Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
2. feb 2010

katka...sak my uz sme ine expertky, nie? 😉

beatab369
2. feb 2010

ved to... no pred ovulkou najvyssia teplota 36,5 a potom 10 den 36,3 ...36,4....36,4....36,6.....36,7....36,6....37,0... no a dnes 17 den cyklu 36,7... tak ja neviem

coffe
2. feb 2010

dobre teda, tak to popri tej liecbe znova skusim... stalo sa niekomu, ze by mu ani clostil nezabral? co potom?

beatab369
2. feb 2010

a popri tom v tých dnoch boli aj bolesto v podbrusku - take ako pri ovulacii a aj hlien...tak som uz z toho v keli....to mi tento cyklus robi asi naschval...lebo vzdy mi pekne stupala a nie take vykyvy...inac moze byt teplota vyssia ak mi je v noci velmi teplo? ovplyvnuje to? co si myslite?

katkaajurko
2. feb 2010

myslim,ze stalo dva krat

v prvompripade sa planuje laparoskopia

a v druhom pripade je z toho tehotenstvo u shaarky 😵 27tt - prva ovulka - mesiac po clostyle ked telo nemalo ziadne umele hormony (ona tiez VOBEC neovulovala) - kukni a precitaj si jej popis v albume 😉

ano hivus - inventar 😀

katkamarek
2. feb 2010

bea a dnes si ktory den cyklu?

ragazzina
2. feb 2010

caute kocky,
mozem k vam na chvilu nakuknut? mam zrejme podobny problem...pamatam si, ze lekarka mi uz pred par rokmi pri usg vravela nieco o polycystickych vajecnikoch, ale vtedy som to velmi neriesila...teraz sa snazime s manzelom o babo a akosi sa nedari...pritom podla fertilityfriend som z mojich 17 meranych cyklov mala ovulaciu pocas 16, len jeden bol anovulak, ale vtedy som mala problemy...aktivne sa snazime len par mesiacov, ale som sklamana...cyklus mam pravidelny /27-29/, zvykla som sa stazovat na krvacanie v strede cyklu, co sa pripisalo ovulacii...hormonalny profil mi robili viackrat, vsetko ok, len prolaktin bol trocha zvyseny, na co mi dr. povedala, ze to by mi cyklus mal chybat, lenze mne nechyba...opakovane vysetrenie u endorinologa tiez dopadlo ok...tak preco to nejde? ☹ cysty mavam pravidelne, to ani na usg nemusim ist, citim ich dost presne a ked aj idem na usg, dopredu poviem dr. na ktorej strane ju mam...ale vascinou sa v priebehu mesiaca dvoch vstrebu, lebo ich prestanem citit...krmim sa kys. listovou a dufam, lebo dr. povedala, ze este pol roka nech sa posnazime normalne a potom to budeme riesit....ked ja to uz taaak chcem...poradte

hiva
autor
2. feb 2010

coffe....tak ako pisala katka...ak nezaberie clostyl, zvykne sa zvysit jeho davka....pripadne sa k tomu potom zvykne pridat injekcia pregnylu....clostyl totiz stimuluje rast folikov....prasknut by mali sami...ak ale neprsasknu, prave na to je ten pregnyl 😉 ...ale podla mna skor pockaj, ako ti vyjdu vysledky z hormonalneho profilu 😉

v mojom pripade boli vsetky zenske hormony v poriadku, ale mala som zvyseny testosteron, ktory blokoval ucinok vsetkych zenskych hormonov....tak som mala na 3 mesiace liecbu, ktora mi znizila testosteron, potom laparku a ovulka prisla sama 😉 ...cize clostyl ani pregnyl som nepotrebovala....

su rozne pristupy k liecbe.,...kazdy lekar ma na to svoj nazor a nie je mozne povedat, ktora liecba je lepsia a ktora horsia....uvidis, co ti povie tvoj lekar 😉....jedinu vec, ktoru ti mozem poradit hned je, ze ak ti bude predpisovat duphaston, tak sa mu rovno podakuj a prec od neho....to je ten najhorsi pristup si myslim....lebo duphaston s ovulaciou nema vobec nic spolocne 😉 a to ze ti ho dava aasi znamena, ze sa tomu bud nechce moc venovat, alebo tomu nerozumie 😉 ...no uvidis, co ti povie 😉

beatab369
2. feb 2010

17 den.... ved to mi nejde do hlavy.... a vcera - 16 den som nasadila D....
ale vseobecne sa mi to zda divne uz to že mi po 37,7 spadla na 36,6 a potom hned na 37,0 a dnes na 36,7.... no divne...vzdy mi to ide tak pekne hore po 0,2 alebo 0,1 ....
no neviem to dat do toho FF grafu...som na seba nastvana...je to pre mna spanielska dedina

