Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

anksunamonka
1. júl 2011

@natyi25 a to ako citis ze ti tvrdne maternica? tak dufam ze ti to pomoze aj ked lieky do seba pchat v tehu .. no ale ked sa inak neda tak ich uzivaj..... doki vie co robi 😉

ja nanho praveze vobec netlacim, ani mu to este nehovorim ze v auguste pojde, lebo by len stresoval mesiac dopredu..... on je strasny co sa toho tyka. Ked sme boli v CARe, a mal odovzdat bojovnikov bol taky nervozny, ze som sa bala ze sa mu to nepodari. Len pil vodu lebo mu bolo zle...... a mne take nieco tiez prave nepridava na pohode. No ale podarilo sa.
Ja mu stale pripominam ze radsej zarobi menej ale nech sme stastní a zdraví a nech konecne vidim vytuzene // 🙂 proste ma to v povahe, asi mu je sudene stresovat cely zivot.

natyi25
1. júl 2011

@anksunamonka cítim to tak, že pod pupkom v podbrušku sa mi urobí taká hrča, aj na dotyk je to tvrdšie...
ale nepozorujem to na sebe často, tak hádam to bude pod vplyvom tých liekov ok
hm...je ťažké presvedčiť "stresujúceho" aby nestresoval...ja mám muža flegmatika, tak dúfam, že ten drobec, čo bol otočený dnes dole hlavou s otvorenou hubičkou, bude po ňom 🙂
tak, treba mu prizvukovať, že vo Vašom živote sú oveľa podstatnejšie veci, ako je viac a viac peňazí... viem, že zodpovednému za rodinu to ťažko vysvetlíš, keď chce, aby bolo všetko zabezpečené, ale niekedy je menej viac 😉

amarena
1. júl 2011

@leeena_4, ahoj, dnes na teba moc myslim a drzim palce na kontrole u dr.

leeena_4
1. júl 2011

Ahoj holky, jsem doma . Paní doktorka měla radost, chtěla počůrat test, ale já měla sebou celý svůj arzenál, takže jsem jí ukázala ten dnešná a ona že prej krásnej, že gratulujue. Že podle poslední ms bych měla bejt začátek 5tt, ale že to bude určitě menší, když iui bylo až 19DC, že na utz asi nic vidět nebude. Moc pečlivě nehledala, ale našla černou tečku cca 3mm . Za 14 dní mám přijít a prý už uvidíme víc Takže teď přežít do 18.7. Trošku se mi přeci jen ulevilo a culila jsem se jako blázen celou cestu domů

irsina83
1. júl 2011

@hiva ahoj moja, chcela by som poradit, vobec nemam menstruaciu, teda mala som asi za poslednych 14m 5 max. 6x, chcem ist k dr. a ake vysetrenia si mam dat spravit, resp. ake odbery...teraz chudnem a chcem sa dat trochu do kopy...lebo aj po psychickej stranke to nieje az take super po tom tazkom oku co sme zazili...tak teraz robim pre seba co sa da...

sarafortuna
2. júl 2011

@leeena_4 , super !! 😵 😵 😵
tak nech to rýchlo zbehne a nech je o 2 týždne všetko OK.
pa

amarena
2. júl 2011

@leeena_4, 😵 😵 😵 je to jasne, ta cierna bodka to je ono. 😉 A krv ti nebrala? 😕

hiva
autor
3. júl 2011

@irsina83 kikus.... tazko povedat co.... bolo by dobre merat si BT, ale neviem ci pri Eluske zvladnes... kazdopadne takto tazko radit.....kedze asi sa este nejdete pokusat o druhe, co?

ja by som to asi na tvojom mieste moc neriesila... skusila maximalne skontrolovat stitnu zlazu a inzulinovu rezisenciu...a ak nic, tak neviem..... neviem, co by lekar poradil..... mozno necht tak a ked sa budete chciet snazit o druhe mimi, tak to nejak nastavit a odsledovat s doktorom... alebo sa pripadne spytat na metformin a vyskusat ten.... mohol by pomoct....len neviem, aky ma k nemu tvoj lekar postoj 😉 ...alebo mozes poskusat nejake prirodne lieky...

ale kazdopadne by bolo dobru kuknut stitku a tu rezistenciu ... ak by sa tam nieco naslo, dostanes lieky a aj cyklus sa upravi 😉

ale ja osobne by som si z toho asi velku hlavu nerobila....

alebo uz planujete druhe babo?

leeena_4
3. júl 2011

@amarena nene, nebrala, jen chtěla, abych počůrla test, ale já jsem si byla odskočit těsně před tím, než jsem šla dovnitř. Naštěstí jsem ten ranní měla v peněžence, ten jsem jí ukázala a říkala, že krásnej 🙂.

amarena
3. júl 2011

@leeena_4, ano videla som tvoje testy, pekne tucne kolajnice tam boli. 😉 Tak o tie 2 tyzdne by uz mohlo byt nieco vidiet, len to dovtedy vydrzat, ze?

