Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
1. dec 2009

katka, "tam, kde sa ma" bola velmi dolezita poznamka. 😀

shaarka
1. dec 2009

jasne, bubli, ved sa nik nehneva. len chcem napisat, ze ja som s evinou v tom case vela vela pisala a neviem si ani len spomenut, kedy jej Dr. povedal, ze neovuluje... skor sa mi zda, ze to nadhodil, ked na 14.DC na UZV nic nevidel. to sme preberali cez IP. a viem, ze aj evina cakala s D a nasadila ho az po 😉

jancos
1. dec 2009

caute baby, idem si vas precitat, cely den som nebola doma.
len som vam chcela dat vediet, ze zajtra je v mc stonozka na juhu v kosiciach o desiatej stretnutie s gynekologom, ktory bude odpovedat na nase otazky, tak ak kosicanky mate cas, mozete prist /je viem, ze to asi nebude mozne ☹ /, len preto to pisem, ze ak naberiem odvahu, tak skopirujem to, co katka vcera dala o duphastone, ze co si o tom mysli. keby ste tam boli niekto este s vlastnou skusenostou, tak by to bolo super. ale uvedomujem si, ze je to nerealne 🙂

tatranka111
1. dec 2009

ahojte baby, ale sa tu toho dnes popísalo
ja som na tom teraz zle premohla ma chrípka (teda aspon myslím) a predstavte si prístup u doktora.....prišla som tam neskor, okolo jedenástej lebo som po prebdenej noci zaspala a nemilo ma prekvapilo, že mi sestrička povedala, že dnes ma už nezoberie, lebo niesom zapísaná.......baby došla som tam s horúčkou 39,2 no ale ked som videla jej prístup otočila som sa a odišla do lekárne

mire taký podobný stav, že ma to snažilkovanie akosi prešlo mám aj ja. Po tých dvoch duchoch na testoch a meškajúcej ms som ostala velmi sklamaná (aj som si troška poplakala) ked som nakoniec tehu nebola, alebo možno aj bola no vajko sa asi neuhniezdilo dobre a odišlo...takto mi to zdovodnil lekár ked som mu povedala čo sa stalo.
toto je posledný mesiac kedy si chcem odsledovat ovu a končím....(nie na dlho samozrejme) len si od toho všetkého chcem dat menšiu pauzu

shaarka
1. dec 2009

jancos... isli by sme do toho? fakt?
a stretko s akym gynekologom? a neviem, co by som sa ho pytala okrem toho, ze by som donho rypala kvoli duphastonu 😀 😀 😀

tatranka, rob tak, ako citis, mala pauza este nikoho nezabila 😉
a s tym pristupom je to des, ale viem, ze moja dr. by ma tiez nevzala. alebo by ma vzala cela namrzena a odbila by ma palickou v hrdle a ATB na recepte. no a to mi je na co? 😀

jancos
1. dec 2009

tak, konecne som precital, to ste sa dnes cinili.
mire, to je super, ze sa davas do poriadku a menej veci riesis. presne ako pises, to sa neda si naordinovat, ale ked tak to je podla mna fajn. ja by som si to chcela naordinovat a neviem ☹

irsi, ak toto citas, tak ti len poviem /akoze mimo ostatnych, lebo nechcem zase rozputavat vasne🙂/, ze sa netreba hned urazat. ked si mala davnejsie tiez nejaky spor, tak som sa ta zastavala, ale teraz sa potvrdilo, ze si nenechas veci vysvetlit a hned sa navazas do lusi, ktori to nemyslia zle.
aj ked mame na nieco rozne nazory, neznamena to, ze sa nemozeme vypocut a respektovat. dufam, ze to u teba takto nefunguje aj v zivote, lebo potom mi je luto tvojich blizkych. ale snad je to len tu, ze sa nepozname dobre, tak to beries ako utok na svoju osobu. takto to vobec nie je myslene.

