Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

tatranka111
1. apr 2010

ináč skoro som išla zabit mm lebo to on ho tam tak neštstne zastrčil ked sa vyvaloval na posteli

katkamarek
1. apr 2010

tatranka ahoj, ziadny problem, skoc do prvej lekarne, vsade nejaky teplomer maju 😀

tatranka111
1. apr 2010

ahoj katka jasné, že si pojdem kúpit nový raz som bez teplomera vydržala asi dva týždne a potom ma to opat stiahlo 😀 😀

govinda
1. apr 2010

meranie BT je návykové 😀

katkamarek
1. apr 2010

ja to vnimam presne tak ako hiva, mne by to tiez nechybalo ale ta zvedavost co sa vo mne deje je ovela, ovela, ovela silnejsia ako moja lenivost, jednoducho kym sa budem snazit o babo asi s tym nedokazem prestat a nech si hovori kto chce, co chce, mam v rukach sposob ako sa ako tak mozem kontrolovat a to mi dost pomaha ku psychickej pohode, a hlavne pre nas pcockarky je to dolezite.

katkaajurko
1. apr 2010

ja s vami suhlasim...tiez ma meranie upokojuje-lebo pri mojej povahe mam aspon trosku pocit ze "ako tak" mam veci pod kontrolou....

hiva
autor
1. apr 2010

presne tak katka 😉 ... keby som mala ovulku kazdy cyklus a na 14 DC, tiez sa tym netrapim....ale ked som mala kopu anovulacnych cyklov a robila mozne aj nemozne aby som ovulka dostala, tak potrebujem vediet ci chodi, kedy chodi....aby som vedela, na com som....ci sa to zhorsuje, lepsi, ale zostava rovnake.....v mojom pripade sa to zatial drzi, ale ovulka chodieva coraz neskor 😒 ...sa bojim, ze pridem naspat do stadia, ze mrcha pride skor ako ovulka 😒....kedze ta moja mrcha si chodi pravidelne....este aj pocas tehu sa ma nevzdala 😠 😀 😀 😀

sarafortuna
1. apr 2010

čaute, už som doma zo zážitkového pobytu = prešovská nemocnica.
Na moje prekvapenie, to nebolo až také strašné - sestričky milé, strava OK, WC pomerne čisté /jedno pre asi 20 žien/...
Tak a teraz môžem čakať na výsledky z histológie + mi máta v hlave skutočnosť, že dr. mala problém vysať všetko von, lebo vraj tam niečo mám - myom, cysta - proste niečo čo nešlo vysať a musela to obchádzať a pomôcť si ultrazvukom ☹ ☹ ☹ - odporúčala mi to vyšetrenie so sondou + histologia toho čo nájdu ... uvidíme čo mi povie môj gyndoš...
Už sa toho na mňa sype priveľa... opäť mám obavy z trombofílie - hoci viem, že výsledy boli vtedy v norme... a bojím sa či tam nebude ešte nejaký iný problém, ktorý nás doteraz ani vo sne nenapadol.

bola som na izbe s jednou mladou maminou, tehulkou s dvojičkami a čerstvou tehulkou... prekvapuje ma, že ma to psychicky nedeptalo...skôr naopak, dodávalo mi to energiu, že doraz tu budem aj ja s brušiskom /bežne majú pooperačné a pôrodnícke zvlášť, no keď že idú sviatky, tak zlučili oddelenia, nech sestričky nemajú toľko smien.../

Tak dúfam, že nebudem mať žiadne následky - myslím fyzické z toho zákroku...
dúfam, že vy ostatné tehule sa držíte a máte nohy poriadne spolu... 😉

hiva
autor
1. apr 2010

sara...vitaj naspat doma 😉 ... a kolko Vam teraz nakazala pauzovat?

