Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
23. feb 2011

@anksunamonka no, tak ja mam bohuzial obavu o draheho ci by bol ochotny zostat bezdetny so mnou a to je to co ma trapi..........on sa o tych veciach bavit nevie a nechce lebo podla neho to nieje aktualne......jednoducho tu moznost nepripusta....
na druhu stranu jeho rodicia su uplne ze naj.....drahy ma dve sestry, ktore vedeli, ze idem na gyndu aj sa potom pytali ako som dopadla a klamat im by nemalo zmysel..... a cez ne sa to dozvedeli aj jeho rodicia a ich reakcia je uplne ze zlata.....oco uz sa kontaktuje na nejakeho odbornika, mama zasa zhana nejake prirodne tabletky......proste citim z nich ze napriek tomu, ze som si este ich syna nevzala ma uz prijali do rodiny a to ma velmi tesi.........mozno aj tvoja svokrusa keby vedela by ta este prekvapila......

kaaaty
23. feb 2011

@anksunamonka ahoj no tak ty musis mat teraz hlavku plnu svadby 🙂 ...nech vam to vsetko vide...uvidis po svadbe pride aj vytuzene tesitko 🙂
no ja nemam ziadne priznaky zvyseneho testosteronu...nemam vyraznejsie ochlpenie ani nadvahu...proste nic
Neviem ci je najaky iny sposob....odkedy uzivam diane a prednison nepadaju a nemastia sa mi vlasy a mam zo seba pocit ako by bola kludnejsia, veci ktore ma niekedy rozhodili teraz vobec neriesim.....drahy povedal ze ich mam uzivat stale 😀 😀

kaaaty
23. feb 2011

@katka.gzd mi sme toto neriesili....proste sme spolu...sme stastny, milujeme sa....ani moj chlap nechce riesit tie horsie scenare...ked sme este nevedeli o vysledkoch a hovorila som ze co ak to bude nieco zle tak hned tu temu uzavrel...ked som povedala ze prirodzene to nepojde tak to bol dalsi...ale i tak stale verim ze budem tehu a dokoca verim ze este tento rok 🙂...proste budem, chcem

...na jednej strane s nim suhlasim....teda s tym ze ani ty by si si nemala pripustat tuto variantu...musis verit tomu ze budes tehu.... mozno len o tom nechce rozpravat...ale problem moze byt aj u neho (nebol na spermiograme?)

juj ale to s tou rodinou by som ja nezvladla...ja som o nasich problemoch povedala len dvom kamoskam...ani mama to nevie...ale moj chlap je taka klepna ze on to urcite rozkecal...potom som mu k tomu dohovorila ze si to nezelam a asi vsetky upozornil aby to so mnou nepreberali 🙂

anksunamonka
23. feb 2011

@katka.gzd vies, obavu mam aj ja, aj ked sa snazim si to nepripustat.... v mojom okoli som poznala jedneho, co sa rozviedol s byvalou, lebo bola neplodna a teraz je znovu zenaty a ma krasnych dvoch synov...... takze viem, ze take veci sa deju a tiez sa toho obavam, ale nechcem na to mysliet, lebo to by som sa zrutila uz. Najviac ma stve, ze do certa taky je ten svet nespravodlivy, moja 16-rocna sestra bez problemov otehotnela a v 17-ke je uz mamicka a ja mam pomaly 27, za sebou takmer 2 roky snazenia, pol roka sa zozieram s PCO diagnozou.....a tehu stale nikde.....
a to ti teda zavidim, taku svokricku potencionalnu, ale v dobrom samozrejme! 😵 moja keby to o mne vedela, URCITE bude syna presviedcat, aby ma nechal a nasiel si taku, co mu da deti.......... ona keby mohla, tak ma pride ONA SAMA oplodnit. To by si musela pocut tie jej reci a prave tie jej sproste reci mi nepridavaju na pohode......... stara to este zakrikla.

