Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
22. feb 2010

ahojte ja som ten metformin prestala brat, bolo mi z neho strašne zle mm sa už nemohol na mna pozerat a tabletky hodil o zem 😅

sarafortuna kde síííííí ako si dopadla? dufam, že nám oznámiš dobrú správičku 😀

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

shaarka
22. feb 2010

tatranka, aj ja som citala a pocula o zlej znasanlivosti metforminu, ale to casom prestane, len treba vydzrat. naozaj je to take neznesitelne? 😖

tatranka111
22. feb 2010

ahoj shaarka no je to dost neznesitelné.....hrozné bolesti hlavy, zvracanie, bolesti brucha, hnačky, nevolnost a príšerne sa mi točí v hlave možno to je tým, že mi nasadil dve tabletky denne, čitala som, že niektoré baby si museli na metformin zvykat postupne a ešte ma zaráža, že moj doktor mi ešte ani raz neurobil hormonalny profil ani žiadne vyšetrenia okrem utz. On mi len stále dáva nejaké tabletky a už ma to začína poriadne štvat, začínam silno uvažovat či nevmením lekára. Raz tu mireag ukazovala fotku folíkov a poviem Ti ja som na utz mala minule ovela, ovela horšiu fotku.....maličké folíky uplne všade!!! 😠 ovulky som mala ibe dve minuleho roku 😠

hiva
autor
22. feb 2010

tatranka.....vymenit doktora!!! ... a hned!!! 😠 ...to co je za pristup nasadzovat tabletky len tak 😨 ... je pravda, ze metformin pomohol hodne babam s PCO k tehotenstvu, ale hlavne preto, ze mnoho krat je pricinou PCO inzulinova rezistencia alebo nedostatocne spracovavanie cukrov 😉 ...ja neviem, ale ja by som s postupom tvojho lekara nebola urcite spokojna 😉 ...na zaklade coho ti dal Metformin a na zaklade coho az 2 tabletky?

a bolo ti zle aj ked si brala iba jednu?....alebo nechces iba skusit znizit davku na 1 tabletku? ....ak uz brat, tak radsej mensiu davku na zaciatok 😉... ale ja by som urcite trvala na glukozovom teste pred tym ako by mi ho nasadil 😉

tatranka111
22. feb 2010

hiva to by som aj ja rada vedela na zaklade čoho sa takto rozhodol 😠 ked som u nho bola pytala som sa ho na čo tie tabletky sú povedal, že to pomáha ženám, ktoré trpia syndromom PCO, a že vela žien otehotnelo ked užívali metforín......tak som to zobrala a doma som si začala hladat info o metformíne a zistila som to o tej inzulinovej rezistencii a cukrovke 😠
preto mi tie tabletky mm hodil o zem a ešte dodal, že sa s ním pojde porozprávat 😅

rozmýšlala som, že by som znížila dávku, ale čo ak vobec nemám problém s inz. rezistenciou? Ja už naozaj neviem čo mám robit!!! takto sa k dietatku nedopracujem..........alebo mu rovno poviem, že žiadne tabletky už brat nechcem, nech ma pošle na laparku

hiva
autor
22. feb 2010

tatranka...viem z ev Michalovciach asi vela roznych gynekologov nenajdes...nerozmyslala si najst si nejakeho v Kosiciach?...ved to mas do Kosic zhruba hodinku vlakom a raz za cas by si to mozno zvladla 😉 ... a aj pripadna laparka by bola asi lepsia v Kosiciach, nie? 😉 ...shaarka by ti mozno vedela dohodit aj dobru doktorku v KE 😉

alebo sa pripadne skus nejak sama dostat k endokrinologovi, nech ti vysetri hormony a k diabetologovi na inzulinovu rezistenciu....obvodak by ti tam mohol dat vymenny listok ked gyndos je o nicom 😉

katkamarek
22. feb 2010

tatranka, ja by som na tvojom mieste isla k endokrinologovi, aby mi urobil HP a vysetrenie stitnej zlazy, ale v MI tiez nie su dobri endokrinologovia, ja chodim tu v KE a v podstate i cela moja rodina z MI, ktora ma co docinenie s endokrinologom uz chodi sem do KE, ak by si chcela, dam ti kontakt, potom by ti stacilo, aby si isla ku svojej obvodnej po listok a prisla na vysetrenie, vsetko sa da ked clovek chce, ak mate auto je to jednoduchsie, ake nie, autobusy chodia takmer kazdu polhodku do KE a lekarka ma ambulanciu hned pri autobusovej stanici v KE. Aspon potom budes vediet na com si a budes vediet co dalej, ani by som si u tvojho gynekologa HP nedavala robit.