inak neviem, ale nemohlo by sa jednat o hydatidoznu molu? ....u mna bolo na nu podozrenie, ale doktor povedal, ze je to v podstate jedno ci to bola mola alebo nie....ze vraj je to velmi nahodny jav a to, ak by si ju mala raz, neznamena, ze ju budes mat znova....ale jedine negativum je, ze moze byt problem sa toho zbavit 😉

hiva
autor
1. apr 2010

tym som ta ale nechcela nijak vystrasit....ja som si presla tym istym co ty a sama viem, ako som stresovala a snazila sa najst pricinu....podla toho, co si pisala, ze sa ti babatko vobec nevyvijalo, ze to bol len prazdny gestacny vacok by sa mohlo jednat o tu molu....lepsie ratam s horsim a dufat v lepsie, ako to brat na lahku vahu a potom byt neprijemne prekvapena.....ak si o tom nieco na nete precitas, mozno ta to vylaka, rovnako ako mna .... umna sa to sice nepotvrdilo ani nevyvratilo, ale robila som si tehu testy aj po kyrete a kedze uz boli uplne negativne, tak mam istotu ze som sa toho zbavila uplne a nic nam nebrani v dalsom snazeni 😉

sarafortuna
1. apr 2010

práveže ja by som najradšej ani nechcela vedieť tú príčinu... lebo sa bojím, či to nebude niečo, čo zmarí naše nádeje do budúcna... najradšej by som bola, keby to bola proste chyba spojenia - proste 2 bunky neschopné sa ďalej deliť..
snažím sa teraz na to nemyslieť, sú sviatky, dorazil brat s rodinkou... teším sa na zvyšovanie hemoglobínu - šunka, cvikla, vajíčka... 🙂 🙂 /s mojim krvným obrazom nebol veľmi spokojný internista/ kúpila som si fajne jahôdky... mňam... a teraz idem zaľahnúť, lebo som tam takmer vôbec nespala, iba driemotala a prehadzovala sa... hurá moja postielka milovaná

beatab369
1. apr 2010

Ahojte kocky...

tak nebola som tu per dni a aky rozruch?! 😠 tak som si aj ja zmazala foto...aby som zapadla 😀
dnes som bola u dr. a vsetko je zatial ok, mame 4,34 cm, videla som uz aj rucicky a nozicky....😀 13.4. idem na vrodene vady, tak dufajme, ze dopadneme dobre. Dr. mi vravela, ze vydýchnut si s istotou budeme moct az 20 tt ked sa dokonci vyvoj srdiecka a ja mam ist vtedy opat na ten ultrazvuk na vrodene vady....
ale trosku mi nejde do hlavy, ze doteraz mi na tych foto z UTZ sedel tyzden a tiez de +- 1 a dnes mi napisalo, ze 11+4 (+-8), ale ja som len 10+4....ani by som sa nad tym nezamyslala...ale ratam s tym, ze som otehotnela vtedy ako ratam, lebo tesne pred tym, t.z. medzi mrchou a ovulaciou sme nic neriesili s drahym nakolko som mala silny zapal priedusiek a brala som antibiotika a bola som na rongen a na laser na tvar....ale poslednu mrchu som mala normalne a bola som si ista, ze do ovulacie mam este 2 tyzdne a kedze sme nemali keksik, tak mozem podstupit vsetko to co som spominala... no dufajme, ze to nie je 100%
a neviete ako to vlastne je? dr. mi rata tt od poslednej mnrchy - to som 10+4 a ultraznuk? ako to rata on?podlavelkosti plodu? no nic nebudem asi polemizovat...hadam, to je ok

sara som rada, ze si spat.....drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a aby ste sa mohli cim skor zacat snazit a hlavne aby to vyslo a dopadlo vsetko ok

hiva
autor
1. apr 2010

sara...tak sa drz...dobre si oddychni a coskoro hura do snazenia 😉

bea...gratulujem....vsetko ide ako ma 😉 😵 ...nad tymi tyzdnami a dnami sa nemusis vobec vzrusovat.....cim dalej budes v tehotenstve, tym budu tie odhady presnejsie 😉 11+4 (+-8) este stale zahrna aj to, ze mozes byt 10tt +4 ....takze je to v norme 😉

