Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
16. apr 2010

a este som si prave porovnavala hormonalny profil v lutealnej faze s kamoskou a ona mala tri dni po ovulke progesteron 28 ... a ja jeden den po "len" 14,5 - neviem -ale mne sa ten moj progesteron nepaci..ultrazvukom tu ovulaciu som potvrdenu nemala - ja zacinam mat tusenie ze mne tie foliky aj dozrievaju ale nepraskaju.... alebo nedozrievaju dostatocne... aj vzdy ta nizka sliznica...no neviem-ale sipim hlavny problem u mna...

tatranka111
16. apr 2010

ahojte prajem pekný den 🙂
včera mi manželík povedal, že si čítal horoskop a písalo tam, že tento týžden je jeho najlepší v tomto roku a hned na to mi povedal, že keby som zistila, že som tehu tak by určite aj bol najlepší v roku. Povedal, že mám dnes testnút a ja na to, že to je ešte skoro, že je to iba 8 DPO. potom som mu povedala, že týžden sa končí až v nedelu a v nedelu sa otestujem no ale ráno mi to akosi nedalo a povedala som si, že kašlem na to a uvidíme či je to naozaj najlepší týžden..........tak som pekne šla na wc a ocikala som testík. do troch minút som tam videla aj druhú veeeeeelmi slabulinkúúúúúúúúúúú čiarku a potom po zaschnutí bola ok kuuuusok silnejšia, ale aj tak je veeelmi slabulinká, skoro neviditelná. Ja teraz neviem či to nieje očný klam, alebo falošný test alebo neviem čo ešte...........dokonca sa aj bojím tu písat, že ju tam vidím..............už raz sa mi to stalo a nakoniec to nevyšlo radšej tomu ešte nebudem verit

tatranka111
16. apr 2010

a ešte zdá sa mi, že na tehu mám asi nízku teplotu dnes bola 36,7

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

zbibo
16. apr 2010

Ahojte kocky, tak davnejsie som pisala, preventivka dopadla super, takze som sa obavala zbytocne.Mam par dni do mrsky, ktora mozno nepride 😅 .
Drzim vam vsetkym palce baby.

zbibo
16. apr 2010

A tatranka111, viem ze zena sa boji namyslat si, ale taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak strasne Ti drzim palece, dufam ze aj ja budem musiet siahnut po teste 😀 , ak nie, neva, toto je nas uplne prvy pokus, to by teda bola supa.
Ak si tam tu druhu ciarku videla, neni o com, ja si myslim ze budes.Testni sa o niekolko dni a daj vediet.

katkaajurko
16. apr 2010

tatranka 😵 😵 😵 ja myslim-ze to tam je - uz len aby vydrzalooooo! drzim prsty!

beatab369
16. apr 2010

😉 ahojte baby....

hiva ja by som asi tiez riskla....ale tazko sa radi, lebo viem, aka som ked mam pochybnosti..... 😉

katka neviem ako to je s tymi centrami ale za pokus to stoji, pripadne sa spytaj aj gynekologicky.....ze ak by to tak neslo, tak aby si sa rozhodla podla intuicie a isla tam, kde ta to viac pocitovo taha.... 😉 drzim palceky 😉

tatranka 😵 😵 😵 to je super, len klidek neboj vsetko bude fajn....neviem si pozriet tvoj graf nechce mi ho natiahnut....ono nezavisi aka je teplota, ale aky je graf 🙂 drzim silno palceky.....skus testnut o 2 dni

ja som bola dnes na krv na vrodene vady a na ultraznuk 2D a 3D, takze zatial vsetko ok, pozrela na organy, ci ma vsetky prsteky, ocka, nostek, zaludok, hlavicku....urobila mi krasnu fotku, ak sa mi ju podari tu dat, tak ju sem dam.....videla som ako otvara a zatvara rucicku 😀 no bolo to super....musim ale pockat este tyzden na vysledky krvi....na dalsi taky UTZ by som mala ist na 20 tt ale bohuzial ma vraj plno ☹ takze ak bude krv ok (co dufam a pevne verim....) tak na 20 tt uz nepojdem a ak by vysla krv zle, tak ma musi objednat automaticky....takze ja dufam, ze krv vyjde ok a ze ten UTZ mi predsa len kamoska vybavi, lebo tam pozna sestricku.... 😅

