Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ifulka
2. nov 2009

Já už jdu spát, dobrou noc 😉

jancos
2. nov 2009

ahojte, ja mam na vas otazku, co by ste robili vy? chcela som tento cyklus cakat s nasadenim duphastonu, resp. ho vobec nedavat, ci nahodou nepride ovulka alebo aspon ms. dnes som 21.dc a na ultrazvuku bolo vidiet polycystycke vajecniky zvacsene. este minuly tyzden boli malicke, dnes uz zvacsene. mam podla vas este cakat, ci nahodou nieco nepride alebo je to uz zbytocne a mam nasadit duphaston, aby prisla ms? v decembri asi zacnem s clostilom, teraz beriem metformin, ale iba 1 tabletku denne, a chcela som do decembra len cakat, co sa bude dat.
prilozim este graf. dakujem za rady🙂

jancos
2. nov 2009

nechce mi to pripojit, snad sa teraz podari🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/28ca51

ifulka
3. nov 2009

Ahojky!!!
Jancos, já s Duph. nemám zatím žádný zkušenosti, tak Ti bohužel neporadím ☹ Ale ostatní baby až se vzbudí tak určitě 😀
Já stále stoupám po schodech k nebetyčným výšinám 😀 To bude dost bolet, až spadnu na dno 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/ifulka

Jinak hlásím v Brně první sníh!!! 😎

jancos
3. nov 2009

jeej, to je mile, ze uz mate sneh. dakujem ifulka a drzim ti palce, mne to z tvojho grafu nevychadza, ze by si mala padnut, nebudes testovat? vela stastia.

ifulka
3. nov 2009

Děkuji, Janci... Testovat budu ve čtvrtek, chci to vydržet 😀 Ale jsem napnutá jak kšandy 😀 😀 😀 Ale ten pohled na teploměr každý ráno mi dělá radost 😉

shaarka
3. nov 2009

ifulka, nadhera. ja by som ten test dlho neocikany doma nemala 😀 😀

jancos, tak ak sa rozhodnes cakat, tak cakaj podla mna az do konca novembra... ked cakat, tak poriadne.
skus si vypocitat cyklus tak, aby ti 14.DC noveho cyklu vysiel niekedy na zaciatku vianocnych sviatkov.
ak dobre ratam, tak 24-14= 10., takze ak by si mala 10.12 dostat menzes, tak -14 dni (26.11.) zacni brat duphaston. dovtedy mozes kludne cakat. tak by som to spravila ja. 😉

hiva
autor
3. nov 2009

ahojte....tak aj ja hlasim prvy sneh v Blave aj vo Viedni 😉

tatranka, neboj...hlavu hore....bude ako ma byt 😉

jancos, mne sa atzko radi....taketo skusenosti nemam....mne vzdy prisla mrcha sama...ci uz s duphastonom alebo bez neho....ale shaarkina rada sa mi zda dobra 😉

sara, neboj....aj ty sa dockas ovulky 😉 ...mozno nie teraz ale casom urcite....treba len verit a dufat 😉 ...a pokusit sa spravit pre nu co sa len da 😉

hiva
autor
3. nov 2009

ifulka.....ja uz by som na tvojom mieste mala davno testnute😉 ....takto sa zbytocne natahovat nie je pre mna 😅

hiva
autor
3. nov 2009

inak ked porovnam tie vase poovulkove teploty a tie moje, tak to moc ruzovo nevidim 😖 ...ja sa ani len nad 37 nevysplham 😖

irsina83
3. nov 2009

dobre ranko,

Trnava - Opoj hlasim krasne snezenie, skoda ze sa to neudrzi 🙂

tigi
3. nov 2009

ahojte babule,
viem ze nechodim casto, ale rada si sem tam precitam ako sa vam dari. chcela som iba ifulke a hivuske povedat, ze im na stvrtok moc drzim palce, nech sa teplotka pekne drzi hore a testiky vyjdu pozitivne. 😵 🙂

ifulka
3. nov 2009

Hehe, holky vy mi teda dodáváte optimismu 😀 Já doma žádný test nemám, proto jsem ho ještě nepoužila 😀 Včera večer jsem si za to dost nadavala 😀 Ale mám to takové složité, lékárna u nás otvírá v děvět a zavírá v pět. Já pracuju od osmi do čtyř a než dojedu k té lékárně, je 17:10 😀 😀 😀 Je to takový mission impossible 😀 Ale dneska asi zkusím vyrazit z práce dřív a tu lékárnu přepadnout. Asi to do toho čtvrtka nevydržim, já nevim 😅