anksunamonka
23. feb 2011

@kaaaty no presne to, ze uz asi rok mam neskutocne mastiace sa vlasy, resp. vidim ze pokozka na hlave sa normalne leskne uz par hodin po umyti.... uz na druhy den po umyti su suce na dalsie umytie.... a to nehovorim, kolko vlasov vycesem pri umyti. takze umyvam kazdy druhy den, ale uz sa pomaly hanbim chodit medzi ludmi, lebo uz vlasy len v cope a vidno ze su mastne a vyzeraju akoby som ich mesiac neumyla a pritom to nie su ani 2 dni.... myslis ze to moze tym byt ? tym zvys.test.?
citala som na nete, ze sa tvori viac mazu ci co... to moze od toho? ze ked sa mi znizi tak zmizne padanie a mastenie vlasov?
a neda sa nejakymi inymi liekmi ako HAK???

kaaaty
23. feb 2011

@anksunamonka no ja neviem ci to mastenie a padanie vlasov bolo tym zvysenym testosteronom ale ked som brala hak predtym tak som to nepoznala az potom ked som prestala barat a teraz mi nevypadne vlas ani pri umyvani...ja si len myslim ze je to tym testosteronom uvidim co povedia kontrolne vysledky HP....Neviem ci su na to ine lieky, ta Diane je s antiandrogenovym ucinkom...

katka.gzd
24. feb 2011

@anksunamonka no ved to......nepripustat si.....nepripustat si nic.....nepripustat si nezdar, nepripustat si ze by ma moj chlap mohol opustit.....nepripustat si, ze svokrusa je egoista........nepripustat si nic zle..........len.....je to tazke no.......

jaj uz aby sme mali tie babatka v bruskach aby sme uz toto vsetko riesit nemuseli, ze........

UZ ABY TO BOLO

anksunamonka
24. feb 2011

@katka.gzd pekne si to napisala 🙂 dufam, ze nam bude dopriate.... aj ked bude treba cakat, pockame, ale nech sa aj dockame 🙂 a budeme mať doma krásne malé tešítka.....UZ NECH TO JEEE!

a aky je rozdiel medzi lahkou a tazkou formou PCOS? 😎

22.DC a teploty staaaale nizke..... ovulka v nedohladne.... 😖

katka.gzd
24. feb 2011

@anksunamonka no ja si tazku a lahku formu predstavujem tak, ze pri tych lahsich je ovulka aspon obcas, pri tazsich uz nieje vobec, pri najtazsich uz sa objavuju aj tie hormonalne problemy spojene s obezitou, chlpatenim a spol.....

ja si myslim, ze ja som niekde v strede pretoze ovulku teda podla mna nemam kedze ms spontanne nemam vobec, no chvalabohu este vyzeram ako zenska (co dufam, ze sa nezmeni kedze uz nemam hormony pod kontrolou antikoncepcie)

momentalne este stale cakam na menstruaciu po agolutine a v novom cykle poctivo zacnem merat BT.... ak uz ma ten doki naozaj nebude do oktobra riesit tak aspon takto budem vediet ci nejaky naznak ovulky je alebo nie......

kaaaty
24. feb 2011

@katka.gzd @anksunamonka Dobré ránko uz mam vysledky od diabetologicky inzulínova rezistencia je ok 🙂 ....aspoň niečo...