hiva
autor
16. apr 2010

tatranka....druha ciarka nebyva len tak 😉...urcite tam nieco je 😵 😵 😵 ....drzim palce aby to vsetko vydrzalo 😉

katka...s tymi dvoma centrami mas asi pravdu....co som pisala o karte, tak jasne ze nie celu kartu....ale nahadzovali si ma do kompu....takze evidovana tam som.....ale tak mozno sa moze ist do viacerych centier naraz.....my sme isli do centra dokonca bez odporucania od lekara....a v pohode 😉

tatranka111
16. apr 2010

baby lenže ona je tak slabulinkáááá, skoro neviditelná, ale predchvílkou sa mm vrátil zo školenia a aj on ju tam vidí...
aj by som sa chcela tešit, ale bojím sa viem, že toto ešte nemusí nič znamenat

govinda
16. apr 2010

tatranka, a aký test si robila? Nechce mi otvoriť tvoj graf, tak sa naň neviem pozrieť. Ono pri tehu nemusí byť teplota nad 37, záleží aj od toho, o ktorej ráno meriaš. Tak len pekne meraj ďalej, a testni trebárs aj v nedeľu 😵 😵 . Držím palčeky strašne 🙂
A nevieš testík odfotiť a dať ho do album?

tatranka111
16. apr 2010

govi ani neviem ako sa ten test volá v lekárni mali len tento jeden druh ešte som taký ani nemala......idem pozriet
nieje tam ani poriadny názov píše tam len HCG-tehotenský test citlivost 20 a sú tam nakreslené dve margarétky
a ak by čiarka náhodou silnela tak odfotím a dám ho do albumu toto by asi aj tak poriadne nebolo vidiet.......ved ako som písala nechcem to ešte pokladat za pozitívny výsledok

hiva
autor
16. apr 2010

tatranka...drzim palce....testni este cez vikend 😉....a inak teplota nemusi byt vysoka....ja som pri tehu tiez mala len okolo 36,8 maximum 😉

bea...gratulujem...tesim sa....vsetko ide tak ako ma 😉 😵 ...a uz si aj za kritickou hranicou 12 tt....super.....len tak dalej....opatruj sa a nestresuj nad vysledkami popredu....vsetko bude v poriadku 😉

govi....neboj testit....vidis, tatranka bola este den pred tebou a uz ma // 😵 😵 😵 ...nechaj sa inspirovat 😉 (ale nemusis, chapem, ze sa bojis....ja mam tiez radsej napatie a ocakavanie, ako pripadne sklamanie) 😉 ...ale cez vikend by si uz mohla testnut 😉 😕 😀

katkaajurko
16. apr 2010

tatranka - ten test mam aj ja doma 🙂 som ho nikdy neminula-lebo som mala voci nemu predsudky-ze to je dvadsiatka 🙂
jemna palicka zodpoveda tvojmi dpo - to je ok..uz len aby sa pekne dalej vyvijalo..tfuj tfjuj tfuj!

katkaajurko
16. apr 2010

hiva vam vo FC robili aj spermio? hned pri tej prvej navsteve?

govinda
16. apr 2010

hiva, nemôžem testovať, lebo nemám ani testík doma 😀 😀 . Vidíš, to je najlepšia ochrana pred pokušením zvaným testovanie 😀 . Niekedy koncom budúceho týždňa by som to skúsila 😀 .

titu, a máš nejaké príznaky? Niečo iné, čo po iné cykly?

svistinka
16. apr 2010

ja som bola v centre, ze chcem otehotniet a oni, ze ok, spravia mi hormonalny profil 4dc , ale uz mam 57dc a nic, asi sa budem musiet objednat na vyvolavacku (predtym som mala cykly od 30-47) asi pockam este do pondelka a objednam sa.

