Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
19. feb 2010

no ved presne tak....akoby nestacilo samotne PCO 😒

tatranka111
19. feb 2010

bambi9 metformin sa užíva pri cukrovke, ale vraj pomáha babám s PCO tak som zvedavá ako to zaberie na mna

sarafortuna
19. feb 2010

ja už začínam mať obavy či mi niečo nie je... 😖 😖 😖

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22
ale zajtra to už asi spadne /aspoň dúfam/, hoci vôbec nemám menštr. bolesti... a v prípade tehu už by asi duch bol.. 😔 😔

gerdusha
19. feb 2010

baby, co signalizuje znizeny progesteron a LH /HP mi robili 2. DC/...signalizuje to mozne PCO?

dakujem za kazdu reakciu

sarafortuna
19. feb 2010

gerdusha, ja sa do toho moc nevyznám, ale progesteron a LH sú hormony po ovulácii,... ak ti to robili na 2.DC - tak je to blbosť ich sledovať.... nemajú tam čo v tom čase "hľadať"... si si istá že sa jedná o spomínané hormony....
v prvej fáze cyklu - po krámoch - je estrogén v popredí a po ovulke je LH a progesteron...

gerdusha
19. feb 2010

jasne, ze som si ista, papier mam pred sebou 🙂..a viem aj kolky den som bola, ked mi brali krv. LH mam 1,6 a progesteron menj ako 0,30

sarafortuna
19. feb 2010

neviem aké majú byť hodnoty, ale proste majú byť nízke...
škoda, že cez víkend tu chodí málo báb... ja som HP veľmi neriešila, preto som sa tomu ani nevenovala... ale sú to postovulačné hormóny a mne to vôbec nedáva logiku sledovať ich... skôr sa sleduje testosterón, prolaktín, a ešte niečo tuším FSH ale ten až neskôr v pred očakávanou ovu...
ale neboj, na základe HP sa PCO nediagnostikuje /ak ano tak aspo 3 odbery počas cyklu/ - ide skôr o ultrazvuk vaječníkov, tiež tomu nasvedčujú anovuláky a rozhádzané cykly, alebo žiadne cykly 😉

sarafortuna
20. feb 2010

potichu sa chcem pochváliť, že mám dušíka 😉
držte palce...

beatab369
20. feb 2010

sara dobre som pohopila ze to vyzera nadejne? tak to ti drzim vsetky prstiky 😀

sarafortuna
20. feb 2010

ano dobre si pochopila... 😉

beatab369
20. feb 2010

a kedy mas ocakavanu mrchu?
inac ja som dnes merala i ked by som sa uz nemala drazdit a vzdy mi skackaju teploty, ze 37,2 a 37,1 no a dnes 37,0 tak dufam, ze sa nic nedeje?
vcera mi zastupujuca dr. vravela, ze to vyzera ok aj maternica je vraj pekna pevna...tak dufam, ze mi to vsetko maja dr. v pondelok potvrdi na ultrazvuku....lebo tato ma pozerala len zo spodu rukou, ale ma aspon ukludnila, ze je to v maternici...tak dufajme, ze sa nemylila a ze sa v pondelok dozviem len dobre spravy...inac uz nespinim vyse tyzdna, ale brusko ma obcas pobolieva 😉

sarafortuna
20. feb 2010

no veď to, že človeku napadnú rôzne veci, že či je všetko OK.
ja som iba 15DPO... takže mrcha mala príst cca dnes...tak dúfam, že ju na dlhšie obdobie nezažijem... 😉
beata, už si radšej nemeraj... zbytočne sa trápiš...
ahoj

tatranka111
20. feb 2010

sarafortuna 😀 😀 😀 heh len kto mi tu hovoril, že tu ostane stale 🙂 každopadne Ti zatial potichutčku gratulujem, ak to bude 100% tak ma stiahni zo sebou 😀 😀 😀

baby včera som písala do temy metformín, že z neho nemám žiadne vedlajšie učinky a asi som to zariekla.........bože to je na nevydržanie hnačky,bolesti brucha, zvracanie, točenie hlavy 😠 😠 😠