inac dnes ked som si namera 36,7 tak som si meranie zopakovala lebo mi to neslo do hlavy a vyslo 36,8 no a treti pokus bol opat 36,7.... takze som si zapisala 36,7 do toho mojho kalendarika

no dufajme že zajtra to bude vyssie ..... no neviem.... ale ovulka asi prebehla nie? ked mi spadla teplota na 36,3 a potom vystupila az na 36,7 co je o 0,2 vyssie ako najvyssia teplota pred ovulaciou? aspon ja si to tak vysvetlujem ...no a potom ta teplota 37,0 vcera? taky prudky skok hore a dnes opat dole? mozno si zbytocne robim hlavu...lebo vcera mi bolo v noci strasne horuco az velmi...tak ked si tu telotu 37,0 odmyslim tak sa drzim na tych 36,7 a zajtra to mozno pekne pojde pomaly hore....no uz to asi velmi komplikujem tu v tom mojom pisanicku... 😠

hiva
autor
2. feb 2010

ragazinna.....nie som lekar, ale hlavne je, ze mavas ovulku...ked mas ovulku a napriek tomu to nejde, moze to byt vselico.....nepriechodne vajecniky ma napadaju ako prve, pripadne nedostatocna funkcia zlteho telieska, alebo nedostatocne prekrvena maternica....pripadne problemy na manzelovej strane...boli ste uz na spermiograme?

viem, ze tie diagnozu nezneju moc dobre, ale neplas sa...su to len teoreticky mozne diagnozy, ktore by sa ale mali presetrit 😉

bravala si po ovulke duphaston?....mozno to by stalo za skusku 😉

coffe
2. feb 2010

dakujem vam kocky..ste zlate...
och, hiva...dufaston??? ved ten ja uz par mesiacov beriem, prave na upravu cyklu.. 😕

hiva
autor
2. feb 2010

bea....a nie si nejaka chora resp. nachladnuta?...to by tie vykyvy celkom vysvetlovalo 😉 ....ale kazdopadne si myslim, ze uz si po ovulke 😉... dolezite je, aby teraz najblizsich 6-7 dni neklesla teplota pod 36,6....resp. jednodenny pokles moze byt ako uhniezdovanie vajicka 😉.....ale nerob si z toho hlavu, na konci uvidis, ako sa to vyvinie 😉

hiva
autor
2. feb 2010

coffe...duphaston sice cyklus upravi, ale ovulku ti nenavodi....je to taka umela uprava cyklu....mrcha bude chodit pravidelne, ale bez ovulky...a kedze sa snazis o babo, tak ti je to zbytocne.....duphaston je dobre nasadit, az ked mas ovulaciu....podla merania tepltoy zistis, kedy bola ovulka a potom ho nasadis 😉....ale bez potvrdenej ovulky je zbytocny....lebo ak ovulka nebola, duphaston ju iba zablokuje a potom pride uz len mrcha 😉

mozno nie je uplne zbytocny ten duphaston, ale ver, ze ako jediny liek, ktory beries ti nepomoze 😉

katkaajurko
2. feb 2010

roggazina ak mas isto ovulaciu takto casto-tak to je len light PCO a tym sa nezatazuj,co sa divim je ze ovulu mas a aj tak mas aj cysty - tie pri PCO byvaju prave z neprasknutych folikov-ale to uz musi riesit dr...

ak to bude viac ako rok a pol snazenia a obaja ste ok - tak by som asi navstivila centrum alebo skusila si dat porobit dalsie vysetrenia . neviem aky mate spermiogram-ale ten by ma zaujimal...

coffe
2. feb 2010

no tak pockam, co mi teraz pri najblizsej kontrole lekar povie. uz by mohli byt aj vysledky, tak uvidim... fakt duphaston ovulku blokuje? teeeda... asi mi chce len upravit ten menstruacny cyklus a potom mi ho vysadí a nasadi nieco ine...ten clostilbegyt alebo co...

beatab369
2. feb 2010

hiva dakujem za odpoved....ja viem, uz mi neostava nic ine ako merat dalej a potom sa uvidi... uz sa vidim zajtra rano
😒
chora nie som...bola som cez mrchu a brala som antibiotika - 3 dni mala som zapal priedusiek, ale teraz nie...citim sa fajn, trosku sice este pokaslievam, ale inac neviem....ze by to mohlo byt z toho?

ragazzina
2. feb 2010

no ovulaciu vidim podla hlienu, spinenia a jemnej bolesti a potom mi to potvrdi aj graf na FF...ja neviem no, za celych 13 rokov, co mavam cyklus mi to nikdy viacej ako 2-3 dni nemeskalo...je mozne mat to takto pravidelne a pritom neovulovat??
nedavno som bola na 2x usg a vzdy to bolo koncom cyklu a dr. povedala, ze sliznica je vysoko, pekne prekrvena, ze podmienky vyzeraju dobre a sucasne cysta na vajecniku...idu tieto veci vobec dokopy?
ja inak ziadne lieky neberiem, ani na spermiogram sme neboli, este do leta to chcem nechat tak...tento mesiac po vyse roku prvykrat ani nemeriam BT, aj tak je to jedno a ovulku uvidim ci chcem ci nie...
len velmi nerozumiem tej kombiniacii...ze pravidelna ovulacia, aj cyklus + cysty = ziadne babo? ☹

katkaajurko
2. feb 2010

cysty mozu byt aj pri cykle to viem - kamoska ma zas endometriozu a cysty mava a aj ovuluje...nema ale PCO...

