Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

olianka
7. jan 2010

Ahoj tatranka, vidim ze vy ste poriadne proficky uz.. ja nie som typ co by si meral bazalnu teplotu 😝
hadam to vyjde aj bez toho.. vsak casu mame dost ze 😎

panther
7. jan 2010

Caute kocky!
Mam pre vas 'zazracnu formulu'. Ked mate PCO alebo myomy, pripadne nabeh na predcasnu menopauzu, tak skuste odvar z cibule. Je to vraj zazracny liek pre zeny - cisti upchate vajcovody, nici cysty a ine nepriaznive zmeny v maternici. Potrebuje to vsak trochu sebazaprenia 🙂
Recept: 200-300ml nechlorovanej prevarenej vody, osupte hnedu cibulu (nie bielu alebo cervenu), rozrezte ju na 4-6 kusov a povarte v tej vode po vreti asi este 10 min. Odvar precedte a vypite VLAZNY! Musi sa pit cerstvy, teda nie octaty, a to min. 1h pred obedom a aj pred vecerou. Na vecer samozrejme opat cerstvo pripraveny. 2x denne po dobu 14 dni. Tato kura sa ma zacat v 1.den menstruacie.
Zelam uspesne otehotnenie. A propo, ak sa vam bude zdat, ze mate vytok, tak to je znak toho cistenia...

zuzu1111
7. jan 2010

Olianka vitaj medzi nami a samozrejme zdravim aj ostatne baby.
Napisem co mam nove ja. Bola som v utorok na folikulometriu. Vysledok - pravy vajecnik lahko zväcseny s pocetnymi folikulami, max. vsak vo velkosti 14mm (bola som tam 15DC). Normalna zdrava zenska by uz mala po ovulacii v takyto den, ale u mna je to dost uspech - aspon Shaarka mi pisala, ze to vyzera dost nadejne. Idem v pondelok zas skontrolovat co sa deje. Podla doktorky by som uz mohla byt aj po OVU (chcela aby som prisla v piatok, ale som zial mimo KE). Tak budem teraz dufat, ze sa nemylila.
Kocky este tu niektora papate Clostil? Lebo je nas tu dost, tak troska stracam prehlad.
Tatranka - ja som na tom bola podobne, dllllllhe anovulacne cykly, ktore koncili vyvolavackou. Teraz prvy cyklus skusam Clostil...Ty si neskusala?
Andzi - ty tiez patris medzi PCO-ckarki? Blahozelam k tehu 😉 , ako ste sa k tomu dopracovali? Co si mala "za sebou"?

olianka
7. jan 2010

Ahoj Zuzu, aj ja mam tie anovulacne a vyvolavacku verne poznam.. urcite chcem tento cyklus zacat s nejakou pomockou. Len moj doktor sa barni vsetkemu co poviem, ze mam cakat aby to SAME prislo. 😠
takze hovorite ze najlepsie je zacat Cloatilom? pocula som ze to ma dost vedlajsich ucinkov.. 😕
ale oskusam.. kedze mam zhorsenu cytologiu tak nech som tehu cim skor.. 😒

olianka
7. jan 2010

ahoj Panther! ten recept je velmi slubny, ked hovoris ze vsetko spusti. 😵
aaaale cibula!!! 😖 to si urcite vytlacim a schovam do suflika na horsie casy. moj otec je inak chemik a hovori ze cibula je naozaj vseliek.. ze tym vylieci uuuplne vsetko tvrdi! 😀

olianka
7. jan 2010

Dievcataaa ake naziaduce ucinky mal na vas Clomid ci clostyl?

