Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

xena1
5. jan 2010

kati poslala som ti IP,mozno to vsetko poznas avies,podla mna je to tam ludsky avystizne napisane...

katkaajurko
5. jan 2010

ano ten clanok poznam..aj podla neho si myslim,ze moj problem je inzulinova rezistencia.lebo stitnu zlazu mam ok vraj... ale na cukry nereagujem odjakziva moc dobre - a preto sa aj divim-ze pricinou moze byt zapal-pretoze prave u PCO toto byt pricina nemoze podla mna..to je ktore centrum? kde to spojovali??

sarafortuna
5. jan 2010

kati, a tvoj M má ten spermiogram robený kolkokrát? ja verím tomu, že to "skáče" - stres a sú v zlom stave a pod... ako často chodil, a kedy bol naposledy?

katkaajurko
5. jan 2010

no raz - preto cakame na dalsi..ak ale bude rovnaky ja pojdem do centra - skusim tri kola IUI..potom uvidim...to nie je ani drahe ani narocne...aspon vytriedia tie patologicke..aj ked viem ze uspesnost pri IUI je mala... 😒

sarafortuna
5. jan 2010

hmmm, ono sa to robí tak zriedkavo? 😒
len sa pekne chystaj na IUI ...... 😀 😀 a pride to samo... 😀 😀 😀

lieenka13
5. jan 2010

ahojte, uz nejaku dobu viem o svojom syndrome PCO. Chcela by som otehotniet a moja gyn namiesto toho aby so mnou nieco urobila, tak poslala MM na spermiogram a potom nas chce poslat do centra asist. reprodukcie. Zda sa Vam to normalne? sledovala som si aj cykli a podla mna nemam ovulaciu. Povadala som to aj jej a napriek tomu mi nedala ziadne lieky a chce to riesit najskor vystrenim MM. Stretli ste sa uz s tym? Normalne vaham nad zmenou lekarky. Dakujem za nazor.

katkaajurko
5. jan 2010

spermio sa oplati robit max raz za tri mesiace..kedze moj mm bral antibiotika v decembri-urolog mu odporucil dalsi az v marci... tak cakame..papame vitaminy....

baby a vy nemavate aj problem so sliznicou maternice? ja vzdy ked som bola u doktorky,bola dost nizka..a ked som vtedy potratila vlastne v 5tt - tak bola len 7mm !!!

xena1
5. jan 2010

kati...ja mam idealnu 10mm...to si naozaj mala nizku...
lienka,tvoja doktorka urobila dobre,lebo v centre maju viac moznosti sa tomu venovat...a subezne treba vysetrit aj zenu aj muza...

katkaajurko
5. jan 2010

lienka - moja gynekologicky mala uplne identicky postup - dokonca mi oznamila ze mam PCO iba pred dvomi mesiacmi - dovtedy sa nezmienila...poslal mm na spermio a potom rovno do centra..na to ze mam PCO mi ani HP neurobi som kukala jak puk - ja doktorku menim. ano v centre pomozu lepsie ale najprv ma podla mojho nazoru urobit maximum tvoj gynekolog.

katkamarek
5. jan 2010

katka ja som tiez mala malu maternicu, ale uz sa to upravilo, bolo to sposobene tym, ze som neskoro dostala prva krat menzes, tym padom nemala maternica tolko casu sa vyvijat ako u dievcat, ktore mali menzes uz 2-3 roky predo mnou. Brala som kvoli tomu HAK vtedy. Tak dufam, ze aj teraz je vsetko ok, ale vzdy pri kazdej preventivke som sa pytala aj na velkost maternice, ci je to ok, a vraj bolo, tak uvidim vo februari.

lieenka13
5. jan 2010

katka mne tiez neurobila horm.profil. Ze mam PCO som sa dozvedela tiez len tak mimochodom - pred rokom ked som vysadila HAK a chcela som otehotniet, tak mi len povedala ze sa mame snazit aj pocas menstruacie, ze mam "take" vajecniky. Pri dalsom vystreni (ked mi neustale meskavala menstruacia) som sa konecne spytala ze co tym myslela a ako sa diagnoza vola tak mi len povedala ze polycisticke ovaria. A nic viac. Ked som si teraz pytala nejake lieky (aby sa mi mozno upravila ovulacia, alebo neviem...), tak mi povedala ze jedine na to zabera HAK a vtedy predsa neotehotniem. ☹

hiva
autor
5. jan 2010

lieenka....jedinu radu mam....vymenit doktorku....takyto pristup je snad uz pomaly aj na basu 😠 😉

xena1
5. jan 2010

baby bezny gyndos nema ako prioritu riesit neplodnost,urobi zaklad ale odbornici an neplodnost su v centrach....je ich par na ambulanciach ktori sa tomu venuju z vlastnej iniciativy,ale ich je malo...prirovnam to ako ked ma zena rakovinu krcka,tak jej urobi zaklad ale posle ju na onkogynekologiu kde su gynekologovia kvalifikovani na onkogynekologiu....