Ked som si precitala co s tebou tvoj lekar urobil az ma zdvihlo zo stolicky! 😠

beatab369
22. feb 2010

ahojte, takze ja som bola dnes u dr., ma ultrazvuku, je vidno dutinku 🙂
podla mojich vypoctov, by som mala byt v 5 tyzdnov + 1 den......tak, mam prist o 10 dni, to by sme mali vidiet aj emrbyjko...tak dufajme, ze vsetko bude ok 😉

hiva
autor
22. feb 2010

bea...super...gratulujem 😵 😵 😵 ...prajem prijemne tehulkovanie 😉 😵 ...jaaaj... snad sa opyt pridam k tehulkam coskoro....je to uzasny pocit...uz sa ho neviem dockat 😉 😵

beatab369
22. feb 2010

dakujem

inac neviem preco, ale ja som tam videla 2 dutinky vedla seba....resp. este jeden fliacik, ale neviem co to mohlo byt? dr. mi nehovorila nic....

sarafortuna
22. feb 2010

uf, tu som...
beata, super že všetko je OK.

Ja som dnes už bola smutná, že víkendové tehotenstvo je asi preč, lebo som necítila nič v brušku, ani z prs mi nejde tekutinka, aj jesť mi chutí... no kúpila som dalšie testy 😉 😉
Woman secret o 16h ešte silnejší dušík ako dnes ráno.,.. 😀 😀 😀
Nádej ešte žije.... 😅
už neviem čo mám hovoriť MM, lebo raz sa teší, potom je sklamaný, lebo pochybujem.... mi povedal, že uverí keď prinesiem tehu knižku... - veď asi aj ja až potom sa budem vytešovať...!

je to sranda, lebo keď polistujete dozadu, tak som tento cyklus vyhlásila za anovulák 😉 .

tak držím palce aj vám... k dr. zatial nejdem, lebo mi ma vysmial... ešte je to 1:1 že z toho dačo bude.

hiva
autor
22. feb 2010

sara...neboj....vsetko bude OK 😉 ...inak aj ja som zostala tehu v blaznivom cykle, v ktorom som si myslela ze ovulka ani nebola 😉 ...a inak aku tekutinu z prs??? 😨 ....ja som nic take nemala 😕

a neboj....brusko nemusi pobolievat stale 😉 ...drzim palce, aby vsetko bolo OK ....inak mas aspon tusenie ktore DPO by si mohla byt? ...ak test silnie, ja by som kludne isla k doktorke....i ked zas ti zoberie iba krv lebo na USG nebude asi este nic vidiet ...

hiva
autor
22. feb 2010

no akpo uspesne nam tento tyzden zacal 😵 ...hned 2 tehulky a ja som konecne objednana na hematologiu 11.3. ... snad sa tento tyzden aj uspesne skonci a ja dostanem konecne mrchu 😅 😀 😀 😀

beatab369
22. feb 2010

sara drzim palce....ja by som si na tvojom mieste o 2 dni test zopakovala a ak by boli silne, tak by som sa objednala k dr. 🙂

hiva....drz sa ....mrcha urcite dorazi 😉

sarafortuna
22. feb 2010

no v piatok som si obzerala svoje 2 krásavice a z bradaviek mi trošku išla mliečna tekutinka... 😀 😀 ale trvalo to iba do soboty.. asi sa prečisťovali "trubky" 😉 😉 😉

fakt, to beriem športovo, ani to nechceme doma dalej hovoriť...
tá moja trombofilia ma trochu desí, ale zavolam tam v stredu /ak bude palička na teste silnejšia/, že kedy môžem prist a či im treba papier od gyndoša... - zvýšila som si B-komplex a mám aj Femibion800 - škoda že som ho začala brať už v čase splodenia...
Tento týžden chodim na kožné, takže mi to dosť vyhovuje že to takto Panbožko zariadil 😉 , budem mať priepustku a neuvidia, že som stihla aj gyndoša -aspon to je môj plán. Len som zavahala, či hovoriť na kožnom že ASI som tehu, lebo mi dnes dali testovacie náplaste na chrbát 😖 😖 😖 dúfam, že to nebude problém ale sú to iba alergény a reaguje iba koža ktorá sa toho dotýka...
Proste som si predstavila, že im poviem, že 3 dni mi mešká a mám ducha na teste - asi tom tehu..... 😖 😖 by kukali na mna jak na spadnutú z mesiaca...a fakt som už bola v tom že asi nie som 😉

ta tak... dakujem, že mi držite palce... všetko je v Božích rukách 😎 😎 /a v mojom brušku 😀 😀 😀 /

hiva
autor
22. feb 2010

sara...treba sa chovat ako tehotna 😉 ... proste na koznom povedat ze si a hotovo.....nemusi ich zaujimat ako dlho....proste povies, ze si to akurat zistila a hotovo 😉

to precistovanie trubiek je super 😀 😀 😀 ...som sa zabavila 😉 😀

sarafortuna
22. feb 2010

no, naivne verím, že to nepoškodí - jeto to isté ako sa nalíčiť /to mi sposobuje zápal spojiviek.../ a alergénov bude max. 1-2 😉 😉 ... dufam, že sa nemýlim... lebo by ma to velmi štvalo....

