Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

nelka33
27. feb 2013

@zora256 tak podavam info z folikulometrie mam 4 foliky velke od 2,5 az 2,6 akurat na prasknutie len musim pockat lebo priatel pride az zajtra tak dufam ze pockaju aj tie foliky a zajtra potom pregnyl.....tak baby drzte mi palce nech to uz konecne vynde

jurkovci
27. feb 2013

@nelka33 drzim palceky 🙂

kommarova
27. feb 2013

ahoj, určitě už to tady bylo diskutováno, ale nemám sílu číst 620 stránek 🙂 . Dá se PCO vyléčit ? Respektive dojít k tomu, aby nebránilo otěhotnění?

terry658
27. feb 2013

@kommarova PCo sa neda liecit, da sa len liekmi upravit aby nebranilo pocatiu a pokial lieky nezaberu tak operacia,ktora byva dost casto zdrojom // na tt

kommarova
27. feb 2013

díky. Dnes jsem byla na preventivce a gyn. mi řekla, že tam dneska nic nevidí, když mi asi před půl rokem řekla, že tam mám spoustu cyst....nic jsem nebrala....tak tomu nerozumím....

terry658
27. feb 2013

@kommarova cysty mozu byt aj ineho povodu,napr. tukove ,vodove, tie sa daju ,,vyliecit,, no pokial su to folikuly tak asi nie......

terry658
27. feb 2013

@dadenka111 no on mi na to prisiel pri rutinnej prehliadke,kvoli skole to bolo az po ovulacii,hned nasadil utros, takze vobec nwm ci mam ovulaciu alebo nie. Ale mam podozrenie ze cez zimu vobec neovulujem. Ani hlien som nezvykla mat posledne mesiace. Tazke mam pocit,ze so mnou hra telo hokej :D

jurkovci
27. feb 2013

to asi s nami všetkými ☹

zora256
27. feb 2013

@nelka33 Ahoj!Moc držím palčeky 😉

nelka33
28. feb 2013

@zora256 dakujem tak dufam ze sa to uz konecne podari..... 🙂

nikkina13
28. feb 2013

Ahojte . pls o radu. Podľa doktorky mam polycystické vaječníky, beriem stale HAK, lebo vraj to pomáha, ale aj ked som nemala cyklus som mala pravidelný. Chcem HAK vysadiť beriem ju už skoro 8 rokov a pomaly sa pokúšať o bábo.
Moja otázka znie , či aj vám dokotorka hovorila ze antikoncepcia je povinna ked mate tuto diagnozu.

zora256
28. feb 2013

@nelka33 Aj ja ďakujem🙂A tbe tiež prajem zo srdiečka nech sa vám podarí bábo čoskoro🙂Mne dnes začali ms bolesti aj trošku som zakrvácala ale akosi sa nevládze rozbehnúť,tak uvidím,že kedy sa rozbehne,ale od večera iste...A verím,že do 11.4. sa zadarí a ak nie tak v máji k výročiu zásnubou 😀Ale iste do 6výročia v septembri to príde 😉

