Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

evkag
3. jún 2014

@serenna30 ano zobem, ale niejr to zaiden zazrak, az z Portugalska mi poslali MACU! a este jedno,a le to neviem co je, neviem ci to neobsahuje pupalku alebo co.........ale papam ich dva krat denne, nech to cert vezme 🙂

evkag
3. jún 2014

@ivanya podla mna s nasim ochoreniem nieje nic 100%, ale ak je tam teplota a hlien mala by to byt ovulka

majusiffy33
3. jún 2014

@dhabaida ak máš 28 dňové cykly len s duphastonom, tak pravdepodobne ovuláciu nemáš..ja som na tom totiž rovnako a ovu nemám...ak tvoj cyklus prirodzene trvá nad 40 dní, už ovu nemáš.... teda tých 40 je ešte možných, ale vyššie je to už otázne...moje cykly boli veľmi dlhé a mala som už len nepravú menštruáciu- menštruáciu zo spádu...to je vlastne o tom, že cievy v sliznici maternice už viac nedočiahnu a tým sa spustí menzes...ale to asi vieš

dhabaida
3. jún 2014

@majusiffy33 ako dlho vieš o tom ze mas pco? Co si uz skúšala?

eruuuska
3. jún 2014

@stellamaris drzim palce 😉

eruuuska
3. jún 2014

@evkag Dakujem zlata 🙂

eruuuska
3. jún 2014

@serenna30 Dakujem, ja dufam, ze metformin a inofolic spravia svoje, a bude to 🙂

eruuuska
3. jún 2014

@ivanya ono sa to neda jednoznacne povedat, ci ti pri pco prebehla ovulka na zaklade toho hlienu, ja som ho sice pred liekmi nemavala a teraz je ukazkovy ale 100% istotu nemas...

evkag
3. jún 2014

HEJ, HEJ zienky moje. Asi som dnes viac oblondavela este viac ako som. Neviem ako ma to dnes napadlo, ale ziacka si merala cukor (je diabeticka) a poprosila som ju, aby aj mne zmerala cukor. Mala som 3,6. Vtedy ma napadlo, ze mmne lekarka povedala, na endokrinologii, ze nema inzulinovu rezistenciu a tak som si nasla par stranok. Nedocitala som sa vsak, ci ten cukor je vysok, ci nizky.......ja mam teda velmi nizky! Podla toho co som nasla vstko mi pasuje. PCO, nadvaha, nemozem schudnut (za dva mesiace slo 7 kg dole a stojiiiiiiim) kolegyna zerie sto krat viac ako ja a chudne viac........
Ako to je s tym cukrom? Staci ked mi to povedala endokrinologicka? Aj ked v podstate neviem na zaklade coho......... CO O TOM VIETE???? Diky

majusiffy33
3. jún 2014

@dhabaida no o PCO viem asi pol roka... gynekologička, ktorú som mala predtým mi len nasadila duphaston a tým to haslo...kým som sa o seba nezačala sama zaujímať, myslela som si, že mám ovu a som už zdravá-aj keď s tabletkami...ale duphaston je progesterón vdaka ktorému len rastie výstelka...s ovu nemá nič spoločné...skúšam čo sa dá..pijem ženské čaje, beriem siofor, snažím sa vyhýbať rýchlym cukrom a môj cyklus sa zo 70 dní skrátil na 50...aj to je výhra...ale urobila som chybu, že som zase začala s duphastonom...už s ním končím-aj keď všetko má svoje pre a proti 🙂

serenna30
3. jún 2014

@evkag musíš mít udělaný test na Cpeptid (krev), inzulínové rezistence (krev), a glukózy test. Ja budu chtít tohle po doktorce v Car

evkag
4. jún 2014

@serenna30 ahaaaaa a preco mne endokrinologicka povedala, ze nemam inzulinovu rezistenciu, ked mi okrem krvi na hormonalny skrining a ultrazvuku stitnej zlazy neroblia nic ine???? Vidim to tak, ze po opätovnom spermiograme manzela sa zas zbesnim a budem tlacit na lekarov, lebo tie ich ASI NIE, ASI NEMATE, mi zacinaju dvohat tlak!
Ked som mala taky nizky cukor tak by som nemala mat tu inzulinovu rezostenciu nie? Som citala, ze to je jedna z veci pri diagnostike, hladina curku, potom na lacno a po nejake glukozovej tekutine.........

smejlicka
4. jún 2014

@evkag ahoj tiež mám pco a inzulínovú rezistenciu.. cukor mám v poriadku ale inzulín mám vysoký..beriem siofor

serenna30
4. jún 2014

@evkag koči já vůbec nevím, chytřejší budu příští týden....ale jak jsem ti psala, taky chci absolvovat ty vyšetření...vše se dozvím za týden, tak ti dám vědět...

