Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

sarafortuna
25. nov 2010

@mireag , super... blahoželám a pozdravuj aj Jancos, ak ste v akom-takom kontakte... držte sa!!! 😉 😉 😉

govinda
25. nov 2010

kočky, tak ja teda otestujem aj zajtra ráno 😅

ninan, ja mám lutelálnu fázu buď 14dní alebo 17 dní, zrejme podľa toho, z ktorého vaječníka je folík. Takže možno meškám, možno nie 😀

ninan2
25. nov 2010

@govinda zaujimave, to mi nenapadlo ze moze byt rozdiel kvoli tomuto... Ja mavam 15-16 dni ako som zacala uzivat Femigard. Kazdopadne testuj aj nadalej 🙂

tatranka111
25. nov 2010

@sarafortuna ahoj sara ty si tu hadam tiez dlhsie nebola, alebo nie? 🙂 ako si na tom?

govinda
26. nov 2010

ahojte

takže s mojím testíkom je to tak, že je omnoho, omnoho slabší, ako bol včera a predvčerom, teraz tam tú paličku treba doslova hľadať 😢 . Aj teplotka trošičku poklesla a preto zajtra očakávam mrchu ☹ . Takže aj keď tam niečo bolo, a zrejme bolo, pretože inak by sa mi tie čiaročky na nestoch neurobili, tak teraz už nie je : 😔 . Už som si poplakala a rozľútostila sa nad tým všetkým, ale nedá sa nič robiť, len bojovať a ísť ďalej a ďalej skúšať. Momentálne mi je to totálne na nič a neviem, ako zvládnem byť dnes v práci.
Ale vám všetkým ďakujem za podporu, ste pre mňa fakt obrovská opora. 🙂

ninan2
26. nov 2010

@govinda Ahoj, tak to mi je naozaj velmi luto, ale nezufaj, urcite sa to nabuduce zas podari, a az do konca 😉

chlpacik
26. nov 2010

@govinda nevadi, ideme dalej, ok? aj na mna to minule tak dolahlo, ked som v cakarni u zenskej videla tehulky ako sa medzi sebou bavili, ze druhe, tretie a ja vyse roka a nic. Jednoducho si to musime odtrpiet s prekazkami, ale mame silu bojovat, takze raz to prist musi 😉 ...
.
.
.dievcata ja som mala pred tyzdnom pichnutý agolutin, ale mrcha este stale nedosla, toto sa mi za 3roky este nestalo, stale dosla na 5ty den, a to zijem na vyvolavackach, doslova. Takze ja uz ani neviem, co robit. Ani snazikovat sa nemôžem, lebo niet mrchy 😖 ...už ani priateľa to nebaví, že som u lekárky ako na kolotoči a nič, žiadna zmena k nejakým výhliadkam, keby tak vedel, čo ho ešte len čaká, ak pôjdeme do centra 😕

hiva
autor
26. nov 2010

@govinda ....nezufaj.....to este nic neznamena.....kym sa mrcha nerozbehne, nic nie je stratene 😉.....tie testy predsa len nie su az take spolahlive 😉..... drzim palce, nech sa to este na dobre obrati 😉 🙂

erickaa
26. nov 2010

ahojte, tak ja už som doma, hadíky pekne v brušku 😀 😀 😀 Teraz čakať do 10.12. 😔

mili78
26. nov 2010

@erickaa ....Eri drzim palec! 😀 do tretice vsetko dobreeeee 😉

slivocka
26. nov 2010

@erickaa držím palce 🙂

erickaa
26. nov 2010

@mili78 @slivocka ..kujem 😔
Mili, a ty ako? Idete do toho IVF? 😉

mili78
26. nov 2010

@erickaa ...Eri no zatial este nie som rozhodnuta na 100%...uvidim ked mi zavolaju, ze je to schvalene...keby sa tak stal zazrak a otehotnela by som este skor 😀 ale to by som asi moc chcela 😵