katka.gzd
24. feb 2011

@kaaaty no supis, zacinaju dobre spravy....uz aby ich len pribudalo 😉

kaaaty
24. feb 2011

@katka.gzd uz nech je zajtra...dozvieme sa další postup...sa neviem dočkať 🙂

leeena_4
24. feb 2011

Ahoj holky, slíbila jsem, že vám dám vědět, jaká byla první návštěva CARu GEST:
PCO pozvrzeno z uzt na obou vaječnících, ALE! Ten clostil přeci jen velice nesměle a pomalu zabral, protože v levo je folík 13mm a vpravo dva, větší 16mm! Sice jsem už 23DPO, ale doktor říkal, že mu dáme týden čas a ve čt příští týden jdu na uzt do té doby provera a jestli nějaký doroste aspoň 20mm, tak mi píchne injekci a doma se budem snažit. IUI až po průchodnosti vejcovodů. Laparoskopii u mě nedoporučil, prý je to zbytečné, že to pomůže jen u 50% žen a z toho většina z nich to má do 6 měsíců zpátky a že to za to nestojí. Takže postup je takový, že ať už vejce bude, nebo ne a nevyjde to teď, tak příští měsíc budu chodit na krev, a někdy 12DC mi udělají průchodnost vejcovodů tím hy... něco, jsem z toho jelen, ale sliboval mi, že to nebude bolet a nemám nic číst na internetu v diskuzích . No a od dalšího cyklu budeme stimulovat FSH na IUI a pak zas a až nás to přestane bavit, tak ivf.
Jinak jsme dostali samotného pana primáře, co to dělá už 40 let. Na mě udělal naprosto úžasnej dojem

katka.gzd
24. feb 2011

@leeena_4 no tak tfuj tfuj tfuj (u nas sa tak pluje pre stastie 😀 ) aby sa folikom darilo.....to by bolo maxi super keby sa vam to tento mesiac zadarilo.....
inak ja co som citala o tom laparoskopickom drilingu vajecnikov tak som ziskala dojem, ze uspesnost je celkom vysoka (ak su teda priechodne vajcovody) v kombinacii s hormonalnou stimulaciou rastu folikov a naslednej ovulacie....
ale ako som uz pisala, ja nechcem byt muderjsia ako lekari...oni vedia (snad) co robia..... ale ak by to bola posledna moznost pred ivf tak by som urcite do toho isla.....ak by boli nepriechodne vajcovody tak neni o com, ale ak su v poriadku, tak urcite pred ivf radsej este laparku skusit.....mne by to za to stalo, aj ked doki hovori, ze to nieje trvale....

leeena_4
24. feb 2011

@katka.gzd u nás se taky plive pro štěstí 😀, děkuju. No on asi co doktor, to názor. Mě říkal, co jsem psala a jsem i docela ráda, že na tu laparku nebudu muset. Ale ono je to asi hodně individuální a doktor postupuje podle stavu pacienta, nevím. Asi pokud by se jim ani injekcemi nepovedlo vyvolat ovulaci, tak by mě tam poslali. Ono je asi spoustu možností, jak léčit PCO. 😉

anksunamonka
24. feb 2011

@kaaaty jeeeej tak to je ale super ze to mas ok 😉 som zvedava, co mne povychadza az zacnem chodim do CARu.... uz len dostat mršku 😎
a aky je dalsi postup?

anksunamonka
24. feb 2011

@leeena_4 waaau tak mas krasne foliky, uz len nech sa oplodnia 😵 a som prekkvapena, ze ich mas az 3 , to z tych liekov? normalne ma byt len 1 folik, nie?
strasne prestrasne drzim palceky vsetky co mam, aby uroda bola tento cyklus plodna 😉

katka.gzd
24. feb 2011

@kaaaty ty budes tusim taka nasa predskokanka aby sme s @anksunamonka vedeli co nas caka 🙂 budeme spolu s tebou so zatajenym dychom cakat na dalsie vysledky a postupy a drzat ti silno palce nech nam ides ziarivym prikladom ako sa to dopracuje do zdarneho konca s // na teste 😉

leeena_4
24. feb 2011

@anksunamonka no brala jsem 3měsíce clostil begyt a nikdy nezabral. Ona by z toho ani teď nebyla ovulace, protože to mám za týden dostat a rostou mi pomalu, takže tak za týden budou OK. Ale mudra mi naordinoval progesteron ještě na týden, aby vajíčka měla čas dorůst. Jinak na 23 DC je to bída ta velikost, ale já je považuju za zázrak 😀. A taky se divím, že jsou tam 3. Ale byl by zázrak, kdyby dorostli a hned první ovulaci se nám zadařilo 😀. děkuju za palečky 😵 a jak jsi na tom ty?