sarafortuna
20. feb 2010

tatranka vydrž, fakt ti prajem aby sa tvoj cyklus už umúdril... 😔 😔

no moje telo si robilo riadnu prču zo mna... fakt, som bola v tom, že už doraz mrchujem... 2 dni za sebou teplota dole + krčok pootvorený a makký.... už na krčok ani nešahám, nech si je aký chce.... 😉 /ten nech zhodnotí môj gynekológ.. 😀 / ... veď ešte nie je nič "vyhrané" 😉

zuzu1111
20. feb 2010

tatranka a tebe doktorka vravela ze metformin pomaha na PCO? Lebo mne moja vravela, ze je to dobre na znizenie testosteronu, ale musi ten testosteronovy problem pochadzat z tych hormonov, ktore produkuju nadoblicky. Endokrinologicka mi potvrdila ze moj problem je cisto z hormonov vajencikov, takze metformin mi neodporuca.
Verim, ze tie neziaduce ucinky rychlo prejdu....
Sara to by bolo super - dalsia tehulka po Bei...silno drzim prsteky a hlas potom nove info....aj Bea 😉
Tak vám závidím baby....ale samozrejme vám to prajem.

Gerdusha - HP sa robi 2-3krat pocas cyklu. Na zaciatku cyklu je progesteron aj LH nizke takze to je OK...neboj....a zvyšok platí tak ako napísala sarafortuna...vyhodnotit PCO je treba na zaklade UTZ, viac HP, anovulac.cyklov

soldi
20. feb 2010

zuzi: to vazne s tym pco? lebo moja dokyna mi povedala, ze mam pco na zaklade jedneho utz na ktorom videla niekolko malych folikulov- na priehladky som chodila od 17tich, cysty videla minuly rok - 24 som mala- v oktobri, pritom v auguste tam este nic nebolo. kym som nezacala brat HA tak som menstruovala viac menej pravidelne.
HP mi robila len jedenkrat na 5.DC po vyvolavacke a vyslo mi, ze mam vyssi LH hormon a TST na hornej hranici.

cize by to mohlo znamenat, ze nemam pco?

a som rozmyslala, ze ci som nemohla byt po ovu, ked mi dala vyvolavacku, a ze preto som mala vyssi LH, lebo ms mi dosla 4 dni po vyvolavacke a mala som vysoku sliznicu, ked mi robila ten utz.

soldi
20. feb 2010

oprava: drobne foliky videla minuly rok, ziadne cysty 🙂

tatranka111
20. feb 2010

zuzu1111 mne doktor nepovedal nič čoto som si zistila na internete, nerobil mi ani hormonalny profil, len povedal, že skusime metformin vraj to tiež pomáha babám s pco.........ja som tiež čitala, že znižuje testosteron a tiež sa užíva pri inz. rezistencii...............rozmyšlala som, že ani nevie či mam hormony v poriadku a hned mi dal metformin, ale rozhodla som sa, že ho vyskušam vraj su na neho dobré ohlasy tak uvidím
skusim dva tri mesiace a ak nepomože vykašlem sa nanho

zuzu1111
20. feb 2010

Soldi preklikaj si pár strán dozadu v tejto téme - Hiva tu dávala odkaz na jednu stránku - bola tam taká štúdia o PCO - kedy je o ňom možné hovoriť, aké základné faktory sa vyhodnocujú a pod. Ja som sa v tom dosť našla ☹ ☹
V podstate tam bolo niečo také, že sa to potvrdzuje na UTZ , keď je veľa drobných folikulov na vaječníkoch, potom sa robí HP, kde je väčšinou potvrdený hyperandrogénny stav (zvýšený testoretón a ostatné mužské hormóny) a žena má anovulačné cykly - čo sa dá zistiť napr. meraním BT...Tiež tam riešili nie samotné hodnoty hormónov LH a FSH, ale ich pomer, normálne by mali byť tie hodnoty skoro v rovnakom pomere, u PCO je to aj napr. 3:1...to je tak v skratke moje laické vysvetlenie.