ale aj tak su tie tyzdne nepodstatne....den hore dole nehra ulohu 😉

beatab369
1. apr 2010

hiva dakujem pekne 😀
ved hej, len som sa trosku zlakla, ci som neotehotnela skor a ci som uz ako tehu neabsolvovala - antibiotika, rongen, laser...to by bo pruser!!!
ale hadam nie, lebo jedno ma upokojuje, ze presne pred poslednou mrchou som bola asi 4 dni u gyndosky a ta mi robila UTZ, vtedy aj zistila, ze mam hladku sliznicu a predpisala mi ten Duphaston...no a vtedy sa ma pytala kedy mam dostat mrchu, ja som jej povedala, ze asi o 4-5 dni a ona vravela, ze tento cyklus urcite tehotna nie som, takze kludne mozem jedny tabletky, co som mala od nej prikaz brat az ked pride mrcha, lebo sa nemohli v tehu a boli na kvasne.....tak vravela, ze ich mozem nasadit skor, nemusim cakat na MS lebo tehu urcite nie som....ja som aj tak radsej pockala na MS a az tak ich zobrala...no a vtedy aj absolvovala vestky tie procedury....no a logicky mi vychadza, ze ked som od jej navstevy po ovulku nemala keksik, tak tehu som nemohla byt...aspon sa tak ukludnujem 😉

danielkabn
1. apr 2010

no takže mam zasa "koka",zasa kvasinky a zasa ecoli..uz som bola nato preliecena 7x antibiotikami,dnes som dostala osme v poradi,samozrejme aj pre manželíka,nech si nemyslí,že budem v tom sama 😀 ale zúril riadne mm,pretože už aj na neho je to dosť.. ☹ ☹
probiotika beriem presne probiofix..takže neviem,čo bude ďalej,ale mám nádej,ako doktor poznamenal..že jedna jeho pacientka sa liečila presne trištvrteroka na tieto pliagy ako ja..ale môj názor je,že atb už na to nezaberá.. ☹ ☹

beatab369
1. apr 2010

danielka ja som mala kvasne asi kazdy mesiac v priebehu pol roka a dr. mi predpisovala najprv kremy a antibiotika, ale asi len 2-3 krat lebo viac krat je to zbytocne, ved tie kvasne mozu byt uz aj z tych antibiotik....nakoniec povedala, ze u mna su to asi rozhadzane hormony aj ked mi z krvi vyslo vsetko ok ale mala som tiez vyrazky na ksichte take bolave a hrozne ma to trapilo, vsetko to zacalo po vysadeni antikoncepcie asi do pol roka....no a kedze vedela, ze chcem babo dala mi jedny tabletky a ja si ich neviem vynachvalit - FLUCO SANDOZ....to je jedna tableta a tu som mala brat vzdy ked som dostala mrchu, lebo sa nesmeli v tehu, tak sme to riesili tak, ze az ked pride mrcha...a ja som to svrbenie mala hlavne okolo mrchy...ta tabletka mi zazracne pomohla, brala som ju 3 x to je tri cykly, lebo len tu jednu pocas mrchy a tie 3 mesiace som nemala ani naznak svrbenia...este som sa bala lebo presne pred otehotnenim cez mrchu som brala antibiotika a tak som si naschval dala tabletku az den po antibiotikach a nic....skus sa informovat u dr. ci by ti to nepomohlo...
a tie e-coli...neviem ale podla mna to moze mat kazda zena, ved to staci aby sa zle utrela opacnym smerom a uz ich moze mat...podla mna to nema vplyv na tehotenstvo...ved plno zien to ma pocas tehu aj viac krat a vraj to nema ohrozujuci vplyv na babo...tak neviem....a vraj je aj vela zien co som citala, co to mali pred otehu a nemali problem otehotniet....no neviem, podla mna je to bezny bacil...ale v tomto nie som odbornicka 😉

katkaajurko
1. apr 2010

ahojte

danielka a neskusila si koloidne striebro? ja mam na to dobre referencie. aj profi chemicky som sa pytala a ta to pozitivne hodnotila(je to prirodzene antibiotikum ) tak som si to dnes objednala a skusim

inak ja mam pre zmenu klebsiellu pneumoniae - nechapem co tam robi..dostala som lieky a papiere do centra-po dobrati mam normalne tam ist... tak som zvedava...aj manzell dostal pre istotu... no nieco som si o tom precitala a to je skor bakteria dychacich ciest..tak ja neviem ci to mam riesit ale uz dlhsiu dobu sa rano budim so stipanim v okolo toho laloka - ale ako si to zvlhcim-tak cely den nic vsetko ok ale kazde rano to mam aj dva mesiace s prestavkami...tak premyslam,ci by som nemala ist aj na vytery este pre istotu k lekarovi... lebo z dola som dostala len lokalne lieky....