xena1
5. jan 2010

a urcite nech je to ckolvek v zivote radsej si dame poradit od odbornika ktory sa tomu venuje detailne ako od takeho co tomu rozumie len povrchne...

hiva
autor
5. jan 2010

xena....plne suhlasim.....akurat je ale potom aj trosku problem s centrami...oni ta poslu do centra, ale niektore centra neriesie nic ine iba ta rovno lakaju na IUI alebo na IVF.....aspon taka bola moja osobna skusenost....IUI a IVF je pre centrum business....liecenie je zdlhave a nerentabilne pre centrum 😉 ...najlepsie je preto najst spravneho lekara, ktory ta bude liecit a nie vzdy sa takyto lahko najde 🙄

lieenka13
5. jan 2010

dakujem Vam za nazor. A este mam jednu otazku, tie, ktore ste uz stastne tehu, tak ste chodili vacsinou do centra asis.reprodukcie, alebo ste sa liecili len u svojej gyn.?
A ten duphaston vam niektorej pomohol - myslim uzivanie jeho samotneho bez inych liekov a zakrokov?

kaciatko81
5. jan 2010

ahojte, neda mi to...
najprv hiva, gratulujem!
k tomu car... asi to zavisi od lekara, na ktoreho natrafis... v car sa zvykne "vyuzivat" aj tzv. planovany styk... iui je dost jednoducha metoda a nemyslim, ze je to az taky biznis a hlavne pokial je problem aj na strane muza, tak to zvysuje sance... aj v car su lekari, ktorym zalezi aj na cloveku a nie len na peniazoch a snazia sa pomoct...

xena1
5. jan 2010

hiva mrzi ma tvoja skusenost...ja mam inu,mne v centre najprv nacasovali styk a IUI mi tiez urobia len ak budu vysledky take ze zvysia pravdepodobnost jej uspechu...aby som nevyhadzovala zbytocne peniaze,tak mi to aj lekar povedal...ale je to o ludoch a ich pristupe a aj lekari su ludia....na druhej strane je fajn ze medicina ide takto dopredu a mame nove moznosti aj tam kde nie je nadej...a to zato stoji...
hiva si tehu?aby som sa mohla pridat ku gratulacii... 😉

katkamarek
5. jan 2010

dievcata ja som dnes 5 DC a zacala som merat. Mala som 36,7. O 6 hodine rano Nie je to vela? nemam ziadne skusenosti, tak sa pytam vas, ze asi ako by to malo vyzerat a ake teplotky ste mavali vy. Viem, ze sa neda zovseobecnovat lebo sme kazda ina, ale mame rovnake diagnozy, tak mozno by sme sa mohli v niecom podobat. Ake teploty ste zvykli mavat na zaciatku cyklu vy?

hiva
autor
5. jan 2010

kaciatko...dik...dlho si sa tu neukazala 😉

ja som nemyslela, ze kazde centrum je take 😉...a ani moju skusenost nepovazujem za zlu skusenost....do toho centra som aj tak planovala ist naspat na IVF a vopred som vedela, ze na liecbu sa neorientuju....maju iba jedneho doktora, ktory vykonava vsetky zakroky a na uvodnom pohovore mi rovno vysvetlil, ze oni sa orientuju na asistovanu reprodukciu....nie na liecbu neplodnosti 😉...tym som vlastne chcela povedat, ze aj pri vybere centra je dobre pozistovat si o nom vopred na co sa orientuju.....ja som si nakoniec nasla sama gynekologa, ktory sa venuje a ma aj skusenosti s liecbou neplodnosti....ak by sa to jemu nepodarilo, isli by sme do centra 😉

a uplne suhlasim s tym IUI....ale pre IUI musis mat v prvom rade spontannu ovulacie...co pri PCO nie je a tak aj tam treba stimulaciu za ktoru sa plati, nie? 😉....ale suhlasim, ze az taky byznis to nie je 😉

