Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

elennka
19. jún 2009

ahojda... tak hlásím, že žiju 🙂)

shaarka
19. jún 2009

jej, cau
no konecne. uz spat z terenu?

shaarka
19. jún 2009

aaaaaaaa vitam: kv3tku 😀 😀 😀

kv3tka
19. jún 2009

dakujem.....a kto mi da odpoved na moju otazocku?

kaciatko81
19. jún 2009

kv3tka • snž • Dnes o 14:01 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
ahojte snazilky...zakladam tuto temu,bo to preklikavanie bolo uz hrozne
Roky chodim na prehliadky,vsetko ok a teraz ked sa nam na druhy pokus nepodarilo teh,som sla....na svoj 10DC,najskor lekar vraj nevidi problem,vsetko mam ciste,a po sone vajecnikov...kedy nevidel dominantny folik oznamil,ze mam asi problem s ovulaciou,co podla mna je hlupost,kedze ovu presne citim,chodi mi jak hodinky na 15DC...vraj mam asi polycysticke vajecniky....tak od buduceho cyklu mi nasadil Clostilbegyt
citam,ze zeny s polycysti.vajecnikmi maju problem s cyklom,nepravidelnu menstruaciu,co nieje moj problem...dnes som 14DC...zacinaju pobolievat krize,zvysuje sa teplotka,dokonca ovu test mi ukazal krasne //....cize ako predpokladam zajtra je ovu tu ,na 15DC
nebolo to prilis skoro na dominanty folik....i na predpisanie clostilbegytu....???

zapojte sa prosim skusenejsie snazilky

kaciatko81
19. jún 2009

kvetka, co znamena, ze sa nepodarilo na druhy pokus?

kv3tka
19. jún 2009

no,ze som neotehotnela....na druhy pokus vyrabania 😉 😀

shaarka
19. jún 2009

myslim, ze na 10.DC tam nemusel nic vidiet. a preco si nebola na UZV aj dnes?

shaarka
19. jún 2009

kv3tka 😀 😀 😀 😀 😀 to nemyslis vazne! zdravym parom moze toto trvat aj pol roka! 😀

a inak PCO sa nediagnostikuje vylucne ultrazvukom, ale skupinou priznakov a vysledkov vysetreni 😉 asi ta tvoj Dr. len zbytocne vystrasil.

kaciatko81
19. jún 2009

kvetka, to myslis vazne??? druhy cyklus si neotehotnela a isla si dr? 😅 😕 😀

kv3tka
19. jún 2009

shaarka,ved to som mu povedala,ze viem,ze to moze trvat aj rok....ja som sla len na preventivku,bo zijem a pracujem mimo slovenska....tak som chcela vediet,ci nic nebrani vzniku noveho zivota....a on na zaklade sona z 10DC...ked nevidel dominantne vajicko usudil,ze mam asi problem s ovu...a nasadil mi clostilbegyt,vraj mam PCO...tomu nerozumiem....aj som mu povedala,ze ovu citim,a ze i test mi ukazuje den pred ovu // (nato mi povedal,ze su to zbytocne vyhodene peniaze)....
...preto zvazujem,ze ak sa nepodari,ani pri sucasnej vyrobe....uzivanie clostilu odlozim este....a pomoc hormonikou vyuzijem az po dlhsom ako 2mesacnom snazeni....
shaarka,myslis,ze ho ktomu dohnal moj vek...30?

shaarka
19. jún 2009

kaci, 😀 😀 😀

kvetka, asi by mal tvoj M podstupit spermiogram.
a okrem toho osobne by som tomu dala urcite viec ako dva cykly. dovodov, preco vam to nevyslo, moze byt mnoho. a kym cokolvek zacnes rieist, tak si si este mohla uzivat milovacku a to prijemne vzdruso, ze ci to vyslo alebo nie. 😉

kv3tka
19. jún 2009

kaciatko,ja zijem mimo sk a tu v zahranici su lekari na velmi nizkej urovni,preto ak nemusim ani nejdem...a vzdy si vsetko vybavim doma na slovensku,tak tomu bolo i teraz....bola som na dovolenke,skoncil menzes,sla som na preventivku.....po polroku....a on mi hned nasadil clostil ☹

kaciatko81
19. jún 2009

kvetka, ani zdrava zena, ktorej nic nie je nemusi mat ovulaciu kazdy cyklus... a ked si v zahranici, tak budes brat clostyl a ako zistite, ci zabral?
baby, nie je to sranda? niektorym tu clostyl nehrozi ani po mnohych vysetreniach a ini lekari ho davaju ako lentilky 😅

shaarka
19. jún 2009

hm, to zalezi od priorit. ja mam tiez 30 a snazim sa (ale ja MAM PCO a neovulujem, nemenstruujem), ale nemyslim si, ze 30tka je vek na to, aby ti zbrklo predpisal clostil.
podla mna je zbytocne zasahovat hormonalne do fungujuceho organizmu. na tvojom mieste by som skor volila laparku, ako nejaku hormonalnu stimulaciu. ale predtym este ten spermiogram.