zuzu1111
7. jan 2010

Olianka je to individualne. Ja som napr. ani nevedela ze ho beriem 🙂 . Asi to zavisi aj od toho kolko tabliet denne beries. Ja som zacala s jednou.
A robil ti doktor hormonalny profil? Ci nie je problem s nejakymi hormonmi. Mnoho kociek z temy ma problem s vysokou hladinou muzskych hormonov. Ja som mala aj s vysokym prolaktinom. Takze najprv sme riesili toto a teraz som zacala s Clostilbegytom (tak presne sa tie tabletky volajú 😉 ) A meranie BT by si urcite mala skusit. Je to vyborna pomocka, ktora ti pomoze zistit ako tvoje telo funguje, resp. nefunguje 😀
Existuje jedna dobrá stránka, kde toho veľa nájdeš - http://merenibt.xf.cz/

zuzu1111
7. jan 2010

Olianka a kolko mas rokov, ak sa mozem spytat? 😉 A s tou zhorsenou cytologiou pri PCO - to mas odkial? 😲 Ani mi nehovor. Ja som mala cytologiu robenu naposledy niekedy oktober 2008, este pri predoslej gynekologicke a este som vtedy brala HAK a o nijakom PCO som netusila. Nevravela vsak nic. Jej komentar k vsetkym vysledkom, odberom, preventivnym prehliadkam a pod. bol - Je to v norme. 😖 😖 😖 A ze cisla mi nebude hovorit, ze tomu ja aj tak nebudem rozumiet, ze to su hodnoty pre nu a nie pre mna. Mam sa uspokojit s tym, ze je to v norme, OK.
Preto som ju aj vymenila...

katkaajurko
8. jan 2010

Olianka to s tou cytologiou som nepocula a co viem tak ja horsiu ako 2 nemavam - klop klop klop

divim sa postupu tvojho doktora - pretoze ak nemas mrchu - nemas ani ovulaciu a pokazde musis ist na vyvolavacku - tak to sa otehotniet neda nijako - tak nechapem na co caka... to ti MUSI vysetrit hormony a urobit nieco aby si ovulaciu mala...

ja nemam take PCO - ja mavam mrchu spontanne len nemavam uplne vzdy ovulaciu . Stopercentne by som zacala meranim BT nech vidis ako to u teba je.

Panther ten recept vyzera fajn-ale prosim ta - ako sa da uskutocnit? kde si dva tyzdne v robote na obed budem varit cibulu 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

katkamarek
8. jan 2010

Olianka, ja som v podstate v tejto teme nova, a menzes mam spontanne do 35 dni, mne v podstate len z hormonalne profilu zistili, ze mam vraj PCO a povedali, ze nemusim mat kazdy mesiac ovulaciu, ja mam zvysenu hladinu muzskych hormonov. Ale ty ked kazdy menzes musis vyvolat, tak by som tiez patrala po pricine a nenechala to tak a urcite by som zmenila doktora, to co je za pristup z jeho strany? Mozno keby to nebolo take hrozne a by ti menzes chodil ako mne, tak by som jeho "cakanie" mozno este chapala, ale v tvojom pripade urcite nie. Nechcem ta strasit, ale to sa nemusis dockat vobec.

Takze moja rada, najdi si gynekologa, ktory ma s tymto skusenosti a neodbije ta odpovedou, ze cakat na prirodu, kedy sa umudri (lebo nemusi sa vobec, ak je to zanedbane, ak mas naozaj zanedbane PCO, tvoje vajecniky mozu byt obrastene cystami a aj ked ti dozrie vajicko, neprejde cez cysty a tym padom sa nedostane do vajickovodu a nemoze byt oplodnene). Po dalsie urcite navstiv endokrinologa, nech ti vysetri stitnu zlazu, urobi hormonalny profil (robi sa na zaciatku cyklu 3-5 den a potom by sa malo pred ovulaciou a po ovulacii, mne robili iba na 5. DC a 22. DC, ale to uz musi lekar posudit ako by to bolo najlepsie u teba) ale tiez nie kazdy endokrinolog je dobry, tak aj to si musis vyselektovat. Hormonalny profil ti moze urobit aj gynekolog, ale endokrinolog ma asi viac skusenosti s hormonmi.

Ak si si precitala par stranok dozadu, tak tam mi to dievcata vsetko vysvetlovali, PCO nie je tragedia, ale nie je to ani zanedbatelny problem.

