Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ifulka
28. okt 2009

Holky, loučím se, jdu do nemocnice rozveselit svého nejmilejšího 😀 Mějte se tu krásně.. Ivča

irsina83
28. okt 2009

sharka,

krasna foteckaaa, joj, ako je tam to tvoje mimi krasne vidiet. ako ste dopadli???

hiva
autor
28. okt 2009

ahojte....ja len na skok....mam roboty vyse hlavy 😠 😠 😠

ale potichucky sa uz tesim z ovulky 😵

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

mireag
28. okt 2009

hiva, nemusis potichu. Je to tam. 🙂 Gratulujeeeem. 🙂

shaarka
28. okt 2009

hiva, tatranka, gratulujem 😵
ifulka, ty si taky vtipalek 😀

dopadli sme ok, vsetko vyzera byt v poriadku, i ked je este skoro na radost, viac sa uvidi a ne/potvrdi v 20tt.
a fotka ma stala 7€ 😠 😠 😠

mireag
28. okt 2009

Shaarka, krasne babenko mas v bruskuuuu!!! 😀 😵
Preco by malo byt skoro na radost? Ma dr. nejake podozrenie na nieco...? Ci ako..? 😅

shaarka
28. okt 2009

nie, nepovedala nic zle. povedala, ze vsetko je tak, ako u inych, normalka.
no ale povedala potom, ze UZV je 60% k tomu este treba priratat vysledky z krvi a aj tak 96% istotu o zdravi babatka budem mat v 20tt. tak to povedala.

mireag
28. okt 2009

Fuuuha, dobry tah na nervu. 😠 Radsej ti to nemala ani hovorit. Takto by si sa v 20tt dozvedla, ze je vsetko ok a nezazivala dovtedy nervy. 😠

mireag
28. okt 2009

Inak dnes som volala sestricke, nech ma preobjedna a idem uz v utorok 3.11, tak dufam, ze mi dovtedy tie // nezmiznu... 😅
Hodim rec s dr. a kedze budem 18dpo, tak uz by mal daco vidiet. Na zajtra a piatok som si zobrala dovolenku a budem doma oddychovat... Strasne som unavena... 😔

shaarka
28. okt 2009

dobre si urobila 😉
tak ja uz sa nevrusujem, - dnes som bola peknelne nervozna pred tym NT ultrazvukom, - ale tak kazdu chvilu sa nieco dolezite deje - take testy, onake testy, odbery krvi, toto by malo tak fungovat, tamto inak... uz na to nemam nervy. bude ako bude, ja to teda fakt neovplyvnim a ked sa babatku chce strajkovat, nech strajkuje. a ked sa mu u mna paci, tak sme uzavreli dobry obchod, lebo mne sa paci, ked je dnu 😀
will see 😵

mireag
28. okt 2009

Shaarka, presne ako hovoris. Co ma prist pride. 😉 A babatko nevyzera, ze by strajkovalo. 😵 😎
Ani nechcem mysliet nato, co vsetko ma caka... 😅
Ani nejdem... 😀 Pridem dom a idem spat. 😀

katkaajurko
28. okt 2009

zachvilu tu budu len tehulky s pco 🙂

mireag
28. okt 2009

katka, ved dufajme, rozbehlo sa to velmi dobre. 🙂

katkaajurko
28. okt 2009

no ja som u seba uz skepticka... cakam kym sa u nas rozbehnu nejake testy... za posledne 4 ovulky sme sa trafili do nej pokazde... a nist 😅

zdenkam
28. okt 2009

Snazilky, ja som tu nova.
Takze dieta jedno uz mam. Ste tu take? Vraveli mi,ze to je citujem You are lucky to get pregnant.
Zdravy 2,5 rocny drak z neho je. Nejako tak pozvolna sme si pred rokom povedali, ze chceme dalsie. Ziadne silenie, len proste ziadna ochrana. Rok nic. Teda takmer rok. Aby som nahodou nezacala stracat nadej, tak mi priroda zaslala krute znamenia. Pred 6 tyzdnami som v 6 tyzdni potratila. Ale hold, aspon viem,ze to ide.
Takze moja ovulacia je jak svajciarske hodinky, takze ziadne testy netreba.
TAkze si 2.mesiac nahovaram ze to silit nebudem a figu borovu 😠 , proste asi to su hormony,mamickovsky syndrom alebo tukanie hodin. Je mi 32 a pol. Proste ovulujem a o babo sa snazime jak nikdy tento tyzden. 😀
Az sa desim, o tie 2 tyzdne, ked to pride.