soldi
21. feb 2010

zuz, neboj, ja som to vsetko citala, mna skor zaujalo to, ze treba vlastne viac vysetreni, nie len jedno na zaklade ktoreho to stanovil 🙂 takze sa utesujem tym, ze mam mozno pco a nie pcos, kedze som doteraz ziadne problemy nemala, tie prisli az po vysadeni ha a naslednych dlhodobych stresoch 🙂

bambi9__2
21. feb 2010

..ahojte, ja tomu nerozumiem...tiez mam pco - presne tie znaky co pise zuzu, viac malych folikov a vysoky testosteron,aj DHEA ... ale podla bt ktoru meriam dva mesiaca, som ovu mala .. 😒 bez clostilu na 33Dc a s nim na 15dc ....
tak ked je ovu, preco sa nam nedari??????????? ☹

hiva
autor
21. feb 2010

ahojte....sara...co to citam 😵 😵 😵 ...potichucky drzim palce a tesim sa s tebou 😉 😵 😵 😵

soldi
21. feb 2010

bambi: nebud smutna. na babatko je potrebnych viac veci nez len dobra spermijka a pripravene vajicko. su tu dalsie faktory,ktore ovplyvnit nedokazeme. neboj, ked bude ten spravny cas, tak to pride

bambi9__2
21. feb 2010

dakujem soldi 😉 takze mam sancu aj s pco a vsetkymi tymi hnusnymi priznakmi? 🙄

hiva
autor
22. feb 2010

bambi....jasne....sanca je vzdy 😉 ....akurat nie vzdy sa to podari na prvu supu.....pokial mas ovulku, uspech je len otazkou casu a nahody 😉

sara?....kde si?....co nove?....je z dusika uz riadny duch? 😀 😵

bea...a ty ako? ako u doktorky?

bambi9__2
22. feb 2010

hiva, dakujem za podporu 😉 len mam nervy z toho pco, mam vsetky priznaky a nic na to neexistuje.. 🙄

ty ako pokracujes??

hiva
autor
22. feb 2010

bambi...netreba sa narvovat....na PCO sice nic neexistuje, ale priznaky sa daju potlacit....zavisi od toho, co ho u teba sposobuje....u mna bol zvyseny testosteron a ked sa znizil a vajecniky orezali, ovulka nabehla 😉 ...neboj...aj u teba to vyjde 😉

no my mame teraz pauzu 3 cykly....cakam na prvu mrchu po kyrete a potom este 2 😒 ...ale tak nejak to ide...cas nastastie leti celkom rychlo 😉 ...zatial stale lietam po doktoroch, ale tak aj to je dobre....konecne pojdem 11.3. k hematologovi...uvidi sa, co zisti a odporuci a potom nam uz nebude nic branit v ceste za novym snazenim 😉 ...ak budem mat hotove hemato vysetrenia, mozno zacneme so snazenim aj skor....no uvidime, kolko to bude cele trvat 😉

bambi9__2
22. feb 2010

hiva, tiez mam vysoky tst ... ale ovulka podla bt bola min mesiac.... tento bola s clostilom skor 🙂

myslis ze s pco je vyssia potratovost? 😕

nech ti tie tri cykly ubehnu co najskor 😉

katkamarek
22. feb 2010

ahojte baby, tak som nakukla, ze co nove. Ja som na tom takto, a to som od soboty uz nasadila aj duphik, tak moje telo sa so mnou nejak zahrava
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

No ale dam ruku do ohna, ze ovu bola, lebo taku bolest som mala, ze som v jednom momente ani dychat nemohla, a teplotka potom stupla, aj ked nasledne zacala klesat 😖

Sara teba sledujem v grafom, dufam, ze to bude ok a budu tam //, asi u teba len pomalsie stupa HCG, to sa stava, tak treba verit.

Bambi nevesaj hlavu, vsetko bude fajn 😉

hiva
autor
22. feb 2010

podla mna PCO s potratovostou nema priamy suvis 😉 ...sice niekedy sa zvykne pisat, ze pri PCO je riziko potratu vacsie, ale osobne si myslim, ze ani nie... u mna pricinu potratu urcite nevidim v PCO 😉

a super ze mas ovulku....to je najdolezitejsie 😉...teraz je len otazkou casu, kedy Vam to klapne 😉