Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
18. dec 2009

dik baby... sama som v soku....dufam, ze vsetko dobre dopadne....jerrymona, DPO sa neda vycitat, lebo ani neviem kedy bola ovulka a viacmenej podla grafov som testovala 13 DC 😉

inak PCO ti zistia na ultrazvuku, ale PCO vajecniky este nemusia byt problem....zvycajne sa robi aj hormonalny profil aby sa potvrdili resp. vyvratili problemy s ovulaciou....vtedy sa uz hovori o syndrome PCO ... ale pokial mas ovulaciu, nie je sa coho bat 😉

sara...hej...tie kramy boli velmi divne.....este nikdy som take nemala....slabe ale dlhe....

co sa tyka priznakov, okrem teploty som mala divne pocity v bruchu...a v podstate prsia mam citlive stale...a som aj hrozne naladova.....ale za to, ze som sa odhodlala testovat dnes rozhodla najma na mna nezvycajna teplota a neustale pobolievanie podbruska 😉

tatranka111
18. dec 2009

hiva vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau 😀 😀 😀 😀
strašne sa teším s tebou, ale troška sa mi do očí tlačia slzičky....aj ja by som už chcela, každopádne gratulujem 😀 😀 😀

jerrymona
18. dec 2009

sarafortuna, moznoze aj ja skusim tie femi kvapky. mam dost dlhe cykly. meram este len druhy. prvy bol 64 dnovy bez ovu. druhy zatial trva 48 dni, ovu bola, no dnes som si robila teh. test a bol negativny. a bolia ma vajecniky a troska krize, takze sa mrcha pravdepodobne blizi.

toto je moj graf:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

hormonalny profil mi bol robeny uz niekolko krat a o vajecnikoch nebola rec. na ultrazvuku boli tiez v poriadku. len som si myslela, ze minuly cyklus bol anovulak, tak preto. a na tuto ovulaciu som cakala tiez dlho. 🙂
ja mam sice problemy so stitkou, takze je to aj preto, ale snazime sa uz cez rok a tak chcem radsej vediet dopredu, co vsetko u mna nefunguje, aby som sa liecila radsej teraz akoby sa to malo zistit zase o rok.

na folikulometriu by som chcela ist. mozno od buduceho cyklu..

hiva, mozno je to lepsie, ze si ani nevedela, ze si mala ovu. nemusela si sa stresovat. 😀 zaujimave. citala som uz u viacerych bab, ze otehotneli, ani nevedeli kedy. a pritom sa merali predtym stale pravidelne a nebolo nic.
mozno sa to podari takto nakoniec aj mne. dufam. 😕

hiva
autor
19. dec 2009

jerrymona....najkomickejsie na tom je, ze ja som sa merala stale pravidelne....aj teraz....akurat cez mrchu nemeriam z hygienickych dovodov....a napriek tomu, ze mam odmerany kazdy jeden den, poctivo som vsetko merala a vsetko znacila, je mi to na prd 😅 ...viem este menej ako keby som nemerala vobec 😅

tatranka, neboj sa...na kazdeho to pride.....treba si len pockat 😉 ...neboj, aj ja som si poplakala....nie teraz, ale pred 13-timy dnami ked mi zacala mrcha....hrozne som chcela byt tehotna uz na Viaanoce....no a vidis 😵

len by ma zaujimalo, kde je katkajurko....Kati...to krvacanie sme mali rovnako....nechces skusit aj ty testnut???? ...bola by to bomba, nie? 😉

sarafortuna
19. dec 2009

dievčatá, v našej téme neotehotnieme asi BEŽNE 😀 😀 tak jak v teme grafy BT - máme tu neštandardné situácie 😀 😀 😀 kedy naše telo viacmenej porušuje pravidlá ktoré platia pri KLASICKOM UKAZKOVOM ZISTENI TEHU 😀 😀 😀 😀 😀
a takto je to lepšie.... ja verím tomu, že tým stresom a prežívaním každého jedného dna DPO si iba škodíme....

Hiva, držím fakt palce - všetkých 20 čo mám....nech sa tam fazulka drží a pekne rastie, keĎ sa už takto možno naposlednú chvílu rozhodla že sa tam udrží za každú cenu... 🙂 🙂

inač, ja už nemeriam, nepanikárim... chcem si užiť vianoce ... tak som zvedava, či bude vôbec ovulka .... dnes som 11DC, krčok bol včera nejaký divný /ako po minulej ovulke/, ráno teplota 36,8 /prvá v tomto cykle 😉 /, pichanie vaječníkov nebolo, takže fakt neviem, kde v cykle momentálne som....
dufam, že mi ta chladná hlava vydrží.... 😉 😉 😉
krásny víkend všetkým čakateľkám, ovulujúcim, menštruujúcim a tehulkujúcim....

vavenka
19. dec 2009

Hiva co to citam?
Ja odpadnem, samozrejme od radosti z teba 🙂 🙂 🙂
Tak gratulujem, pekny vianocny darcek ste si prichystali... Mangel o tom vie? Ako reagoval?
Fukni nam do alba testiky, nech sa pokochame 🙂
Juj drzim palec, nech secko dobre dopadnee !!!!!!

