Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
10. jún 2009

no prali, tak do centra pojdem asi az vtedy, ked moj muz zahlasi, ze stacilo toho experimentovania a povie presny datum, kedy tam pojdeme. alebo nas objedna on sam 😀 😀 😀

pralinka25
10. jún 2009

shaari a keby si ty povedala uz dost? Takto sa to moze tahat do nekonecna. Ja som rozhodnuta ze ked nezaberie liecba na gynde tak v septembri alebo v oktobri idem do centra. Nebudem cakat vecnost

shaarka
10. jún 2009

prali, ved ja viem.
ale co to je za liecba na gynde, ked ju musim prosit o vsetko? ked jej mozem opakovat, ze sa mi fakt nic nestane, ked skusi este cosi naviac. ze mi naozaj moze dat aj dva clostily a aj pregnyl pichnut a bezobav... a ze metformin neskodi, ale ze by mi mozno pomohol aspon psychicky... co s nou? male mile utle ziena... 😒

chcem skusit vsetko na gynde a potom ist do centra. ale ked to je nie ze beh na dlhu trat, ale beh v bazene. 😢

pralinka25
10. jún 2009

sak prave preto, ze ju musis o vsetko prosit, a ukecavat. Ja by som na to nemala nervy.
Ja pockam na ten spermiogram, ak bude dobry poviem na gynde ze som si zatial vybrala metodu liekov na podporu ovulky a ked to nezaberie idem do centra. V oktobri bude rok co sa snazime. (aj ked to snazenie je asi aj uplne zbytocne) Chcem uz aby so mnou nieco robili aby som mala aspon sancu.

myslim ze aj tebe by centrum prospelo. Hlavne by to malo urcite rychly spad

dindulka
10. jún 2009

ahojte bojovníčky 😉

dnes som bola na endokrinológii na kontrolu prolaktínu a je 28,5 takže aspoň ten sa mi ustálil a je v norme, tak si hovorím, že aspoň niečo 🙂 dnes som už "krásny" 47 DD a menzes nikde. chcela som volať aj dr. čo ako ďalej, ale musím to odložiť do pondelka, lebo skôr k nemu nestíham ísť ...

my snažilkujeme už 7 mesiac, bože ako to letí a ja nie som o nič múdrejšia ako na začiatku, že čo a ako, akurát, že viem od apríla tú "super" novinu, že mám pco 😔

shaarka
11. jún 2009

dindi, tak gratulujem 😵
len neviem, co je to v norme, lebo v nasom labaku (kde som mala robeny HP) je rozmedzie 3,3 - 13,4 jednotiek...

a neskusala si Agnucaston? ten je na znizovanie prolaktinu... dostat v lekarni.

shaarka
11. jún 2009
noe
11. jún 2009

😵 😵 😵

vcera som manzelika ukecala na psika, tak verim, ze coskoro cakam aj ja zasielku 😵 😵 😵

shaarka
11. jún 2009

jeeeeeeeeeeeeej
a akeho?

mimmi77
11. jún 2009

ahoj PCO-čkárki, tak som si Vás konečne dočítala a už z názvu témy je mi jasné, že aj ja sem patrím 🙂 🙂 🙂 🙂

oliadi
11. jún 2009

Ahojte, ja práve cakám mrchu každým dnom, bolia ma prsia, ale už aj brucho ☹, už mám z toho depku snažíme sa už 10 mesiacov, výsledky sú realtívne v norme, hladám už aj prácu, akurát včera mi sa mi ozvali s jedného inzerátu na ktorý som reagovala, chceli vediet podrobnosti, ale iba mailom - zatiaľ žiadna odpoved ☹

shaarka
11. jún 2009

mimmi77, tak sup a docitaj si PCO I. časť 😀

cau oli... a mas ovulku? ja som sa to mozno aj pytala, ale zabudla som 😒

oliadi
11. jún 2009

Ahoj shaarka, asi bola ovulka, lebo mi praskla cysta pred dvoma mesiacmi a minulý cyklus ovulka bola, len asi sme ju nevistihli, lebo ked sme sa mali snažit tak manžel bol pracovne zaneprázdnený, a neviam ani presne kedy ju mám lebo sa mi posledné dva cykly posunuli 😒

mimmi77
11. jún 2009

shaarka, tú som začala už dávno, skončila som 222 strane, už nevládzem :- 😀 😀 😀

shaarka
11. jún 2009

mimi, tak povec nico o sebe.
inak my sme tu taka vesela skupinka. lebo nielenze mozes mat zvyseny TEST ale aj HUM (akoze humor)

noe
11. jún 2009

shaarka - varianta cislo 1. BIGLl (vysiel mi ako idelany pes pre mna na facebooku 😀 ale fakt to sedi

https://www.youtube.com/watch?v=BAf7lcYEXag



varianta cislo 2. moja laska, ale manzelovi sa moc nepaci MALTEZACIK

https://www.youtube.com/watch?v=zB-FR4Um6j0



tak uvidime, ktory to vyhra 🙂 🙂 🙂

Ahoj mimmi, vitaj v klube 🙂

shaarka
11. jún 2009

noe, beagle je polovnik, nevadi? 😉
a tie taskove psiky ma nejak neberu 😀 inak medzi biglom a maltezakom je teda dost rozdiel 😀

pralinka25
11. jún 2009

cafre vidim ze cmame novu kolegynu 🙂

noe
11. jún 2009

praveze bigl nieje agresivny a je velmi vhodny pre deti. Ziadne bojove plemeno by som nechcela, brrrrrrrrrrrr 😒