hiva
autor
5. jan 2010

katkamarek...u kazdej to je ine....dokonca aj u jednej zeny sa teploty mozu menit v zavislosti od cyklu 😉 ....u mna bola 36,7 zvycajne uz poovulacna tepltoy, resp. velmi na hranici 😉 ...a inak niektorym babam zvykne teplota klesat az po mrche 😉...neboj, jedna tepltota vobec nic neznamena....meraj pekne dalej 😉 😵

sarafortuna
5. jan 2010

😀 katkamarek, BT je relatívne číslo... či je vysoká alebo nízka, zistíš neskôr...
niekto ma pri 36,7 ovulku a niekto až nad 36,8-37...
ide o graf, o tú krivku a nie o hodnoty teploty - zatial to o ničom nevypovedá 😀 😀
musíš vydržať a zbierať hadice 😉 teda krivky v grafe....
len meraj v rovnaký čas pred tým než vstaneš z postele +-30min nie je tragické....

sarafortuna
5. jan 2010

katkaajurko, ja mam v brušku pocit ako na mrchaňu mrchovskú... asi príde skôr než minule ... minule som mala LF 14-15dní...

ja necem..... ☹ ☹ ☹

kaciatko81
5. jan 2010

no povedala som si, ze uz sem chodit nebudem, ale toto mi nedalo... pri iui musis mat akurat priechodne vajickovody... a to, ze sa plati za stimulaciu... platila som akurat za lieky, inak ani cent

hiva
autor
5. jan 2010

kaciatko...vdaka za info....ja som na IUI nebola tak s tym skusenosti nemam 😅 ....ale IUI je v podstate to, ze do teba streknu muzove precistene spermije, nie?....a aby to malo zmysel, musi mat predsa zena ovulaciu, nie? nestacia len priechodne vajickovody....musis mat ovulaciu...a ked nechodi prirodzene, musis ju predsa nejak podporit....pokial sa to robi clostylom a pregnylom, tak potom OK....za to sa neplati a uznavam svoju chybu....ja som si myslela, ze aj tam sa robi nejaka stimulacia 😅

shaarka
5. jan 2010

ahojte 🙂
kati, nesmut prosim ta... 10.DPO je dost malo a mamatest nie je desiatkovy 😉 daj si este 2-3 dni nadej, jo? 😵

kaciatko81
5. jan 2010

hiva, v pohode, nemusis uznavat chybu, len som to chcela uviest na pravu mieru tak, ako to je naozaj... ano, iui je o tom, ze priamo do materice vlozia spermie... ovulka byt musi, ale nie je podmienka, ze musi byt spontanna, bez liekov. vacsinou sa dava clostil a pichne sa pregnyl... samozrejme, ak niekto nereaguje na clostil, daju sa pouzit aj ine lieky, ale nie je to rovnaka stimulacia ako pri ivf...

katkamarek
5. jan 2010

no jasne,ze jedno cislo o nicom nehovori, len som cakala menej, tak ma to zaskocilo, ale zacinam mat taky blby pocit, ze moj graf bude taka burka, raz hore, raz dole a nic konkretne z toho nevzide. Ale tak musim par dni vydrzat a uvidime. Davam si sance aspon teraz, hned po vysadeni HAK.

shaarka
5. jan 2010

katka, len si nevsugeruvaj po jednom merani, ze "...mat taky blby pocit, ze moj graf bude taka burka..." 😒

katkaajurko
5. jan 2010

jej vy ste sa tu rozkecali

shari dobre, budem poslusna a nesmutim..teda len trosku

sara ja by som rada mala pocit na mrchu..co pozorujem-kazdy pred tehu to mal - ja necitim nic - prazdne brusko..dokonca ani creva necitim dnes mimoriadne 😅

hiva ktore to bolo centrum? ja uz som sa rozhodla ze pojdem v marci do gynfivu... kamoska mala od tial lekarku a chvalila si (otehotnela ale prirodzene..) a mame to blizko domu...tak aj preto..tam to mam 5 minut peso

na IUI treba podstupit laparoskopiu?? koli vajcovodom? alebo staci ak poviem-ze raz uz som tehu bola-tak snad mam vajcovody v poriadku... ? hm? uz som to aj manzelovi oznamila

IUI pokial viem stoji okolo 100 eur... to nie je take strasne predsa...