irsina83
3. júl 2011

@hiva ja som rozmyslala ze nech mi spravi hormonalny profil, pozrie ci nemam vzrasty po cisarskom a opytam sa aj na tie dalsie vysetrenia, cytologiu... druhe este nie...teraz chudnem a chcem ist este na lymfodrenaz a jednu spucialnu masaz na odburanie stresu a aj na tieto zenske problemy...zatial tak planujem...a vy ako zlatko??? ako sa vam dari??? merat BT - to este nie...to sa mi nechce... 😉

anksunamonka
4. júl 2011

@leeena_4 wau tak 3mm no to je ale suuuuuper 🙂 tesim sa s Tebou a o 2 tyzdne dufam ze vsetko dopadne podla tvojich snov 😉 musi to byt uzasny pocit pre vas, teba a manzela 😵 a hned prve IUI, fakt velke stastie 😎 tak drzte sa a priebezne nas informuj a motivuj 🙂

leeena_4
4. júl 2011

@amarena přesně, 😀, je to dlouhé, ale nakonec to uteče 🙂
@anksunamonka nám to pořád ještě nedochází 😀. Je to neuvěřitelné, ale pořád si říkáme, že i nás může potkat takové štěsí. Ale je vidět, že i u PCO zabírá stimulace a stačí ovulka a může to vyjít 😉 Moc vám všem fandím a určitě budu i informovat 😉

amarena
4. júl 2011

@leeena_4, tak nech ti tie 2 tyzdne prejdu co najrychlejsie. Ja som teraz tiez vo faze ocakavania, ale ocakavania ovu, bud bola vcera, alebo dnes. Uvidim aka bude zajtra teplota, normalne som zvedava a neviem sa dockat zajtrajsieho rana.

leeena_4
4. júl 2011

@amarena to znám, já jsem taky vždycky nemohla dospat, když jsem měřila a mla přijít ovu, nebo jsem "nečekala" ms 😀. Tak ať se potvrdí 😉

amarena
4. júl 2011

@leeena_4, dakujem. Dnes som 20 DC, co je uz dost, ale to mi nevadi, hlavne, aby ovu prebehla. Potom ked ovu prebehne, tak budem merat este max. 2-3 dni a potom koniec s meranim, aby mi z toho nepreskocilo.

hiva
autor
4. júl 2011

@irsina83 no aj tak sa da.... hormonalny by bolo dobre kuknut....otazka je, co potom s tym..... ja by som sa skor zamerala na kompletne vysetrenia, preco PCO vznika a nie na jeho dosledky.... ale tak najviac asi zalezi co ti povie doktor 🙂 ....samozrejme komplet gynekologicke vysetrenie nie je nikdy na skodu 🙂

nam sa dari/nedari.... tazko povedat.....teraz sme v cakacej faze....cakame na schvalenie ziadosti na IVF-ko a potom ideme do druheho pokusu 🙂

irsina83
4. júl 2011

@hiva no bola som dnes u gyn a oba vajecniky ,,krasne,, ovesane retiazkou 😠 dr. vravel ze pri tomto obraze PCO ani netreba HP lebo ze je jasne ze mam zvyseny androgen... tak zatial som to nechala tak...urobil mi cytologiu a pozrel ci nemam vzrasty a chvalabohu nemam...no a ked budeme chcet otehu tak to pojde asi tazko ked ms nieje 😒 no vsak ostatne sa bude riesit potom...a asi bez clostilu to nepojde 😉 moja drzim ti palce nech vam to vide 😉 a kedy by malo prist schvalenie???

irsina83
5. júl 2011

@hiva no ale poviem ti ze dobre somariny sa mi snivali...ked si spomeniem na tie moje vajecniky obrastene nahrdelnikom tak mi az zle...normalne musim povedat ze moja mala je zazrak...

hiva
autor
5. júl 2011

@irsina83 ja ti skutocne teda odporucam vysetrit si minimalne tu stitnu zlazu a rezistenciu.... lebo nieco predsa musi sposobovat to, ze mas zvyseny TST, nie? .... ja osobne by som sa nespoliehala len na to, ze clostyl zaberie.... treba to nejak riesit 😉.... minimalne by bolo dobre mat nejake lieky na znizenie toho TST.... ale fakt skus tu endrologicku.... nenechaj to len tak ale patraj po pricine, az kym sa nenajde 😉 .... teraz sa aj tak nesnazite, takze mas na to cas.... ked sa zacnete snazit, potom toho casu tolko mat nebudes.... resp. ak budes chciet druhe, budes ho chciet co najskor, nie?.... a co ked ti clostyl 3-krat nezaberie?...aj to sa moze stat 😉

tak to neflakaj a porob si aspon tieto ostatne vysetrenia 😉... aj ked sa nesnazite, zvyseny TST je predsa len porucha a bolo by dobre to zrovnat na spravnu uroven 😉

katkaajurko
5. júl 2011

Vsetkym vam velmi pekne zo srdiecka dakujeme 🙂 konecne sme doma a hladame si rezim 🙂 babule moc vam vsetkym drzim prsty - tieto zazraky su narocne ale stoja za to!!!! 😵