zuzu1111
16. apr 2010

ahojte baby, co to tu čítam....tatranka supeeeer 😵 😵 😵 ....testuj dalej a ked sa to bude dat odfotit, tak to rychlo hod do albumu, že pozrieme
Bea, super, že je všetko v poriadku 😉 ...držím pršteky, aby to takto pokračovalo....to si bola na ten prvotrimestrálny screening, na to %-alne určenie, či je bábo v poriadku a vylúčenie downovho sydrómu a tých iných vývojových chýb???

Govi nečakaj až do 15DPO, maximálne tak do 13DC, to už isto bude niečo vidno 😉

Ja som bola dnes na UTZ, srdiečko pekne bije, aj sme podrástli - máme 9,9mm. Len nie je to taká veľkosť, aká by mala byť podľa tých výpočtov od poslednej MS. Už minule mi doktorka ubrala 2 dni, ale to som brala, že je OK, lebo tie kalkulačky sú robené asi tak, že ovulka je 14DC a ja som mala 16-17DC. Ale po dnešnom UTZ podľa veľkosti bába mi zas ubrala dva dni a som 7tt+0, ináč by som mala byť aspoň 7tt+2. Neviete mi to niekto vysvetliť, ako to vlastne je s tou veľkosťou a počítaním týždňov......dúfam, že to je v poriadku.
Mám aj výsledky z odberov krvi, tie sú OK - všetky tie ochorenia negatívne, aj krvný obraz Ok, len mi vravela, že mám trocha znížené myslím lymfocity. Ale brala to tak, že som mohla prekonať nejaký zápal a nejakú veľkú váhu tomu nedáva. Vy ste tu raz baby rozoberali ti rôzne hodnoty - neviete mi dať odkaz, kde sú tie hodnoty, aká je norma na výsledky z krvného obrazu?
Mám všetky hodnoty na správe, tak by som si to porovnala

govinda
16. apr 2010

zuz, aj by som testla, ale nemám doma testík 😀 . A na kontrolu s nohou idem v stredu a vtedy skočím aj do lekárne a teda najskôr testovať budem vo štvrtok a to bude 14DPO. No ale všetko závisí od teploty a je to ešte ďaleko 😠

sarafortuna
16. apr 2010

zuzu, neboj...tie dni skáču prvé mesiace... nabudúce možno pridá 2 dni... to je také iba orientačné, pokiaľ viem, tak to vypočítava ultrazvuk podľa veľkosti... čiže ma tám v sebe NORMU na veľkosť=vek... je normálne ak to skáče... veď nie všetko ide vždy "podľa knižky" 😉 😉
tatranka, kvôli tebe si ani neodvyknem od koníka 😉 😉 😉 😉 budem sledovať ako sa to vyvinie.. držím palce, fakt ti to prajem, lebo tvoja trpezlivosť je už veru riadne skúšaná... 😉
papa

govinda
16. apr 2010

opravujem, to budem 15DPO 😀

sarafortuna
16. apr 2010

govi, tiež držím palce.... 😉 😉 😉 😉 😉

sarafortuna
16. apr 2010

za ten pekný grafík si zaslúžiš známku: //. 😀 😀

danielkabn
16. apr 2010

Aj ja držím palčeky,aj tatranke aj govi 😉 😉 😉

govinda
16. apr 2010

kočky, ďakujem, ale je to ešte ďaleko a aj taký pekný graf môže skončiť inak 😒

zuzu1111
16. apr 2010

sara vdaka, troska si ma upokojila 😉 ...a vy ako? uz viete nejaky vysledky, preco sa stalo, co sa stalo? 😔

govi - aj pekne grafy mozu skoncit inak, ale ty musis verit, ze tvoj pripad to nebude....ja som tiez testovala s tym (MM bol vtedy pri mne), ze idem to len tak pre istotu urobit, aby som vedela, co dalej, ale ze velmi neverim, ze by nieco z toho mohlo byt, ved nemam nijake priznaky (tie prisli az ked som nasla // 😀)...držím prsty

