Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

serenna30
14. máj 2014

@alyca no prave, jedna holcina mi říkala ze ho bere den po ovulce, protože ji blokuje... Jsem zvědavá com i na to Dr. Rekne az přijdu na UTZ. A vám rostou folici, mate ovu?

alyca
14. máj 2014

@serenna30 podla bazalnej teploty a OVU testov by som mala mat ovulku. Ale cez 5 rokov snazenia a nic. Priatel nie je nadseny pre centrum, ja uz by som isla, lebo mam pocit ze bojujem s veternymi mlynmi.

serenna30
14. máj 2014

@alyca aj, ale vždyť je třeba chyba v příteli, vy nemáte ještě za takovou dobu spermio?

moncsi1208
15. máj 2014

Mne nepomahalo,mam pocit,ze inofolic davaju aj tym,ktori maju zlomenu ruku 🙄 furt to iste,stale dookola.citala som tu,ze su,ktorym pomahalo,ale ja si myslim,ze to zavisi od cloveka,od problemoch.mozes to skusit,kazda je ina,teraz som nasla v akcii za 11.86€/bal na online lekarnach.mne skor pomohi bylinne caje zn.serafin a k tomu som brala tinkuru" vtacia jarabina",za pokus to stoji,pocas pitia som si vsimla jemne bolesti,pichnutia v podbrusku.ovul.test nerobim,nema to vyznam podla mna,zbytocne ta stresuje,ale citila som vyrazne zmeny,pozitivne.este skusim zmenit tu zivotospravu,tu som nasla aj rady na to,detox treba,dalsie riesenie este nemam.cas ukaze,ci je to dobre,ale este raz to vyznacujem,to co aj ostatne snazilky,ze stres je najvacsim nepriatelom.skuste odist na vylet,nenechaj sa stresovat doktorom.mne nepomahali,3x sklamania v 3 doktoroch.vraj som ocakavala vela?!

serenna30
15. máj 2014

@alyca Takže zase anovulační cyklus. Přemýšlím, že už nebudu brát ani utrogestan, ale to zase nedostanu mrchu...
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Serenna30/gr...

moncsi1208
15. máj 2014

@dhabaida ahoj,este pripomienka,ze mozes mat horm.profil dobry a pritom mat pco,lebo to,ze co je dobre a co nie,urci vzdy lekar.podla jedneho som mala vsetko ok,az prilis ,podla druheho v car som mala s tym testosteronom problemy.pricom obvodny lekar je specializovany ne neplodnost-nemal by to vediet,ze tam nieco nesedi?!ale podla nich je vsetko ok.to,ze nedostanes menzes od hak,ze mas perlovy nahrdelnik vo vajecniku,aj to je ok....precitas moje prispevky a pochopis,preco som za alternativne mediciny.pricom sa drzim palce vsetkym snazilkam a prajem im vela vela deti a este viac radosti.

serenna30
15. máj 2014

holky s PCOS berete utroš? nebo co vlastně krom bylinek berete za léky předepsané u Dr?

dhabaida
15. máj 2014

Dnes opäť na krvy a kupila som si inofolic a vraj mame skúšať.... Do konca roka to nechávame tak, a keď sa nepodarí, tak to bude dr. riešiť ďalej. Tak idem vyskúšať inofolic a uvidime...

serenna30
15. máj 2014

@dhabaida já beru nosifol už třetí měsíc a zatím bez ovulky

dhabaida
15. máj 2014

@serenna30 a beres dva za den?

dhabaida
15. máj 2014

@moncsi1208 a kde mam hľadať tvoje príspevky? V tomto fóre PCO? Alebo inde sa docitam?

serenna30
15. máj 2014

@dhabaida ne beru jeden sáček denně, tak to mi to doporučil Dr. Beru k tomu ještě další bylinky, takže to nechci překombinovat

dhabaida
15. máj 2014

@serenna30 mne kázal dva sacky denne... A ake bilinky si plus davas?

serenna30
15. máj 2014

@dhabaida piju kontryhelový čaj, čaj z maliníku nebo šalvěj - tu beru před MS. Užívám kotvičník tablety a MACU - tu bere i muj chlap. A ještě drmek tinkturu - ta je na ovulku. Ale vše zatím krátce pouze 1,5 měsíce, a nějaké výsledky budu snad po 3 měsících užívání.
Asi je to běh na dlouhou trať.
No ted budu přemýšlet taky o dvou sáčcích sakryš 😎 jak dlouho ho piješ?