A radim ti stale chodit k nam sa poradit 🙂 Ucime sa spolocne, ja som pred tyzdnom tiez malo o tom vedela. Na tvojom mieste by som si prv urobila vysetrenia a zistila pricinu tvojho PCO a az potom si pytala nejake tabletky. Lebo ako som uz vyssie pisala, ak mas obrastene vajecniky, tak ani clostilbegyt ti nepomoze, lebo nepusti to vajko von. Drzim palce, dufam, ze som ta velmi nenastrasila, len ta chcem dostat do obrazu.

katkamarek
8. jan 2010

a ten odvar vyskusam, cibulu mozem, uvidimako to bude chutit, mame v praci kuchynku, tak dufam, ze to ludom nebude vadit 🙂 Len dufam, ze mi to nemoze nejako uskodit, ved aj preco by malo asi?

Ja som si vcera kupila tabletky s vytazkom materskej kasicky, pelu a propolisu, uz ich beriem, tak dufam, ze aj to pomoze, sluzi to na upravu cyklu, okrem toho som si objednala aj Femi kvapky. Zatial chcem vyuzit prirodne vytazky.

katkamarek
8. jan 2010

Olianka a este jedna vec, urcite meraj bazalnu teplotu, ja som teraz zacala prvy cyklus este len, ale to ti vela napovie. Inak neviem ci som prehliadla, ale na zaklade coho ti diagnostikovali PCO?

katkaajurko
8. jan 2010

aj ja mam femi kvapky a skusam si zohnat pupalku... a pijem zensky cajik kazdy den... a snazim sa nejest ten poondiaty cukor-ale nedariii sa mi to uplne tak ako by som si predstavovala. 😀

ozaj-sara nemam ziadne novinky... cakam uz len na mrchu ani som netestovala ani nemeriam-lebo ako som pisala nic necitim,ziadne tlaky,ani vytok nemam - sucho skoro jak na pusti... zajtra skontrolujem akurat krcok-ten mi napovedal aj minuly cyklus..kedze mam 15 dnovu LF a kramy chodia az na 16ty den- u mna je fuurt casu na ne - cakam ich v pondelok..a urcite dojdu jak hodinky..ako vzdy... 😒 aj som si vinko dala vcera... pohar...

katkamarek
8. jan 2010

katka ale cajik pijes len do ovulky alebo stale? Lebo asi pijes ten co obsahuje alchemilku a ta by sa v tehu nemala, preto sa odporuca pit iba do ovu. A pupalka je co? to som este nepocula

katkaajurko
8. jan 2010

Pupalka napomaha odstranovat PMS a plus pomaha hlienu

caj pijem cely cyklus- o alchemilke sa toho napisalo vela ale ja som citala aj pre aj proti... tak ju pijem.. predtym som nepila po ovulke a rozdiel veskery ziadny... 😅

katkamarek
8. jan 2010

no hej, ale ze tehotne by to uz nemali pit, to znamena, ze ono to po ovulke tak nevadi, ale potom uz by si nemala ak zistis, ze si tehu

katkaajurko
8. jan 2010

hm no hej nemala by sa... vraj..vravim citala som aj ze by sa mala aj ze nie... posilnuje maternicu... tak skusam teraz tak ze pijem...ale vlastne uz som asi tri dni nemala..ale to je fuk-ja som mala test biely a urcite sa nic nedeje-takze vlastne mozem 😀

katkamarek
8. jan 2010

tak ja som si na posilnenie a vystelku maternice kupila tie talblety s materskou kasickou, tak dufam ze to pomoze, a cakam femi kvapky, no len verit musim ze ovulka pride, inak moj dnesny grafik 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

ja ked sa tak nad tym zamyslam, co vsetko chcem brat, len prirodne, tak mi na to jeden den bude malo, aby som vsetko do seba dostala 🙂 moje telo potom dostane sok a budem len ovulovat 😀

sarafortuna
8. jan 2010

katka, ja mrchaňu čakám asi tak zajtra...
alchimilku iba do ovulky ..potom už nepiť...