ale v kazdom pripade je na akekolvek zavery coskoro.

kaciatko81
19. jún 2009

shaari, myslim, ze po 2 mesiacoch je skoro aj na laparku.. a nasadit clostyl bez hp a bez nasledneho sledovania, neviem... myslim, ze to sa nerobi 😔
kvetka, ako pise shaarka, spermiogram.... skus merat bt... a daj tomu este cas... pco je sice teraz "modna" dg, ale ver tomu, ze by sme ju s radostou prenechali niekomu inemu

kv3tka
19. jún 2009

kaci a shaarka,ste sa tu riadne zabavili na mne....len som to asi inak napisala ako som chcela 😀 😀 😀
nesla som k nemu s tym,ze ma trapi,ze som na druhy pokus neotehotnela,mam kamaratky,co sa pokusaju rok i viac,ale z dovodu,ze som vyse polroka nebola na preventivke....a som v tychto veciach zodpovedna....tak som sla
to on mi hned nasadil clostilbegyt,vraj nieje naco cakat......sa mi vidi,ze je to velmi skoro na pomoc tabletiek

ved ako moze na 10DCvidiet dominantny folik,ked denne narastie aj 2mm.....?

kaciatko81
19. jún 2009

kvetka, to neber v zlom... len uz mame toho za sebou celkom dost (teda shaarka, ja zatial stale na nieco cakam) a preto nas to trosku pobavilo... ale my sa tu celkovo snazime byt vesele 😀

kv3tka
19. jún 2009

kaci,ved to sa pytam a hladam odpoved....ako zisti,ci zabral....od noveho cyklu mam brat clostil a po 2cykle s tabletkami sa mu mam prist ukazat....priblizne na 14DC....takze tak mi to vysvetlil...
ziadne vysetrenie mi nerobil...to vsetko len na zaklade sona,ktore trvalo asi 2min

shaarka
19. jún 2009

kv3tka,
clostil by som na tvojom mieste nebrala. (kolko mas brat? jednu denne?) a okrem toho ak by predsalen brala, urcite chod na UZV pred predpokladanou ovulkou, nech ti kukne, kolko tam mas a coho.
s PCO si starosti nerob, uplne na to zabudni.

a radsej sa objednaj u toho tvojho agilneho doktora na spermiogram. teda muza objednaj. to je praktickajsie ako clostil.

shaarka
19. jún 2009

jej, uz ti zrusili foto 😀 😀 😀
hm... mne!!! moja dr nedovoli brat 2 denne. 😀

shaarka
19. jún 2009

idem pomaly dom. je tu vikend! vsimli ste si? 😀

kaciatko81
19. jún 2009

kvetka, kde si v zahranici? a kde mas dr?
nechcem spochybnovat tvojho dr, ale ani jednej z nas ten clostyl tak rychlo a bez problemov nedali... tak neviem... ale bolo by dobre keby ta sledoval pocas uzivania clostylu... mne pco potvrdili po sone a hormonalnom profile

kv3tka
19. jún 2009

ja zavery nerobim....s priatelom si verime....sexik si uzivame 🤐 ....proste slo z mojej strany len o banalnu preventivku a moj dr.urobil takyto zaver,nasadil clostyl....a medzi zubami mi uznamil ze asi mam PCO
...v zivote som nebrala ziadne tabletky,partnera mam 10rokov...nikdy ziaden problem,menzes pravidelny plus-minus 1den,Ovu presna jak hodinky,dokonca bolestiva....sokoval ma!!!!
a mozno ma bral ako zataz,bo som nebola objednana....alebo len nemal svoj den 😀

shaarka
19. jún 2009

kv3tka, urcite si zadaj do googlu PCO a citaj, citaj a citaj. 😉

shaarka
19. jún 2009

tak potom si sa ho mala opytat, ze naco, preco, jak to, a ci musis, a preco hned dve denne a okrem toho - dal ti k tomu aj duphaston?

kv3tka
19. jún 2009

shaarka......no kazal mi jednu denne od 5dna cyklu....5tabletiek

kaciatko81
19. jún 2009

shaari, ona nepisala, ze 2 denne 😉
kvetka, ach jo... mam pocit, ze ta akurat dobre vystrasil... 😔

kv3tka
19. jún 2009

nie shaarka,nic mi k tomu nedal....ziadny duphason,nic.....
asi nato zabudnem.....na jeho vystrasenie....beriem to akoze nemal svoj den a hotovo 😉

shaarka
19. jún 2009

aha. neviem, kde som sa docitala, ze dve.
ale bez duphastonu? tak to je nanajvys divne. asi by si mu mala zavolat, alebo tam nabehnut este raz.
poznate niekoho, kto bral clostilbegyt bez duphastonu?