hiva
autor
3. nov 2009

ifulka....do toho....dnes to musis stihnut 😉 ...sa zvedava, ako keby som ten test mala robit ja 😀 😀 😀 ... ja dam vediet ako som dopadla az v piatok....dnes o 12:00 prcham domov a zajtra rano vyrazam do Pariza 😵

akurat neviem, ci si mam tehu test kupit doma a brat si ho so sebou, alebo si radsej kupim tam....nech je este vacsie vzruuuso 🙂

i ked fakt neverim, ze by nieco vyslo...uz som si zvykla na to, ze mne sa to asi nikdy nepodari....nejak v to neverim...som sice len 8 DPO, ale snad by som uz nieco mala citit, nie? 😅 ...no ale sak uvidim vo stvrtok.....asi si nakupim dobru zasobu testov, aby som mohla testovat kazdy den az kym mrcha nepride 😅

laurinka.22
3. nov 2009

Ahoj holky,
byla jsem dneska na gyndě a doktor mi řekl, že mám nejspíš syndrom polycystických ovarií - jsem tady správně a můžu se kvám přidat, načerpat nějaké rady a informace o tomto problému? docela mě to vzalo, HA jsem vysadila před půl rokem a MS mi chodí nepravidelně a zpožděně, ovu nejspíš žádná není, doktor mi vzal krev a za dva týdny budou výsledky. zkoušela jsem něco najít na netu ale mám z toho v hlavě zmatek.

irsina83
3. nov 2009

Hivi,

zelam ti prijemnu pracovnu cestu. Kup si test tam, to bude viac napinave 😉 😀 necitis bolesti v prsnikoch a napatie v podbrusku? ale zas kazda zena to ma individualne..

Laurinka nicoho sa neboj, tu ti vsetci poradia. PCO koneckoncov nieje take strasne ako to vyznie. ja som otehu prirodzene bez hormonalnej liecby, len som zmenila par veci. ak ta to bude zaujimat mozes mi napisat IP. je nas tu viac co sa nam podarilo 😉

mireag ozaj moja ako si dopadla u dr???? som strasne zvedavaaaa 😀

ifulka
3. nov 2009

Hivka, já Ti taky přeju šťastnou cestu a veeelmi příjemné čtvrteční probuzení😉 Hned v pátek nám dej vědět, budem napnutě držet palečkyyyyyyy!!!! Ať jsou dvě paličkyyyyy!!!!!

katkaajurko
3. nov 2009

Hivi stastnu cestu a prines dobre spravy 😵

ja sa nemam cim pochvali...este mrchujem a ani BT nemeriam

tatranka111
3. nov 2009

ahojte dievčatá ja hlásim, že u nás ešte sneh nieje 🙂
teplotka mi dnes stúpla až na 37,0 si nepamatám, žeby som takú niekedy mala.....hmmm len to špinenie ☹ a bolest podbruška podla mna keby som nebrala duphaston sa to tak rozbehne, že by ma šlak trafil
dam vám sem aj graf z wunschu, skúsim aj z fertility, ale ten neukazuje aktualne udaje

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
http://www.fertilityfriend.com/home/27f425

laurinka.22
3. nov 2009

irsina: opravdu, bez léčby, tak to je fajn.....písnu ti do IP, díky......

ifulka
3. nov 2009

Laurinka,
nepanikař, bude dobře... Já jem na tom před dvěma měsíci byla úplně ale úúúúplně stejně jako Ty. A tento měsíc jsem měla krásnou ovulku a všechny baby mě přesvědčují, že se mi snad v bříšku i něco usadilo 😉 Vklidu studuj koníka, kup si vitamínky, bylinky, podívej se na merenibt.xf.cz, a ono se to začne pomalinku spravovat... S PCO se otěhotnět dá, jen to trvá trochu dýl. Výsledky jsou ale dobrý a když jsi k nám dorazila, máš štěstí, protože tady se teď těhotní jedna radost 😉 😀

laurinka.22
3. nov 2009

ifulka: opravdu? a jak se ti to povedlo, co užíváš nebo si užívala?
já do sebe láduju kyselinu listovou, kontryhel a jeřáb, měřím první cyklus na wunschkinder zapisuju, na koníkovi jsem už dýl, takže trošku přehled mám, ale o tomhle slyším poprvé. doktor mi řekl, že se nemám hroutit, že mám dost vajíček, jen se neuvolňují a sliznice je jen 4mm.....za dva týdny tam mám jít pro výsledky krve, tak jsem zvědavá, co mi řekne nebo předepíše.