ale ak sa vam nedari- podla mna spermiogram mal byt urobeny uz davno - to je prve vysetrenie "zeny"... az ked je ten dobry - tak sa hlada dalsia pricina..a nic to nie je a vysledky su hned... 😉

tatranka111
2. feb 2010

ahojte baby nebrala ste niekedy niektorá norethisteron?

hiva
autor
2. feb 2010

coffe...oficialne sa vravi, ze duphaston ovulku neblokuje...aj v krabicke je to napisane....ale viedlo sa vela sidkusii aj tu na konikovi, a aj niektori odbornici a lekari sa priklanaju k nazoru, ze duphaston ovulku blokuje... osobne nepoznam ziadnu babu, ktora by mala ovulaciu pocas brania duphastonu....a to mam nastudovanych hodne grafov 😉 ...takze ja sa priklanam k nazoru, ze ju blokuje a preto ak nasadit duphaston, tak jedine po potvrdenej ovulke 😉

ragazzina....tiez nechapem tie cysty...alebo zeby sa ti robili na tom vajecniku, ktory zrovna neovuluje?...neviem....nejak to sama nechapem 😅

ale cudujem sa, ze ste este neboli na spermiograme....ved to je zaklad 😉 ... nemusi ta ani doktor posielat, kludne mozes ist aj sama do nejakeho centra a tam ti to spravie....mna to stalo 200 korun, objednali nas na termin, prisli sme, manzel odovzdal vzorku a po 15 minutach nam povedali vysledok 😉

urcite chodte...

hiva
autor
2. feb 2010

tataranka...ja som ho niekedy bravala, ale nie ako liek ale iba na oddialenie mrchy....ked sme napriklad isli na dovolenku k moru a mala som mat zrovna mrchu, tak som brala norethisteron....a mrcha prisla az po jeho vysadeni 😉

katkaajurko
2. feb 2010

k tomu spermiogramu - ciste teoreticka rovina - ale ak bude zly - vhodny iba na IVF - a zistis to zbytocne po dvoch rokoch snazenia-tak podla mna to je premrhany cas..ale to je len moj nazor...lepsie vediet skor ako neskor - a to iba z jedineho dovodu - nemladneme ale starneme... aj ked u mna este tak velmi vek rolu nehra - myslim-ze vediet toto je velmi dolezite 😔

tatranka111
2. feb 2010

hiva a mala si z neho aj nejaké vedlajšie učinky? neboleli ta z neho prsia? a nevieš nahodou kedy klesne teplota po norethisterone, lebo viem, že ju zvyšuje

hiva
autor
2. feb 2010

tatranka...tak to vobec netusim....ja som ho brala naposledy asi pred 10 rokmi a vtedy sa mi o BT a babatku ani len nesnivalo 😀 😀 😀

hiva
autor
2. feb 2010

a plne suhlasim s katkoujurkom...drzim palce, aby Vam spermiogram vysiel dobre...kazdopadne chod co najskor....ak sa nieco zisti, zbytocne ste stracali cas 😉

coffe
2. feb 2010

ja som tiez za ten spermiogram, ved ked tak, aspon vylucite dalsie moznosti... 😉
hiva, mas za sebou laparku?

hiva
autor
2. feb 2010

hej coffe....v septembri som bola na laparke 😉 a odvtedy som mala prirodzenu ovulku a v tretom cykle po laparke som otehotnela, ale nejak to neskoncilo dobre 😔 ....ale nie kvoli PCO 😉

coffe
2. feb 2010

to mam mrzi...robili ti laparoskopicky ten drilling?

hiva
autor
2. feb 2010

presne tak....najprv mi poobrezaval z vajecnikov trosku steny, lebo vraj boli zhrubnute ( asi obrastene tymi malymi cystickami)....a potom mi ich aj popredierkovaval 😉 ....vrelo laparku a drilling odporucam....dokopy som bola na marodke 3 dni plus vikend...a hlavne ze mi to pomohlo 😉

ja som ten typ, ze sa dam radsej rovno rezat ako pchat do seba nejake hormony 😅

coffe
2. feb 2010

práveže asi aj ja... preto ma zaujima, ze ci to pomohlo a nakolko je ta liecba uspesna...tak super, asponze si otehotnela... uz urcite chyba iba malicko aby bolo vsetko v poriadku a babatko aj vydrzí...drzim palce!