shaari, ja tam zajtra budem, neviem, ci naberiem odvahu a je mi jasne, ze ty sa ho nepotrebujes na nic pytat 🙂 skor by si mu mohla poradit 😀 😀 😀 co ale samozrejme on nebude chciet pocut. je to lekar z novej, nepamatam meno. tak ak mas cas, prid, ak nie, budem vas informovat, ci som nasla odvahu a co povedal. 🙂

jancos
1. dec 2009

precitala a nie precital 🙂 v niektor 🙂 ych veciach sice nemam jasno, ale o pohlavi nepochybujem. 😀

govinda
1. dec 2009

tak ako pozerám, dala som zlý odkaz ráno. Opravujem:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

govinda
1. dec 2009

katka, aj ty si pekne vysoko 🙂 . A nevadí, že tehu test biely. Ja som na tom rovnako, včera biely tehu test.
Som zvedavá na zajtrajšiu teplotu 😀

jancos
1. dec 2009

govi, ale mne sa otvoril aj ten rannajsi, aspom myslim. drzim palce🙂

govinda
1. dec 2009

no neva, tak som sa zopakovala 😀

miriamka
1. dec 2009

Gov...krasny grafik 🙂

govinda
1. dec 2009

miriamka, ďakujem. Vyzerá dobre, ale včera tehu testík nič a tak už len očakávam mrchu 😠 .
Pamätáš ešte, keď si otehu? Prvé príznaky? Nech sa navnadíme 😀

zuzu1111
1. dec 2009

Shaari ja som vravela, ze ten graf je fakt divny....Ale myslim, ze meram spravne, kazde rano pred siedmou, zazvoni mi budik, zoberiem teplomer (používam digitálny), strčím ho, počkám na zapípanie a vyberiem. Cez vikend si nastavujem budik na rovnaky cas. Nevychadzam predtym z postele....tak ja neviem. Este mozno to, ze na vikendy casto chodime k rodicom, tak tam mam troska ine podmienky - teplejsiu izbu, tensiu perinku 😀
Co sa tyka stitnej zlazy, tak Semanova mi robila ultrazvuk a vravela, ze vyzera normalne v pohode, ma len mozno trosicka nepravidelnejsiu strukturu (ci ako to nazvala), takze moze byt trocha lenivejsia, ale viac o fungovani bude vediet z odberov.

Ináč ktosi z Košičaniek ste tu pisali o thajskej masazi, napiste potom presnejsie kde to bolo, ako bolo, co to stoji. Ja som si to nedavno tiez vymyslela ze by som sla. Vraj je to super. Len este som sa nedostala k tomu zistit si kde, ako, za koľko 😉

jancos
1. dec 2009

inak, co go pco utoci prevazne v ke? ved je nas tu asi vacsina z kosic.
zuzu, len ma napadlo, ze ti napisem, ako to bolo so mnou a stitnou pred prvym babom, mozno ta to inspiruje🙂
2 roky som nevedela otehotniet a tiez schudnut, na utz bola stitna ok, odbery klasicke na stitnu ok, ale dr dal aj ine hormony a zdalo sa mu, ze by mi mohol pomoct dexamethazon /myslim, ze niektore baby spominaly, ze sa dava pri zvysenom testosterone/, po pol roku sa to nezmenilo, tak dr povedal, no mate take hranicne hodnoty stitnej /niekto by mozno povedal, ze su ok, ale neviete otehu, nemate ovu, neviete schudnut, tak vam dam euthyrox 50, co je mini davka a za dva- tri mesiace som schudla a otehotnela /napriek tomu, ze som duph brala 11. az 25.dc/. dr mi nepotvrdil, ze by to mohlo byt z toho euthyroxu, ale ja si myslim svoje /potom na zaciatku tehu som uz mala stitnu nad normu, tak mi ten euth dal na 25 a teraz mi ho uplne vysadil, co sa mi nepaci, lebo si myslim, ze mozno keby mi dal zase 50, tak otehu, ale ktovie, mozno nie/.
takze len to som chcela, ze keby boli tie tvoje hodnoty hranicne, skus si vypytat malu davku euthyroxu /to beru vsetci na stitnu,ine na znizenu cinnost nepoznam/. ale nemusis sa tym riadit, to len tak, keby si chcela.