govinda
19. dec 2009

čaute kočky.
No tak ja som už mimo z toho: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

A to v stredu mal folík 23,5 mm, myslela som, že ovulka už bola a teraz mám strach, že folík nepraskol a spraví sa z neho cysta 😒

sarafortuna
19. dec 2009

govi, femi kvapky doma nemáš? ja by som to použila namiesto pregnylu.. 😉
hlavne nestresuj, lebo si to sama potom blokneš....kašli na to! príroda vie čo má robiť.... je to ťažké, ja viem...
opäť spomeniem to, že moja ovulka v septembri prišla den po návšteve dr. ktorý mi povedal, že vaječníky su krásne, zdravé... tiež sa tam možno folik trápil zopár dní...no z návštevy nového Dr. som mala hrozné stresy... a asi ten stres spadol a vystriedal ho pocit nesmierneho štastia a úlavy... a ovulka prišla....na 21. DC /pričom predtým boli cykly 25-26dňové/
neboj, doraz budeš mať aj ty 2 //, len ich nesmieš chcieť mať hneď TERAZ 😉 😉 😉 😉

sarafortuna
19. dec 2009

inač, sorry ale ja tu folikulometriu neuznávam... musí to byť strašné na psychiku...
ja by som sa z toho zbláznila....
ale na druhej strane rozumiem, že vy ste horšie "prípady" 😉 A robíte maximum pre 2 //

katkaajurko
19. dec 2009

HIVUUUUUS JA ODPADNEM!!!!!!!! SOM V SOKUUUU 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ale to je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne!!!! BOMBA

neuveritelne neuveritelne fakt - ja som v soku soku soku

ja kukam na ten tvoj graf a proste NEVIEM - neviem kedy bola ovula v ktorom si tyzdni -proste z neho neviem vycitat nic smerodatne a to som si myslela o sebe-ze aka som dobra v tom 😀

mna rano tiez sokovala mooja teplota pre zmenu - toto som vobec necakala - ak to bola ovula-tak prisla v tichosti ako zimny sneh - ALE vcera sme boli na vianocnych trhoch - vymrzla som riadne - ale necitim sa chora - potom som vypila od osmej do dvanastej tri pohare vina (asi decove - deciapol maximalne) a rano takato teplota-este sa mi to nestalo - aj som si normalnu teplotu zmerala ale nemam horucku - bola len 36,1 - takze sme urcite premeskali ovulu ak bola-lebo jasne ze nic nebolo tak skoro som ju necakala ani som nestihla ovu testy pouzit ani nic 😅 - sice dnes rano sme to aspon trochu poistili-ale to je uz aj tak neskoro 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

govinda
19. dec 2009

no len sa teraz obávam cýst. Tak som zvedavá, čo z toho vyjde 😒

katkaajurko
19. dec 2009

govi on moze splasknut vraj-nemusi byt cysta-neboj a mozno teplota reaguje pomaly-mne sa to stava

hiva
autor
19. dec 2009

katka...a si predstav v akom soku som bola asi ja.....nad tym, ze si spraim test som rozmyslala uz dlhsie...ale vcera rano reku sak co, ocikam....a potom som sa hned zacala rehotat, ze aka som ja naivna krava...ze skoda penez za test....a potom zrazu na neho kuknem a skoro som odpadla.....okamzite vybehli 2 palice....ziadny duch, 2 silne palice ...som tomu nechcela verit, tak ze si spravim hned este jeden test....akurat mocu nebolo....ledva som zo seba vytlacila 10 kvapiek mocu a v tom som macala pruzok jab blba a zase hned vybehli 2 palice....no normalne soky....

vecer som potom prisla domov a muz ze kde sa tak flakam.....bezala som na WCko, ocikala dalsie test a spolu s prvymi 2 som ich predlozila muzovi...a on na to kuka, ze no a? ...tak som mu vysvetlila, co znamenaju 2 palice...na mali ste vidiet ten usmev od ucha k uchu 🙂 ...no ale hned na to som mu povedala, nech sa netesi, lebo ideme do nemocnice na pohotovost, lebo krvacam....no ale ked som potom prisla z ultrazvuku a povedala ze mame dutinku a vsetko by malo byt OK, odvtedy ma vkuse usmev na tvari ako slniecko na hnoji 😀 😀 😀

vavi, diky moc....testiky urcite dam do albumu, ale asi az v pondelok lebo ich nemam pri sebe 😉

babule....vsetkym Vam hrozne moc dakujem ako sa s nami tesite 🙂 ...strasne Vam drzim palce, aby ste aj vy nieco taketio uzasne mohli zazit uz co najskor 🙂 ...sara, katka, govi, tatranka, jancos, jerry...drzte sa....teraz uz ste na rade vy 😉 😵 😵 😵

katkaajurko
19. dec 2009

hiva je to sila ale je to perfektne - je to parada takto to zistit-normalne sa mi to paci 🙂