Prosim Vas, ako sa Vam dari zvladat sklamanie? Ja fakt tieto dni nemam nic ine v hlavne. Len ze chcem dieta. Nervy. 😠

shaarka
28. okt 2009

zdeni,
tak ja velmi neporadim, ja som k tehu prisla ako slepe kura k zrnu, a teda som to nesilila.
to iste by som aj katke chcela povedat - ked vies, ze mas ovu, hlien, sex... tak to treba nechat tak. nehovorim, ze na to nemysliet, len sa proste snazit vytvarat aj inu chemiu v sebe a okolo seba, nez len MUSIM OTEHOTNIET! tento cyklus uz naozaj musim! musi sa mi to podarit do vianoc! ked to teraz nepojde, tak ma porazi, tak sa vzdavam, tak na to serem... atd...
proste otehotniet s laskou, doverou v osud 😵 ked nie teraz, tak neskor. proste vsetko je tak, ako ma byt. 😀

zdeni, celkom nechapem, preco si napisala k nam, do temy o PCO, ale nevadi - drzime ti palce a verim, ze dalsie // uz budu na dlho 😵

mireag
28. okt 2009

zdenka, no tu v tejto teme sme museli kvoli diagnoze PCO najprv bojovat, aby nejaka ovu vobec bola. Je to vzdy prvy velky uspech. Ak mas ovu pravidelnu a otehu nie je problem, daj tomu len volny priebeh a bude dobre. 😉 Vascina z nas s pco, alebo skoro vsetky stimulujeme tabletkami, aby nam rastli foliky. 😒

Ja sa snad mozem povazovat za cerstvu tehulu, tak dufam, ze sa babo udrzi a dr. mi to potvrdi. 😉

irsina83
28. okt 2009

zdeni,
kazda z nas to ma inak, ja som otehu a ani neviem ako, ako hovori sharka, aj ja som k tomu dosla ako slepe kura k zrnu. niektore musia stimulovat, je tu kocka ktora pocala prirodzene a aj ja...je to velmi individualne a kazda m to PCO asi v inom rozsahu... ale ty o PCO nic nepises, si PCOckarka ci nie?

miri len odpocivaj, ja spavam 2x denne, strasne som spava 😉 baby bude aspon kludnucke 😉

sharka tych 7ecek stalo za to 😉

katkaajurko
28. okt 2009

no lenze shaar - ja soom k tomu tak nepristupovala ani doteraz..ze musim, ze urcite tento mesiac..a ze ma porazi ked nie... do tohto mesiaca sme sa ani nesnazili naschval pocas ovulacie-trafili sme sa nahodou... kupovali sme byt vacsi - cize sme behali mrte okolo obhliadok,potom zariadovania a vybavovaciek.... cize rozptylenia a dokonca inych stresov by som povedala ze bolo dost..ani som ten prvy polrok nemala moc cas mysliet na to..a brala som to ze sak pride - ale prave preto - ze som to bralla tak lahko a nic a aj sme sa trafili to tento mesiac na mna dolahlo tym stylom-ze si myslim.ze urcite nebude nieco dobre a preto to nejde... nejdem sa koli tomu zblaznit,necitim sa ani stara , ani sa nenudim... zijeme spolocensky... dokonca kazdy mesiac ked sa nepodari som si povedala-ze nevadi-aspon viac nasetrime zase do buducna a mozem ist presmejdit obchody a nakupit sebe...a prave toto je to -ze ked viem-ze som bola v pohode a nepodarilo sa-mam obavu - ze teraz uz v pohode som menej - ze sa tym duplom nezadari... proste som teraz nejako znervoznela... a nejako mam pocit-ze sa to nepodari nikdy....

mireag
28. okt 2009

katka, z toho si nic nerob. Ja som bola tento cyklus 14dc na sone a mala som mizerny folik. Strasnu depku som vtedy mala. 🙄 To jednoducho k tomu patri. Ja urcite nemozem povedat, ze som na to nemyslela. U mna to bolo tak, ze som veeeelmi chcela a vsetko preto robila. 😎 A vyslo to. 😉

irsina83
28. okt 2009

katka, ked kazda sme ina. ja som este v septembry bola u dr. a ten mi oznamil PCO a na 10dc ziadny dominantny folik..tyzden som prerevala..ked mi mm povedal pod ideme robit baby tak som ho vysmiala...no a vidis priroda si to nejak zariadila sama hlavne vtedy ked som si myslela ze sa to asi nikdy nestane... a o mesiac som volala k dr ze mam pozitivny test,hlavu hore, mne a sarke prislo baby necakane a mirke planovane...da sa aj taj aj tak...hlavicku hore a uzivaj si pohodku...bude to ok 😉 ked mas chut plakat tak sa vyplac, to pomaha...a potom bude lepsie a uvidis vsetko optimistickejsie 🙂