shaarka
1. dec 2009

ja len dodam, ze s tym vypytanim najnizsej davky E to nebude problem, semanova v pripade hranicnych hodnot a snahe otehotniet ju dava sama od seba (aj mne 🙂 ). ja som zacala brat E 3.DPO 😵 zhoda nahod 😵

miriamka
1. dec 2009

Govinda...ja ked som otehu,som o tom vobec nevedela...stale som mala vysoke teplotky,ale pripisovala som to tomu ze som bola sluzobne v Madride...az baby tu ma presvedcili ze mam testovat,tak som 15DPO testovala a boli hned krasne // 😵
A priznaky?Asi aj ziadne...asi 3 krat som vtedy na sluzobke grcala co som pripisovala pokazenemu zaludku 😀 ...no co vam poviem,proste ja nebyt bab tu na koniku hadam cakam az budem mat brusko 😅

govinda
2. dec 2009

ahojte kočky 🙂
ja dnes takto: http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

teplotka pekná, ale tehu testík negatívny, tak je to myslím jasné 😒 .
Prajem krásny deň

sarafortuna
2. dec 2009

ahojte, ja som včera znervoznela - pri kontrole krčka som našla krv na prste...
na intimke cez noc 2 bodky.... tak som zvedava, žeby sa zahryyyyzal?
dnes 9.DPO - 37 stupnov /už 4.deň/...
a taká kludná som bola.... 😉 v brušku čudné bolesti...
ale ide na mna aj dajaka choroba... 😒 začína ma bolieť hrdlo... soplíky vodnate-bojím sa zobrat antihistaminiká, lebo vraj znizuje progesteron....
trpezlivost, trpezlivost a klud... nic viac momentalne asi nemozem spravit....tak drže palce!

hiva
autor
2. dec 2009

ahojte.....

govi, grafik je krasny, len skoda tych bielych testov 😒 ...ale sak mozno to este nie je stratene....kym nemrchujes, nadej este je 😉

sara, drzim palce, nech je to to hniezdenie....37°C 4 dni po sebe vyzera velmi nadejne 😉 kedy testujes?

inak ja som na tom nejak podobne... http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ...tiez som 9 DPO....teploty zatial nadmieru vysoke (ale mozno to bude aj chripkou - teplotu sice uz nemam ale este stale hodne kaslem) ....a uz asi 3 dni mam take zvlastne steklenie v bruchu....tak uvidime, ako to dopadne....zajtra rano skusim asi prvy test 😅

katkaajurko
2. dec 2009

govi pekny graf, dokelu... tie hnusne biele testy :(

sari no mozne to je...

ja tej mojej teplote neverim - moze byt-ze je vyssia lebo spim pod perinou a na tom mam tieto dva dni aj deku??

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

Sara ja papam na alergiu antihistaminika stale-musim celorocne-a teda neviem,ze by to malo vplyv na progesteron 😨 😅

mireag
2. dec 2009

Dobre ranko, krasne grafy baby. 😵 😵 😵

Tak to tu trochu osviezim tym svojim, aby to nebolo take jednotvarne. 😀 😎
www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

katkaajurko
2. dec 2009

mire ja som mala po potrate tiez takyto anovulak... 😒

hiva
autor
2. dec 2009

katka...graf vyzera super nadejne 😉 ... co sa tyka tej zvysenej tepltoy z deky, tak moc neviem...ja osobne neverim, ze to ma nejaky vplyv....keby malo, tak moje teploty nemozem brat vobec do uvahy....raz totiz spavam odokryta, inokedy cela zababusena, cez vikendy vzdy v Novych Zamkoch v tepluckej izbicke, cez tyzden v Blave v chladnej izbe ....a teploty mi az tak velmi neskacu....preto si myslim, ze deka nehra moc velku rolu 😅