toto som si objednala...

http://www.koloidne-striebro.sk/feminakit/2/

katkaajurko
1. apr 2010

stipne ma v okoli toho privesku v hrdle - ale kedze nemam mandle som to neriesila (som to napisala ako tatar) 😀

danielkabn
1. apr 2010

Beatab,ja nie som tehotna, pretože sa nám nedarí už dva roky a cakam na laparku,ale doktor ma nechce otvarat skor,az kym budem bez bacilov 😒 😒 no a ked pocujem ecoli,tak mi vstavaju dupkom vlasy 😖 ved si pripadam ako cigana,co sa neumyva..ale opak je pravdou,tak dodrziavam hygienu,ze to az niekedy prehanam,nosim uz roky bavlnene nohavicky,ktore si aj zehlim a periem v Lovele, opacnym smerom sa neutieram a aj tak to mam.. 😠 😠
A ten fluco sandoz vyskusam,ten som este nestihla vyskusat,pretoze je tolko liekov teraz, ze ani neviem,ktory je najucinnejsi..
Katkajurko,tak to koloidne striebro som este neskusila..diky za tip 😉
no inak zvlastne,ze mas takeho bacila..no ale ja sa uz nicomu necudujem,mam pocit,ze nabuduce ju budem mat uz aj ja 😀

katkaajurko
1. apr 2010

danielka - ten fluconazol tabletka co sa hlta aj mne najlepsie na mykozy zabral -najprv som si davala kazdy tyzden jedno - 4 tyzdne a potom uz len cez menzes...plus probiofix..ozaj - papas probiofix uplne na lacno? lebo keby nahodou nie - tak to nema ucinok-musi to mat "volne pole posobnosti " v crevach..ja si davam rano hned po preebudeni... a vecer ked nejem tri hodiny-tak rovno pred spanim

a skus tie cipky na vkladanie maldion - su to ciste lactobacily..fakt taketo kombinacie mne presne na enterococa a e-coli vtedy pomohli - a nie antibiotika.... ale dokym som nemala aj ja aj manzel ciste vytery-dovtedy sme pouzivali len kondom 😔 to pri snazeni je naprd,ja viem...

aj ja sa divim ze mam bacila dychacich ciest dole... 😲 ale vravim-mna to hrdlo stipe uz faaaaaaakt ze dlho ale ked len rano tak som kaslala na to... deticky ho vraj mozu mat v crevach... 😒 ale otehotneniu vraj nevadi... a macmiror zase nevadi pouzivat v tehotenstve... pri bakteriach je zaklad osidlit si telo laktobacilom-on prirodzene vyhubi bacily..len neviem ako si mam natret lacktobacilom "hrdlo"... aspon som si vykloktala octom - fuj hnus

katkaajurko
1. apr 2010

a este jedna vec - mne stale pri brani antibiotik probiotika ale az tento posledny krat som predisla mykoze po nich a to preto-lebo az teraz mi imunolog povedal-ze medzi prehltnutim antibiotika a probiotika musi byt odstup dve hodiny inak anitbiotikum zlikviduje probiotikum...

takze som nad ranom vstavala iba koli probiotiku... a rano potom davala antibiotikum.... a vecer tak isto... nejedla som tri hodiny-dala si probiotikum a za dve hodiny som nieco male zjedla a dala antibiotikum...viem,pisem to ako pre dieta - ale ja som to predtym takto nedodrziavala a jasne dosla mykoza - ale terazz nedosla ked som to dodrzala - a to prvy krat asi po 5 rokoch...fakt...