zora256
28. feb 2013

@nikkina13 Ahoj!Mne toto povedal ženský hneď po pôrode k PCO,ale som vlani v marci vysadila a vidíš trápim sa z PCO stále,hoc sú mesiace keď nemám PCO a mám aj ovuláciu a sú mesiace keď mám cykly anovulačné a mám PCO.Ale je otázne či máš cysty od 3cm a viac na vaječníkoch a bolestivé vaječníky,a či Ti praskajú cysty a krvácaš počas cyklov alebo máš cystičky zjazvené z folikulov,ktoré nebolia ale nemáš ovuláciu vôbec,čiže anovulačné cykly bez krvácania počas cyklov?Lebo to soms a dozvedala od jednej odborníčky,že ak sú cystičky z folikulov do 9mm tie nepraskajú a to sú PCO čiže polycystické vaječníky,a mne túto diagnózu vravel,ženský,lenže podľa odborníčky,keďže ja mávam neskutočné bolesti vo vaječníkoch a potom následne krvácam v období 12 až 13dc z tých prasknutých cýst a aj podľa kontrol,mi lekár niektoré cykly vraví,že nemám PCO a že som mala ovuláciu alebo práve nastane,proste a mám starého gyndoša a nepozerá do karty dozadu,že proste mi vravieva aj 4x zarok,že som buď už po alebo pred ovuláciou a 2x zarok,že mám PCO,tak zabudne,že ja mám aj ovulácie neiktoré cykly a teraz 2x za 2roky mi praskli cysty a nastalo to krvácanie.Takže ak by si mala tento druh cýst čo ja tak vpohodke vieš otehotnieť,ale vpohodke vysaď Hak a povedz lekárovi,že chcete bábo,tak Ti nasadí nejaké lieky a aj Inofolic si veľmi chvália teraz mi tie odporučil lekár,sú voľno predajné ceny sa pohybujú okolo 14 až 16eu v lekárňach na www.magister.sk nájdeš 3 balenie za 36eu,za mesiac sa má brať 2x denne v jednej krabičke je len 20ks sáčkou v troške vody sa rozmieša a vypije ráno a večer,je to pre tie ktoré majú PCO je to novinka,tak si kúp berie sa denne,a iste Ti zaberú pomohlo už 80% žien.Mne vravel,že min. pol roka by som mala brať ale sú žienky ktoré na 2 mes. otehotneli sním.Prajem veľa šťastia 😉

isabellaa
1. mar 2013

@zora256 odkial mas tych 80 percent???? Ja som brala 3 mesiace a nic, ideme na ivf, pol roka sa mi cakat nechce, to uz by bolo snazenie 2 roky a to by ma asi kleplo 😀

stela91
1. mar 2013

@nikkina13 ahojky...ja keby som vedela o mojej diagnoze PCO vysadila by som lieky uz pred svadbou...pokusame sa asi tak 8 mesiacov a nic...brala som HAK 5 rokov.....kym sa to ustali este to potrva...pri HAK cyklus ako hodinky, pri vysadeni kazdy druhy mesiac bez vyvolavacky ani nemam...teraz mam Dufik na dalsie tri mesiace a tiez menzes ako tak pravidelny..inak mam noveho Dr. a vravel ze HAK mi tie cysty len schovala...vsetko bolo potlacene...predchadzajuca Dr. mi len antikoncepciou oddialovala problemy ktore pri vysadeni len tak neprehliadne nijaky doktor..bohuzial uz to nezmenim..teraz neostava nic len to riesit a liecit ..

stela91
1. mar 2013

@nikkina13 urcite su aj ine moznosti ako HAK......

jarkaat
1. mar 2013

@zora256 ahoj Zorka chcem sa spytat ten Inofolic funguje ako??tiez mam Pco a 4 roky sa snazime a stale nic mam za sebou IVF 2 krat 6 krat IUI a ani raz sa nam nepodarilo uz som vyskusala kde co a stale nic.... podarilo sa nam spontanne otehotniet v oktobri ale v 6. tyzdni som mala zamlcany potrat... uz ozaj neviem co by som mohla vyskusat...akurat dnes som bola u gyn. a zasa mi povedal ze mam na vajecnikoch vela cysticiek.

nelka33
2. mar 2013

ahojte tak ja som dnes 15DC mala som 4velke folikuli pregnyl mi bol pichnuti v na 13DC ale nejako nerozumiem mojej BT do toho podania pregnylu som mala teplotu tych 36.5,36,4 potom sa mi na 14den zodvihla na 36,7 tak som predpokladala ze ovulacia prebehla ale dnes to je 15den mi teplota klesla na 36,4 nerozumiem tomu prosim vas ked ste sa stym uz stretli alebo nieco otom citali poradte mi ....dakujem

romca05
2. mar 2013

@nelka33 Ahoj, já být tebou, tak se vykašlu na měření teploty, protože tu léky ovlivňují. Navíc jsem se setkala s případem, kdy slečna podle teplot vzorově ovulovala, ale ve skutečnosti (měla taky PCO) vůbec ne. Já jsem dostala Pregnyl jednou v životě, teplota mi nestoupla ani po něm, ani několik následujících dní, pak jsem měřit přestala, protože mě to akorát stresovalo a dopadlo to tak, že jsem ve 27. týdnu 🙂 Tak neřeš teplotu a věř tomu, že ovulka po Pregnylu určitě proběhla! 😉 Držím pěsti!