dhabaida
15. máj 2014

@serenna30 od dnes 🙂 ja som len na zaciatku tejto dlhej cesty... este raz mi bral krv na jeden hormon (prolaktin), lebo bol zvyseny, tak zajtra budem mudrejsia.. ked chces brat ako prevenciu - doplok k strave 1 sacok denne a ked sa uzivaju vraj dva za den, to je uz LIEČIVO 🙂 vraj v Amerike to predpisuju normalne na recept... to len my si musime kupovat za velke peniaze 🙂 tak dnes rano som si dala prvy sacok inofolicu 🙂 po troch mesiacoch zacina ucintovat...

serenna30
15. máj 2014

aha, tak zkusím třeba obden dva sáčky, přeci jenom je to drahé:-/ Já jsem taky "na začátku" PCO mi diagnostikovali v lednu....a od února se začínáme snažit. 😔

serenna30
15. máj 2014

@dhabaida aha, tak zkusím třeba obden dva sáčky, přeci jenom je to drahé:-/ Já jsem taky "na začátku" PCO mi diagnostikovali v lednu....a od února se začínáme snažit. emoticon

eri1212
15. máj 2014

Ahojte baby. So snubencom sa pokusame o babatko 4 mesiace,ale este nic. Dve moje sesternice mali diagnostikovane PCO.Obe sesternice su z maminej strany. Je tato choroba v genoch? Moze byt,ze aj ja mozem mat tuto chorobu? Nevie niekto?

serenna30
15. máj 2014

@evkag ahojky, pročitala jsem Vaši diskusi a chci se zeptat, mám taky PCO, co jíš za prášky? Utrogestan? Diky

serenna30
15. máj 2014

@eri1212 to nevím, zkontroluj si zda ovulujes, to je nejpodstatnejsi. A zda mas pravidelný MS

evkag
15. máj 2014

@serenna30 momentalne nepouzivam ziadne........ skoncila som aj s Inofolicom aj s duphastonom a jeden mesiac som brala clostilbegyt. Cakam za opätovnym manzelovym spermiogramom a uvidime co dalej. Sestrin ex priatel mi poslala nejake vitaminy z Portugalska. Netusim co to je,ale vraj to ma velmi dobre vysledky, zacnem ich brat az po spermiograme a ked mi ich samozrejme segra doruci domov. Uvidime...........

evkag
15. máj 2014

@eri1212 nie je to v genoch! U nas to nemal nikto v rodine! Ani moja mama ani moja sestra ani sesternice, nikdy nikto............hormony su hormony. S genmi to pokial viem nema nic

smejlicka
15. máj 2014

mne na pco a inzulin.rezistenciu nasadila endokrinologicka siofor...zevraj to nastartuje ovulaciu aj menzes a este aj vitamin D

stellamaris
15. máj 2014

@smejlicka ten siofor ( metformin) moze naozaj zlepsit cyklus natolko,ze bude aj ovulka.Nefunguje bohuzial u kazdej ,ale treba vyskusat niekolko mesiacov.Dolezita je aj denna davka.Ja berem 850mg 2x denne ( zacinala som s 500 a ovulka nebola.Podarilo sa mi otehu 🙂 Teraz v snahe o druhe babo sa znova spolieham na metformin,neecham si zvysit davku a uvidim. 😉

stellamaris
15. máj 2014

@serenna30 tak experimentujes dost 🙂 caje a kvapky skusam aj ja,este Inositol,listovku, Indol 3C ( mam myom v maternici a indol na to vraj pomaha)...........kotvicnikovy a kontryhelovy caj tiez.Zacnem merat BT,lebo je mozne,ze sa u mna striedaju ovulacne a anovulacne cykly. HP mam v poriadku,na stitnu berem Euthyrox...............je to beh na dlhe trate,treba mat trpezlivost a vyskusat,co sa da.Ked nic nepomoze,aspon bolo vyskusane,ak pomoze,tak vysledkom bude krasne miminko.Za to vsetka namaha vzdy stoji 😉

alyca
15. máj 2014

@serenna30 no ja som zacala merat neskoro bazalku, ale urcite aj ja som mavala anovulaky. Teraz za posledny rok som dost upravila stravu a beriem cinsku medicinu a cykly mavam tak od 32-35 dni co je super, lebo predtym som mavala aj 60 dni. Ty mas prav. menzes?

serenna30
15. máj 2014

@evkag a brala jsi utrogestan n a srovnání cyklu?

serenna30
15. máj 2014

@serenna ja uz jsem z toho samozřejmě na prášky. Je to něco jako duphaston, když ho vysadim, nedostanu Ms, nebo vy jste ho vyřadili a MS byla?

serenna30
15. máj 2014

@alyca no to pravé nevím. Rozhodla jsem se ze tohle je poslední cyklus který si utroš vezmu, ale mám strach ze MS.nenaskoci.

alyca
15. máj 2014

@serenna30 a hormonalny profil mas ok? nejake alternativne prirodne lieky si neskusala?