anksunamonka
24. feb 2011

@leeena_4 no ja som dnes 22.den cyklu, meriam BT, teploty stale nizke 😔 cize ovulka v nedohladne..... a volala som do CARu, tak mi povedali nech zavolam v 1.den spontannej MS, co by u mna malo byt cca o tych 10-12 dni (pokial sa madam mrcha nerozhodne, ze bude meskat viac, ako obycajne....).
Ked to je tak, uz si pripadam ze sama neviem co chcem.... niekedy chcem aby mrška meskala aby som si namyslala par tyzdnov ze som tehotna (ako pred mesiacom mi meskala 3 tyzdne a dufala som ze budem v tom - ale samozrejme ze potom dosla) ale teraz chcem, nech pride hoci aj hned aby som uz sa mohla objednat do CARu na odbery.... nech aspon mam ten pocit, ze sa to riesi, ze sa liecim, a nielen sa snazilkujeme, teraz 3 vecery za sebou, no a aj tak nic.... tíško závidím tým ženám, ktore ani nevedia ako otehotneju.
a medzi tym vsetkym cakam na spermiogram partnera....
+ 30.4.2011 by sme sa mali vziat, tak aj okolo svadby vybavujeme....

anksunamonka
24. feb 2011

@katka.gzd to si mi vzala z ust, @leeena_4 vsetko musis tu napisat, co s tebou doki robi 🙂 uz sa z nas stali spolubojovnicky, aj s mnoho dalsimi, co sem prispievaju... 😵 ja asi budem posledna zacinat s CARom, tak to vyzera lebo aj ty @katka.gzd ked dostanes po agolutine mršku, tak hned mozes ist na odbery, nie ? cize to bude stale skor, ako mojich 10-12 dni, a ktovie ci nie aj viac.....

leeena_4
24. feb 2011

@anksunamonka jé, takže bude svatba - to je krásné odreagování od snažení. S těmi zpožděními vím o čem mluvíš. Je to od mrchy fakt podlé, že nám takhle dává naději a pak udeří o 3 týdny později 😠 A ty už jsi v CARu byla, nebo půjdete poprvé? já vyklopím vše, co vím 😀 taky si ráda poslechnu zkušenosti jiných holek 😉 Přeju ať spermiogram dopadne dobře 😉 U nás aspoň manža má dobrý spermie, ale ve výsledku je to i jedno, protož na IUI je stejně proberou a vyberou jen ty nejlepší 😉 Jinak já na dostnání mršky mám ty progesterony a s nimi to dostávám tak po 35 dnech. Ale teď už bych je jíst neměla a doktor řekl zobat, ať mají vejce čas, tak jsem zvědavá, jak dlouhý cyklus to vlastně bude 😀.

katka.gzd
24. feb 2011

@anksunamonka no zas aby si ma este nepredbehla 😉 , minule mi prvy agolutin ani nezabral a mrcha dosla az po 15 dnoch od prveho agolutinu (po 4och od druheho) 😒 a priatel este na spermiograme nebol....neviem ci ho niekedy niekto vobec posle.....uvidime....

@leeena_4 este ma napadlo... asi by som uvazovala trosku ci si tvoj doki tym IVF nechce nahnat peniazky...predsalen na tom zarobi viacej ako na tej laparke...... samozrejme nechcem ociernovat tvojho lekara, to by som si nedovolila, nic o nom neviem...ja len aby si pocitala so vsetkymi okolnostami....ide predsalen o teba a nie o neho a ludia su rozni (no peniazky ma rad kazdy...).....