nelka33
2. mar 2013

@romca05 velmi pekne ti dakujem ani nevies ako si mi pomohla a dala nadej lebo uz som zacinala byt zufala ja som ju merala aj kvoli tomu lebo po zvyseni mam zacat brat urogestan .....a fakt ma ta ranna teplota dost zarazila tak sa asi na to vykaslem a pockam ako to dopadne...este raz dakujem

zora256
2. mar 2013

@isabellaa Ahoj!Mne tie percentá lekár vravel 😀 A teba klepne po 2rokoch snaženia?Ja som sa snažila 3,5roka kým sa nám malý podaril a to sme sa ten mesiac už ani nesnažili...A čo tie čo sa snažia 5 a až 10rokov a aj z IVF sa im nedarí...Proste ja si myslím,že všetko má svoj čas,len netreba siliť lebo práve kvôli tomu silenius a nedarí.

zora256
2. mar 2013

@jarkaat Ahoj!ten Inofolic sa má piť ráno a večer jeden prášok z troškou vody asi tak 1dl.Ja som ho zatiaľ nepila,čakám na ms ešte po Duphastone a až v apríli vyskúšam prvýkrát,keďže momentálne peniaze majú svoje miesto.Ale tak toľko to mi lekár povedal a sú kočky tuná,ktorým sa podarilo už aj po 2mesiacoch pitia.Veľmi si ho chvália,mne lekár kázal,že ak sním začnem tak nesmiem prestať min. 6mesiacov ak neotehotniem za tú dobu,ináč sa vraj neoplatí a pítala soms a na to ako dlho sa smie,tak povedal,že 1rok.Vyskúšaj ak máš požnosť myslím peňažne,ke´dže na mesiac treba 3balenia jedno stojí od 14-16eu na www.magiste.sk min. neviem či ešte stále majú 3 balenie za 36eu.

jarkaat
2. mar 2013

@zora256 dakujem urcite vyskusam my sme uz dali tolke peniaze,že ak to spocitam tak toto je malina ta uvidim dufam ze to zaberie...potom dam vediet a dakujem :D

jurkovci
2. mar 2013

@nikkina13 ahoj, povinná antikoncepcia? mne moj povedal, ze to viac uz nemam brat, nikdy :( ako by si potom otehotnela, keby bola antikoncepcia povinna?

@zora256 fiha, pol roka? A ja stále verím, že nám zaberie hned prvy mesiac :D :D :D a mne môj povedal, že to môžem brať aj keď zostanem tehotná, neohraničil to maximálne na rok, a s takou istotou to hovoril ... možno dúfa, že dovtedy zaberie - v čo dúfame teda aj my 🙂

@stela91 ja som toto mala presne tak isto, stary lekar len a len antikoncepciu, teraz novy nastastie zacina so mnou nieco robit. My sa snazime uz dva roky :( Keby mam normalneho doktora, mozno sme uz mohli mat :( kolko este budeme cakat???

