, cely tyzden som zavreta v robte, tak musim ist trosku von.

Inak baby pamatate sa, ze sme si na april planovali stretko? Tak co, plati to? 😵

mili78
5. feb 2011

ahojte babenky...ako sa tu mate? dufam, ze vsetky tehulky su ok a babenká im pekne rastu 😉 .... v utorok je nas prvy velky den...mame OPU 😅

sofia2008
5. feb 2011

ahojte 😵
priebezne sludujem tuto temu, kedze som sem chodila velmi casto..a pozeram, ze tu je vela tehuliek, niektore idete do CAR, niektore uz stimulujete atd..vsetkym vam prajem vela sil, zdravia a statsny koniec 😵
my sa uz doma tesime z malej slecny, ale nasa cesta bola trnista..snazili sme sa dva roky, nic, potom zistene PCO, pol roka som brala antikoncepciu, pol roka som brala metformin a clostil, vajicka rastli, ale nepraskali, moja gynekologicka mi nechcela pichat pregnyl, tak sme sli do CAR, po odbere vajicok som dostala OHSS, vklad sa nekonal, vsetky embrya nam zamrazili, take sme sa chystali na KET, ale raz som dostala chripku, potom alergiu, bola som uz fakt taka zufala..tak sme mali este mesiac volno pred KET, rozhodla som sa, ze nebudem brat duphaston, tak ako kaze dr., cakala som na ovulku, cakala, cakala a prisla na 60.den cyklu! tak som znasilnila mm 😀 , na druhy den nasadila duphaston a vysledok tu spi vedla mna v postielke 😀
drzim vam palce, raz sa to kazdej podari.
pozdravujem hivu 🙂 a shaarku, ktoru som tu davno nevidela 😕
inac brala som femi kvapky a femibion pol roka pred otehotnenim..mozno aj to pomohlo 🙂

amarena
6. feb 2011

@mili78, tak v utorok budeme na teba mysliet 🙂 Stale si blizsie a blizsie k babatku. 🙂

@sofia2008, ahoj. Tak ta tvoja cesta bola naozaj trnista, ale vysledok je super, blahozelam k Emmke. 😵 Mala si ovulku az na 60 den? To je naozaj dost, ja uz by som to povazovala za anovulacny cyklus, ale ako vidim, trpezlivost babatka prinasa. 😀