anksunamonka
24. feb 2011

@leeena_4 ano , odreagovanie, ale ... viac ako svadbu, chcem mimčo 😵
ideme do CARu po prvy krat. Zatial som sa nechavala riesit len obvodnym gynekologom, ale pochopila som, ze nemoze urobit nic viac, ako poslat muza na spermiogram (na ktory cakame viac ako mesiac uz) a este hovoril, ze ked neuvidi ovulku, tak mi predpise lieky aby bola. LENZE, v decembri som chodila na folikulometriu a vraj vsetko prebehlo ako ma, mala som krasny folik a aj praskol ako ma... tak preto uz chcem ist do CARu. Nech viem na com som a nech mi aj iny doki potvrdi PCOS. A nech ma zacnu liecit...... roky utekaju, budem mat 27 cize najvyssi cas na bábo......

anksunamonka
24. feb 2011

@katka.gzd ja si myslim, ze akonahle ta zacnu v CARe riesit, tak u nas zacinaju krvou a u muza spermiogramom. Neverim, ze doki nebude chciet vediet ci aj MUZ je v poriadku. A neboj, mrcha pride, uvidis 🙂

leeena_4
24. feb 2011

@katka.gzd tak to si nemyslím. Vůbec nás do IVF netlačil! 😉 Na to jsem byla upozorněná a dávala jsem si na to pozor. A upřímně mi vyhovuje tenhle postup. Nechtěla bych x měsíců jen jíst prášky, které mi možná někdy pomůžou. Takže to IUI a když se nepovede, tak IVF nám s manžou úplně vyhovuje. Ale chápu, že někdo by chtěl raději před tím vyzkoušet jiné způsoby 😉 🙂
@anksunamonka no super, že byl folík, to je do budoucna s PCO mooc dobré 😉 Chápu, že nechceš ztrácet čas. Já jsem taky taková, raději jistější a rychlejší metodu, než zkoušet mírnější a méně účinné. Jinak to čekání na spermio je hrozný. My čekali jen asi 5 dní a výsledky jsme měli do druhého dne. Taky nám to dělali v CARu. Tak tam zkus zavolat, jestli mu to spermio neudějí tam 😉 nebo to v CARu čekáte měsíc na spermio?

katka.gzd
24. feb 2011

@anksunamonka no len ja niesom este v CAR, ja chodim len na gyndu dokimu, co robi AJ v ISCARe....takze neviem ci aj takto posle aj mojho draheho niekam.....hmmmmmmm...asi sa ho na to najblizsie spytam....kks uz si robim pomaly zoznam...asi ho zo mna potom aj hlava rozboli....snad uz je na take zenske ako ja zvyknuty......... 😀

katka.gzd
24. feb 2011

@leeena_4 tak potom je vsetko tak ako ma byt a je super, ze svojmu lekarovi mozes plne doverovat....silno ti drzim palce aby si to IVF nakoniec nepotrebovala a aby sa vam zadarilo uz teraz....a ak aj nie teraz tak po IUI... 😉

leeena_4
24. feb 2011

@katka.gzd taky bych byla šťastná jako blecha, kdyby na IVF nedošlo 🙂 Děkuju, taky bych vám holky přála už úspěch 😵

sarafortuna
24. feb 2011

@leeena_4 , neboj... niekedy pomôže clostylom ZOBUDIŤ vaječníky a oni sa samé prečistia... ja som toho príkladom, hoci sa nepoužil clostyl ale FEMI kvapky a agnucaston..
Ja som bola včera u dr. a ona nemala slov na pojem "syndrom PCO" že to je také nejednoznačné označenie, a mnohé dievčatá VOBEC PCO NEMAJU - idu na laparku a tam krásne vaječníky, nie je čo drillingovať...
Takže sa fakt neboj, musíš veriť, že si v dobrých rukách a spolu s jarou aj vám zasvieti slniečko a budeš mať cykly ako hodinky a ovulku jak Z KNIŽKY... držím palce. 😉 😉 😉 😉 hoci na otehotnenie ani netreba ukážkový cyklus... 😅 😅 😅 😅 poznám kočky čo kočikujú drobcov z ovulky na 38DC a podobne 😀 😀 😀