sarafortuna
8. jan 2010

katkamarek, len nečakaj hneď zázraky /hoci vylučené nie sú 😉 /
ja som FEMI zacala brať asi v máji a prvá ovulka bola v auguste...
takže všetko s mierou - nie že si poškodiš s niečim - a + 24krát denne 1 liter trpezlivosti...

hlavne ber Ečko, listovku a ostatné si nejako rozdeľ aby si nebrala všetko naraz v jeden deń.... fakt, aby to nebol pre telo šok.... najprv prebuď vaječníky a potom priprav maternicu ... aspoň ja by som si dala nejaký taký postup 😀 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
8. jan 2010

ja neberiem e-cko - kolko mg by sa malo?

katkamarek
8. jan 2010

sara Ečko neberiem ani ja, ale ved ja to naraz nebudem vsetko davat, to som len zartovala.
Ale ja si verim, ja vlastne neviem ci ovulka je alebo nie je, cize ja ju tento mesiac cakam, a nie preto, ze nieco beriem 🙂 ale preto, ze jednoducho pride a hotovo 😀 davam si sance aj kvoli tomu, ze je to hned po vysadeni HAK, tak mozno hladina hormonov je ok. Viem, ze mozno budem sklamana, ale zatial si to nepripustam a som optimista. Viem, ze vy uz toho mate vela preskakaneho a mozno sa aj zo mna smejete, ale asi kazdy zacinal ako ja 🙂

a Ecko som kupila mojmu mm, na spermijky to je vraj dobre, ale budem brat i ja ked je to dobre, mam 200 mg

Inak vajecniky citim uz teraz a to je 8 DC, tak uvidime co to da 🙂

katkamarek
8. jan 2010

sara ale ked budem posilnovat maternicu uz teraz, tak co mozem pokazit?

sarafortuna
8. jan 2010

katka, neviem presne koľko, ale ešte na gynde u starého DR. mi sestrička vravela, že nasadiť Ečko...
snažim sa ho brať buť čistý, alebo zakombinovaný...
Ečko pôsobí celkovo na celú "rozmnožovaciu sústavu" 😉 všeobecne na správne fungovanie /okrem iného/
a keď nemám ečko tak aspon jadierka - slnečnicu a pod....

už ma začína bolieť brucho... ☹ ☹ už chápem, prečo sa tej mrche nadáva mrcha.. 😠 😠 sklame a ešte aj bolíííí !!!

sarafortuna
8. jan 2010

ja mám ešte aj tu poondiatu trombofíliu, takže ja pchám do seba ešte aj B-komplex a listovku mám v Acidofolane... 😉 😉 😉

katkamarek
8. jan 2010

ja neberiem cistu kyselinu listovu ale femibion, a tam je obsah vit. E 13 mg na jednu tabletu, co asi nie je vela. Tak neviem, mam este nasadit aj cisty vit. E? asi zatial nie, lebo fakt sa predavkujem.

sarafortuna
8. jan 2010

nemusíš pokaziť nič, ale aby to pre telo ozaj nebolo veľa!... alebo si to rozdeľ...
ide aj o to v akej forme to berieš, ak máš alchimilkový čaj, tak 1krát denne je v pohode.... pokial máš nejaké kvapky a chceš brať 2-3krát denne a pomedzi to aj FEMi, tak sa mi to zdá veľa...

proste by som nenabehla na všetko naraz... tak rozumne... 😉

katkamarek
8. jan 2010

trombofilia znamena vysoku zrazanlivost?

katkamarek
8. jan 2010

mam len famibion, potom tie tablety s materskou kasickou a cakam na femi kvapky, vcera som ich objednala. Caj nepijem.

sarafortuna
8. jan 2010

ak máš femibion, tak to stačí + máš v strave vitamíny...
tak to nie je až tak velmi vela....
a tie tablety s mat. kaš. sú načo a ako sa dávkujú? stačí jedna tabl.? ak hej, tak je to ok...

trombovilia je zvýšená zrážanlivosť ☹