katkaajurko
28. okt 2009

ale jjasne mire-ja som oukej 🙂 len skepticka voci svojej plodnosti 😀

inak ja sa mimo konika o tom ani s nikym nebavim...nezijem tym..to len tu... a marne sa snazim sharku presvedcit-ze to ze sa postazujem - neznamena - ze som posadnuta otehotnenim a je to pre mna tragedia... prave sa snazim vysvetlit -ze som bola opak...cely cas nad vecou - ale kazdy mame urcitu hranicu-do kedy sa nam veci zdaju normalne-a ked uz zacne clovek premyslat-ze nieco nie je s kostolnym poriadkom -a ja som preave na tej hranici 🙂

shaarka
28. okt 2009

kati, ved ja ti verim, len som skusala poradit 😔 ale uz som ticho 😅 😅 😅
po vojne je kazdy general, co? 😀

katkaajurko
28. okt 2009

ale nie- ja viem ze to myslis v dobrom 😉 🙂 a viem-ze mam este cas a ked to ma prist-tak to pride 🙂 a ked nema - nepride... moj MM hovori-ze mozno - tym,ze som malicka-by sa mi mohlo nieco stat a to by umrel..ze chce radsej mna a tak ma ten hore proste chrani 😉 aspon zatial 😅 😅

inak viete co? ja som si pred par rokmi myslela-ze nikdy nebudem chciet deti - no fakt ! nejako som to necitila.. a prislo to az veeeeeeeeeelmi postupne a pozvolna ze teda no aj by som pristala 🙂 ved uvidime co bude a kedy to bude - vy ste jasne pozitivne priklady toho ze aj nad PCO sa da kraaaaaaaaaaaaaasne vyhrat

zdenkam
28. okt 2009

Juj, babenky snazilky,ospravedlnujem sa, fakt som zasla do zlej temy.
Pardom. Uz ma tu neni

sarafortuna
29. okt 2009

Dobre rano..
ja mám ráno na prd... jooooj také mam nervy...musim sa vyventilovt aspon písanim...
Dnes mi teplotka podskočila na 36,8, - som 14DC - v utorok som mala bolest na lavom vajecníku + pocit vlhka a včera ma už nič nepichalo ale pocit "vlhka" trval...
Ked som videla teplotu tak som sa rozplakala... lebo sme sa v pondelok pochytili s mužom a dajak sa neviem pomeriť... takže sexík nebol ... dúfam, že to nebola ovula... lebo sme si odkafrali jeden mesiac... a dalsi mesiac je neistý, vzhladom na moju "anovulačnú historiu". fakt dúfam, že sa ovu z toho nevykluje... takto premrhať šancu!!! to by bol prísny trest za tie naše "hriechy".
TAAAAAk sa na všetko hnevám... ☹ ☹
Netreba sa starať len o svoje telo ale aj o pohodu doma... ☹ ☹

irsina83
29. okt 2009

sara,

no to tak byva, mne sa to s mm stalo tiez parkrat... nehnevaj sa, musis sa s tym zmierit...viem ze je to strasne.
ja teraz sem tam strhavam sa zo spanku lebo som v strachu ci je vsetko ok... to sme my zeny...nieje kazdy den ruzovy ale musis si povedat ze bude aj lepsie 😉 a s tou domacou pohodou mas svatu pravdu 😉

hiva
autor
29. okt 2009

ahojte......sa mi asi nejako zasekol teplomer 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

sara, tak tento pocit presne poznam.....je to na slak trafenie, ked sa takto premrha ovulka.....ale zbytocne sa tym teraz trapis....mozno to ani nebola ovulka....mozno este len pride....a ak by to aj bola ona, uz s tym aj tak nic nespravis...hlavu hore 😉

alebo sa len vyzaluj, vyplac a bude ti lepsie 😅

katkaajurko
29. okt 2009

sara aj ja tento pocit poznam - a u nas zriedkavejsie ovulujucich to vie paradne nastvat-ked ta teplota stupne a nic nebolo...sanca v keli... tie pocity su asi normalne... a myslim-ze tie nase hadky vtedy su sposobene aj tym vnutornym stresom ci a kedy ta ovula bude ☹ vsak? musime sa to naucit nejako oblafnut - to nase telo -nech si mysli-ze ju necakame a sme v pohodeeeeeeeeeeee 🙂

hiva ale pekna ovulka

ja takto divne - ale mala som vcera dva deci cerveneho vinka.... takze to asi preto...uz sa to spusta...

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

ifulka
29. okt 2009

Dobré ránko všem!
U nás dnes dobre, stagnujeme 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

Hiva, zasekol-nezasekol, hlavne že nepodměřuje 😉