Hiva - a na tvojom mieste by som ja este jeden cyklus pockala, kym budes mat tie vysledky - ked vies, ze ovulka ti dojde aj o mesiac....bude to raz - dva..to horsie maju tie kocky, ktore maju ovulku len zriedkavo....ale ja viem, dobre sa mi radi, ked nejde o mna....na tvojom mieste tiez neviem, ci by som vydrzala cakat 😀 😀

govinda
16. apr 2010

zuz, kedy si už zmeníš info v pase? 😠 😀

zuzu1111
16. apr 2010

vo stvrtok idem k doktorke riadne na ambulanciu, da mi uz tehu knizku a vypocita aj termin porodu, tak potom si to sem dam. Lebo tam sa zadava termin porodu a od toho pocita tie tyznde.
Takze do stvrtka vydrz 😀 😉 ....ani jancos si este nedala 🙂

jancos
17. apr 2010

ahojte, taksom tu chvilocku nebola a co vidim, same prekvapenia🙂
tatranka, govi, drzim palce.pre mna tie dni, ked sa este nedalo testovat /aj ked som jasne, ze testovala/ boli najhorsie, to cakanie, fuj. govi, mas moj obdiv. u mna take neexistovalo, ze by som nemala testy, ja by som ich aj z pod zeme vyhrabala, keby som musela🙂
Bea, super, len tak dalej🙂))
zuzu, s tou velkostou a tyzdnami sa nestresuj. mne raz v tehu vraveli, ze je plod maly, hned som stresovala a prejedala sa /jasne, ze to nema vplyv na velkost baba, ale co uz... psychyka.../ a potom ku koncu mi tvrdili, ze je plod velky, urobili aj kvoli tomu cisarsky a paulinka nebola vobec velka. ma islo porazit, debili, ze ani to nevedia urcit presne a rezu kvoli tomu ludi. takze si z toho nic nerob.
hiva, super, ze telo krasne funguje, ako ma a ovu chodi dalej, to je najdolezitejsie. jasne, ze aj tie vysledky, ale mam tusaka, ze to bude ok🙂
tak sa majte pekne a pekny vikend🙂

sarafortuna
17. apr 2010

hiva, ja si myslím, že zatiaľ to nevadí, že nevieš výsledky... ja som na nich čakala cca 3 mesiace, ale to preto, že im nedošli nejaké sety...
Ja mám napr. toho leidena sporstého a aj tak mi nič dr. na to nedala, hoci je pravda, že som zvedavá ako sa zachová teraz, keď tam pôjdem a poviem že som mala MA. Na druhej strane ma trošku upokojuje skutočnosť, že som sa na zahraničných stránkach dočítala, že trombofília priamo neovplyvnuje tehotenstvo cca do 10. týždňa že ona ak niečo doserie, tak neskôr a poriadne... To že si niektoré kočky pichajú už skor je podľa mňa totálna prevencia...
Užívaj listovku, Femibion /kvôli MTHFR mutácii/, B-komplex, pyridoxín a veľa tekutín...+ som čítala že na "riedenie krvy" = na koaguláciu je dobré ginko, červený grep a dostatok pohybu.... a tých vitamínov sa netreba báť, keď som bola v nemocnici tak kočka čo bola po umelom ich každé ráno zjedla za "hrsť".... čo telo nepotrebuje - vylúči.

govinda
17. apr 2010

jancos, no za to, že nemám doma testy môže ten moj roztrhnutý väz a 6 týždňová sadra. Teraz je sadra síce preč, ale noha dosť opuchnutá a neviem ani nič obuť, takže nemôžem ísť ani do lekárne 😀 😀 . Ale v stredu idem na kontrolu a to do lekárne skočím 😀
Inak, dnes je zradné počasie. SLniečko svieti, usmieva sa a taká kosa 😠
A som na tom takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4