Uvidme, co nam bocian prinesie 😀 😀 😀

lululiatko
11. jún 2009

bry vecer, babenky, predbezne sa ku vam pridavam, nanestastie. chcem sa opytat, ci sa PCO da realne zistit aj z krvi - hormonalny profil. mne sa to nejak nezda, lebo menzes mavam viacmenej pravidelne a meriam bt a ovulka sa zda, ze funguje kazdy mesiac. lekar mi pred par dnami oznamil, ze PCO je aj moj pripad.. kedze by sme uz radi babo, je to dalsia nevitana prekazka, okrem inych ☹

noe
11. jún 2009

lulu - ja ma zistene PCO na zaklade sona az nasledne bol robeny hormonoalny profil a tam bol zvyseny testosteron, takze dg potvrdil. Ale prvy podnet bol vynechanie menstruacie a moje podozrenie, ze uz dobre dlho memam ovulaciu. 😠

Na zaklade coho ti dg. PCOcko? ked ti cyklus funguje?

lululiatko
11. jún 2009

ahoj noe, on porovnal nejake dva hormony, neviem presne, ktore. a povedal, ze ak je medzi tymito dvoma h. rozdiel viac ako dvojnasobok, znamena to PCO.. ja som tam mala rozdiel asi az 10nasobok...
tak robil mi profil, zacala som navstevovat spec.ambulanciu, tak chcel mat vstupne vysetrenia.. a mam problem s kratkou LF, takze aj kvoli tomu.
je mozne, ze podla bazalnej teploty ovulaciu mam, a aj napriek tomu sa vajicko nedostane do vajickovodu?

lululiatko
11. jún 2009

jej a zdravim shaarku, stretli sme sa uz v inej teme..

shaarka
12. jún 2009

lulu, cau, netreba hned panikarit. ak mas pravidelny menzes a pravidelnu ovulaciu, si veeelky kus za vodou a to, ze mas polycysticke vajecniky, vobec nemusi vadit. 😉
problemom bude mozno len ten pomer LH a FSH... ale v tomto ti neviem poradit, nemam s tym skusenosti. 😒 ale budem sa vzdelavat 😀

tak baby, a ja som si vcera dala 2. tabletku clostilu! tak som sa rozhodla. mala som sice veeelke vycitky, ale vidina folikov (viac, viac, a viac! 😀 ) ma premohla a supla som si malu potvorku do bruska. takze od dnes sa trapim vycitkami, co doktorke poviem. a vam poviem, ze ma to velmi velmi mrzi a MM sa to ani nesmie dozvediet, lebo by ma prizabil. 😀

baba2288
12. jún 2009

ahojte kocky.tak som bola vcera na tej endokrinologii konecne este pre tie presnejsie hodnoty.su ok,ale povedali mi,ze autoimunitna tyreoiditida euteyreozna. samozrejme nevysvetlili.asi by to nemalo byt nic vazne,ale mate to niekto? ze volajake protilatky stitnej zlazy.

lululiatko
12. jún 2009

shaarka, diki za info, no a budem aj ja studovat na nete.. vcera som citala tiez pripady, kedy mali PCO a mali ovulku.. mozno to fakt nebude take zle, aj ked doki ma strasil laparkou..
shar, ty po tajomky papas lieky? no toto.. viem,ze nie som ta, co by ti mala do toho hovorit, ale opatrne.. ale ty vies, co robis, ni? 😉
baba2288, ja mam tiez autoimunitnu tyreoditidu, ale s tym aj hypertyreozu.. treba to liecit, nasadia ti asi lieky, ci nie? stitna zlaza moze sposobit problem, ak chces otehotniet. pytaj sa na to u lekara, nech ti vsetko vysvetlia.

shaarka
12. jún 2009

lulu, neboj. ja som brala minuly a predminuly cyklus 1 clostil denne a na UZV som mala iba jediny jeden dominantny folikul (19mm na 13.DC). tak preto som si dovolila bez predosleho konzultovania s Dr. nasadit este jeden clostil, aby som brala 2 denne a 13.DC tam boli foliky aspon dva... 😉

a laparka je dobra na to, ze ti kuknu na to secko dnuka a mozno trosku orezu vajecniky, ak su zacystene a overia priechodnost vajcovodov 😉

baba2288
12. jún 2009

ja neviem,lululiatko.mne endoska povedala,ze to budu sledovat a vraj s PCO to nesuvisi.

baba2288
12. jún 2009

a ze riesit sa to bude pred planovanou graviditou.

lululiatko
12. jún 2009

shaarka, ty betarka 😀
pockaj, aby tv.draheho neporazilo, ked zistite, ze cakate dvojky 😵
laparky sa mozno ani nebojim, len ma hneva, ze toto vsetko vobec musim riesit...

baba, a este neplanujes otehu? lebo liecba stitky, to nie je chvilkova zalezitost... mne sa to tiez taha uz dlhsie, nie je to zalezitost jedneho mesiaca.. ale mozno v tvojom pripade je to ine, lebo ak mas len tie protilatky a nemas napr. hypotyreozu alebo hypert. k tomu, bude to ten lahsi pripad. ale velmi sa nevyznam, tak ma ber s rezervou 😉