kedy testujes? 😅

katkaajurko
2. dec 2009

tak mojmu telu sibka potom asi... neviem...dnes som bola zvedava ci to bude vyssie ako vcera no a uplne presne na stotinu...ale ja tomu neverim - necitim nic nic nic... ale schudla som kilo!!!! moja strava zabera 🙂)) este 4 tyzdne a snad budem pred vianocami tam kde chcem byt - ak to vydrzim-ale uz sa mi to stale lahsie a lahsie - klop klop klop - snad to takto pojde aj dalej

testujem asi zajtra ale az poobede nie rano - ak bude ta teplota taka ako dnes a vcera..ak nebude tak asi nebudem ani testovat..vcera v lekarni ked som platila som si uvedomila-kolko penazi som vyhodila za posledne mesiace do luftu-fakt ma to nastvalo-lebo teraz cakam ako pes na zradlo na vyplatu koli vianociam.... 😀

helili
2. dec 2009

Ahoj holky snažilky.
Kdysi jsem na tyto stránky chodila a našla si tu dokonce i kamarádku, se kterou si dodnes píšu. Dnes jsem tu proto, abych Vás podpořila. Mám dg.sy PCO k níž patří hyperprolaktinemie, nízká děložní sliznice,anovulační cykly. Léčila jsem se 4 roky, prodělala jsem LSK,HSK, stimulaci vaječníků, děložní sliznice, brala jsem snad všechny hormony, které existují ...před 2roky jsem otěhotněla a vzápětí potratila ☹ V ničem jsme netlačili na pilu, máme krásnou dcerušku Elišku, přesto jsme po dalším miminku toužili. Letos v srpnu, jsme se s manželem domluvili, že po Vánocích zkusíme umělé oplodnění. K tomuto rozhodnutí jsem musela dospět, celé ty roky jsem ho odmítala, věřila jsem, že otěhotním přirozeně. V září jsem se tedy usilovně věnovala internetu, kde jsem hledala potřebné info o umělém oplodnění a přirozené oplodnění jsem jaksi pustila z hlavy. O to větší bylo překvapení, když jsem v říjnu, při kontrole folikulometrie na gyn, zjistila, že neroste vajíčko, ale žloutkový váček. Netušila jsem nic, protože jsem menstruaci - špinění - v říjnu měla. Mým nynějším těhotenstvím mě stále provází menší problémy s krvácením, ale já věřím, že vše bude OK.
Žádné z Vás neradím, ať na těhotnění přestanete myslet a že pak se povede. Nejde to, sama to vím moc dobře. To prostě musí přijít samo. Nejdůležitější je VĚŘIT, opravdu, to je jediná má rada.

Všem Vám fandím a přeju Vám vysněné // 🙂 Ahoj Helena

katkaajurko
2. dec 2009

Ahoj Helili - tak to je krasny prispevok - Dakujeme 🙂 😵 a gratulujem a prajem hodne zdravicka obom 🙂

hiva
autor
2. dec 2009

Helenka, krasne 😵 😵 😵 ...tiez dakujem za povzbudenie a zelam prijemne tehulkovanie 😉

katkaajurko
2. dec 2009

ja som si prave pozerala historiu grafov-a uz som raz mala takyto-ze teplota stupla na tri dni takto ku koncu cyklu..v septembri - a nic z neho nebolo... 😒 no som zvedava...

jancos
2. dec 2009

ahojte baby, pekne grafiky, mire, aj tvoj este moze porast, ved ten clostil, co si brala by teoreticky aj teraz mohol fungovat. ale viem, ze teraz to neriesis, takze aj tak je to fajn.
chcem vam popisat, ze co dnes bolo na stretnuti s gyn, ak to niekoho zaujima,pytala som sa aj na duphaston, ale chcela som vas este popytat, ci mi neporadite. dam graf a chcela by som vediet,. ci by ste isli na folikulometriu dnes, keby ze taky mate. ja som myslela najprv, ze nie, ale teraz neviem.
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

ten 14.dc, co je vysoka teplota som mala teplotu, aj ked az poobede.
tak isli by ste?