stellamaris
2. mar 2013

@zora256 ahoj,ty mas stale pco,to nejde,ze raz mas pco a raz nie.....tiez ho mam,mala som pred otehotnenim caste anovulacne cykly,ovulaciu mozno raz za rok....po metformine sa mi podarilo otehotniet 😉 pco mam vsak stale,da sa iba zlepsit pribeh pco,nie uplne vyliecit! tie cysticky na vajecnikoch su ale nedozrete folikuly( ked neprebehla ovulacia),tie su na vajecnikoch ako perlicky,pokial viem,tie nepraskaju ani nekrvacaju 😉

zora256
3. mar 2013

@jarkaat Ahoj!
Tak moc držím palčeky aby vám zabral🙂
@jurkovci Ahoj!Moc držím palčeky🙂Aby vám zabralo čím skôr🙂
@stellamaris Ahoj!Ja som práveže písala,že môj lekár sa mýli,lebo ja mám cysty na vaječníku a nie PCO.Mne tie cysty práveže praskajú a krvácam potom aj 10dní :-/ a mávam aj ovulácie veď lekár mi sonom pozerá takmer každý mesiac,a niekedy vôbec nemám cysty,a aj tekutinu nie raz videl po ovulácii,proste ja mám lekára už vyše 60ročného,asi sa vtom veľmi nevyzná...A ja som Z Duphastonom otehotnela po 6mesiacoch brania🙂A teraz som brala 11mesiaca vyzerá to tak že som tehotná potom ako som krvácala po prasknutí cýst nastala umňa aj ovulácia 🙂Hoc ešte sm len na začiatku asi len týždeň ale ms mešká a aj hlienu mám až priveľa...Zázraky sa dejú najmä keď lekár neurčí presnú diagnózu 😉

11miuska11
3. mar 2013

@zora256 Ahoj, vidim, ze sa celkom vyznas v tomto probleme. Ja som uplny novacik, ale budem rada, ak by si mi ozrejmila moju situaciu, lebo celmu tomu nerozumiem moc, co mi lekar povedal. Takze. V sept. som vysadila HAK. netvrdim, ze sa odvtedy snazime, ale nebranime sa babu. MS mam kadejaku nepravidelnu. Posledny cyklus bol 60 dni a podla BT mi vysla ovulka na 45 DC (http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra...). Kedze som na 30 DC nedostala MS, bola som aj na sone (40 DC), vtedy zistoval, ci prebehla ovu. POvedal, ze mam v kazdom vajecniku jedno velke zlte teliesko, takze ovu podla neho prebehla a mam cakat na MS. Lenze MS neprisla do dvoch tyzdnov, ako avizoval. Kedze som si uz merala teplotu kvoli meskajucej MS (graf v zatvorke hore), zistila som, ze podla teploty ovulacia prebehla 45 -46 DC( vgrafe je to 15 DC, lebo som tabulku viedla podla poctu realnych dni merania). Potom to bolo vsetko krasne ukazkove a MS dorazila nejakych 15 dni po OVULKE!!! Myslis, ze si moj lekar mohol pomylit dozrety folikul so zltym telieskom??? MS prisla 14.feb, tehu som samozrejme nebola, lebo som nevedela o ovulke a muz bol na sluzobke, takze tak. Teraz som bola na 15 DC vo februari u lekara, nech pozrie, ci ovulujem. Povedal, ze mam na pravom vajecniku male cysticky (asi 7 ks) vyzerali, ako male cierne bublinky, ale neviem, kolko merali, na monitore vyzerali, ako mala sosovica). Povedal, ze neovulujem, ale PCO to nie je, lebo nesplnam vsetko, co mam, aby to bol PCO vajecnik. Moj graf tento mesiac (http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mmiuskaa/gra...) - podla neho som si myslela, ze som mala ovulku. Teplotu aktualnu neviem, lebo som nestastna po jeho sprave, ze neovulujem, isla k rodicom do dnes a tam som nemala teplomer, takze odmeriam az zajtra BT rano, ci je hore. Takze, mohol sa "pomylit" ? A mozno ta ovulacia pride az na ten 45 DC, ako naposledy? Myslis, ze mam sancu, ze to fakt nie su PCO, ale len nedozrete foliky, z ktorych mozno jeden do toho 45 DC dozreje? Alebo, ze si nevsimol zlte teliesko a mam uz po ovulacii? Ja som cela zufala z toho, lebo vlastne ani neviem, co je a co nie je pravda. Povedal len, ze ked chcem mat deti, musim brat clostyl a duphaston, ale to ja odmietam, tak povedal, ze aspon inofolic. Ten som si uz kupila a od najblizsej MS to chcem brat. A 2 DC chcem ist na HP, lebo ani ten mi este nerobil. Prepac mi za tak dlhu spravu, ked nechces odpisovat, nemusis, len mam pocit uplneho zmätenia zo vsetkeho, co sa mi deje v tele ☹