amarena
5. júl 2011

@katkaajurko, ahoj mamina, este raz vam blahozelam. 😵 Tak si to vsetko zvladla na 1. 😵 Este pred rokom sme tu riesili ovu a neovu a uz mas Adamka. 😀 Nech ten rezim najdete co najskor. 😀

irsina83
5. júl 2011

@katkaajurko gratulujeeemmmeeeee z celehooo srdcaaaa 😉
@hiva no porozmyslam nad tym co a ako...k endrologicke mi bude musiet dat vymenny listok, vsak??? tak chceli by sme aj druhe a snazenie asi o pol roka...ja neviem... a co sa tyka tej inzulinovej rezistencie tak mi vravel ze to by sa ukazalo uz pri glukozovom teste ked som bola tusim v 26tt ci ako...ale ze ked chcem ze aj to mi spravi... tak neviem, zatial ked pojdeme na snazenie tak nasadim femibion 800 a potom sa ukaze co dalej...kym nema mala 2 roky tak to riesit zatial nebudem..aj tak chcem este schudnut tak potom... a je mozne ze ked nemam ms tak mozem mat ovulku??? ja sa v tom nejako nevyznam...

hiva
autor
5. júl 2011

@irsina83 ....bez MS ovulaciu nemas.... resp. MS pride zvacsa len vtedy, ked je ovulacia.... jedina ista vec je, ze ak bola ovulacia, a nie si tehotna, MS pride 😉

neviem, ci uz nahodou nezrosili potrebu vymennych listkov....ale tak lepsie by bolo ho mat od gyndosa.... diagnoza PCO staci na endo vysetrenie 😉...alebo ked najdes dobru endosku, vezme ta mozno aj bez listka..... treba skusit 😉

ak planujete tak za pol roka, urcite by som tie vysetrenia spravila.... radsej to spravit teraz, ked mate cas, ako potom kvoli tomu predlzovat snazenie 🙂

irsina83
5. júl 2011

@hiva ok moja dakujem...skusim si zistit tu endosku, nevies nahodou o nejakej v tt... dnes som stretla jednu babu s trombofiliou a dala mi kontakt na hematologicku v BA... a dnes mi kamoska vravela ze ci tie moje vajecniky, teda to ze mam nepravidelnu ms nesuvisi tak trochu aj s mojou laktaciou, to ze mam stale zvyseny prolaktin... lebo dr. hned ze ci kojim..tak neviem..lebo viac mi k tomu nepovedal 🙂

zabka60
6. júl 2011

ahojky dievcata..prosim vas o info..mno v iscare v martine nam diagnostikovali pco vajecniky a tak nam bolo odporucene iui,mam nepravidelny cyklus,stitku.hypo a vysokyy tlak,takze mala som minuly cyklus duphaston a teraz na 16 dc mam opat duphatson a na 3dc mam clostyl,chcem sa spytat ci je tu podobny pribeh ako mam ja a ako to bude dalej pokracovat,kedy pojdeme na iui,ako dlho bude kym sa nastimuluju clostylom vajecniky,ci ako to je??moc vas prosim o kazdu radu,dakujem pekne 😵 😵

amarena
7. júl 2011

@zabka60, ahoj, dolezite je, ked budes brat ten duphaston, aby si ho zacala brat az po ovulacii, ktoru si najlepsie skontrolujes meranim BT. Na tu stitku nieco beries? Lebo nasa hiva na nu berie lieky, ma to napisane v pase.

svistinka
7. júl 2011

@amarena , ahoj v pribalovim letaku na Duphaston sa pise, ze nepotlaca ovulaciu

ninan2
7. júl 2011

@svistinka never vsetkemu co sa pise (a co doktori hovoria), keby si si merala BT tak zistis, ze ovulaciu vo vacsine pripadov potlaca... Dobry je akurat tak na vyvolanie "umelej" MS. Mal by sa zacat brat az tak 3 dni po prebehnutej ovulke.

anksunamonka
7. júl 2011

ahojte dievcence. mam taku otazku na vas, co si myslite.... 😲
zajtra v noci odchadzame s manzelom do nemecka na 9 dni a vcera a dnes ma fajne prehana , uz zase.
beriem metformin 2x850 mg. Uz som si to znizila, lebo povodne mi endokrinologicka kazala brat 3x850 lenze to som sa skoro nepohla zo zachoda.
Mam ale doma balenie co je 500 mg. Tak stalo by sa nieco keby som brala pocas tych 9 dni 2x500 mg denne?????? namiesto 2x850? A mozno by hnacky prestali.....

Neviem ci mi to nieco nenarusi, ze telo uz je zvyknute na vyssiu davku, alebo ja neviem... Poradte please 🙂
Chceme pochodit bavorsko, hrady zamky kastiele pamiatky..... Tak s hnackou si to velmi neuzijem.
Dakujem za kazdu odpoved 😵