govinda
26. nov 2010

Ahojte.
Musela som odísť z práce, lebo som sa necítila dobre. Jednak depka…jednak mi začala mrcha, rovno som začala krvácať a rovno chuchvalce a mám také kŕče, že v robote by som to nevydržala. Takže predpokladám, že sa to teraz celé vyčistí a môžem sa zasa snažiť.
Na jednej strane som rada, že aspoň viem otehotnieť, na druhej strane som sklamaná a momentálne tak nešťastná z toho všetkého, ale prebolí to. Len ma bolí, že po tom všetkom, čím som si prešla, sa mi objavil kúsok nádeje a hneď takto zmizol...bolí to.

erickaa
26. nov 2010

@govinda govi, cítim s tebou. 😔 Je mi ľúto, že si sa takto sklamala, ale hlavu hore. Všetko zlé je na niečo dobré, ale to vždy vidíme až po istom čase. Treba to tak brať, že to tak asi malo byť. 😔 Trošku si posmúť, ale zároveň sa začni tešiť na ďalší cyklus, ktorý ti práve začal 😉 Bojujeme všetky, nie si v tom sama 😉 😉 😉

erickaa
26. nov 2010

@mili78 Verím, že sa rozhodneš správne 🙂 Ja tiež čakám na ten zázrak 😀 😀 😀

govinda
26. nov 2010

@erickaa ďakujem 🙂 Viem, aj sa to snažím takto brať, ale momentálne to je pre mňa sklamaním. Ja sa ale pozviecham a pôjdem ďalej. Ráno ma drahý vystískal a pomojkal a povedal, že si spravíme futbalovú jedenástku, nech neplačem 😀 .To objatie bolo to, čo som potrebovala 🙂

mili78
26. nov 2010

@erickaa .... Eri ked tu citam pribehy niektorych bab, tak sa mi dych zastavuje....aj teraz jedna pisala akym zazrakom otehotnela, bola na niekolkych ivf a lekari im nedavali ani 1% sancu...a zrazu hups...prirodzene otehotnela 😉 to musi byt krasne....a niektore maju za sebou aj 8 ivf, dokonca jedna kočka 10! a nic 😒 .... kazda jedna co sme tu, si tie deticky raz zasluzime, verim tomu 🙂

@govinda ...Govi hlavku hore! 😉

tatranka111
26. nov 2010

@govinda govi ahoj mne sa toto stalo uz tri krat......najskor ciarocky boli a potom zmizli ☹
ja som potom normalne zacala uvazovat ze mozno vacsi problem ako ovu moze byt ze bude nieco so s maternicou....mozno je mala, alebo nieco take a vajko sa asi nemoze poriadne uhniezdit a odijde........mozno preto take testiky.......neviem no aspon ja si tot tak zdovodnujem, lebo inaksie nechapem preco som to takto mala uz tri krat

erickaa
26. nov 2010

@mili78 ja viem, príbehy sú rôzne 🙂 Napríklad, že aj IUI niekomu zabralo na prvý krát 😖 Ja sa ešte tiež do IVF nehrniem a čakám, že to hádam nebude potrebné 😔 Nuž, človek mieni a pán boh (alebo osud, alebo čo) mení 😔

govinda
26. nov 2010

@tatranka111
tatranka, hovorí sa tomu biochemické tehu ...miminko sa neudrží a v podstate s mrchou odíde. Mrcha môže meškať trochu, ale ani nemusí. Príde sa na to len vtedy, ak kočka testuje pred termínom mrchy alebo v čase mrchy, teda ak deň-dva mešká. Prečo to tak je, neviem. Beriem to tak, že to tak muselo byť. Telo je zrejme dosť inteligentné, aby vedelo, prečo to tak zariadilo. Príroda je silná, vie čo robí v takom prípade, keď to vyrieši takto. Každopádne po mrche pôjdem na gyndu - dohodnúť sa, že po ovulke by som si chcela daž skontrolovať progesterón a výstelku, či je to dostatočné, či netreba ešte duphík nasadiť po ovulke.
Ja maternicu mám v poriadku, teda aspoň podľa laparky, tak neviem.