serenna30
4. jún 2014

@evkag a co ovulka, byla?

stellamaris
4. jún 2014

@evkag na potvrdenie inzulinovej rezistencie by ti musela lekarka urobit oralny glukozovy test,bez neho moze iba hadat,ci ju mas alebo nie.Ja mam cukrovku a tento test 2x za sebou.Este k cukru,u nas su hodnoty ine,napr.85 je super hodnota,nechavam si cukor vzdy zistovat v lekarni ,tak tvoja hodnota 3,6 ma irituje...........dufam,ze to nie je skor 360,lebo to by bolo privela cukru.................odporucam ti zmenit doktorku,ak ti nebude chciet urobit ten glukozovy test.Pri PCO by ho mali urobit kazdej,aby vedeli,ako postupovat dalej...........väcsinou davaju metformin a mas schudnut.

casperka1980
4. jún 2014

@evkag ahoj, v pondelok som bola v centre po injekcie.. a od ďalšieho cyklu začíname.. 😉 .. a ty ako?

evkag
4. jún 2014

@casperka1980 ja ziadna zmena. Ked sa podari na buduci tyzden pojde mamnzel na opatovny spermiogram auvidime, podla vysledkov sa zariadime co dalej

evkag
4. jún 2014

@stellamaris diky za info, hodnotu 3,6 som mala na glukomery.........ked si zacka merala cukor pred jedlom. A predpokladam, ze taketo vysetrenia robi diabetologicka ze? Lebo u tej som v zivote nebola!!!!!!!! A slovko schudnut uz u mna vyvolava alergicku reakciu. Moja sestera je majsterka euroy v bdyfitnesse a ten moj metabolizmus....... 7 kg som schudla a stojim a uz druhy mesiac ani gram!

evkag
4. jún 2014

@serenna30 neskumala som, ale urcite nie, take zazraky sa nedeju asi 😒

evkag
4. jún 2014

@smejlicka a tieto vysetrenia ti robila diabetologicka? ci endokrinologicka ci kto??????

smejlicka
4. jún 2014

@evkag endokrinologicka mi zobrala len krv na 25DC, mala som vysoky muzsky hormon, inzulin, LH...

evkag
4. jún 2014

@smejlicka mne tiez tak brala, asi v troch fazach cyklu a muzsky hormon bol stale vysoky, ale ostatne v norme......tak mam ist na diabetologiu???? Ci kam?

smejlicka
4. jún 2014

@evkag a ku komu chodis endokrinolog ci diabetolog? a beries metformin?

stellamaris
4. jún 2014

@evkag urcite chod k diabetologovi na ten test,vybojuj si ho.Ani mne ho nechceli naprv urobit,PCO je stale podcenovane.Ked som vyhlasila,ze chcem dieta a nedari sa,zacali mi robit vysetrenia a tento test tiez.Ten prvy bol bez rezistencie a rok neskor som inzulinovu rezistenciu uz mala.Napriek braniu metforminu je zo mna diabetik,takze vysetrenie je dolezite.
Schudnut nie je jednoduche,sama s kilami navyse bojujem.Pomoze ti pravidelny sport a nizkoglykemicka dieta.Na obed a vecer obmedzit chlieb,zemiaky ,ryzu................jedz salaty,velmi sladke ovocie ako banan a hrozno iba rano.Ja som sa zbavila pred rokmi takto 10kil,takze budes pomaly chudnut.Skus obmedzit aj mäso,mne to pomohlo.Pol roka som bola vegetarian.Sladkosti obmedz na minimum...............ja som zjedla obcas kocku cokolady,inak som schopna zozrat celu tabulku 😉

martinjasen
5. jún 2014

Od tohto momentu je diskusia iba na modrykonik.sk.

evkag
5. jún 2014

@smejlicka chodim, teda bola som na vysetrenie u endokrinologicky, ale na diabetologii som nikdy nebola.........hladinu cukru mam vsak idealnu

evkag
5. jún 2014

@stellamaris ja teoriu ovladam veeelmi dobre, ale prax je ina.....

evkag
5. jún 2014

@stellamaris este ma napadlo, ci mi vobec bude chciet diabetologicka urobit ten test ked mam hladinu cukru idealnu, vobec nemam nabeh na cukrovku.......to mi treba vymenny listok od vseobecnej ze?

smejlicka
5. jún 2014

@evkag to aj ja mam hladinu cukru v poriadku skor by som povedala ze trochu aj nizku..ja som bola u endokrinologicky prvy krat v marci na odberoch a v aprilu u nej na vysetreni a hned mi nasadila siofor.