katkaajurko
19. dec 2009

ja som strasne zvedava na moju zajtrajsiu teplotu..fakt neskutocne som zvedava - co ssa toto deje.. 14 den po ovulke byt ... no sila proste - ale mozne je ze to bol len vykyv -alebo zeby obmedzenie cukro pomohlo na PCO a femi kvapky tiez a ovulka je ako sa patri... 😨 uvidiiiiim - strasne som zvedava-aj ked sme ju premrhali

shaarka
19. dec 2009

hiva, neskutocneeeeee 😀 budete mat krasne vianoce.
velmi gratulujem a som tiez v soku!!! neuverim, kym neuvidim 😉 😀
😵 😵 😵
ako pozeram, tak kazda z nas pozna svoje telo najlepsie 😀

hiva
autor
20. dec 2009

shaarka....dik....Vianoce si uz teraz hodne uzivame.....vzdy sme si hovorili s muzov, ze ak sa nam to podari, okoliu to oznamime az po 12-tom tyzdni, ale kedze budu tie vianoce, tak uz sme nachystali prekvapenie pre rodicov 🙂 😵 😵 😵 ...snad ho nebudeme musiet potom casom odvolavat 😒

inak trosku som si neni ista co si myslela tym, ze neuveris kym neuvidis 😅 ... snad to bola iba narazka na tu moju poslednu ovulku a nie na to, ze by si neverila mojim // 😅 😵 😵 😵

katkaajurko
20. dec 2009

cawte-tak hlasim,ze neprebehla ovula 😀 -ako to nazval moj manzel-bola to len alkoholova ovulka 😀 😀 😀 tak sa tesiiiiim - uz som sa bala -ze ma telo takto sokuje 😀 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/278331

hiva
autor
20. dec 2009

katka...tak super....teraz len snazilkovat, snazilkovat a este raz snazilkovat, nech to neprepasnete 😉 ---drzim paste, nech to teraz konecne vyjde....ved Vianoce su cas zazrakov 😵

katkaajurko
20. dec 2009

😵 uz mi zacal aj eeeeg 😵

hiva
autor
21. dec 2009

katka super... a prijemne snazenicko 😉

tak ja som teda supla tie moje testy do albumu....poobede sa budem snazit dovolat mojmu dokymu a spytat sa, ze co a ako dalej....dufam, ze ma zavola na vysetrenie este do Vianoc....uz by som rada videla, ci je nejaka ta fazulka v dutinke alebo nebodaj uz aj srdiecko 😵 ...ale na to je este asi moc skoro 😅

titulienka
21. dec 2009

no hivus svieti ti 7-ka 😉 ..mne pri druhej bolo vidiet srdiecko na 5/4 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f moj hadicovy grafik

hiva
autor
21. dec 2009

titus....neo hej...7tt svieti podla dna poslednej MS....co je uplne blbost, lebo minimalne do 16DC ovulka nebola ....ale cakam na to vysetrenie, aby mi doktor priblizne odhadol, v kolkom tt respektivne dni to vlastne som 😅

...ale srdiecko v 5/4 je super....to by som uz hadam mohla tolko byt....no uvidime....zajtra dam vediet, ako to dopadlo 😅

hiva
autor
21. dec 2009

titu....ten graf vyzera uzasne.....vacsinou sa hovori, ze taketo schodove grafy byvaju tehulkovske 😉 ....ty testujes az toho 24-teho, ze?

titulienka
21. dec 2009

vazne ? jeeeeeeeej to by bolo super ano testujem 24.12 😉 je to na rozdiel od minulocyklovych naozaj pekny 🙂

titulienka
21. dec 2009

hivus ja som mala taky pripad pri prvej do 7.tt som mala klasicku mrchu a to som ani len netusila ze som tehu a potom bol problem s vypocitanim terminu a tak ako pises podla poslednej ms mi dali termin 28.6 a narodila sa 28.5 potom boli trosku zmatky ale potom to odovodnili ze bol asi zle vypocitany termin 😉
tak drzim palceky nech je vsetko v uplnom poriadku ach krasne zazracne vianoce 🙂 🙂 🙂

hiva
autor
21. dec 2009

titus....dakujem....uvidim, ako to cele dopadne....nemam ani len najmensiu potuchu, kedy mohla byt ovulka....ale vzhladom na snezenicko by som povedala ze niekde okolo 23 az 26 DC....to by znamenalo ze som niekde okolo 16 az 20 DPO 😅 ...ale podla grafu sa neda vobec nic povedat, takze som zvedava na ten UTZV 🙂

titus, aj ja tebe prajem prekrasne vianoce....dufam, ze svoj Vianocny darcek si najdes uz hned rano 😉

titulienka
21. dec 2009

hivus dakujem 😉 ....

salopa
21. dec 2009

ahojky holky..mno co to tady čtu...hiva mooooccc gratuluju a držím pěstičky, aby bylo vše v tom nejlepším pořádku a hezky sis to užívala 😉 to je teda krááásnááá zprávička takhle před vánocema 🙂

hiva
autor
21. dec 2009

dkaujem salopa 😵