stellamaris
3. mar 2013

@zora256 hmm doktora by som vymenila,ja som mala predtym tiez mizerneho gyndosa,ani mi nepovedal,ze mam pco a vedel to,somar 😠 dolezite je,ze si otehotnela aj s cystami,no na zazraky verimtiez,moj syn je takym zazrakom,ked somdoktorovi povedala,ze som tehotna a on to potomvidel na ultrazvuku,vyplestil oci od uzasu 😀

zora256
3. mar 2013

@11miuska11 Ahoj!Ja sa vgrafoch envyznám🙂Ale žlté teliesko je tekutina ktorá vyteká keď praskne dozretý folík,takže to znamená,že si bola už po ovulácii🙂A ako Ti lekár povedal,že máš nedozreté folikuli,to ešte neznamená,že neovuluješ,len si ešte nemala dominantný folikul vtom čase keď si bola na sone🙂A Clostil je dobrý na dozrievanie folikulov a Duphaston na rast sliznice maternice a na tvorbu žltého telieska ktoré plodík vyživuje🙂Takže lekár Ti chcel len pomôcť a urýchliť Ti priebeh 🙂Nemaj strach pomôže aj Inofolic🙂A nemusíš čakať do ms,ten sa berie denne 🙂A lekári odporúčajú ráno a večer jeden🙂
@stellamaris Ahoj!No presne🙂Ja som mala rpvého tkaého,že mi nepovedal o cystách nič a tie som mala už úplne od začiatku ms☹ A už som mohla mať hneď vyliečené v 11rokoch :-/ A ja soms a trápila silnejšími ms a hroznými bolesťami každých 62dní :-/.Hrozné a ten to vyriešil z Hak v 17rokoch,dovtedy som chodila na vyvolávačky a brala lieky na zastavenie ms,hrozné...A po 2rokoch liečby z clostilom som prestúpila k terajšiemu,lebo ma hrozne vaječníky už boleli od stimulácií☹ A tento po vyšetrení muža mi dal Duphaston a na 6 cyklus ke´d nás odporučil na umelé oplodnenie,tak som just otehotnela,a tiež kukal na mňa 🙂 Keď som mu povedala,že aj 3testy mám pozitívne 😅 . A teraz tiež už navrhol umelé oplodnenie alebo Inofolic,tak uvidíme ako sa to vyvinie,tentokrát,keďže je to moc podobné,ale ja som zvláštny prípad 😀,keďže aj vtedy pred ms som otehotnela a až mesiac po očakávanej ms mi len test ukázal //.Tak aj teraz si musím počkať,či príde ms o týždeň a ak nie tak skúsiť test,keďže zatiaľ sú negatívne,a ak ešte neukážu tak si musím zrejme aj teraz počakť ten mesiac do 28.3. 😒 Neznášam toľké čakanie,ale nič iné neostáva...
Aj vy sa snažíte o ďalšie?Či zatiaľ nie?

stellamaris
3. mar 2013

@zora256 no cudny doktor 😒 my sa budeme snazit o par mesiacov znovu,som pol roka po sekcii,tak este pockame,chceme este min.jedno dieta,zatial mi doktor robil ultrazvuky pred ovulaciou a sleduje vajecniky,obcas vynecha ovulacia,trochu som pribrala,mne to nerobi dobre na ovulaciu,takze musim schudnut,pokym sa este nesnazime 😖 mozno doktora znovu prekvapim 😀 inak tiez som mala roky bolesti pred a pocas menzesu,krvacala som strasne,a vtedajsia doktorka to vzdy ignorovala,ten dalsi doktor tiez....a ja som trpela,zlepsilo sa mi to az po porode,nastastie 🙂