tatranka111
26. nov 2010

@govinda govi , ze je to biochemicke tehu viem, ja si to len takto zdovodnujem, ze preco sa to asi stalo a kus mi to aj sedí, lebo na utz som mala vzdy endometrium len 2 mm namiesto 11, 12 mm ☹
endo. som mala dobré iba vcase ked som brala metformin

govinda
26. nov 2010

@tatranka111 ja som na kontrole endometria nebola už dlho, naposledy pred rokom v decembri, keď som brala clostil a vtedy nebolo endometrium úplne super, lebo clostil ho vraj negatívne ovplyvňuje, tak neviem. Teraz som bez liekov, tak neviem. Za kontrolu endometria a progesterónu v nasledujúcom cykle to určite stojí 😉

sarafortuna
26. nov 2010

@govinda , je to svinstvo...akokeby sme chceli on Pána Boha tak veľa!!! 😠 😠 😠 😠
ja už mám tiež riadne nervy v kýbli, už som sa pristihla, že mávam návali "stresu" až vnútronej agresie - búšenie srdca, hnačka.... 😔 😔 😔 😔 takže chápem ako sa asi cítiš...
to je ako keď ti niekto podáva niečo po čom túžiš a keď sa toho dotkneš a už to chceš uchmatnúť, tak to s úškrnom odtiahne od teba preč a opäť máš prázdnu ruku 🙄 🙄 🙄 🙄

@tatranka111, ja tu občas čítam ako sa vedie Katke 😉 a Hive 😔 😔, diskutujem v Grafoch BT, ale tam je taká úspešnosť tehotenstva, že mám opäť z toho depku - tento cyklus som asi bez ovulky 😖 😖. Takže ak chcete otehotniet tak poďte do Grafy BT, hádam sa ten vírus rozšíri aj na Vás - mna nechce 😒.

držím palce všetkým, veľa optimizmu a energie prajem 😉 😉 papa

chlpacik
27. nov 2010

ahojte. No konečne mi došla mrcha, tak a môže sa ísť voliť starostu 😉

erickaa
28. nov 2010

@chlpacik chichichi..gratulujem 🙂

gretta
28. nov 2010

Ahojte všechny, chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti s Clostilbegytem? Minulý týden jsem ho dobrala. Takže mám zatím čas, ale chci se zeptat, zda jste některá díky Clostilbegytu dostala menzes? Od 1.10.2010 beru Metformin (Siofor). A "krámy" jsem dostala jen po Agolutinu. Nechci si dělat planý naděje, že by nám to mohlo vyjít a byla bych těhu. Díky

chlpacik
28. nov 2010

@erickaa ahoj Erika, dakujem. Akurát, že radšej by som sem napísala niečo úúúplne iné, ale...

@gretta ahoj, aj ja beriem od 1.10 metformin, a bohuzial, menzes som s ním nedostala, až po agolutine. Aj to mi vynimocne menzes nedosiel na 5ty den, ako zvycajne, ale na 8deň. Uz som sa bala, že mi nedojde. Neviem aky bude dalsi postup, ci budem brat aj duphaston, alebo co teraz. Metformin mi mal upravit cyklus a samozrejme aj z dovodu snazenia sa otehotniet, ale vidim to biedne ☹ , a fakt neviem co dalej... s clostylbegytom nemám skusenost...

gretta
28. nov 2010

@chlpacik I tak díky za odpověď. Já jsem vysadila HA v 7. /2010 od srpna se snažíme. Od října tedy ten Metformin. O Duphastonu jsem ještě neslyšela.. :( tak pevně věřím, že se nám oběma brzy podaří otěhotnět. A nejen nám, ale všem snažilkám ;)

ondre
28. nov 2010

@aduskatt ahojko. co mas nove? ja bud.tyzden idem na vec