ifulka
3. nov 2009

Tatranka, vždyť jsem Ti to včera říkala! Implatační jednodenní pokles doprovázený špinění. Ať se propadnu, jestli Ty nejsi těhotná 😀 😀 😀

tatranka111
3. nov 2009

ifulka ja mám zase takého citáka, že nie skor si prajem aby som zase mala ovulku 🙂

irsina83
3. nov 2009

Baby,

no tak kupte si tie testyyyy,,,, neviemm sa dockaaatttt 😀 😀 😀 😀

ifulka
3. nov 2009

Tatranka, vždyť jsem Ti to včera říkala! Implatační jednodenní pokles doprovázený špinění. Ať se propadnu, jestli Ty nejsi těhotná 😀 😀 😀 Laurinko, tak to je super, když vajíčka máš. Já jsem neměla žádný. Tento cyklus jsem dostala clostylbegyt na stimulaci jejich růstu. Vyrostl jeden folikul, 12. DC jsem ho viděla na UTZ a doktorka mi hned píchla pregnyl, který by měl způsobit, že folikul praskne a pak se snad dostane z vaječníku ven. U mě se to podařilo, u někoho to nevyjde. Pak je možnost jít na laparoskopii, což je zákrok při kterým Ti zkontrolujou v jakým jsou vaječníky stavu a případně provedou drilling – na tom byla Hiva. Prodírkují vaječníky tak, aby se z nich vajíčko mohlo dostat ven a máš tak půl roku stav jako kdybys byla zdravá. Pak se to zas zacystí. Na růst děložní sliznice holky berou Duphaston, já jsem ho zatím nedostala, protože jsem na soně měla sliznici dobrou a nemám udělaný hormonální profil, který by řekl, že mám málo progesteronu. Zatím se držím, takže to vypadá slibně.

Jinak kromě clostylbegytu beru vitamíny: E a listovku, to mi tu poradila Mireag (která už je taky těhu) a spíš jako prevenci proti chřipce beru tak vit. C, omegu3. Pak jsem napsala bylinkářovi: www.jukl.cz a ten mi doporučil 2 čaje, „vaječníky“ a „cysty“, bylinnou tabletku „H“ - na hormonální činnost, extrakt z jódu a mažu si podbřišek mastí ze zlatobýlu. Možná to někomu může přijít jako šarlatánství, ale já přírodě věřím a doplňuju s ní normální léčbu. Jo a taky doporučuju přečíst knížku o cvičení paní Mojžíšové, ta paní pomohla k miminku spoustě žen, které doktoři už dávno odepsali. Já necvičím každý den, ale občas, baví mě to, cítím se líp a hlavně to způsobí prokrvení pánevního dna a zpevnění těch důležitých svalů k udržení miminka. Uf, tak to je zatím moje cesta

ifulka
3. nov 2009

Tatranka, nevím, proč se tam můj příspěvek pro ebe dal znova? Nějaká chyba v cyberprostoru🙂 Jestli máš druhou ovulku, tak to budeš mít dvojčata 😉 😀

laurinka.22
3. nov 2009

ifulka. tak u mě o žádných cystách nemluvil, jen že mám tu sliznici jen 4mm, a že asi není ovu, že vajíček mám právě až moc, že to není dobré ,že mám být v jednom vaječníku max. 12 a já jich tam mám 18 - v jednom. a že jakoby žádné neví, že má prasknout....tak se nic neděje.
co se týče cvičení, do toho se zatím moc pouštět nechci, nějak k tomu nemám vztah, a neba mě to......

tatranka111
3. nov 2009

ifulka mne sa to už raz tiež stalo (s tým príspevkom) nemám druhú ovulku, len by somm chcela aby táto nebola posledná 🙂 mohla by dojst každý mesiac aby som mohla otehotniet 🙂

ifulka
3. nov 2009

Lauri, "polycystické vaječníky" znamená, že jak ty vajíčka neodejdou, tak se v tom vaječníku zacystí a přes ně pak nemůžou zase ty další a tak furt dokola. Teda aspoň tak jsem to pochopila já. Ale největší expert je tady Shaarka, ta Ti to vysvětlí nejlíp 😉

Tatranka, poslední určitě není. Možná teď na devět měsíců vynechá, ale pak zase bude 😉