Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
18. jún 2009

aaaaaaaa mozno bude stacit euthyrox ci thyroxin a secko sa da doporiadku! 😀 😀 😀

kaciatko81
18. jún 2009

shaari, hlavne sa asi nesmieme upinat na nejake nase vymyslene riesenia, ze?

shaarka
18. jún 2009

kaci, logika nepusti. 😀
nechcem sa dat slepo vodit a nechcem len tak posluchat prikazy. checm v tom mat jasno a suhlasit s lecbou, s postupom. chcem poznat viac nazorov a chcem, aby boli do uvahy brane aj moje priority...
mam pocit, ze mi zazlievas moj postup... je tak? 😕

kaciatko81
18. jún 2009

nezazlievam... to vobec nie 😉 beriem aj logiku, aj viacero nazorov, maximalne s tebou suhlasim... len si myslim, ze vsetky mame tendenciu chytit sa toho, co niekomu inemu pomohlo a kolkokrat to na nas nemusi vobec zabrat...

shaarka
18. jún 2009

kaci, no to ma zaujima, ze ako to myslis. konkretne. 😕

kaciatko81
18. jún 2009

nemyslim nic konkretne, ani nic proti tebe... len casto tu clovek vidi, ze niekomu pomohol nejaky liek/vitamin/bylinka a hned to ide skusat... podla mna treba mat najprv fakty a na zaklade tych zvolit riesenie... nechat si vsetko vysvetlit dr, ake su moznosti, rizika, sance a potom sa rozhodovat... chapes? nic zle za tym nehladaj 😉

shaarka
18. jún 2009

nehladam, neboj 😀

shaarka
18. jún 2009

tak napriklad:
metformin chcem stale, lebo nie je preco ho nebrat. nastartuje vajecniky a pomaha schudnut. ale moja Dr. si mysli, ze je to zbytocne. tak som sa chcela presvedcit, niekolkomesacnym branim, ci to je zbytocne, alebo nie. ked neskusis, nevies.
stitna zlaza. priznakov mam habadej, tak idem na vysetrenie.
hormonalny profil, stimulacia ovulacie. ano, clostilbegyt, co ineho, ze? a k tomu pregnyl. a preco pregnyl? lebo bez neho (a mozno ani s nim) mi folikul nepraskne.
a bylinky? bol mi odporucany sarapis - materska kasicka. za tri mesiace nepomohol.
agnucaston - najma na zvyseny prolaktin. jasne, ze nepomohol.
a kvapky. gynex, femi, femigard... skusila som femigard. preco nie? uskodit neuskodi a pri mojom zivotnom style skor pomoze.

ale co sa tyka vysledkov ako takych, tak si myslim, ze pokial ma zenska problem vyssieho razu - napr. ja a baba a kopa inych zien, tak ani bylinky a ani pozitivne myslenie nepomoze. proste je tam niekolkorocny blok, hormony uplne v prdeli, vajecniky skornatene... tam bylinkove dohovaranie nepomoze.
skoda len, ze je malo doktorov, ktori ta liecia tak, ako by postupovali sami so sebou. vela vela sa pytat, konzultovat, konfrontovat nazory. to sa mi paci. teda ak ma pacient aspon ake take IQ 😀 😀 😀

kaciatko81
18. jún 2009

shaarka, neobhajuju sa... som ti pisala, ze to vsetko beriem 😉 bolo to myslene vseobecne nie priamo na teba. prepac, ak sa ta to nejako dotklo. ja som na tom podobne ako ty, ovulka nie je, ms tiez nie... takze tiez neverim na zazraky... a len pre info, ja do doktorov rypem dost... priznam, ze hladam info a vysypem co som nasla a chcem vediet nazory... takze...

shaarka
18. jún 2009

😀 oki. ja som len mala chut to napisat. aspon nebudem musiet potom. 😀 😀 😀

kaciatko81
18. jún 2009

ja len mam pocit, ze si to zobrala velmi osobne 😉

shaarka
18. jún 2009

kaci, lebo som si myslela, ze to je na mna. lebo je pravda, ze som vymyslala s Met., ale nic z toho. ale zas vymyslala som aj s C aj s pregnylom... tak preto som si myslela, ze to je na mna. ale aj keby, tak sa nic nedeje, nie? ci? 😀

kaciatko81
18. jún 2009

shaari, myslim, ze vsetko je ok 😉

hiva
autor
18. jún 2009

caute....baba...tu Lubochnu ti zavidim 😉 ....tiez by som to brala....ale skor ako dovolenku 😀 😀 😀

shaarka, drzim paste a potichucky zavidim 😉

hiva
autor
18. jún 2009

inak ja uz pomaly odpocitavam dni....uz len 18 a koncim s HAK 😀 😀 😀 ...uvidime, co bude potom 😅 😅 😅 ..este nikdy som sa tak netesila na mrchu, ako teraz 😀 😀 😀

Postupne sa chceme zacat pripravovat.....chceme prestat fajcit (snad sa to podari, kym pride mrcha 😅 )....musim zase nabehnut na prisny rezim diety, lebo posledne 2 tyzdne som to uplne odflakla (nepribrala som ani kilo, ale ani deko neslo dole) 😅 ....mazel uz pekne papa Cem-M pre muzov 😅 ...uz len zistit od doktora, co sa bude diat 😕 😕 😕

shaarka
18. jún 2009

ahoj hivus, nie je co zavidiet. uvidime o par dni, ci teplotka stupne, alebo nie. 😒

hiva
autor
18. jún 2009

a tema by uz mala byt aj na ceskej verzii 😉

shaarka
18. jún 2009

fajn 😉

hiva
autor
18. jún 2009

ahoj shaary....snad ovulka pride....drzim palce 😉 😉 😉 .....co zavidim je, ze uz mas toho tolko odskusaneho 😉 ...aspon vies, co na teba zabera a co nie a co funguje a co nie 😉

ja zatial viem velky prd 😀 😀 😀

shaarka
18. jún 2009

fuuuuuuuuuuuj to tu ale smrdi 😀

hiva
autor
18. jún 2009

😀 😀 😀

hiva
autor
18. jún 2009

ospravedlnujem sa 😅 😅 😅

sabatko
18. jún 2009

Ahoj děvčata, tak už i na české verzi, super.

shaarka
19. jún 2009

kde ste kto?

baba2288
19. jún 2009

ja som tu. 😀

baba2288
19. jún 2009

kocky,bola som nanovo na endokrinologii,vcera mi zobrali krv a dnes som bola pre vysledky.cudovala sa,ze pred mesiacom mi namerali tst 2,03 a dnes to je uz iba 1,0. takze baby,ktore mate problem s tst,ta dieta zrejme ma vyznam.

hiva
autor
19. jún 2009

aj ja som tu...ale zaroven sedim na porade, takze nemozem moc vypisovat 😅 ...baba, gratulujem k znizeniu TST 😉

baba2288
19. jún 2009

no vsak skus tu dietu.
ja s nou inak koncim,ale aspon vieme,ze to skutocne pomaha.
poslala ma do Lubochne.

hiva
autor
19. jún 2009

mne sa ta dieta nepaci 😅 😅 😅 ...ja uvidim, ako mi zabere Diane na testosteron 😉

baba2288
19. jún 2009

tak Diane urcite zaberie,o tom nepochybujem.ale vidis,ide to aj bez nej.ale samozrejme,ze Tebe nejde len o ten testosteron,lebo po dobrati budete svihat v snazilkovani.
ale aj ja teraz s dietou koncim.chcem pribrat,kym pojdem do Lubochne a navodit si IR.lebo takto mi metformin nedaju 😀 😀