jancos
2. apr 2010

ahojte, vsetky´m snazilkam aj tehulkam prajem veselu Velku noc🙂

katkaajurko
2. apr 2010

Pripajam sa - my ideme na vylet- ale pocasie ma serinka...vratime sa v pondelok.... ale kedze mam net v mobile-ja vas pridem kuknut

inak som sa vcera pytala gyndy aj na ten progesteron aj ci moze neprasknut taky folik ako som mala a ona poveedala,ze to nie je o cislach...ze sa to musi kombinovat hlavne pri pripadoch ako sme my - lebo ze tie hormoniky to mozu aj skreslit - ze na krivke bt to nemusi byt zretelne vidno ale ze ona si je takmer ista-ze taky velky dozrety folik ako som mala praskol... ale ze proste PCO ckarky a zeny s nepravidelnym cyklom- musi sa ovula potvrdit viacerymi sposobmi...a ze foliky mozu mat aj 2,7cm a vtedy praskaju a mozu byt dozrete aj pri 1,8cm a praskaju..ze to nie je exaktne... 🙂 aspon ze je zlata a trpezliva ze mi odpoveda na moje otazky 😀 zatial klop klop klop

jancos
2. apr 2010

super katka, to cloveka ukludni🙂 asi by pomohlo, keby si po ovulke este isla na utz a tam by sa videlo, ci praskol, aspon u mna to tak bolo.

katkamarek
2. apr 2010

baby tak vesele sviatky prajem, a hlavne malo vody.

Katka mne moj dr. povedal presne to iste, ze on mi nevie na 100% potvrdit ci ovu bola,napr. iba pomocou USG, tak mi vcera tiez vzal krv na progesteron. Podla usg to na ovu vyzera, ale musim este pockat vysledok krvi. Proste nic nie je take jednoznacne ako by sme si my mysleli, co som bola prekvapena, ze vlastne spochybnil USG, ale som tiez rada, ze je taky aky je a ze ma neodpinkal. Teraz, ked bude dobry vysledok krvi, tak mi dava 5 mesiacov na snazenie, samozrejme s tym, ze sa budem ja sledovat, merat teplotu a keby sa nieco zmenilo, tak mam prist. Povedal mi, ze ked som brala HAK, ze sa mi hormony upravili, ale ze to moze trvat tak 5-6 mesiacov, a potom sa moze stat ze ovulka nebude, tak dufam, ze nebudem mat prilezitost zistit to 😉

jancos
2. apr 2010

katkam, tak to je super, a teraz si nieco brala, ze prisla ovu alebo to je len nasledok hak?

katkamarek
2. apr 2010

jancos, ja som treti mesiac po vysadeni HAK, a zatial podla BT ovu bola a tento treti mesiac mam potvrdeny aj lekarom. Ja som cykly mavala v celku pravidelne 30-35 dni, len netusim, ze kolko z nich bolo anovulacnych, lebo predtym som v podstate ani netusila co to je ovulacia a nemala som dovod sledovat sa. Zatial som bez liekov, teda okrem Duphastonu, ale aj ten som tento mesiac vynechala aby ma dr. odsledoval "cistu".

beatab369
2. apr 2010

ahojte baby....aj ja prajem vsetkym veselu velku noc...hlavne vela pohody a oddychnite si 😀

danielka ja viem, ze nie si tehu...ja len som pisala, ze som citala, ze ten ecoli vraj nie je az taky nebezpecny pri snazeni sa a aj v case tehu....ale to som len citala...

viem ake to musi byt ked bojujete s pliagami, aj ja som si tym presla pol roka som sa s tym trapila....
tak drzim palceky nech sa date cim skor dokopy a nech sa konecne splnia vase plany..... 😉

neviete mi poradit, nedavno tu niekto dal odkaz na stranku s detskymi vecickami a ja to neviem nasjt... ☹ neviete aka bola ta stranka?

govinda
2. apr 2010

Ahojte 🙂
Včera som mala problém s netom 😠 😠
Tak som vás prišla pozrieť teraz, ale dne smusím variť, upratať ... takže nemôžem byť maniačka 😀

jancos
2. apr 2010

🙂 ja sa zase balim, tak by som uz mala tiez prestat. katkam, to je super, ze ti hak zabral, nie kazdemu zabera. tak drzim palce, aby ovulky chodili a potom si nasla aj //. majte sa krasne , musim uz vypnut toho kona.)