beata, v stredu spravím ešte ranný test a pojdem k dr. bud v stredu alebo vo štvrtok, u môjho sa našťastie netreba objednávať... 😉

ach, jaj... teraz musím dávať pozor na vírusy, baktérie a iné veci... 😖 😖 som zvedavá ako to celé dopadne... 😕 😕
ahojte, idem si polenošiť do postielky, lebo v poslednom čase sa skoro ráno budím... dnes pred 3.h! a zaspala som asi až o hodinu... a to už aj pomaly trebalo vstávať.

beatab369
22. feb 2010

ja sa baby bojim, ze to druhe co som tam videla, je cysta... a je dost blizko pri dutinke....
ale dr. mi nic nepovedala, tak neviem.... 😒

bambi9__2
22. feb 2010

bea, ja viem ze je to asi tazke ale na tv. mieste by som nepolemizovala co zle sa moze stat 😔 ani nevyhladavaj na nete a nestanovuj si sama diagnozy a moznosti 😉

uvolni psychiku a mysli na to, ako onedlho uvidis malu fazulku a vsetko bude v poriadku 😵 fakt psychika je silnejsia a mozes si nieco privolat 😔

drz sa 🙂

katkamarek
22. feb 2010

bea cosi, to moze byt este pozostatok zltkoveho vaku, alebo nieco podobne, ziadna cysta 😉 vejinka to tiez mala, dve dutinky, dr. si myslel ze dvojicky, tiez tam bola asi v 5 tt a nakoniec je len jedno, takze nevymyslaj si diagnozy, dr by ti iste povedala keby sa jej nieco nepozdavalo

beatab369
22. feb 2010

dakujem baby...
aj ked si to dr. merala, aj foto si vytlacila...ale tak nic nepovedala, takze to povazujem....za to ze tam nic co nema byt nie je 😉
uz sa fakt musim ukludnit...aj tak nic nezmenim a neovplyvnim...len svojou psychikou to mozem pokazit ako hovorite...

beatab369
22. feb 2010

sara inac aj ja neviem rano spat, stale medzi 4-5 hod. som hore.....no ale za to vecer som v postielke uz aj o 20.00 hod.... 😀

beatab369
22. feb 2010

katkamarek a kto je ta vejinka?

shaarka
22. feb 2010

bea, uz som ti pisala do IP, - jasne, ze to je zltkovy vak. a kedze poznam tvoju Dr., tak viem, ze ona si robi zo zaciatku fotky, asi aby nezabudla, ako to bolo, vyzeralo. a kludne si si tu fotecku mohla vypytat, ja mam taku doma 😀 nic nevidno, ale teo bol tam 😉

shaarka
22. feb 2010

sara, drzim palce, nech duch nie je duchom, ale faktom! 😵

charlize
22. feb 2010

Ahojte baby, prepacte, ze Vam sem takto vpadnem, ale potrebovala by som trosku poradit... mavala som kedysi pravidelnu MS, ale teraz posledneho pol roka velmi nepravidelne... moje libido je asi tak minus 10 stupnov, a podla plodneho hlienu (co som kedysi dokazala uplne presne urcit 12-14 DC) snad ani nemam ovu kazdy mesiac. Doktorke som sa postazovala, tak sa mam ozvat tak o 3 mesiace... a uvidime. Naznacila, ze by tam mohli byt nejake naznaky PCO... nechcem stresovat, zatial nesnazilkujeme, ale chcela som sa spytat na vase skusenosti, myslite, ze to ma nejaky suvis, moze sa to prejavit az postupne vekom, pripadne to suvisiet s tym libidom?? Dakujem vam pekne za postrehy a drzim vam vsetkym palce, nech sa vam plnia priania....

sarafortuna
23. feb 2010

tak ja dnes stresujem, kvôli tým náplasťam z kožného.. musím tam dnes zavolať, či mi vysledok neodčítajú po 24hod a nie po 48hod... čím menej tým lepšie...
veĺmi si vyčítam, že som uverila tomu rannému Mamatestu a neverila som svojim pocitom /ked človek si už tolko krát namýšlal tehotenstvo 😢 /.
dufam, že panikárim zbytočne, ale pre bábo treba spraviť maximum...
dnes musim v práci zavolať na kožné a to tak, aby ma nikto nezačul.. podarí sa mi to? 😅 😅

sarafortuna
23. feb 2010

hurá, už som volala, vraj to nevadí... 😉 určite to neublíži... tak môžem kludne pracovať ďalej..

shaarka
23. feb 2010

sara, asi mi cosi uslo - tak je to tam, alebo nie? 😅

shaarka
23. feb 2010

charlize, neviem ako ine baby, ale znizenie sex. apetitu urcite nema priamy suvis s PCO.
ale nepravidelna MS, ci vymiznutie hlienu mozu byt priznakom anovulacie, ktora ma milion pricin a jednou z nich je aj PCO.

ale ked tak premyslam, tak su baby, ktore (ako to chodi v prirode) maju najvacsiu chut na sex akurat v plodnych dnoch a teda mozno to ma s tym suvis 😀 ale to uz je take "vymyslanie prvotnej idey po dokonceni umeleckeho diela" 😀 😀 😀